Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.014
Cevap
166
Favori
1.050.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zaman vita senin için tam bir hayal kırıklığı olacak desene :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: Risque

O zaman vita senin için tam bir hayal kırıklığı olacak desene :P

Sorma ya, iphone'da ve 3ds'de çok pis sarıyor :P
  •  @PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!
  • Ya onu ciddi ciddi yayınlıyor musun bir de?

-Hem iPhone'dan daha ucuz hem de 4 kat daha güçlü bir cihazdan bahsediyoruz.
  • Takmışsın iphone'a.İpod touch'ı niye görmezden geliyorsun!
  • Risque sen sorunlumusun adamın dediklerini bi dikkatli oku Grafik bence çok öncemli vede Vita bunu kesinlikle sağlıyo ama 3ds i savunan arkadaşlar eğlenceli oyun grafikden ibaret değil dedi Avatar da onlara hak verdi illa eğlenmek için grafik gerekmez dedi ama grafikde eğlenmenin farklı bir yoludur.
    Şimdi bende katılayım tartışmaya açıkcası Vita 3ds den daha avantajlı neden derseniz hem 3ds den daha fazla kontrol imkanınız var hem daha büyük ve kaliteli bir ekranınız var ayrıca donanım bakımından dahada kaliteli.Yani Vita hem çok daha kaliteli Hardcore oyunları açmanıza imkan sağlıyo hemde daha genel Mario tarzı dediğimiz efsanevi oyunlar oynayabilirsiniz.Bakın 3ds deki oyunların hepsini Vitaya aktarmanız mümkün ama Vitadaki oyunların hemen hemen hiçbirini 3ds de oynayamazsınız fark bu.

Bu arada Avatar senin paylaştığın uncharted videolarından 2. si harikaydı drake o uçurum kenarından atladı ya bi fena oldum resmen o neydi :D
  • quote:

Takmışsın iphone'a.İpod touch'ı niye görmezden geliyorsun!

iPod touch? 800mhz çift çekirdek ve Power S'in 5 serisi mi? Yapma, vita çok çok daha güçlü. Bir akıllı telefonla el konsolunu kıyaslamayı bırak. Daha psp bile akıllı telefonlardan çok çok daha iyi oyunlar sunuyor. Hadi iPad 2 desen, tamam onunla bir kıyaslama olabilir ama sadece grafik anlamında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 17 Temmuz 2011; 23:57:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow_170

Risque sen sorunlumusun adamın dediklerini bi dikkatli oku Grafik bence çok öncemli vede Vita bunu kesinlikle sağlıyo ama 3ds i savunan arkadaşlar eğlenceli oyun grafikden ibaret değil dedi Avatar da onlara hak verdi illa eğlenmek için grafik gerekmez dedi ama grafikde eğlenmenin farklı bir yoludur.
    Şimdi bende katılayım tartışmaya açıkcası Vita 3ds den daha avantajlı neden derseniz hem 3ds den daha fazla kontrol imkanınız var hem daha büyük ve kaliteli bir ekranınız var ayrıca donanım bakımından dahada kaliteli.Yani Vita hem çok daha kaliteli Hardcore oyunları açmanıza imkan sağlıyo hemde daha genel Mario tarzı dediğimiz efsanevi oyunlar oynayabilirsiniz.Bakın 3ds deki oyunların hepsini Vitaya aktarmanız mümkün ama Vitadaki oyunların hemen hemen hiçbirini 3ds de oynayamazsınız fark bu.

Bu arada Avatar senin paylaştığın uncharted videolarından 2. si harikaydı drake o uçurum kenarından atladı ya bi fena oldum resmen o neydi :D

Dedim adam herhalde nasıl ölüneceğini merak ediyor, Drake atladı ve birden kamera döndü, rahat bir nefes aldım

-Bakın yine aynı şeyi söylüyorum 3dsciler. Eğer vita ile 3ds arasında bir fiyat farkı olsaydı, doya doya tartışırdık. Ama fiyatları neredeyse aynı ve vita'nın sistemi daha iyi. E bu sayede daha iyi grafik veren cihaza yöneliyor oyuncu. Tamam, eğlence grafik değildir, hatta bunu ben söyledim. Ama bir yanda daha iyi grafik veren bir cihaz aynı paraysa, kullanıcı yüksek grafikli modeli tercih eder.

