Şimdi Ara

PS3 nekadar enerji harcıyor :)) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu konuda Wii inanılmaz ps3 ün 8 de 1 güç kullanıyor
    nasıl bir konsol bu herşeyiyle hafif : )
  • wii herşeyiyle farklı bir kulvarda..onu konsollardanda ayırmak lazım , gerçi ben oynamasını sevmiyorum
    ps3
  • Bununla ilgili bir yazı vardı, bulup size aktarayım...
  • arkadaslar PS3 240 W , herhangibir 32'' LCD 180 W enerji harcar yani toplamda 420 W = 0.42 kW

konutlarda 1 kWh enerji tüketimi yeni zamla 19,572 ykr yani 0.19572 YTL

bizim sistem 1 saat çalışsa 0.42 kWh enerji harcar

bunuda 0.42 kWh x 0.192572 YTL/kWh den 0.082 YTL lik para yazar. (1 saatte )

günde 5 saat açık kalan sistem için ayda 12.3 ytl lik kullanım buda vergisi algısı ile yaklaşık aylık 15 ytl yapar
  • Evet pardon ben en son elektrik zammını hesaba katmamıştım 15 ytl'yi bulur günde 5-6 saatlik kullanımda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: psikolojiksilah007

ps3 ne kadar enerji harcıyor bilemem ama yaptıkları hatalarla ben daha çok enerji harcıyorum.

aynen benim de bd bozuldu alet garantili olduğu için sultançiftlikten taaaaaaa beşiktaşa gittim servise iş yerinden izin alarak bakalım kaç ay bekletecekler
  • PC, PS3, 360 birbirine çok yakın güç tüketiyor

Fazla yakmasın diyorsan PS2 veya wii al..
  • ps2 aldıktan sonra faturamda 2-3 ytl artış gördüm 3-4 ay bende kalan ps3 ü oynarken faturam 12-13 ytl artmıştı xbox ile 16 ytl ye kadar çıkmıştı wii yi denemedim...ancak 3 buzdolabı kadar yakmaz,her zaman açık kalması demek olur o zaman(buzdolabı mantığıXD)
  • ARKADAŞLAR OLUMUYA 3-4 BUZDOLABI YAKTIGI ELEKTİRİK KADAR MAKINA FAVAYA UCAR BENCE BUZ DOLABINDAKI SİTEMLE BU BİRMİ BUZ DOLABNDA MOTOR VAR YANI BİDE ONU GOZ UNUNE ALIN BEN SANMIYORUM FAZLA YAKACANI ORTALAM BI PC KADAR FALNDIR BENCE YANİ YOKSA MİLLET KAAFAYI YER FATURALARDAN
  • ben PS3 oynarken daha fazla enerji harcıyorum 10 ytl yese ayda ne olur, nelere vermiyoruz bunun misli misli paraları bir zevkimiz var onuda mı bırakalım.
  • oyundan oyuna değişmekle beraber en baba oyunda ps3 180 watt enerji harcar.bekleme modunda ise 3 watt tır.en fazlaps3 en az wii harcar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salula

arkadaslar PS3 240 W , herhangibir 32'' LCD 180 W enerji harcar yani toplamda 420 W = 0.42 kW

konutlarda 1 kWh enerji tüketimi yeni zamla 19,572 ykr yani 0.19572 YTL

bizim sistem 1 saat çalışsa 0.42 kWh enerji harcar

bunuda 0.42 kWh x 0.192572 YTL/kWh den 0.082 YTL lik para yazar. (1 saatte )

günde 5 saat açık kalan sistem için ayda 12.3 ytl lik kullanım buda vergisi algısı ile yaklaşık aylık 15 ytl yapar

çok güzel cevap olmuş
  • en son çıkan slimlerin elektrik tüketimini 60 watt'a kadar düşürmüşler ilk çıkan ps3'ler 180 wattmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 28 Haziran 2010; 19:25:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Reaper*

PC, PS3, 360 birbirine çok yakın güç tüketiyor

Fazla yakmasın diyorsan PS2 veya wii al..

Dizeli çıkacak diyolar ne kadar doğru? O daha az yakıyomuş
  • kısaca acıklıyım anla

bize her ay 48 ile 52 tl arası elektrik geliyodu...ps3 ve lcd geldikten sonra 62-65 arası geliyo..günde en az 2 saat acık..bazen sabahtan aksama kadar hesapla işte
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.