Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

PS STORE İNDİRİMLERİ (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kartalizzma, promedyumx, yazarcokaydin Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
44.405
Cevap
995
Favori
2.177.915
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> PSN ve Arcade >> PS STORE İNDİRİMLERİ (ANA KONU)
Giriş
      4296 Mesaj
      14 Ağustos 2018 22:00:15

Üstad mantık şu.
      Sen oyunu aldığın anın kurundan banka 59 TL'yi GBP'ye çevirir.
      Bir süre provizyonda kalır.
      Provizyondan çıktığı günün kurundan tekrar GBP'yi TL'ye çevrilir.
      Kurlar şu anda "roket" kıvamında yükseldiği içinde arada fark oluşur.
      Ben şanslıyım, 4,5TL ödedim fazladan. 299 TL için.
      |
      |
      cevik001981 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      459 Mesaj
      14 Ağustos 2018 22:07:11
      Mortal Kombak XL ve Street Fighter alacağım ancak 3 tane kredi kartı ile denememe rağmen, kredi kartı ile ps store daki adresimi aynı yapmama rağmen hala ödeme yapamıyorum.
      Müşteri hizmetlerinin hiçbirşeyden haberi yok. 3 defa hata olduğunda sistem 15 gün kitliyor diyor.

Ama benim hala açılmadı. Hergün 1 kere deniyorum ama olmuyor.

İşe yarar bi çözüm bulamadım.
      Çözüm tavsiyesi olan var mıdır?

(kusra bakmayın, yeri burası değildir bu sorunun ama aktif konu içerisinde bi çözüm yolu bulurum diye buaraya yazdım)
      |
      |

• Yarbay
      4881 Mesaj
      14 Ağustos 2018 22:10:15
      quote:

Orijinalden alıntı: cevik001981

üstat provizyon ücreti dedigin en fazla 70 kuruş oluyor öyle 12_13 lira fark olmaması lazim bende dün sf5 aldim öyle birsey olmadi ama dedigim gibi Baska bir arkadastan fazla çekmiş Umarim yanliş bilgidir yoksa zaten saçma bir uygulama olur hangi oyunun ne kadar oldugunu nasil bilecegiz
      hocam iyice kariştirmişsiniz. sizin dediginiz 70kurusluk işlem başka birşey 0.10gbp lik sonradan iptal olan turkce karsili ıskalama ücreti olan bir şey. provizyon ayri birşey. sorun yok yani hocam endişe etmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      491 Mesaj
      14 Ağustos 2018 22:26:53
      Ben de Witcher 3 ve RDR2yi ön sipariş geçtim. 289TL kesmişler RDR2ye Witchera da 56 lira anlamadım 9 ağustos akşamı geçmiştim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      818 Mesaj
      14 Ağustos 2018 22:32:09
      birde sf5 alacak arkadaslar delux editon aldim 28 karekter olan yeni hesap actim actigim hesapta aldim oyunu yeni hesapta 28 karekter acik ama herzaman oynadigim ana hesabimda 16 karekter acik bunu bilin öyle alin

|
      |

• Yüzbaşı
      758 Mesaj
      15 Ağustos 2018 00:33:17
      Arkadaşlar bu oyunları tek hesapta almak mantıksız mı malum bilgisayar steamdan yeni geçtim orada tüm oyunları aynı hesaptan alıyorduk.

• Yarbay
      6203 Mesaj
      15 Ağustos 2018 00:36:29
      quote:

Orijinalden alıntı: EfsungerHeisen

Arkadaşlar bu oyunları tek hesapta almak mantıksız mı malum bilgisayar steamdan yeni geçtim orada tüm oyunları aynı hesaptan alıyorduk.
      Eğer satacaksanız mantıksız

|
      |

• Yarbay
      3605 Mesaj
      15 Ağustos 2018 00:52:40
      Benim de dün aldığım bir oyunu psn tam 20-30 TL arası eksik çekmiş. Fazla değil, eksik. İlginç. Kart işlemlerine bakınca tam alması gereken değerin altını çekmiş. Sebebini bilen var mıdır?
      Mesela Temmuz'un sonuna bir başka oyunu aldığımda 2 TL fazla çekmişti onu anlarım ama eksik çekmesini anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 15 Ağustos 2018; 1:2:32 >

Playstation4 Network/Steam: Bilgennyk
    • Yarbay
      4886 Mesaj
      15 Ağustos 2018 01:02:23

Şanslısınız hocam. Spider-Man aldık tam para kesti. Bazılarında fazla kesiyor. İlginç olaylar oluyor.

|
      |
      bilgennyk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3605 Mesaj
      15 Ağustos 2018 01:04:58

Valla ben anlamadım. Spiderman bende de tam para olarak 300e yakın kesildi ama dün başka bir oyun aldım. Psn storedaki gösterilen fiyat ile benim karttan giden fiyat farklı.