-Fiyatları da aynı olduğuna göre kullanıcılar 3ds'ye sadece Nintendo oyunları için gidiyor, onlar da harika oyunlar ama gerçekten. Uncharted veya Killzone gibi serisi korunan yapımlar.

-Bu arada, yine bsc editörüne bir mesaj attım. 3ds ve vita tartışmasını rafa kaldıralım. İkisi de ayrı kesime itaat ediyor.

shadow, video ekranını gördün mü? Harika yav

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

Burada haber olacak iki şey var, vita'nın menüsü ve oradaki Rented yazısı. Bu demek ki psn'den(sanırım) vita'ya film kiralayabileceğiz. Sony, Android Market'te olan film kiralama işini görmüş olacak ki böyle bir cevap hazırlamış. Biz cevabı önceden gördük

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 17 Temmuz 2011; 23:54:40 >
  • Arkadaşlar siz oyuncusunuz bir yönetmen yada kameraman değil.Oyunların oynanabilirliği önemlidir şuana kadar çıkmış ve piyasa değeri yapmış oyunların hepside oynanabilirlikden dolayı bu başarıları yakalamışdır..O yüzden grafikler her zaman geri plandadır bir oyunda.. 11MB bir oyun angry birds yapdığı başarılar ortadadır ve geldiği durum şuan sinema filmi bile çekliyor..
    PS Vita, evet donanim özellikleri iyi,kağıt üstünde bir adım önde ama sürekli kendini tekrarlayan oyunlar,oynanabilirliği bir yere kadar karsılıyor..
    3DS: Nintendo abi fazla söze gerek yok (Evet fanboyum,Yaratıcı olan,teknolojiye yön veren firmaları her zaman sevmişimdir severim) verdiği teknoloji gözlüksüz 3D,Hayır bundan öte bir grafik varsa söyleyin bilelim 3D den bahsediyoruz, he gel gelelim çocuk tarzı bilmem ne gibi oyunlar diyorsunuz,bu ön yargıdır kullandıkdan sonra anlayacagınız birşeydir tartısmasına girmiyorum o yüzden.
    İOS: oyunlarına zaten söyleyecek söz bulamıyorum şuanki mevcut donanimlarıyla bile PSP 3004,PSP Go ya kafa tutabiliyorsa geleceğini siz düşünün... üstelik sadece oyun bile sunmuyor oyun bir kısmı...

NOT: Bir mesajda 3DS almamamın tek nedeni PS Vita demis biri. Arkadaşım 3DS vitadan çok önce çıkdı normal şartlarda alacak olsan alırdın zaten...Burada insanların bütceleri yetmedigi için bazı şeyleri kötülemeye çalısıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: havaemi01

Arkadaşlar siz oyuncusunuz bir yönetmen yada kameraman değil.Oyunların oynanabilirliği önemlidir şuana kadar çıkmış ve piyasa değeri yapmış oyunların hepside oynanabilirlikden dolayı bu başarıları yakalamışdır..O yüzden grafikler her zaman geri plandadır bir oyunda.. 11MB bir oyun angry birds yapdığı başarılar ortadadır ve geldiği durum şuan sinema filmi bile çekliyor..
    PS Vita, evet donanim özellikleri iyi,kağıt üstünde bir adım önde ama sürekli kendini tekrarlayan oyunlar,oynanabilirliği bir yere kadar karsılıyor..
    3DS: Nintendo abi fazla söze gerek yok (Evet fanboyum,Yaratıcı olan,teknolojiye yön veren firmaları her zaman sevmişimdir severim) verdiği teknoloji gözlüksüz 3D,Hayır bundan öte bir grafik varsa söyleyin bilelim 3D den bahsediyoruz, he gel gelelim çocuk tarzı bilmem ne gibi oyunlar diyorsunuz,bu ön yargıdır kullandıkdan sonra anlayacagınız birşeydir tartısmasına girmiyorum o yüzden.
    İOS: oyunlarına zaten söyleyecek söz bulamıyorum şuanki mevcut donanimlarıyla bile PSP 3004,PSP Go ya kafa tutabiliyorsa geleceğini siz düşünün... üstelik sadece oyun bile sunmuyor oyun bir kısmı...

