Şimdi Ara

Ps 6 olmayacak bulut konsolları bitirecek yaygarası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sigaraya içkiye verip vermemekle ne alakası var dolar almış başını gitmiş bu dönemde pc toplayanın aklından şüphe ederim boş yapmışsın
  • PS5 neslini aramızda bir çok kişinin alamayacağını düşünüyorum sebebi ise imkanlar git gite düşmesi alım gücünün dibe düşmesi. PS6 hayal bu ülke için hele ki.

Donamıma para ziyade oyunların pahalı olması. Bizim oyuncu aklı oyuna para verilir mi korsan varken diyor. Bu kafayla bulutu zor görürüz. Gelecek nesil kardeşlik sistemi olmazsa bak gör kimse konsol almaz.

Bu Bulut sistemi 2025 den önce yaygınlaşacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 15 Haziran 2018; 12:3:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: splinterfalcon4798

sigaraya içkiye verip vermemekle ne alakası var dolar almış başını gitmiş bu dönemde pc toplayanın aklından şüphe ederim boş yapmışsın
    Oyun fiyatlari asiri olunca ilerde pc toplamak zorundami kalcaz diye bakinca bana xbox x performansini 1070 ten asagi bir kart veremicek onunda fiyati 3300 kur ayni kalirsa gerisini eklemiyorum bile.steam ede yaz indirimleri sonrasi fiyat artisi gelicegi konusuluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 nesil daha konsol çıkar , hatta 2019 da çıkacak konsollarda bluray sürücü bile olmayabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: splinterfalcon4798

Çakmasına gerek yok(bulut oyunculuk oluyor bu) ozaman paran yetmiyorsa oyuncu olmayacaksın

Herkes Türkiyede yaşamıyor

• Bilgilenenüye34 kullanıcısına yanıt
    Ama burada oyunu kontrol edebiliyorsun gecikme problemi çözülmeden geçilmez zaten buna ama bence mantıklı bir olay

Zaten gamepass sistemi yaygınlaşıyor bizim gibi ülkeler için önemli sonuçta oyunlar 300 400 TL lere geldi

Stream de abonelik olsa konsol derdi de olmaz zaten her 5 yılda bir 2000 TL verip konsol almana gerek kalmaz sadece oynasın gerisini düşünmezsin

donanımıma dokunma :),gamer boy seni

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Xbox to 120 gb oyunlar var multiplayer oynanabiliyor

Gb ile multiplayer oynayip oynayamamanin ne alakasi var

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Ama burada oyunu kontrol edebiliyorsun gecikme problemi çözülmeden geçilmez zaten buna ama bence mantıklı bir olay

Zaten gamepass sistemi yaygınlaşıyor bizim gibi ülkeler için önemli sonuçta oyunlar 300 400 TL lere geldi

Stream de abonelik olsa konsol derdi de olmaz zaten her 5 yılda bir 2000 TL verip konsol almana gerek kalmaz sadece oynasın gerisini düşünmezsin
    Ozaman yine abonelik ücreti olacak ayda 30 lira alsa yılda 360 lira 5 yılda 1800 lira yine aynı hesap

Üstüne elde donanımda olmayacak

Ben istemiyorum bu saçma sistemin tekel olmasını fiziksel donanım devrinin bitmesini asla istemiyorum

Ama sen bir şey taşımak zorunda olmayacaksın sadece kontrolcünü tv ile veya telefon ile eşleştirip kullanacaksın bu sistem olduğunda 5G de yaygınlaşmış olacak konsollara bile entegre olabilir yeni Nintendo Switch 5G sayesinde bulut ile çalışıyor yüksek çözünürlüklü oyunları oynatıyor bir düşün (Şu anda Switch RE7 yi bulut üzerinden oynatıyor Sadece Japonya'da)

Üyelik bizim için şu açıdan güzel hem konsol hem oyun parası ödemek zorunda olmayacaksın şu anda bile Türk müşteriler 3-4 tane oyun parasına PS4 alıyorlar bu üyelikte oyunları oynayacaksın direk, sadece oyun sektörü değil teknoloji bu yönde gidiyor Nvidia Grid'e bak istersen

Fiziksel donanım pek bitmeyecek ama ağır işleri burada yapmayacaksın bide şöyle düşün 5 yılda bir pc almana gerek kalmayacak yazdığın kod direk bulutta derlenip sana getirilecek veya işlediğin video bulutta export edilip sana göderilecek laptopında saatlerce beklemeyeceksin belki de dakikalar içinde bitecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 15 Haziran 2018; 14:3:45 >

• Ülkemizde hala 25gb kotalı İnternet bağlantısını sınırsız internet diye pazarliyorlar. Bizi bırakın pek çok Avrupa ülkesinde bile karasal net hala bu seviyede değil.

