Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.025
Cevap
166
Favori
1.050.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony demek taklit demek,herşeyi taklit ettiği yetmeiş gibi birde wiiu yu taklit ediyor.Zaten 3DS ile WiiU ya o kadar takmış durumdaki sony ne yapacağını bile şaşırdı.

Herkes soruyor 3DS'yi ne sattırır ne sattırır?Cevabı: 3DS'yi Vita sattırır,Vita çıksın 3DS satışları patlayacak.
  • 3DS'in Wii U kontrolcusu olabilicegi aciklanmisti. 3DSden cakma :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Risque

Sony demek taklit demek,herşeyi taklit ettiği yetmeiş gibi birde wiiu yu taklit ediyor.Zaten 3DS ile WiiU ya o kadar takmış durumdaki sony ne yapacağını bile şaşırdı.

Herkes soruyor 3DS'yi ne sattırır ne sattırır?Cevabı: 3DS'yi Vita sattırır,Vita çıksın 3DS satışları patlayacak.

Açıkçası, 3d'yi bulan Nintendo değil, o zaman senin dediğine göre Htc Evo 3d'de bir 3ds taklidi? Yapma böyle

-WiiU'yu taklit etmiş evet, e kötü olmuş yani? Taklit etti diye alınmaz mı? Galaxy S2'de İphone 4 çakması o zaman, o da alınmaz.

-3ds'yi, 3ds oyunları sattırır, vita değil. Vita'yı alan sadece oyun oynamak için almıyor, bunu da hesaba katabilirsin. Vita kötü olacak hayal kırıklığı olacak mı diyorsun? Git e3 incelemelerini oku, gameplay'lerini izle.

-Ayrıca, Ps3'te kaldığın yeri save et, vita'ya at olayı özenti değildir, Sony'ye aittir.

edit: 3ds ekranı küçük ya, WiiU'nun tablet ekranı tercih edilebilir bence.Hatta Ps3'teki görüntüyü bile 10" ekranda oynamak daha büyük bir haz verirdi, 5" lik vita ekranında değil

Kontrol olarak zaten WiiU kontrolcüsü 3ds'nin kontrollerinin büyük bir kısmını kapsar diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 3 Ağustos 2011; 1:05:04 >
  • Hadi iyi geceler yarin gorusuruz baybay :-)
    Edit: Ayrilamadim yav sizden kim skype'den yazili chat yapmak ister? Ekleyin mehmetoguz.derin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetoguzderin -- 3 Ağustos 2011; 1:17:42 >
  • Taklit olaylarından çok bana söyle geliyor nintendo ile sony biara ortaklardı zaten gerçi sonradan ayrıldılar falan ama olsun böylesi daha iyi olmuş 3g olayı bana göre gerekli sonuçta bu bir taşınabilir bir cihaz ben bunu evde işyerimde dışarıda otobüste fln kullanabilmeliyim online oyunları oynayabilmeliyim türkiyede simkart olayı falan nasıl olur bilmiyorum ama biliyorsunuzdur vodafone modemnet paketi var haftalık 8 liramı neydi arada nette gezerim takılırım falan hani tamam olmasa çok çok büyük eksiklik değilde ama olmasıda gerekli diye düşünüyorum 4 çekirdekli bir işlemci oldugu yazılmış buna uygun belleğide güçlüdür e bide sony açıklamasına göre oyun geliştiricilerinin en kolay oyun geliştirecegi platform olmasındanda bahsedildi geçenlerde +uygulamalarda gelebilir cihazı sadece el oyun konsolu olarak değilde başka amaçlar içinde kullanabiliriz böylece ben cıktıgı gibi almayı planlıyorum buarada fiyatı umarım türkiyede 800-1000 tl arasında bir fiyatı olur bu fiyatın üstünede zaten satacaklarını sanmıyorum
  • quote:

Sony demek taklit demek,herşeyi taklit ettiği yetmeiş gibi birde wiiu yu taklit ediyor.Zaten 3DS ile WiiU ya o kadar takmış durumdaki sony ne yapacağını bile şaşırdı.

