Şimdi Ara

PS3 kablolu bağlantı sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
0
Favori
3.767
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> PS3 kablolu bağlantı sorunu?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    233 Mesaj
    Arkadaşlar PS3'me ethernet kablosu ile internet çekmeye çalışıyorum fakat ethernetin kablosunun bir ucunu ps3'e bir ucunu modeme takıyorum ps3'te Network settings diyorum tam ayarlarını yapacakken Connect an Ethernet cable yani Ethernet kablosu takın diyor fakat zaten ethernet kablosu takılı.
    Yardımlarınızı bekliyorum arkadşlar yardım ederseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cllasman -- 18 Aralık 2011; 12:47:39 >

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: cllasman

Arkadaşlar hadi lütfen biri cevap yazsın

slm.
    kablonda yada kablonun ucundaki rj-45 jaklarda sorun var sanırım.
    elinde kısa bir kablo varsa ps3'ü modemin yanına götürüp kısa kablo ile denersen
    netleşir sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 18 Aralık 2011; 13:26:02 >
    |
    |
    En çok korktuğum olayda bu işte... bir odadan diğer bir odaya kablo çekiyorum tam 30 metre kablo aldım köşelerden filan dolanbaşlı çektim sonunda oldu derken bide bu çıktı modemin yanına götürürmde götürmesinede diğer bağlantılarını yapamam telefon bağlantı vs... Sadece ethernet kablosu ile ps3 bağlasam sorun gene netleşir mi.? Ve diğelim ki sorun jack'ta ne yapmam gerekiyor.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cllasman -- 18 Aralık 2011; 13:50:05 >
    |
    |
    Birde ethernet kablosu alırken usta bana çaprazmı olcak filan dedi bende pc ile modem bağlantısı gibi düşünmesi gerektiğini ona göre kablo vermesi gerektiğini söyledim rj-45 ucunu taktı yani girişler doğru hem modeme hemde ps3 uyuyor fakat ps3 takılmadı görüyor. Bunu nasıl çözebiliriz arkadaşlar 22TL para verdim bu 30M kabloya :( parasını geçtim 1 günümü harcamdım kabloyu çekebilmek için.Sırf Media server ile blu-ray filim izliye bilmek için bunca sıkıntıya girdim şimdide bu sorun çıktı off ya :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cllasman -- 18 Aralık 2011; 13:41:47 >
    |
    |

Birde ethernet kablosu alırken usta bana çaprazmı olcak filan dedi bende pc ile modem bağlantısı gibi düşünmesi gerektiğini ona göre kablo vermesi gerektiğini söyledim rj-45 ucunu taktı yani girişler doğru hem modeme hemde ps3 uyuyor fakat ps3 takılmadı görüyor. Bunu nasıl çözebiliriz arkadaşlar 22TL para verdim bu 30M kabloya :( parasını geçtim 1 günümü harcamdım kabloyu çekebilmek için.Sırf Media server ile blu-ray filim izliye bilmek için bunca sıkıntıya girdim şimdide bu sorun çıktı off ya :(

slm.

benim yap dediğim şu. elindeki 30 metre kablonun sağlamlığından emin olmak için ps3'ü al
    modemin yanına götür. çalıştığından emin olduğun kısa bir kablo ile bağla modeme ps3.
    eğer elindeki kısa kablo ile sorunsuz çalışırsa
    uzun kablondaki jaklar tam oturmamış veya jaklar yanlış çakılmış olabilir.

bu taktirde yapacağın mecburen kabloyu toplayıp götürüp tekrar yaptırmak ve mümkünse
    yaptırdığın yerde denettirmek.
    |
    |

• Teğmen
    233 Mesaj
    Daha pratik bir çözüm biliyorum aynı kablodan aynı mesafede leptoba bağlıycam çalışırsa sorun kablodan değil. Son ps3 alıcam diğer odadaki küçük tv ye bağlayıp başka bir ethernet kablosuyla deniycem eğer olursa.Bu demek oluyor ki ps3 uzun mesafe ethernet kablosunu görmüyor ki buda çok saçma olur. Fakat jak'lar standart yani benim evimde 3 tane ethernet kablosu var 3'de aynı jak'ları ps3 tam oturduğunada eminim yani.Başka bir jak türü varmı ki
    |
    |

Daha pratik bir çözüm biliyorum aynı kablodan aynı mesafede leptoba bağlıycam çalışırsa sorun kablodan değil. Son ps3 alıcam diğer odadaki küçük tv ye bağlayıp başka bir ethernet kablosuyla deniycem eğer olursa.Bu demek oluyor ki ps3 uzun mesafe ethernet kablosunu görmüyor ki buda çok saçma olur. Fakat jak'lar standart yani benim evimde 3 tane ethernet kablosu var 3'de aynı jak'ları ps3 tam oturduğunada eminim yani.Başka bir jak türü varmı ki

yok jakların türü diil yanlıştır dediğim. kablo sıralaması yanlış olabilir yada jaklardaki kablolar jakın pinlerine tam oturmamış olabilir.
    |
    |
    Arkadaşlar herşeyde bir hayır varmış bu vesile ile Rj-45 jakın bağlantılarını öğrendim yarın sıkıştırme keskisi alıcam sonra kendim soyup bi güzel aynen yapıcam.Utkanizmit senden başkada kimse yardım etmedi şu koca sitede sanada sonsuz teşekürler son durumu aşşağıda yazdığım gibi.