NOT: Bir mesajda 3DS almamamın tek nedeni PS Vita demis biri. Arkadaşım 3DS vitadan çok önce çıkdı normal şartlarda alacak olsan alırdın zaten...Burada insanların bütceleri yetmedigi için bazı şeyleri kötülemeye çalısıyorlar.

Olaylara tek taraflı yaklaşıyorsun.

-3ds'yi geç duydum ben, o zamanlar sadece pc ile uğraşıyordum. Psp2'nin yalan haberleri vardı bilirsiniz 2010 Kasım gibi bsc'de dolanıyordu, o andan itibaren inceledim. 3ds'yi de o aralar duydum hatta. Eh, 3ds'de güzel, vita olmasa şimdi onu alırdım. Gidip bir iOS cihazı almazdım.

-Dediğim gibi eğlence grafik değil. Bunda sana katılıyorum. Angry birds'de grafik var mı yok, ama harbi eğlenceli.

-3ds'nin oyunlarına lafım yok gayet güzeller. Kid Icarus veya Mario güzel yapımlar. Ha bir yere kadar beni sıkar mı, denemeden karar vermiyorum.

-iOS cihazları psp'ye kafa tutmuyor, tutamaz. Sadece dokunmatikle bir fps oyunundan zevk alamazsın. Örneğin, iphone 3'te dead space 2 oynamıştım. Grafiklere hayran kalmıştım ama o dokunmatik kontroller... Adamı gerçekten sinir ediyor. Fiziksel bir dokunmatik de olsaydı, o zaman iOS derdim belki. Tabi bir de oyunların yapımının özenilmesi var, ki akıllı telefonlarla bir Uncharted veya Zelda galmez.

-Ps vita, ayrı bir yerde benim için. Kendini tekrarlayan oyunları kabul etmiyorum. Sistemi sayesinde çok fazla tür oyunu bünyesinde toplayabilir. Bakınız kaç kontrol var, 3ds'den fazla. Kontrolün fazla olması oynanabilirliği zevkli hale getirir. Bir örnek veriyorum, benim fikrim bu sadece düşün:

Assassins Creed'de bir samanlığa atlayacaksın, bunun için kafanı vita ya sanki düşermiş gibi yaklaştırdığını düşün. Ve bunun da bir kontrol olarak algılanması var. Bu zevkli bir şey. Şimdi sürekli bunu yaptığını düşün, sarmaz. Ama çok fazla kontrol olduğunu düşünürsek, zevkli olacaktır.

-Bütçem yetmediği için ben asla bir cihazı küçümsemem. Ps vita veya 3ds alacak bütçem yok, ama cihazı inceliyorum ve bir konu kuruyorum. Gereksiz mi, hayır sadece merak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 18 Temmuz 2011; 0:26:42 >
  • Risque@ bende Apple fanboyum laf kondurmam ama ipod touch bir multimedya cihazi oyun cihazi degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

quote:

Orijinalden alıntı: havaemi01

Arkadaşlar siz oyuncusunuz bir yönetmen yada kameraman değil.Oyunların oynanabilirliği önemlidir şuana kadar çıkmış ve piyasa değeri yapmış oyunların hepside oynanabilirlikden dolayı bu başarıları yakalamışdır..O yüzden grafikler her zaman geri plandadır bir oyunda.. 11MB bir oyun angry birds yapdığı başarılar ortadadır ve geldiği durum şuan sinema filmi bile çekliyor..

Olaylara tek taraflı yaklaşıyorsun.

-3ds'yi geç duydum ben, o zamanlar sadece pc ile uğraşıyordum. Psp2'nin yalan haberleri vardı bilirsiniz 2010 Kasım gibi bsc'de dolanıyordu, o andan itibaren inceledim. 3ds'yi de o aralar duydum hatta. Eh, 3ds'de güzel, vita olmasa şimdi onu alırdım. Gidip bir iOS cihazı almazdım.