Hocam kimse seni sallamıyor, tamam derdini anladık, ısrar etme bu kadar. PSP ergen işi, Nintendo döver, biz kara cahil ergenleriz, lütffen şu ortamdaki muhabbeti baltalama.
  • Ne dedim ben üstte;"Hayatında Nintendo 3DS'yi kullanmamış adamlar yorum yapmasın"
  • benide ilk sayfaya ekleyin ama bir ricam olacak beni almayı düşünenlere değilde ''almak için cihazın kırılmasını bekleyenler'' listesine ekleyin sony'nin son dönemlerde yaptığı bazı hıyarlıklar kendisinden tiksinmeme sebep oldu bu arada ben bu soruyu sormaktan bıktım, belki burda bilen çıkar: ne olacak şu cihazın işletim sistemi?
  • PSP'yi sattığım için fazla pişman olmadım ama dizi-film izlemek için almayı düşünüyorum galiba bu model çıkınca eskileri ucuzlar.
  • 1.Bu cihaz bence kırılamayacaktır,kırılsa bile update ile düzelecektir.Şayet Sony akıllandıysa...
    2.Eğer kırıldığını varsayarsak sony bittiğinin kanıtıdır,oyun firmaları desteği çekip,psp nin sonu neyse psvitanın sonu o olacaktır.
    3.Kırıldıktan sonra satışlarında artış olacaktır ama oynayacak 2-3 oyun dışında oyun olmadığı için bu pek bir yarar sağlamayacaktır.(Bknz: PSP)
    4.Cihazı çoğu oyun için almıyor bu bir oyun konsolu için eksi.Çünkü arz talep meselesi; oyuncular oyun isteyecek ki firmalar oyunu çıkartsın.
    5.Cihazda pil sıkıntısı olacak çünkü pil içinde gizli,eski psp sahiplerinin yaptığı gibi yedek pille idare etme devride kalktı artık.
    6.Ekran kalitesi nasıl olur bilmiyorum ama çizilebilir olursa çoğu kişiye sıkıntı yaratır,kapağı olmadığı için darbeler,kesiklere maruz kalabilir.Dokunmatiğide düşünürsek ekranda parmak izi tutmayan bir madde kullanılmalıdır.
    7.3DS teki gibi bir circle pad olmalıydı anologlar.Bu bir eksi.
    8.DS oyunlarında dokunmatikten çok 2. ekran olayı kullanıldı,Sony bunuda yanlış anlamış olsa gerek sadece gereksiz bir dokunmatik getirmiş.
    9.L2 ve R2 tuşları eksik.Yıllardır Fifa serisi veya Pes serisi oynayan adamların arkadaki dokunmatikle uğraşacağını sanmıyorum.
    10.AR Gameslerde psvitanın eksiği çok.

Bu arada dua etmeyi unutmayın,"nintendo 3dsye pokemon oyunu çıkarmasın" diye.
  • quote:

Ne dedim ben üstte;"Hayatında Nintendo 3DS'yi kullanmamış adamlar yorum yapmasın"

Sen sorunlusun arkadaşım, Vita bölümünden 3DS kullanmamış adam yorum yapmasın diyebiliyorsun.
  • @risque:
    Arkadaşım amacın nedir ? Ben l2 ve r2 yi sormadan önce aklında degildi konsolun açığını mı ariyorsun ?
  • 3dsyi kullanmayan 3ds hakkında yorum yapmasın.Oldumu arkadaşım :)
  • benide yaz bende almayı düşünüyorum
  • nights
    hsnsvbnymr
    NowOrN3wer

ekliyorum

@Risque,
    quote:

1.Bu cihaz bence kırılamayacaktır,kırılsa bile update ile düzelecektir.Şayet Sony akıllandıysa...
    2.Eğer kırıldığını varsayarsak sony bittiğinin kanıtıdır,oyun firmaları desteği çekip,psp nin sonu neyse psvitanın sonu o olacaktır.
    3.Kırıldıktan sonra satışlarında artış olacaktır ama oynayacak 2-3 oyun dışında oyun olmadığı için bu pek bir yarar sağlamayacaktır.(Bknz: PSP)

Kırılma olayında haklısın, eğer kırılırsa böyle şeyler olabilir. Ama, unutmayalım ki hangi konsol kırılmadı ki? Bu şey 3ds için de geçerli. Kırılma olayı hakkında konuşmak yersiz, diyebilir misin 3ds asla kırılamaz veya vita kesin kırılır? Kırılacağını varsayarak vita'yı almayacak mıyız? Ee o zaman hiçbir konsol almayalım, çünkü hepsi için geçerli. Vita'nın en kolay kırılabilecek olan cihaz olacağı söyleniyor(söylenti), Sony bir şey bulur buna da. Hile kullananların hareketlerini kısıtlar, Psn'den banlar falan... Hiç düşünülmemiş olduğunu zannetmiyorum, kesinlikle düşünülmüştür. Baya ders aldık diyorlardı. Çıktığında nasıl bir güvenlik kullandıklarını görürüz. Eğer bulamadılar, konsol zaten en az 2 yıl kırılmaz. Ya bu olay tüm konsollar için geçerli. DS de kırıldı hem, 3ds de kırılacaktır. Olay, bundan sonrasına bağlı, yani sahte oyun oynayanlara "online girişin yasaklanması" olabilir mesela.

