Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.025
Cevap
166
Favori
1.050.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vita ile pek fotoğraf çekeceğimi sanmıyorum ama yine de böyle soluk kalması hoşuma gitmedi. 3DS’nin kamerası renkleri daha iyi algılamış ama aynı renk kalitesini oyunlarda göremiyoruz. Video burada
    Sony’nin, sonraki modellerde ilk işi kamerayı güncellemek olacak sanırım.

IGN, 3G modeli iptal edilebilir haberini güncellemişti dostum. 3G’nin Amazon’da satışa girmesi bu endişemizi giderdi demişlerdi.

@Calibre50, haklı olabilirsin. Ben iPhone ile de bazı durumlarda bu kadar soluk renkler alabiliyorum belki çekilen açı ile ilgili bir sıkıntı vardır.
    %20’lik indirim 22 şubat çıkışına yansımayacaktır. Belki Japonya’da da olduğu gibi 3’üncü haftaya bir şeyler yapılabilir. Hatırlatmakta fayda var, Japonya’daki satış rakamı %20 indirim sonrası 325$’a anca indir, Amerika satış rakamı ise zaten 250$.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaty. -- 5 Ocak 2012; 21:40:33 >
  • @Skaty.

Aynen hocam Japonya'da zaten tuzlu çıktı piyasaya.Hani bi umut işte bizimkisi çünkü Tr'de 750 TL olucak sadece wifi li model.Aksesuarları oyunları derken 1000-1250 TL yi bulcak.Buda biraz düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skaty.

Vita ile pek fotoğraf çekeceğimi sanmıyorum ama yine de böyle soluk kalması hoşuma gitmedi. 3DS’nin kamerası renkleri daha iyi algılamış ama aynı renk kalitesini oyunlarda göremiyoruz. Video burada
    Sony’nin, sonraki modellerde ilk işi kamerayı güncellemek olacak sanırım.

IGN, 3G modeli iptal edilebilir haberini güncellemişti dostum. 3G’nin Amazon’da satışa girmesi bu endişemizi giderdi demişlerdi.

@Calibre50, haklı olabilirsin. Ben iPhone ile de bazı durumlarda bu kadar soluk renkler alabiliyorum belki çekilen açı ile ilgili bir sıkıntı vardır.
    %20’lik indirim 22 şubat çıkışına yansımayacaktır. Belki Japonya’da da olduğu gibi 3’üncü haftaya bir şeyler yapılabilir. Hatırlatmakta fayda var, Japonya’daki satış rakamı %20 indirim sonrası 325$’a anca indir, Amerika satış rakamı ise zaten 250$.

Avrupa'ya 230€ diyorlardı, belki US'a da 230$ olabilir. Olursa da ancak bu olur sanıyorum, 200'e kadar gitmez daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

quote:

Orijinalden alıntı: Risque

Birileri kaşınıyor,bu konudaki sony sempatizanları galiba,çünkü her 3ds haberine Misafir olarak gelip sallıyorlar.Bin kere dedim o ağızlarınıza nintendoyu almayın sizin ağzınızı !!!

Kim ne söylerse söyler kardeşim, sana ne? Doğru veya yanlış; bir insanı yorumu için kötülemek doğru bir şey mi?

@shadow, önceden öyle bir düşüncemiz vardı senle biliyorsun, şimdi o yanda değilim, hdd falan çekmez bu, işletim sistemi çok kötü

3g'li vitanın iptal edilme olasılığı varmış:http://uk.vita.ign.com/articles/121/1215698p1.html

ps vita kamerasıyla diğer mobil cihazların kamerasını karşılaştırmışlar. 3ds'nin renkleri daha iyi, ilginç. Keşke kamera değiştirilebilir olsaydı.

psn değiştirme:http://uk.ign.com/videos/2012/01/04/how-to-switch-psn-accounts-on-playstation-vita

Onlive hakkındaki görüşüm şu: gayet güzel, ama hiç mi hiç portatif değil(git internet bul önce, sonra cihazı koyacak bir yer bul, sonra da analogu çıkar, onca iş)

