Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (238. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.014
Cevap
166
Favori
1.050.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün sahibinden.com'u açtığımda şans eseri birinin 945 TL'ye psvita + 4 gb card + Uncharted sattığını görünce hiç düşünmeden aldım. gerçektende yıllarca elimden düşürmediğim psp'den sonra yepyeni bir tad. Ama mutlaka bu arabirimden kurtulmalılar, psp ve ps3 ün arabirimleri çok daha güzel bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: perfecthex

Bugün sahibinden.com'u açtığımda şans eseri birinin 945 TL'ye psvita + 4 gb card + Uncharted sattığını görünce hiç düşünmeden aldım. gerçektende yıllarca elimden düşürmediğim psp'den sonra yepyeni bir tad. Ama mutlaka bu arabirimden kurtulmalılar, psp ve ps3 ün arabirimleri çok daha güzel bence.

hayırlı olsun umarım pişman olmazsın
  • quote:

Bugün sahibinden.com'u açtığımda şans eseri birinin 945 TL'ye psvita + 4 gb card + Uncharted sattığını görünce hiç düşünmeden aldım. gerçektende yıllarca elimden düşürmediğim psp'den sonra yepyeni bir tad. Ama mutlaka bu arabirimden kurtulmalılar, psp ve ps3 ün arabirimleri çok daha güzel bence.

Hayırlı olsun bende kim aldı diye merak ettim adama o kadar mesaj attım cevap alamamıştım sen almadan önce. Güle güle kullan. Umarım pişman olmazsın.
  • Alan arkadaştan ufak bir inceleme bekleriz.Hayırlı olsun bu arada.
  • sanırım bütün gecem aleti kurcalamakla geçecek, yarın elimden geldiğince yeterli bir inceleme yapabilirim umarım.
  • perfecthex hocam incelemelerini bekleriz ne eksisi var. 1. parti cihazı almayı tavsiye eder misin. vs vs..... :)
  • Mutlaka bir inceleme bekliyoruz
  • İlk olarak tek söyleyebileceğim, hem görsel olarak hemde kullanışlılığını baz alırsam, bence bu arabirim çok ama çok kötü. Sanki aceleye getirmişler de öylesine yapmışlar gibi. Tamam dokunmatiği de düşünmüşler bu arabirimi kurgularken, ama psp ve ps3 ün arabirimi de gayet başarılı bir şekilde dokunmatik ekrana uygulanabilirdi. Gereksiz yere karmaşıklaştırmışlar bence. Tabii bu benim şahsi fikrim başkaları çok iyi olduğunu düşünebilir:)

Grafikler ile ilgili söyleyecek hiçbir söz yok. İlk çıktığında PSP yi elime aldığımda ne hissettiyse şimdide bu grafik kalitesini görünce aynı şeyleri hissettim :)

Vita biraz büyük, PSP den sonra şaşırıyor insan, ama alışması çok uzun sürmedi bende.

Gece browser, film, müzik gibi özelliklerini deneyeceğim. Uzakdoğu PSN account açıp demolara da bakacağım. Büyük ihtimalle de remote play neymiş bakarım.
  • quote:

İlk olarak tek söyleyebileceğim, hem görsel olarak hemde kullanışlılığını baz alırsam, bence bu arabirim çok ama çok kötü. Sanki aceleye getirmişler de öylesine yapmışlar gibi. Tamam dokunmatiği de düşünmüşler bu arabirimi kurgularken, ama psp ve ps3 ün arabirimi de gayet başarılı bir şekilde dokunmatik ekrana uygulanabilirdi. Gereksiz yere karmaşıklaştırmışlar bence. Tabii bu benim şahsi fikrim başkaları çok iyi olduğunu düşünebilir:)

Grafikler ile ilgili söyleyecek hiçbir söz yok. İlk çıktığında PSP yi elime aldığımda ne hissettiyse şimdide bu grafik kalitesini görünce aynı şeyleri hissettim :)

Vita biraz büyük, PSP den sonra şaşırıyor insan, ama alışması çok uzun sürmedi bende.

Gece browser, film, müzik gibi özelliklerini deneyeceğim. Uzakdoğu PSN account açıp demolara da bakacağım. Büyük ihtimalle de remote play neymiş bakarım.

Arabrim değiştirilebiliyordu zaten sanırım bir videoda vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modernova

Of he he dur bak 3DS nasıl geniş alanda AR yapamıyor. İnternetten araştır bulamadım Bolumsonucanavari.com'da yayınlanmıştı kocaman AR kartı yapıp oynamışlardı asansörden. Ayrıca 3DS AR Kartlarını piknik alanında yerleştirip oynamıştım oluyor. Sadece sosyal paylaşım dışında hiç bir ilerlemişliği yok.

vita'da hiçbir karta gerek duyulmadan istediğin 3d objeyi önüne koyabileceğini biliyor muydun? Ve bu daha gördüğümüzün ne kadarı acaba?