quote:

4.Cihazı çoğu oyun için almıyor bu bir oyun konsolu için eksi.Çünkü arz talep meselesi; oyuncular oyun isteyecek ki firmalar oyunu çıkartsın.

Ben cihazı "sadece" oyun için almıyorum, evet. Bu bir konsol için eksi değil, artıdır. Çünkü sadece oyun için almıyorum ama oyun da oynamak için alıyorum. Nette gezinmek, arkadaşlarla sohbet ederek oyun oynamak... Bunlar zevkli şeyler. Ha 3ds'ye de gelecek, tartışmak yersiz, katılmıyorum.
    -Vita alan bir kişi en az 3 tane oyun alır zaten, sadece "net" veya "chat" için bu cihaz kullanılmaz, gidip bir smartphone alınır, hele Türkiye'dekilerin bunu yapacağını düşünüyorum da, cihaz 600-700 lira olursa asla almazlar( "sadece diğer şeyler için" )

5. Batarya sorunu, bak ilk mesajda bir kutu büyüklüğünde aküden falan bahsettim, onun dışında Sony'nin bir adamı açıklama yaptı.http://www.pushsquare.com/28792/playstation-vitas-battery-to-be-adequate-for-continuous-gaming-experience/

4-5 saat, o işlemciye göre gayet yeterli. He tabii ki bataryasını gösterse daha güzel olurdu, ama göstermiyor, "Bataryasını göstermiyorlar Mahmut, vazgeçtim ben almıyorum cihazı" mı diyoruz

6. Parmak izi bırakacak, haklısın( Çünkü Oled, güneşte çok parlar ve parmak izi bırakır). Artık kılıfta bir cam bez taşımak lazım olacak

9.L2 ve R2 tuşları eksik.Yıllardır Fifa serisi veya Pes serisi oynayan adamların arkadaki dokunmatikle uğraşacağını sanmıyorum.

Oldu o zaman L2 ve R2 yok diye almayalım cihazı, bırak. Bak çoğu kişi cihazın gücüne bakıyor, kontroller baya geniş zaten, düşünülmüyor bile. Ama diyorum, R2 ve L2'nin yerini arka pad alır, nasıl olur dersen arkaya özel parmak hareketleri ile olur, yaratıcı olur. He fifa ile pes fanları bunu sever mi ayrı konu. Bak, Uncharted'ta mermi değiştirmek için ekrandaki silahın üzerine tıkladı adam mesela, yaratıcılık budur.

10. AR sisteminde gayet iyi, 3ds'ye göre kartsız ve yeni bir teknoloji kullanıyor. Atma şimdi AR sistem kötü falan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 3 Ağustos 2011; 10:36:52 >
  • Merakla bekliyoruz cihazı,umarım çıkacak fps lerin multileri ps3 versiyonlarına yakın olur.Birde tarayıcı iyiyse, benim için problem yok.
  • Alet güzel ps3le de tam uyumlu olacağına göre düşünülebilir.
  • O tam uyum konusu garip geldi bana, şimdi battlefield 3'ü o grafiklerle vita'da görmek

-O teknoloji Nintendo'dan çalıntı bir bakıma
  • ps vita'nın en az iki yıl kırılabileceğini zannetmiyorum sony piyasanın kaymağını alana kadar. ondan sonra satışlar düştüğünde kırılır bol bol cihaz satılır oyun çıkmaz ondan sonra aynı terane psp'deki gibi.

kırılması da çok önemli değil gerçi cihazın fiyatı iyi olursa yanında gelecek birkaç oyun için alınabilir cihaz(fifa 12 mesela güzel olursa vita versiyonu).
  • Vay be Risque,adam 3D siz konsola konsol demiyormuş.Görende 20 yıldır 3D li oyun oynuyor zannedecek.Risque ve onun gibiler yüzünden konu iyice dağıldı ve hiç yazasım gelmiyor ama adamlar o kadar saçma sapan şeyler yazıyor ki çıkıp bişey dememek için kendimi zor tutyorum...
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.