Şimdi Ara

Ps3 lcd Monitor Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
33
Cevap
0
Favori
1.376
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Ps3 lcd Monitor Hakkında
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    646 Mesaj
    Selam değerli arkadaşlar benim samsung p 2350 dvi girişli monitor um var ps3 konsolumu bu monitor ume dvi to hdmi dönüştürücüsüyle bağlıyabilirmiyim bağlarsam birde konsol dan nasıl ses alabilirim speaker bağlıyabilyormuyuz ps3 e bana yardımcı olurmusunuz

|
    |
    Monitörü bağlayabilirsin dediğin kablo ile, ses içinde şu konuya bakabilirsin

http://forum.donanimhaber.com/m_29990590/mpage_1/f_/key_/tm.htm#29990590
    |
    |
    |
    |
    bunu daha öncelerde çok kez anlattımda tarif ettimde.. bi konu vardı hatta video bile koymuştum

hdmi to dvi ile monitörüne görüntü alabilir ve ps3 kutusu içinden çıkan kırmızı, beyaz, sarı renkli kablo ilede sadece sesi alabilirsin ps3'ten ayarını yaparaktan sesi alabilirsin
    HDMI TO DVI bağlantısı yapma
    http://www.akilli.tv/video/460368/Playstation-3-HDMI-to-DVI-baglantisi.aspx

DVI bağlayıp ayrıca ses alma
    http://www.youtube.com/watch?v=MmR4rtt2xyA
    |
    |

Xiaomi Mi 8 Lite ≤≥ Xbox OneS 1TB | GT:profiteertr

• Yüzbaşı
    433 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cannibal_Corpse

ilgine teşekkür ederim ama burda ses sistemi bağlantısı için örnek verilmiş ben speaker bağlama konusunda yardım istiyorum

ikisininde bağlama şekli aynı zaten, resimdekilerden birini bulman yeterli ikiside aynı işi görüyo, ps3 kutusundan çıkan kırmızı,beyaz kabloyu bi tarafa speaker kablosunuda tek olan tarafa takacaksın. ps3 den ayarı içinde @profiteer arkadaş videosunda adım adım anlatmış

|
    |

• Yüzbaşı
    646 Mesaj
    benim ps3 slim,kutusun dan da kırmızı beyaz sarı renkli kablo çıkmamıştı bu kabloyu nerden temin edebilirim?
    |
    |
    AV kablosu PS3 te standart gelir ya. Bir yanlışın olmasın? Ben bu dediğin şekilde kullanıyorum. Monitor Samsung 22"bw dvi çıkışı donusturucu ile hdmi bagliyorum. z2300 hoparloru de üstteki ara kablo yardimi ile içinden çıkan AV kablosunun beyaz kırmızı audio çıkışlarına bağlıyorum. Bu şekilde sesi hoparlorden aliyorum. TV den de dizi seyredilmeye devam ediliyor :D
    Ara kablo konusunda evine yakınsa kadikoydeki dükkanlardan bulabilirsin. Benim eskiden aldigim bi kartın veya tv nin içinde çıkmıştı duruyorud evde bi kenarda ondan almama gerek kalmadi. dvi hdmi donusturucu ise 9-10 tl bulunuyor dvi kablon varsa tabi.
    |
    |
    yok benim ps3 kutusundan çıkmamıştı o kablo istanbulda oturmuyorum malesef :(
    |
    |
    arkadaşlar philips 190vw model monitöre ps3ü nasıl bağlayıp ses alabiliriz?
    |
    |

Şimdi inceledim bağlantı için VGA Box şart,forumda 2.el 100 tl'ye satan vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 9 Mart 2010; 18:53:35 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: sawgiray

Analog(VGA bağlantılı) ise görüntü almak için 100-150 TL'lik VGA Box'a ihtiyacın var.Dvi veya hdmi girişli ise @gangstarr34 anlattığı gibi alabilirsin.

analog ya şu kablo ne işe yarar peki?

http://www.teknodijital.com/asp/show_stock.asp?product=AK-639
    |
    |

Böyle birşeyde var ama hem çalışıp hemde çalışmadığını söylüyenler var.

http://cgi.ebay.com/Wii-PS3-VGA-Component-Cable-HDTV-TV-PC-VGA-Monitor_W0QQitemZ270542122518QQcmdZViewItemQQptZVideo_Games_Accessories?hash=item3efd912e16

Kargo dahil 55 TL'ye geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 9 Mart 2010; 18:58:34 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: sawgiray

O Hdmi to Dvi kablo işine yaramaz maleseft.VGA Box haricinde hiçbir şey işe yaramaz.

pardon ben de sonradan gördüm orda dvi yazısını
    |
    |
    selam arkadaşlar gene ben acaip uyuz olduum birşey başıma geldi monitorum malüm samsung p2350 şimdik monitorun arkasına dvi dönüştürücü ve hdmi kabloyu takaıyorum nedeni ikisi uzun geliyor acaba bunun yerine hdmi to dvi kablosu alsam monitor un arkasına rahatça bağlıyabilirimyim uyuz oldum
    |
    |
    Ben de öyle denedim arkadaşta bizde de uzun geldi olmadı, sığmadı. Sonra vga box'ta buldum çağreyi kendimde de kullanıyorum.
    |
    |

selam arkadaşlar gene ben acaip uyuz olduum birşey başıma geldi monitorum malüm samsung p2350 şimdik monitorun arkasına dvi dönüştürücü ve hdmi kabloyu takaıyorum nedeni ikisi uzun geliyor acaba bunun yerine hdmi to dvi kablosu alsam monitor un arkasına rahatça bağlıyabilirimyim uyuz oldum

Boşver dostum sen ek parçalarla uğraşma zaten çoğu zaman sığmıyo onlar monitörlerin arkasına, 20 tl lik hdmi to dvi kablo al rahat rahat bağlarsın
    |
    |

Orijinalden alıntı: gangstarr34

quote:

ilgine teşekkür ederim ama burda ses sistemi bağlantısı için örnek verilmiş ben speaker bağlama konusunda yardım istiyorum

ikisininde bağlama şekli aynı zaten, resimdekilerden birini bulman yeterli ikiside aynı işi görüyo, ps3 kutusundan çıkan kırmızı,beyaz kabloyu bi tarafa speaker kablosunuda tek olan tarafa takacaksın. ps3 den ayarı içinde @profiteer arkadaş videosunda adım adım anlatmış

Bu ps3 alınca işime yarıyacak teşekkkürler
    |
    |

• Yüzbaşı
    646 Mesaj
    evet arkadaşlar şimdi görüntü sorununu atlattım şimdi şöle bir sorunum var sizin gösterdiiniz o dönüştürücü ile speaker larımı bağladım fakat seste aldım ama cızırtı geliyor speaker larım dan neden kaynaklanabilir?
    |
    |
    quote:

evet arkadaşlar şimdi görüntü sorununu atlattım şimdi şöle bir sorunum var sizin gösterdiiniz o dönüştürücü ile speaker larımı bağladım fakat seste aldım ama cızırtı geliyor speaker larım dan neden kaynaklanabilir?

ps3'ten ayar yaptın mı ses ayarı, Sound Settings'den ayar yapacaksın bağlantı türünü falan seçeceksin ps3'ten
    |
    |
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.