Kısaca Cloud gaming karasal internet değil 5G konusu. Yaygın 5G için 5-6 sene yeterli değil, yeterli olsa bile bu seviyede şebeke yükünün maliyetinin iyi hesaplanması lazım.

Fakat steam e benzer konsol uygulamaları (Game pass vb) PlayStation'inda PS5'deki en büyük sürprizi olacak.

• quote:

Ama sen bir şey taşımak zorunda olmayacaksın sadece kontrolcünü tv ile veya telefon ile eşleştirip kullanacaksın bu sistem olduğunda 5G de yaygınlaşmış olacak konsollara bile entegre olabilir yeni Nintendo Switch 5G sayesinde bulut ile çalışıyor yüksek çözünürlüklü oyunları oynatıyor bir düşün (Şu anda Switch RE7 yi bulut üzerinden oynatıyor Sadece Japonya'da)

Üyelik bizim için şu açıdan güzel hem konsol hem oyun parası ödemek zorunda olmayacaksın şu anda bile Türk müşteriler 3-4 tane oyun parasına PS4 alıyorlar bu üyelikte oyunları oynayacaksın direk, sadece oyun sektörü değil teknoloji bu yönde gidiyor Nvidia Grid'e bak istersen

Fiziksel donanım pek bitmeyecek ama ağır işleri burada yapmayacaksın bide şöyle düşün 5 yılda bir pc almana gerek kalmayacak yazdığın kod direk bulutta derlenip sana getirilecek veya işlediğin video bulutta export edilip sana göderilecek laptopında saatlerce beklemeyeceksin belki de dakikalar içinde bitecek
    Ben bu düzenini bozulmasını istemiyorum oyunculuğun mutasyona uğramasını istemiyorum 5 yılda bir pcye para vermek beni etkilemiyor zaten pcye para vermezsem gidecem yine başka şeye para verecem

Mobil internetle zaten olması imkansız en gelişmiş ülkelerde mobil internetlerde bile kotayı aşınca hız 64 kbye düşüyor

Sanki gidip otobüste orada burada küçücük ekranda oyun oynamak keyiflide aaa işte bulut sayesinde taşımayacam diye avunamam

Türkiyede oyunlar pahalı diye avrupadada abdde öyle zannetmeyin ben yurt dışında yaşıyorum burada konsolda almak pcde almak gayet kolay

Kısacası Türk oyuncusu yine işin kolayına kaçma derdinde yabancı forumlarda bulutu bu kadar savunan görmedim bitocinmiş bulutmuş bizim oyuncuya yeterki beleş de hiç bakmaz bu sistem oyunculuğu bitirecekmiş oyunculuğu mutasyona uğratacakmış yeterki beleş ucuz olsun

Oynayan bulutta oynasın donanıma para vermek istemeyen fakat beni donanımın o müthiş hissiyatından mahrum bırakmasın bu sistemi tekelleştirip aksi halde bu demokrasi olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgilenenüye34 -- 15 Haziran 2018; 14:6:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sertace

Ülkemizde hala 25gb kotalı İnternet bağlantısını sınırsız internet diye pazarliyorlar. Bizi bırakın pek çok Avrupa ülkesinde bile karasal net hala bu seviyede değil.

Kısaca Cloud gaming karasal internet değil 5G konusu. Yaygın 5G için 5-6 sene yeterli değil, yeterli olsa bile bu seviyede şebeke yükünün maliyetinin iyi hesaplanması lazım.

Fakat steam e benzer konsol uygulamaları (Game pass vb) PlayStation'inda PS5'deki en büyük sürprizi olacak.
    5g mobil internette bulut zaten hayal örnek almanyada yaşıyorum burada internet hızı normalde tavan kota falan yok fakat mobil internette 1-2 gb kota var onu aşınca hız 64 kbye düşüyor burada bile durum bu mobil internette
  • sertace kullanıcısına yanıt
    Bu tür bulut sistemleri için düşük ping gerekiyor yani neredeyse her şehire, bölgeye veri merkezi kurmak gerekiyor bu tür yatırımı da hala kota olan akk olan internet fiyatlarının yüksek olduğu bir ülkeye yapmaz firmalar, yapılırsa yatırım kota diye bir şey kalmaz bizim internetimizin kotalı olmasının neden kullandığımız en çok veri kullanan servisler google ( özellikle youtube ), steam, twitch sunucularının yurt dışında olması biz bunlara erişmek için ücretler ödüyoruz bu firmalar kendi sunucularını kursa erişim noktası açsalar (veya Avrupa Birliğine girersek) kota diye bir şey kalmaz en önemli gelmeme nedenleri hukuksal, siyasal, internet'in ülkede ki durumu ve vergiler

