Şimdi Ara

PS 4 PRO TIKIRTI SESİ [SERVİSE VERİLDİ>>DEĞİŞİM YAPILDI]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
1.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ana konuya da yazdım bilgi amaçlı buraya da yazıyorum. Videonun linki var aşağıda bakabilirsiniz. Oyun grafikleri zorlayıcı oldu mu bu ses gelmeye başladı. Sorun çıkalı 2 gün oldu. Oyun da kasma yok düzgün çalıştırıyor ama ses rahatsız edici.

Vatan bilgisayardan almıştım Eurasia garantili. Garanti devam ediyor hala. Servise versem değişim yaparlar mı acaba? Yabancı sitelerde gödüğüm kadarıyla Sony kabul etmiyormuş bu sesi hata olaraktan. Başına gelen varsa bilgi verirse sevinirim.

Video Link:https://youtu.be/pi8rsBLDCCY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix_88 -- 7 Temmuz 2019; 22:52:31 >

• Şöyle bir sesle garantiye göndermiştim. Cihazı değiştirmişlerdi.

https://youtu.be/pjqATo-U9Hc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aichera

Şöyle bir sesle garantiye göndermiştim. Cihazı değiştirmişlerdi.

https://youtu.be/pjqATo-U9Hc
    Çok beklediniz mi değişim için nekadar sürede verdiler yenisini ?

• PhysicalEducation kullanıcısına yanıt
    Tam hatırlamıyorum ancak 10 günü bulmuştu sanki

• AIchera kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşıyorum da süreçten korkmuştum, teşekkür ederim

• Hocam bence hemen gönderin büyük ihtimal değişim olur fakat olmaz ise tüketici hakem heyetinden yüzde 100 olumlu sonuç alırsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PS 4 PRO TIKIRTI SESİ [SERVİSE VERİLDİ>>DEĞİŞİM YAPILDI]
  • Ben de değişim diye umut ediyorum umarım Vatan para iadesi demez çünkü aldığımda 2200 Tl idi şimdi olmuş 2700 TL. Yarın götüreceğim süreçten haberdar ederim. Değişim yapılanların yanında bendeki ses çok daha fazla sanki.
  • Bazı oyunlarda bendede ses var. Sanırım çoğu ps4 pro da bu ses mevcut, ilk başlarda olmasa da sonradan çıkıyor. Takip.
  • Bugün Bursa Vatan'a götürdüm bizde işlem uzun sürer Sony yetkili bayiye verin dedi. Ben de oraya götürdüm iyiki de götürmüşüm orası bile 15-20 gün içinde dönüş olur dedi. İlk kendileri deneyeip sonradan İstanbul'a yollayacaklarmış. Bu sorunun tamirinin de olmadığını belirttiler.

Umarım değişim olur para iadesi olursa zamanında aldığım fiyata alamam. Fakat Vatan'daki personel bana Eurasia'nın elinde varsa değişim yapabildiğini belirtti ne kadar doğru bilmem ama Vatan'ın stoklarında benim aldığım 7116b serisi gözüküyor. Ayrıca hangi seri ise o seri verilir dedi. Saçma geldi bana zaten sorunlu benim aldğım seri yeni çıkan gamma serisinden vermemeleri de saçma.

Olur da para iadesi yaparlarsa ps4 slim alsam grafik farkını çok hisseder miyim? Tanıdıklarımda hep slim var ne zaman oynasak kasıyor gibi geliyor bana benimki yağ gibi akıyordu :)

Bu arada dipnot: sadece kutuyu götürmek yetiyormuş değişim olur diye kablo ve kolları da götürmüştüm geri verdiler.

Bilgi amaçlı süreçten bahsedip güncelleme yapacağım. anladığım kadarıyla bu konudan muzdarip insan sayısı fazla.

Sony'nin kaliteyi düşürüp dandik bobinler kullanması sonucu ortaya çıkan bir arıza araştırıdığım kadarıyla.
  • Aradan 2 hafta geçti servisten ses seda yok. Aradım değişim için İstanbul'a yollanıldığını fakat şu an stoklarda olmadığından stoğa girmesi bekleniliyor denildi.

Bu süreci hızladnırmak için ne yapabilirim? Koskoca Eurasia'nın da elinde stok olmaması garip geldi bana.
  • phoenix_88 kullanıcısına yanıt
    Coil Whine deniyor bu soruna. Çoğu PlayStation'da varolan bir sorun. Fan bobinlerinden kaynaklı. PS5'de hiç bahsi geçmedi ama Sıvı Soğutma kullanırlar umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragorn Elessar -- 26 Haziran 2019; 15:49:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 senelik ps4 pro cihazımda da böyle sesler gelmeye başladı 1 aydır. fanı açıp temizledim ses gidiyor 1-2 saat sonra yine başlıyor özellikle yüksek gpu zorlayan oyunlarda.

Amazondan almıştım garantisini nasıl yapıcazki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

1 senelik ps4 pro cihazımda da böyle sesler gelmeye başladı 1 aydır. fanı açıp temizledim ses gidiyor 1-2 saat sonra yine başlıyor özellikle yüksek gpu zorlayan oyunlarda.

Amazondan almıştım garantisini nasıl yapıcazki
    Eğer coil whine ise fan temizliği işe yaramaz. Benim de tam 1 yıl sonra bu ses gelmeye başladı. Tamiri yok o yüzden garantisi devam ederken garantiye verin. Yoksa elinizde kalır.

Yalnız içini açtım diyorsunuz eğer servis bunu vidalardan falan farkederse garantiden çıkar cihazınız.

Herhangi bir yetkili eurasia servisine fatura ve garanti ile birlikte götürüp teslim etmeniz yeterli.

• phoenix_88 kullanıcısına yanıt
    Yeni konsolunuz geldi mi?
  • Gelmedi hocam hala neredeyse 1 ay olacak koca Sony Eurasia nın elinde stok yokmuş.

• bende hdim sıkıntısı yüzünden verdim stoka girmiş yenisini verecekler bekliyorum umarım başka sorun çıkarmazlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Westron1453

bende hdim sıkıntısı yüzünden verdim stoka girmiş yenisini verecekler bekliyorum umarım başka sorun çıkarmazlar..
    Ben kimseye ulaşamıyorum. Sony markası müşteri hizmetlerinde adına yakışmayacak kadar rezil bir halde. Direkt Japonya merkeze mail atacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Ben kimseye ulaşamıyorum. Sony markası müşteri hizmetlerinde adına yakışmayacak kadar rezil bir halde. Direkt Japonya merkeze mail atacağım.

Alıntıları Göster
    Ben şimdi aldım hemde en son ps4 pro serisini verdiler artı diğer cihazın kolu kabloları felanda bende kaldı sony gönlümde çok iyi bir markaydı şimdi daha sevdim firmayı ama daha eve gidip denemedim size büyük ihtimalle yeni seri verirler çoğunlukla tamirle uyraşmıyorlar yenisi veriyorlarmış sony yetkili servis dekiler söyledi

• Westron1453 kullanıcısına yanıt
    Nasıl hocam yeni gelen kutuda kol da mı var? Ayrıca hangi seri geldi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.