Elimde kısa bi ethernet kablosu ile leptob ile modem bağlantısı yaptım çok rahat nete girdi ancak yeni aldığım 30M'lik ethernet kablosu ile yaptım internete girmedi dolayısıyla direk uçlarından şüphelendim hemen bi kontrol edim dedim elektiriçi yanlış bağlantı yapmış Beyaz turuncu,turuncu,beyaz yeşil,mavi,beyaz mavi,yeşil,beyaz kahverengi,kahverengi doğru sıralaması bu ancak adam kahverengi ile yeşilin yerlerini karıştırmış,elimde tester olmadığı için sağlıklı kontrol edemedim ama doğru bağlantılı ethernet kablolarıyla karşılaştırdım bariz belli... Bakalım yarın olsunda ona göre olursa oldu olmaz ise olmadı derim ve eğer olursa başkalarıda benim gibi madur olmasın diğe detaylı ve anlaşılır bir metin ile yazarım :) tekrar saol utkanizmit ilgilendiğin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cllasman -- 18 Aralık 2011; 22:56:54 >

• Yarbay
    5771 Mesaj
    quote:

Arkadaşlar herşeyde bir hayır varmış bu vesile ile Rj-45 jakın bağlantılarını öğrendim yarın sıkıştırme keskisi alıcam sonra kendim soyup bi güzel aynen yapıcam.Utkanizmit senden başkada kimse yardım etmedi şu koca sitede sanada sonsuz teşekürler son durumu aşşağıda yazdığım gibi.

Elimde kısa bi ethernet kablosu ile leptob ile modem bağlantısı yaptım çok rahat nete girdi ancak yeni aldığım 30M'lik ethernet kablosu ile yaptım internete girmedi dolayısıyla direk uçlarından şüphelendim hemen bi kontrol edim dedim elektiriçi yanlış bağlantı yapmış Beyaz turuncu,turuncu,beyaz yeşil,mavi,beyaz mavi,yeşil,beyaz kahverengi,kahverengi doğru sıralaması bu ancak adam kahverengi ile yeşilin yerlerini karıştırmış,elimde tester olmadığı için sağlıklı kontrol edemedim ama doğru bağlantılı ethernet kablolarıyla karşılaştırdım bariz belli... Bakalım yarın olsunda ona göre olursa oldu olmaz ise olmadı derim ve eğer olursa başkalarıda benim gibi madur olmasın diğe detaylı ve anlaşılır bir metin ile yazarım :) tekrar saol utkanizmit ilgilendiğin için.

bişey diil.
    en iyisini yaparsın al bi jak çakma pensesi dursun evin bir köşesinde. olmadık zamanda lazım olur.
    |
    |

• Teğmen
    233 Mesaj
    Evet ethernet kablosundaki kabloları doğru sıralayıp çaktığımızda sorun çözüldü. Fakat PS3 media server proğramı nı masaüstü pc ile açıyorum fakat ps3 görmüyor? Bunu nasıl çözebilirz arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cllasman -- 22 Aralık 2011; 13:58:38 >

Evet ethernet kablosundaki kabloları doğru sıralayıp çaktığımızda sorun çözüldü. Fakat PS3 media server proğramı nı masaüstü pc ile açıyorum fakat ps3 görmüyor? Bunu nasıl çözebilirz arkadaşlar

slm.
    sorunun çözülmesine sevindim. ps3 konusunda malesef yardım edemiycem.
    ben bırak kurcalayıp oynamayı daha ps3'ün kendini bile görmedim :))
    sanırım artık yaşlandık bu işler için :))
    |
    |
    Aslına bakarsan ps3 alana kadar bende bilmezdim ama şimdi öğreniyoruz. Ozaman sence ps3 konusuna mu açmalıyım bu sorunu çunki ps3 kablo ile modeme bağladım masaüstü pc'de modeme bağlı ps3 media serverı açınca proğram ps3 görmüyor ki ps3'te de search ara değince çıkmıyor zaten.Fakat leptoba wirless ile bağlı olduğu için leptopta açınca ps3 media server ps3 görüyor. Sanırsam ps3 IP ayarlarını ps3 media serverın görebilceği şekilde ayarlamam lazım ama nasıl?
    |
    |
    |
    |
1
Reklamlar
SEO
son dakika
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.