Şimdi Ara

PS Vita Kilitlendi. Açılmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
6.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, PS Vita kilitlendi. Dün akşam bir kaç demo kurdum vs. daha sonra birden kilitlendi. Ekran tepki filan vermiyordu. Kapatmayı denedim kapanmadı. Çok uykum olduğu için yattım. Sabah kalkınca şarja taktım PS tuşu turuncu yanmıyor banamısın demiyor. Açma tuşuna 50-60 sn basıyorum nafile. Ne yapmam gerekiyor. Cihaz yurtdışı cihaz, garantiside yok.

• kardes naptin acildimi vita.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dantemike

kardes naptin acildimi vita.

Ya üstad sorma, kendi kendime fail olmuşum ya sen tut şarj kablosunu ters tak hey Allah' ım. Gece alet kilitlendiğinde sabaha kadar şarjı bitmiş ve kapanmış. E haliyle şarj alınca cihaz açıldı. Neyse bu arada PS Vita' nın kendi kendine kilitlendiğini ve kilitlendiği zaman ne gibi müdahelelerde bulunmam gerektiğini öğrenmiş oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: senki

quote:

Ya üstad sorma, kendi kendime fail olmuşum ya sen tut şarj kablosunu ters tak hey Allah' ım. Gece alet kilitlendiğinde sabaha kadar şarjı bitmiş ve kapanmış. E haliyle şarj alınca cihaz açıldı. Neyse bu arada PS Vita' nın kendi kendine kilitlendiğini ve kilitlendiği zaman ne gibi müdahelelerde bulunmam gerektiğini öğrenmiş oldum

ps vita kilitleninve yapabilrceğn tek şey 20 saniye açma tuşuna basmak.recover moda alıyor kendini.

bu arada şarj kablosunu nasıl ters taktın ya

• quote:

Orijinalden alıntı: berkocan9971

quote:

Orijinalden alıntı: senki

quote:

ps vita kilitleninve yapabilrceğn tek şey 20 saniye açma tuşuna basmak.recover moda alıyor kendini.

bu arada şarj kablosunu nasıl ters taktın ya

Valla hocam resimler aşağıda. Yine denedim yine oluyor

PS Vita Kilitlendi. Açılmıyor.

• Bu haliyle şarz alıyor öylemi.. Vay be.. Geçmiş olsun..
  • sen değil de sony bildiğin fail olmuş

• Arkadaslar bu haliyle sarj almiyor. Ben boyle takmisim farkina varmadan. Gece cohaz kilitlenmisti. Sabahda sarj kablosunu ters takinca cihaz mantara bagladi diye panik yaptim :)

• ulan Allah belanı versin senin sony şarj aleti ters takılırmı yahu aynı sorun benim başımada geldi şuan geceden beri ugraşırim sarj aletinin ters takılacagi ömrüm boyunca aklima gelmezdi

• the show must go on kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: the show must go on

ulan Allah belanı versin senin sony şarj aleti ters takılırmı yahu aynı sorun benim başımada geldi şuan geceden beri ugraşırim sarj aletinin ters takılacagi ömrüm boyunca aklima gelmezdi
    Dostum geçmiş olsun :) Allahtan alet yanmıyor, ben de panik olmuştum o zamanlar.

• Ters takınca sorun olmuyor ama kablo ve soketteki pinler zarar görebilir dikkat edin geçmiş olsun hocam
  • kadir.uluag kullanıcısına yanıt
    Çok erken yazmışsınız hocam biraz bekleseydiniz
  • Mehmet177 M kullanıcısına yanıt
    Hocam ps vita forumuna yeni dahil oldum o yüzden
  • kadir.uluag kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam o zaman bi hoşgeldiniz diyelim :))
  • Mehmet177 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim :)
  • Arkadaşlar merhaba, konuyu hortlatıyorum ama belki faydası olur bana sizlere danışmak istedim aynı zamanda hikayesini de okuyun dilerim hoşunuza gidecek. Yıllar önce ilk çıktığında ps vita aldım teknosadan 1104 modeli, daha üçüncü gün şarj kablosunu kardeşim ters takmış cihaz bir kapandı o kapanış, ilk İzmir’e elektronikçiler caddesine götürdüm şarj almıyor diye iki saat sonra olmuyor diye teslim ettiler, sonra başka tamirciye götürdüm iki hafta sonra arayıp teslim ettiler cihazı olmuyor diye, bende evde bir köşeye koydum unuttum gitti cihazı, aradan 6 yıl geçti ve ben bu sürede cep telefonu tamircisi oldum ve Balıkesir’de tektik servis dükkanım var ve şans eseri bugün ps vitamı ve oyunlarımı buldum hemen dükkana götürdüm, dedim şuna bir de ben bakayım. inanın cihazı götürdüğüm tamirciler cihazı açmamışlar bile anakart sakız gibi kafesleri bile orjinal lehim. Şarj aleti kayıp tabi, sonrasında hemen içini açıp, bataryasını güç kaynağına bağlayıp, şokladıktan sonra ful doldurdum ve cihazı topladıktan sonra güç tuşuna basılı tutuyorum mavi ışık yanıyor, tekrar basılı tutuyorum üç kere yanıp sönüyor kapanıyor, hard reset atmayı denedim yine olmadı, cihaz kesin çalışıyor ama görüntü yok. Tamir yeteneğim telefon üzerine olduğu için yinede sizlerle sorunumu paylaşmak istedim, cihazın hatırası var ilk çıktığında almıştım 15 adet oyunum kutusunda duruyor oynamadım bile, engin fikirlerinizi bekliyorum. Saygılar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.