@perfecthex, inceleme isteriz (ss'li videolu) -not: bsc'ye vita'nı kiralayıp hali hazırda rahat 200tl kazanabilirsin-
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

quote:

Orijinalden alıntı: mafiax

mobil oyun konsolu için biraz fazla pahalı bence psp nin fiyatları buna göre ortalama ama vitanın özellikleri çok gelişmiş de olsa üstüne biraz para katıp sağlam,ideal bi laptop alınabilir,benim fikrim...

Kıyaslamanızı anlayamıyorum. Şimdi bir vita ile laptopu aynı kaseye koymak doğru mu? Ayrıca 250$'ye iyi bir laptop bulamazsınız.

250$ gayet iyi bana göre, aksesuar ve oyun fiyatları tuzlu.(Türkiye'ye gelip 750tl'den satılıyorsa bu bizim sorunumuzdur)

Burada 750 liradan bahsediyoruz ben dolarını falan bilmem teknolojide para önemlidir ürünler her geçen gün değerini kaybederler.Ki burada sabit bir teknolojiden bahsediyoruz tıpkı vita gibi pclerin ekran kartlarının her yenilendiğinde oyun lar daha da mükemmelleştiğinde bu alet yerinde sayacak bu ürüne sahip olmanızın ardından geçecek 2aydan sonra eski hazzı kalmayacağından eminim çünkü bir ilerleme yok bana sorarsanız biraz daha mantıklı hareket etmek lazım vita yı kötülemiyorum burada yanlış anlamayın gerçekten hoş mükemmel bir şekilde geliştirilmiş fakat oyun konsollarının akıbeti bu yapacak bişey yok o yüzden çoğu zaman tercih etmem bu benim fikrim siz ne dersiniz bilemem...
  • quote:

Burada 750 liradan bahsediyoruz ben dolarını falan bilmem teknolojide para önemlidir ürünler her geçen gün değerini kaybederler.Ki burada sabit bir teknolojiden bahsediyoruz tıpkı vita gibi pclerin ekran kartlarının her yenilendiğinde oyun lar daha da mükemmelleştiğinde bu alet yerinde sayacak bu ürüne sahip olmanızın ardından geçecek 2aydan sonra eski hazzı kalmayacağından eminim çünkü bir ilerleme yok bana sorarsanız biraz daha mantıklı hareket etmek lazım vita yı kötülemiyorum burada yanlış anlamayın gerçekten hoş mükemmel bir şekilde geliştirilmiş fakat oyun konsollarının akıbeti bu yapacak bişey yok o yüzden çoğu zaman tercih etmem bu benim fikrim siz ne dersiniz bilemem...

Burada oyun konsolu ve konsol mantığını anlamak lazım ama.

Pc'lerin ekran kartları ve pc'ler her zaman gelişirken bir konsol en az 4 yıl piyasada durur. Bu konsolun mimarisine özgüdür, pc gibi hep yenilenmek istemez.
    PSP sahibi olduysanız anlamanız gerek aslında, niye 2 ay sonra geride kalsın ki? Piyasada başka el konsolu mu var? Tabletler ve smartphone'lar deseniz, onu tartıştık, aynı tadı vermiyor. PC'ler, konsollar diyecekseniz de: el konsolları onlarla aynı pazarda değil. (evde olsam ve yanımda ps3 ile vita olsa ps3 oynardım yani, ne yalan söyleyeyim. -tabi vitada çok sevdiğim bir oyun-bioshock gibi- olmazsa)

Konsol böyledir, illa bir ilerleme olması lazım değil. PC'ler sürekli yenilenir, konsollar ise 5-6 yılda bir. Konsollara geliştirilen oyunlar sayesinde geride kalmaz. (Konsol oyunları çok satıyor, adamlar da konsola yatırım yapıyor grafikten kısarak. Sadece PC'ye çıkan oyunlarda ise çok fazla grafik kasılmıyor: sadece pc'de az satacağından)
  • Kastettiğin noktayı çok iyi anladım hocam psp nin o sıcak zevk veren havasını bilirim gerçekten hiç bir alette bulamassın uzun bir yolculuk yapacağında veya gerçekten eğlenceye ihtiyaç duyduğun bi anda vazgeçilmez bi alet bunu çok iyi biliyorum ama işte yine yine yine ben o 750 lirayı cebimden çıkaracakken tedirgin olacağımı biliyorum ben böyleyim napayım yani gidip Iphone 4S gibi bi telefonu sadece mesaj çekmek için alanlar gibi 3000 lirayı bayılamam tarzıma uymaz bu noktada da Vita muhteşem bi alet bile olsa haketmediği tek lirayı veresim gelmiyor teknoloji işlerinde çok titizim ne yapayım yazık günah biriktiriyorum ediyorum sonra saçma bi seçim yapmak istemiyorum neyse sonuç olarak seni anlıyorum ama yine alacakların biraz daha makul bi fiyata düşmesini beklemelerini öneririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafiax -- 7 Ocak 2012; 21:38:11 >
  • quote:

Kastettiğin noktayı çok iyi anladım hocam psp nin o sıcak zevk veren havasını bilirim gerçekten hiç bir alette bulamassın uzun bir yolculuk yapacağında veya gerçekten eğlenceye ihtiyaç duyduğun bi anda vazgeçilmez bi alet bunu çok iyi biliyorum ama işte yine yine yine ben o 750 lirayı cebimden çıkaracakken tedirgin olacağımı biliyorum ben böyleyim napayım yani gidip Iphone 4S gibi bi telefonu sadece mesaj çekmek için alanlar gibi 3000 lirayı bayılamam tarzıma uymaz bu noktada da Vita muhteşem bi alet bile olsa haketmediği tek lirayı veresim gelmiyor teknoloji işlerinde çok titizim ne yapayım yazık günah biriktiriyorum ediyorum sonra saçma bi seçim yapmak istemiyorum neyse sonuç olarak seni anlıyorum ama yine alacakların biraz daha makul bi fiyata düşmesini beklemelerini öneririm...

Tabii ki, zaten ben 750tl'ye almayacağım, 500'e getirtmeyi planlıyorum bir ağabeyle.
  • quote:

quote:

Kastettiğin noktayı çok iyi anladım hocam psp nin o sıcak zevk veren havasını bilirim gerçekten hiç bir alette bulamassın uzun bir yolculuk yapacağında veya gerçekten eğlenceye ihtiyaç duyduğun bi anda vazgeçilmez bi alet bunu çok iyi biliyorum ama işte yine yine yine ben o 750 lirayı cebimden çıkaracakken tedirgin olacağımı biliyorum ben böyleyim napayım yani gidip Iphone 4S gibi bi telefonu sadece mesaj çekmek için alanlar gibi 3000 lirayı bayılamam tarzıma uymaz bu noktada da Vita muhteşem bi alet bile olsa haketmediği tek lirayı veresim gelmiyor teknoloji işlerinde çok titizim ne yapayım yazık günah biriktiriyorum ediyorum sonra saçma bi seçim yapmak istemiyorum neyse sonuç olarak seni anlıyorum ama yine alacakların biraz daha makul bi fiyata düşmesini beklemelerini öneririm...

Tabii ki, zaten ben 750tl'ye almayacağım, 500'e getirtmeyi planlıyorum bir ağabeyle.

En mantıklısı yurt dışından getirmek. Türkiye'de kazık yiyorsun malesef. Cart curtuyla yurtdışından alınan Vita 800 lira falan yapıyor galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StriderHiryu

En mantıklısı yurt dışından getirmek. Türkiye'de kazık yiyorsun malesef. Cart curtuyla yurtdışından alınan Vita 800 lira falan yapıyor galiba.

ps3 şu anda 250$(vitayla aynı) ve ~700'den satılıyor. Oradan 800 eder cartu curtuyla dediğin gibi.

Şimdi yorumlar doğru, pahalı burada
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: StriderHiryu

ps3 şu anda 250$(vitayla aynı) ve ~700'den satılıyor. Oradan 800 eder cartu curtuyla dediğin gibi.

Şimdi yorumlar doğru, pahalı burada

Normalde 450 tllik bir ürünü 800 tlye sat(tır)an zihniyet...
  • quote:

quote:

Of he he dur bak 3DS nasıl geniş alanda AR yapamıyor. İnternetten araştır bulamadım Bolumsonucanavari.com'da yayınlanmıştı kocaman AR kartı yapıp oynamışlardı asansörden. Ayrıca 3DS AR Kartlarını piknik alanında yerleştirip oynamıştım oluyor. Sadece sosyal paylaşım dışında hiç bir ilerlemişliği yok.

vita'da hiçbir karta gerek duyulmadan istediğin 3d objeyi önüne koyabileceğini biliyor muydun? Ve bu daha gördüğümüzün ne kadarı acaba?

@perfecthex, inceleme isteriz (ss'li videolu) -not: bsc'ye vita'nı kiralayıp hali hazırda rahat 200tl kazanabilirsin-

Kusura bakma ama şu ana kadar gördüklerimin hepsi kart istiyor.
  • quote:

İlk olarak tek söyleyebileceğim, hem görsel olarak hemde kullanışlılığını baz alırsam, bence bu arabirim çok ama çok kötü. Sanki aceleye getirmişler de öylesine yapmışlar gibi. Tamam dokunmatiği de düşünmüşler bu arabirimi kurgularken, ama psp ve ps3 ün arabirimi de gayet başarılı bir şekilde dokunmatik ekrana uygulanabilirdi. Gereksiz yere karmaşıklaştırmışlar bence. Tabii bu benim şahsi fikrim başkaları çok iyi olduğunu düşünebilir:)

Ara birim ps3 iyi diyorsun oynamadın sanırım ps3 oyun içi menü donuyor mesaj açmıyor trophy sek bozuluyor
  • quote:

quote:

quote:

Kusura bakma ama şu ana kadar gördüklerimin hepsi kart istiyor.

Biri bana şu kart olayını anlatabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.