-Dediğim gibi eğlence grafik değil. Bunda sana katılıyorum. Angry birds'de grafik var mı yok, ama harbi eğlenceli.

-3ds'nin oyunlarına lafım yok gayet güzeller. Kid Icarus veya Mario güzel yapımlar. Ha bir yere kadar beni sıkar mı, denemeden karar vermiyorum.

-iOS cihazları psp'ye kafa tutmuyor, tutamaz. Sadece dokunmatikle bir fps oyunundan zevk alamazsın. Örneğin, iphone 3'te dead space 2 oynamıştım. Grafiklere hayran kalmıştım ama o dokunmatik kontroller... Adamı gerçekten sinir ediyor. Fiziksel bir dokunmatik de olsaydı, o zaman iOS derdim belki. Tabi bir de oyunların yapımının özenilmesi var, ki akıllı telefonlarla bir Uncharted veya Zelda galmez.

-Ps vita, ayrı bir yerde benim için. Kendini tekrarlayan oyunları kabul etmiyorum. Sistemi sayesinde çok fazla tür oyunu bünyesinde toplayabilir. Bakınız kaç kontrol var, 3ds'den fazla. Kontrolün fazla olması oynanabilirliği zevkli hale getirir. Bir örnek veriyorum, benim fikrim bu sadece düşün:

Assassins Creed'de bir samanlığa atlayacaksın, bunun için kafanı vita ya sanki düşermiş gibi yaklaştırdığını düşün. Ve bunun da bir kontrol olarak algılanması var. Bu zevkli bir şey. Şimdi sürekli bunu yaptığını düşün, sarmaz. Ama çok fazla kontrol olduğunu düşünürsek, zevkli olacaktır.

-Bütçem yetmediği için ben asla bir cihazı küçümsemem. Ps vita veya 3ds alacak bütçem yok, ama cihazı inceliyorum ve bir konu kuruyorum. Gereksiz mi, hayır sadece merak.

Aynı dili konuşmamız gerçekden çok güzel.Genel hatlarıyla aynı düşüncelere sahibiz.Evet olaya biraz tek taraflı yaklaşıyorum birileri bazı emekleri hep göz ardı ediyor ben buna karsıyım..
    Vitada dediğiniz gibi güzel birşey bir sürü özelliğin bir arada olması,Vitanında kendine has özellikleri var 3DS'nde.Benim sadece kızdığım sürekli sidik yarışına girirmesi..

NOT: IOS'u göz ardı etmissiniz ama şuan için el konsollarına ciddi derece rakip olmuş durumda.FPS evet dokunmatikde zorlanılıyor fakat fpsnin sonuda gelmis durumunda.

NOT2: Elbetteki inceliyeceksiniz,inceliyecez..dh'de takılmamızın nedenide bu değilmidir?. İncelediğimiz herşeyi alsak bütce denen birşey kalmazdı ortada zaten.Ben sadece aynı tartısmalar apple konularındada oluyor,gereksiz eleştirilere karsıyım. Yoksa satsın Vitasıda 3DS'ide parası benim cebime mi giriyor :D
  • Fps konsolda işkencedir.
  • risque ne yaptin ya ipod touchim da nova 2 oynamaya calisiyom zor kontroller hissiz
  • quote:

Fps konsolda işkencedir.

Bakalım gyro kullanılarak fps oyunu olabilecek mi?

@havaemi, evet, 3ds ile vita'nın hangi alanlarda rekabet edileceğini gösterilmesi gerek. İki cihazın da kendine has özellikleri var, bu da farklı oyuncu kitlelerine hitap ediyor.

-Bilgisayarda aşırı fps'ciyim, konsolda az çok oldum ve farenin gerektiğini cidden fark ettim. Neyse, bu gyro(hareket sensörleri ile, bilmeyen çıkar diye yazıyorum) ile fps nasıl olur merak ediyorum. Nişangahı sağa çevirmek için analog'u kullanmak yerine vita'yı sağa doğru çevirmek mesela. 6 tane gyro varmış, gayet hassas olabilir aslında.