Taze edit: AC 2012'de kesin geliyormuş.
    http://www.eurogamer.net/articles/2012-01-05-ubisoft-confirms-vita-launch-line-up

Elindede oynayabilirsin dokunmatik olarak ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paypay88

Dokunmatikle oyun mu olurmuş?
  • quote:

quote:

PS VITA 'da yokmu aynı şey* ayrıca dokumatik farklı ekran üstünde tuşlar çıkıyor tuşlarla oynuyorsun ama dokunmatik öyle düşün yön tuşu ibaresi beliriyor sağ altta küçük yanda normal dpadi ekrana uyarla öyle yani ;)
  • quote:

quote:

quote:

PS VITA 'da yokmu aynı şey* ayrıca dokumatik farklı ekran üstünde tuşlar çıkıyor tuşlarla oynuyorsun ama dokunmatik öyle düşün yön tuşu ibaresi beliriyor sağ altta küçük yanda normal dpadi ekrana uyarla öyle yani ;)

Eksik söylemişim, dokunmatikle oyun mu olurmuş derken, "sırf" dokunmatikle oyun mu olurmuş demek istedim. (yine eksik kaldı, sırf dokunmatikle hardcore oyun mu olurmuş, olmalıydı. şimdi bazı oyunlar sırf dokunmatik olabilir sonuçta, bir batman olmaz ama)

Düşünmem gerekli değil, bizzat oynadım ve analogdaki tadı alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 5 Ocak 2012; 21:58:42 >
  • En önemlisi fps oyunlarında yürüme, koşma yada sağa, sola,yukarı, aşağı bakma hangisinde daha kolay olur.Doğal analogla mı yoksa sahte dokunmatik analogla mı?Misal ps3 ya da xbox360 gamepadi varken, kimse full dokunmatikli bir kolda oyun oynamak ister mi?Eğer bir cihaza gerçekten bir oyun cihazı diyorsak, ona gerçek oyun tuşlarını koyacaksın.Yoksa benim için o sahte oyun cihazı olmaktan, basit casual oyunları oynamaktan öte bir cihaz olamaz.
  • Dokunmatik ekranla oyun oynamak bir yere kadar. iPhone'u ilk aldığımda çok sayıda oyun yüklemiştim (Angry Birds, Doodle Jump vb. casual oyunları kastetmiyorum. Modern Combat, N.O.V.A, vs). Ama ne kadarını oynadım dersen 1-2 tanesi dışında hiçbirisini. En son 2 hafta önce yeni yazılımını kurup restore çektim telefona. Şu anda telefondaki oyun sayısı 0. Şimdi sorsan çoğu iPhone/iPad/Android kullanıcısı da aynı şeyleri söyleyecektir.

Fiziksel tuş barındırmayan dokunmatik cihazlar asla bir oyun konsoluyla kıyaslanamaz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 6 Ocak 2012; 15:41:07 >
  • @Fatz, katılıyorum. Ben de ilk zamanlar sayfalar dolusu oyun yüklemiştim. Sonra birçoğunu ikinci kez oynamadan sildim. Şuan telefonumda otobüste biraz zaman geçirtecek sıradan bir iki oyun bulunuyor, genelde tek parmak oynanan türden hatta.

Dokunmatik ekranda MK-3 oynayayım dedim eski günlerin hatrına, oyundan soğumadan sildim :) fiziksel tuş şart o konuda karşı görüş belirtmek çok mantıksız.

Şimdi hem dokunmatik olan hem de harika fiziksel tuşları bulunan bir konsolumuz var. Tek problem oyun fiyatları. Onlar da zamanla ucuzlayacaktır, biraz beklemek zorundayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatz

Dokunmatik ekranla oyun oynamak bir yere kadar. iPhone'u ilk aldığımda çok sayıda oyun yüklemiştim (Angry Birds, Doodle Jump vb. casual oyunları kastetmiyorum. Modern Combat, N.O.V.A, vs). Ama ne kadarını oynadım dersen 1-2 tanesi dışında hiçbirisini. En son 2 hafta önce yeni yazılımını kurup restore çektim telefona. Şu anda telefondaki oyun sayısı 0. Şimdi sorsan çoğu iPhone/iPad/Android kullanıcısı da aynı şeyleri söyleyecektir.