• quote:

Bu tür bulut sistemleri için düşük ping gerekiyor yani neredeyse her şehire, bölgeye veri merkezi kurmak gerekiyor bu tür yatırımı da hala kota olan akk olan internet fiyatlarının yüksek olduğu bir ülkeye yapmaz firmalar, yapılırsa yatırım kota diye bir şey kalmaz bizim internetimizin kotalı olmasının neden kullandığımız en çok veri kullanan servisler google ( özellikle youtube ), steam, twitch sunucularının yurt dışında olması biz bunlara erişmek için ücretler ödüyoruz bu firmalar kendi sunucularını kursa erişim noktası açsalar (veya Avrupa Birliğine girersek) kota diye bir şey kalmaz en önemli gelmeme nedenleri hukuksal, siyasal, internet'in ülkede ki durumu ve vergiler
    Dünyadada yaygınlaşmamalı sırf bu sebepten internet hızlarının artık gelişmesini istemiyorum

Umarım bütün dünyada internet hızları gerileme dönemine girerde kapitalist oyun firmaları aklının ucundan geçiremez bu bulut sistemine geçmeyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgilenenüye34

5g mobil internette bulut zaten hayal örnek almanyada yaşıyorum burada internet hızı normalde tavan kota falan yok fakat mobil internette 1-2 gb kota var onu aşınca hız 64 kbye düşüyor burada bile durum bu mobil internette

Alıntıları Göster
    Türkiye'nin şebekesi esasında daha iyi bu konuda 😁 Mesela 15 20GB mobil kotalar, Video pass gibi mobil kotasiz uygulamalar havada uçuşuyor.

Turkcell superbox ile 200GB kotalı 4G internet servisi sunuyor vb 😁

Olur olmasına da maliyeti fahiş olur bugün için 5 yıl sonra tartışmak lazım bu konuyu.

64kbps olayı şu anda var zaten biz ilerisi için söylüyoruz sadece 5G nin gelmesi yeterli değil yatırımlar da yapılması gerekiyor gelecekte fiziksel konsol çıkarmak OUYA gibi olacak ne kadar başarılı olduğunu görüyoruz insanlar telefonlarında oynayabildikleri oyunları oynamak için ekstra konsol almadılar tvleri bile çalıştırıyor ouya'nın çalıştırabildiklerini, gelecek böyle olacak ama ne zaman, dünyada ne zaman, türkiye de ne zaman göreceğiz

Fiyat öyle zaten bizim açımızdan söyledim ayrıca korsan durumu olmayacak ki sen sadece seçip oynayacaksın iso yükle gibi seçenekler olmaz açık olsa bile kapatmaları çok kolay mesela nintendo switch te şu anda kapatılamayan donanımsal açık var firma geri çağırmıyor yeni revizyon çıkaracak ama bulutta açık olsa güncelleme ile hemen kapatırlar

Konuşunca aklıma geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 15 Haziran 2018; 14:18:36 >
  • quote:

AKK'nin nedeni omurga bağlantı maliyetleri değil ISS'lerin açgözlülügu (az yatirim cok kar), öyle olsaydı AKK 2019 başında kalkacak olmazdı.

Ama ne olursa olsun ben de cloudgaming istemiyorum, internete bu kadar bağımlı sistemler zaman içinde bu bağımlılığı somurecektir.

• sertace kullanıcısına yanıt
    Orası da doğru onu özellikle Superonline yapıyor insanımız da Alternatif firmalara yönelmiyor 3-5 indirim yapıyorlar kalıyorlar bulundukları firmada

2019'da AKK kalkmasına kalkıyor fakat fiyatlar ucuzlamıyor aksine daha da artıyor müşteriler ya alternatif firmaları seçecek veya bulundukları firmada kotalı paket kullanacak alternatiflere geçerse insanlar en azından rekabet oluşur büyük firmalar arasında ayrıca biz firmalara yatırım için zorlamıyoruz en son kararda bile telekomun döşediği fiberi diğer firmalar kullanabilecek firmalar niye yatırım yapsın ki nasıl olsa telekom döşüyor evlere kadar sistemi tam düzene oturtamadık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 15 Haziran 2018; 14:29:07 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.