Şimdi Ara

PS2 aldım hangi oyunları oynamalıyım , öneriler ? Edit:Ps2 hakkında... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
5
Favori
2.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ps2 nereden aldınız ? Fiyatı kaç ? Benimde kafamda alma fikri var.Ps 1,3,4 üm oldu hiç 2 olmadı.Babamdan kaç sene ps2 istedim almadı en son ps3 çıkınca ilk bende olmuştu pek kimsede yokken :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum öncelikle bizlere nostalji yaşattın , teşekkürler :) Fakat illegal şekilde oyun edinme (Torrent , çip vs ) mevzularına girmemek gerekiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: forward 1905

Ps2 nereden aldınız ? Fiyatı kaç ? Benimde kafamda alma fikri var.Ps 1,3,4 üm oldu hiç 2 olmadı.Babamdan kaç sene ps2 istedim almadı en son ps3 çıkınca ilk bende olmuştu pek kimsede yokken :)

hocam gittigidiyor'dan aldım japon oyuncak sarayından.Ankara'dan.205 tl'ye aldım.Ürün temiz öncelikle onu söyleyeyim , sıfır gibi.

Bende de geçen seneye kadar ps3 vardı süper slim model sıfır almıştım.5-6 ay oynadım sonra kırdırırım diye.Fakat kırılmadığını öğrenince sattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Dostum öncelikle bizlere nostalji yaşattın , teşekkürler :) Fakat illegal şekilde oyun edinme (Torrent , çip vs ) mevzularına girmemek gerekiyor :)

Ne demek Boşverin hocam ps2 demek dvd ye oyun yazmak demek , çip demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: stepspeeddd

https://www.amazon.de/PlayStation-Konsole-black-inkl-Controller/dp/B001ELK9R8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1481265607&sr=8-1&keywords=ps2
    sıfır ps2 ler karaborsaya düşmüş
    268 Euro cuk

268 euro = şu an 982 tl , o paraya ikinci el temiz ps4 alınır

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cooler_king

Canım çekti yav. PS4 koluyla PC de Fallout3 oynuyom PS4 yatıyor. PS2 bambaşkaydı.

ss'li olunca özendirdim galiba ince kasa çipli 200 tl civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matrixx7

quote:

https://www.amazon.de/PlayStation-Konsole-black-inkl-Controller/dp/B001ELK9R8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1481265607&sr=8-1&keywords=ps2
    268 Euro cuk

sıfır ps4 de var o fiyata

• quote:

quote:

quote:

268 Euro cuk

sıfır ps4 de var o fiyata

100 tl ekleyince sıfır ps4 oluyo

• hey gidi günler ps2 candır
  • Arkadaşlar PS2'im olduğu için sizlere görüntü bağlantı kabloları hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum herkesin faydalanması açısından da iyi olur.

PS2'inizi TV'lere bağlamak için 4 çeşit kablo bulunuyor.Bunlar Kompozit , S-Video , Gri scart kablo ve Komponent kablo şeklinde isimlendiriliyor.
    Kompozit kablo:

PS2 aldım hangi oyunları oynamalıyım , öneriler ? Edit:Ps2 hakkında...

S-Video:

Gri scart kablo:

Komponent kablo:

Bu 4 kablo içerisinde sırasıyla en kötü görüntüyü Kompozit kablo , en iyi görüntüyü ise Komponent kablo verir şeklinde.Şu ana kadar internette bolca araştırdım neredeyse PS2 ile alakalı gezmediğim site kalmadı , sonuç şu ki en iyi görüntü kombinasyonu kaliteli bir tüplü tv (sony vs.) ve gri scart kablo ikilisiymiş.
    Kompozit kablo , PS2 ile birlikte gelen en berbat görüntüyü veren kablo olarak biliniyor.Şayet kullanıyorsanız birdaha kullanmamak üzere kaldırmanızı öneriyorum.Hatta PS2'nin kullanma klavuzunda bile bu kablo önerilmiyormuş , öyle söyleniyor.Bir de bu kablo tipini scart'a dönüştüren aparat var pinlerinin neredeyse yarısı yok felan , hiç bulaşmayın.
    S-Video , kompozitten biraz daha iyi fakat çok tutulan bir kablo değil kullanılan bir kablo tipi değil görünüşe göre ama satan yerler mevcut. (gittigidiyor vb.)
    Gri scart kabloya gelirsek tüplü tv'ler ile çok iyi sonuçlar veriyormuş.Gri scart ile Kompozitin ucuna takılan scart dönüştürücü arasında bir fark sözkonusu.Dönüştürücülü scartta ucundaki pinlerin yarısı yokken , gri scartta tüm pin girişleri tamamen dolu.Tüplü TV'lerde gözle görülür bir fark yaşanıyormuş.Şiddetle tavsiye ediliyor.
    Komponent kablo ise PS2'yi yeni nesil TV'lere (LCD TV , LED TV vs.) bağlamak için mutlaka tavsiye ediliyor , çünkü kompozit kablo LCD TV ikilisi tam bir rezalet yaşatıyor bizzat denedim.Komponent'i almayı düşünüyorum fakat LCD-Kompozit , LCD-Komponent arasında bir fark olmamasından kuşkuluyum.Komponent kablo kullanımında , bazı oyunlarda Progressive Scan ve 1080i desteği var.Çok kısıtlı oyunlarda God of War , Gran Turismo bu fark ettiriyor deniliyor.

Sonuç olarak eğer tüplü tv kullanıyorsanız Gri Scart kablo , yeni nesil TV kullanıyorsanız (full HD , LCD vs.) Komponent kablo alınmalı diyorum.PS2'den maksimum görüntü kalitesi istiyorsanız ps2'nin yanında gelen o kompozit kabloyu (sarı , beyaz , kırmızı uçlu ) bir daha görmemek üzere atın veya kaldırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matrixx7 -- 14 Ocak 2017; 13:22:40 >

• Shadow of rome ve urban reign öneririm. Pek bilinmezler ama güzeldir ikisi de
  • quote:

Orijinalden alıntı: john ciga

Shadow of rome ve urban reign öneririm. Pek bilinmezler ama güzeldir ikisi de

Teşekkürler
  • Matrixx7 kullanıcısına yanıt
    Eminonu tahtakale cıvarında bır adam butun dukkanını ps2 ye ayırmıstı resmen oraya fıyat sordugumda 165 gıbı bı fıyat cekmıstı ve makıne de bayagı temız duruyordu ama bende oldugu ıcın almadım. Almayı dusunenler oralara bı goz atmalı ozellıkle dogubank ve cevresı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatihcevik1

Eminonu tahtakale cıvarında bır adam butun dukkanını ps2 ye ayırmıstı resmen oraya fıyat sordugumda 165 gıbı bı fıyat cekmıstı ve makıne de bayagı temız duruyordu ama bende oldugu ıcın almadım. Almayı dusunenler oralara bı goz atmalı ozellıkle dogubank ve cevresı.

evet ps2'nin yaşandığı ve yaşatıldğı yerler oralarmış tek tük.Bugün komponent kablo siparişi verdim büyük ihtimal yarın gelir.Sonuçlarını , karşılaştırmasını burada paylaşırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matrixx7 -- 24 Ocak 2017; 22:36:42 >
  • Spiderman 3 yazan olmamış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarısin

Spiderman 3 yazan olmamış

Teşekkürler
  • DVD olarak şiddetle en kalitelisinden öneriyorum.Verbatim lütfen

Almışken en iyisini alın her zaman

ISO yazma işlemini olabildiğince düşük hızda yazdırın ki ps2 lensi fazla yorulmasın.En yüksek hız 4x olacak şekilde.Tavsiye edilen 2x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matrixx7 -- 25 Ocak 2017; 11:4:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fatihcevik1

evet ps2'nin yaşandığı ve yaşatıldğı yerler oralarmış tek tük.Bugün komponent kablo siparişi verdim büyük ihtimal yarın gelir.Sonuçlarını , karşılaştırmasını burada paylaşırım

Cok memnun olurum, beklemedeyım :)

• Fahrenheit 10 numara oyun
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.