Fiziksel tuş barındırmayan dokunmatik cihazlar asla bir oyun konsoluyla kıyaslanamaz bence.

ne kadar hardcore olursa olsun konsol oyunu olabilirmi modern combat vs ? ac rev dirt 3 saint row batman vs var onlivede
  • Kamera incelemesinin Videosu:
  • mobil oyun konsolu için biraz fazla pahalı bence psp nin fiyatları buna göre ortalama ama vitanın özellikleri çok gelişmiş de olsa üstüne biraz para katıp sağlam,ideal bi laptop alınabilir,benim fikrim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafiax

mobil oyun konsolu için biraz fazla pahalı bence psp nin fiyatları buna göre ortalama ama vitanın özellikleri çok gelişmiş de olsa üstüne biraz para katıp sağlam,ideal bi laptop alınabilir,benim fikrim...

Kıyaslamanızı anlayamıyorum. Şimdi bir vita ile laptopu aynı kaseye koymak doğru mu? Ayrıca 250$'ye iyi bir laptop bulamazsınız.

250$ gayet iyi bana göre, aksesuar ve oyun fiyatları tuzlu.(Türkiye'ye gelip 750tl'den satılıyorsa bu bizim sorunumuzdur)
  • quote:

Kamera incelemesinin Videosu:

Off 3DS'e göre ne gelişmiş AR sistemi var (!) Öte yandan sallanma efekti güzelmiş vitada :D
  • SONY ar sistemini nintendo dan ayıklamasına rağmen hakikeden güzel iş çıkarmış. Nintendo nun AR teknolejisinden daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modernova

quote:

http://www.youtube.com/watch?v=F1wf7cCsTmY

Off 3DS'e göre ne gelişmiş AR sistemi var (!) Öte yandan sallanma efekti güzelmiş vitada :D

Videoya bakılarak yorum yapılırsa seninki gibi yapılır; ama öyle değil. Vita'daki AR sistemi bir adım daha ileride, geniş alanda ar yapabildiğini biliyorum. Vita'nın AR ile yapabilecekleri 3ds'den daha fazla, ama şimdilik 3ds'den pek farkı yok.

Kamera en az 3mp olsaydı AR daha fazla sarardı. Umarım 5mp'lik portatif kamera falan geliştirirler veya bir güncelleme yayımlarlar kameraya.(fayda eder mi bilmiyorum)
  • Zaten hangi akla hizmet, vita gibi bir cihaza vga kamera konur anlamış değilim.Bari 2mp kamera koysaydı.Hiç olmazsa idare ederdi.Şimdi o yüksek çözünürlüklü ekranda sırıtacak vga kamera..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Modernova

quote:

http://www.youtube.com/watch?v=F1wf7cCsTmY

Videoya bakılarak yorum yapılırsa seninki gibi yapılır; ama öyle değil. Vita'daki AR sistemi bir adım daha ileride, geniş alanda ar yapabildiğini biliyorum. Vita'nın AR ile yapabilecekleri 3ds'den daha fazla, ama şimdilik 3ds'den pek farkı yok.

Kamera en az 3mp olsaydı AR daha fazla sarardı. Umarım 5mp'lik portatif kamera falan geliştirirler veya bir güncelleme yayımlarlar kameraya.(fayda eder mi bilmiyorum)

Of he he dur bak 3DS nasıl geniş alanda AR yapamıyor. İnternetten araştır bulamadım Bolumsonucanavari.com'da yayınlanmıştı kocaman AR kartı yapıp oynamışlardı asansörden. Ayrıca 3DS AR Kartlarını piknik alanında yerleştirip oynamıştım oluyor. Sadece sosyal paylaşım dışında hiç bir ilerlemişliği yok.
  • Bana kalırsa bu alette kamera gereksiz. Hiç koymasalarda olurmuş ama madem koydun bari iyi birşey koy. Yıl 2012, VGA kamera nedir Sony.
  • 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.