-Analogla zevklice fps oynanamamasına cidden üzülüyorum çünkü fare hissini vermiyor. Bunu hatırladığıma pişman oldum, vita'da call of duty hayal ediyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 18 Temmuz 2011; 1:08:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

quote:

Fps konsolda işkencedir.

Bakalım gyro kullanılarak fps oyunu olabilecek mi?

@havaemi, evet, 3ds ile vita'nın hangi alanlarda rekabet edileceğini gösterilmesi gerek. İki cihazın da kendine has özellikleri var, bu da farklı oyuncu kitlelerine hitap ediyor.

-Bilgisayarda aşırı fps'ciyim, konsolda az çok oldum ve farenin gerektiğini cidden fark ettim. Neyse, bu gyro(hareket sensörleri ile, bilmeyen çıkar diye yazıyorum) ile fps nasıl olur merak ediyorum. Nişangahı sağa çevirmek için analog'u kullanmak yerine vita'yı sağa doğru çevirmek mesela. 6 tane gyro varmış, gayet hassas olabilir aslında.

-Analogla zevklice fps oynanamamasına cidden üzülüyorum çünkü fare hissini vermiyor. Bunu hatırladığıma pişman oldum, vita'da call of duty hayal ediyordum

evet ikisininde farklı çizgileri var fakat ikisininde uzman olamadığı tek konu var fps, Sizin adınıza üzüldüm gerçekden :)
    Ben gyro ile araba yarışı bile oynayamıyorum şuan beceremiyorum becereksizim bu konuda :D. Umarım vita bu düşünceyi yıkar :)
  • 3DS'le Vita nasıl aynı fiyat? Vita çıkınca 3DS ucuzlamış olcak.
  • 3g li 299 dolar 3g siz 249 dolar ee bide kdv
  • @avatar78:O dediğin video yu çok önceden izlemiştim ama pek özel gelmedi bana arkadaşlar ekranın kalitesini canlı görmeden anlayamayız yada eski psp lerle yada 4 inç den büyük telefonlarla karşılaştırılınca felan anlaşılır.
    Siz vita ile 3ds i karşılaştırmayı bırakalım diyosunuz ama bunlar en büyük rakipler bunları karşılaştırmamız gerekiyo bence ama şu bir gerçek ikisinin sağladığı şeyler farklı.Vita hem mario gibi eğlenceli oyunları destekliyo hemde hardcore oyunları var.Ama 3ds sadece Mario,starfox gibi eğlenceli oyunlara imkan veriyo.Bence Vita çıktıktan kısa bir süre sonra 3ds emulatör gibi bişey çıkarırlar ve çoğu oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz ama 3ds e Vita emulatörü gelme gibi bir imkan yok.3ds in tek üstün yanı 3D özelliği ama bence onunda çok kıymeti yok 3.50 inç ekranda 3D olsa nee olmasa ne 3D ancak şöyle 102 ekran felan bir televizyon olacak ondan sonra keyfi çıkar bir cep konsolunda bu güzel olmaz he ama yarın öbür gün Vita için 3D oyun çıkarsa şaşırmayın Sony den korkulur :D.Bakın mesela ps3 çıktığında 3D diye bişey yoktu ama ne zaman 3D tv ler felan çıktı bir update le ps3 e 3D imkanı geldi bence çok büyük bişey bu adamlar resmen çok önceden bunun çıkacağını bilerek donanımını hazırlamışlar.Size söylüyorum Sony çok çok büyük bir firma ve nintendonun yetişmeside çok çok zor.Hiç olmadı şöyle bi 3Ds le Vitanın resimlerine bi yan yana bakın 3ds ne kadarda ucuz görünüyo.
    Neyse konuya farklı bişey daha katmak istiyorum Avatar da desteklerse tabi.Bence Vita yı birazda nintendo Wii U ile karşılaştıralım asıl rakibi o bence.He bana sorarsanız bütün nintendo ürünlerini toplasanız Vita ya değişmem :D
  • vita olayı bariz devrimdir
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.