Garip şeyler oluyor.

|
      |
      Giresunlufuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Playstation4 Network/Steam: Bilgennyk
    • Yarbay
      6347 Mesaj
      15 Ağustos 2018 01:21:29
      quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Üstad mantık şu.
      Sen oyunu aldığın anın kurundan banka 59 TL'yi GBP'ye çevirir.
      Bir süre provizyonda kalır.
      Provizyondan çıktığı günün kurundan tekrar GBP'yi TL'ye çevrilir.
      Kurlar şu anda "roket" kıvamında yükseldiği içinde arada fark oluşur.
      Ben şanslıyım, 4,5TL ödedim fazladan. 299 TL için.
      Millet bu sistemden dolayı psn’de yazandan bile daha az ödemiş bana ise %20 fazladan girdi, şansa bak arkadaş.

|
      |

• Yarbay
      4145 Mesaj
      15 Ağustos 2018 03:05:07
      Oyunları enpara ile alın ben her zaman enpara ile alıyorum 0.01 kuruş bile fazla çekmiyor fiyat ne ise o.Mesela Axcess kartımla aldım bi keresinde 109 olan oyuna 114 çekmişti.Banka ile alakalı bi durum bazıları komisyon alıyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPM -- 15 Ağustos 2018; 3:5:45 >

LG 65B7V 65" Oled- XBOX One X 1 TB- Nintendo Switch JoyCon 6.2- Apple Macbook Pro Retina- Apple iPhone 8
    • Yarbay
      6203 Mesaj
      15 Ağustos 2018 03:13:13
      quote:

Orijinalden alıntı: OPM

Oyunları enpara ile alın ben her zaman enpara ile alıyorum 0.01 kuruş bile fazla çekmiyor fiyat ne ise o.Mesela Axcess kartımla aldım bi keresinde 109 olan oyuna 114 çekmişti.Banka ile alakalı bi durum bazıları komisyon alıyor malesef.
      Ben de bundan sonra enpara ile alayım o zaman.

|
      |

• Yarbay
      2108 Mesaj
      15 Ağustos 2018 03:16:26
      quote:

Orijinalden alıntı: OPM

enpara'nın kredi kartı mı hesap kartı mı? bende enpara hesap kartı var sürekli problem çıkarıyor ps store'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kollaps -- 15 Ağustos 2018; 3:16:43 >

• Yarbay
      4145 Mesaj
      15 Ağustos 2018 03:24:23
      quote:

Orijinalden alıntı: kollaps

enpara'nın kredi kartı mı hesap kartı mı? bende enpara hesap kartı var sürekli problem çıkarıyor ps store'da.

Alıntıları Göster
      Hesap kartı.Ben 3 senedir enpara ile alıyorum bir gün sorun yaşamadım.Kartı webden kaydedin oyunları cihazdan alın bu şekilde sorun yaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPM -- 15 Ağustos 2018; 3:26:41 >

LG 65B7V 65" Oled- XBOX One X 1 TB- Nintendo Switch JoyCon 6.2- Apple Macbook Pro Retina- Apple iPhone 8
    • Yarbay
      4296 Mesaj
      15 Ağustos 2018 08:53:24

Enpara kredi kartı fark ediyor hocam.
      Ama Enpara banka kartı kur fark etmiyor, sordum neden diye.
      İşte öyle kıvamında bir cevap aldım. Kredi kartı provizyon bekliyomuş da, banka kartı hemen çekermiş de vs. vs.
      Sanırım Bonus'da fark etmiyormuş, bir arkadaş dünkü yorumlardan birinde yazmıştı.
      |
      |
      OPM kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      43 Mesaj
      15 Ağustos 2018 08:58:02
      Ben oyunları alırken sanal kart kullanıyorum.Belirlediğm limitten fazlasını çekemez.Para kaptırmamak için en güvenli yol bence.
      |
      |

• Teğmen
      129 Mesaj
      15 Ağustos 2018 09:14:03
      Arkadaşlar zaten 3D Secure geldiğinde üstünde yazmıyor mu ne kadar çekileceği? Orada yazanın üstünde çekemezler ki mantık olarak.

Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

PSN ID: tuuruls
    • Yüzbaşı
      357 Mesaj
      15 Ağustos 2018 09:17:24
      Geçtiğimiz günlerde ön siparişle FIFA 19 aldım paraf kredi kartı ile. 449,99 TL normal çekmesi gereken. Banka provizyonuna da 449,99 olarak geçti ama bir gün sonra ekstreye yansıması 487 TL oldu. Kur farkı falan anladık eğer ondan ise ama mantıklı değil. PS Store de fiyat TL olarak görünüyor sonuçta. Dolar falan değil. TL cinsinden neyse onu alması gerekir. Keşke hesaba 449,99 TL yükleyip öyle alsaymışım diyorum ama iş işten geçti. Oyunu sipariş geçtikten bir kaç gün sonra iade için site üzerinden tarif edilen şekilde para iadesi talebi yaptım. Mail yolu ile 24 saat içinde dönüş yapılacağı söyleniyordu ama tarafıma dönen yok. İki kez başvurdum ama daha bir cevap alamadım. 14 günlük iade süresi falan deniyor. Var mı fikir verebilecek ?

PSN : lawyer_yns
    • Yüzbaşı
      260 Mesaj
      15 Ağustos 2018 09:39:24

Çok teşekkür ederim hocam, bilgilendirme için.
      |
      |
      s3rhatt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
son dakika
web tasarım,web design
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.