Şimdi Ara

PS 4 Pro Stok Sorunu ve Karaborsa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle konuyu hatalı bir yerde açtıysam kusura bakmayın.

Uzun zamandır Ps4 pro fiyat ve stoklarını takip ediyorum,resmi satıcılarda stok yok ve Ps4 Pro resmen karaborsaya düşmüş durumda. Konuyu araştırdığımda hiç bir yerde dile getirilmemiş ve Playstation Türkiyeye konu ile ilgili mail attığımda cevap alamadım.

Dolar kurundaki değişimlerin farkındayım fakat resmi satıcılar dışındaki satıcıların fiyatları oldukça yüksek resmen kafalarına göre fiyat koymaktalar.

Konu hakkında bir bilgisi olan varmıdır yada benim kaçırdığım birşeylermi mevcut ?...

Şimdiden Teşekkürler.

Tekrar kontrol ettiğimde büyük alışveriş sitelerinde 3200 tl ye varan fiyatlarvar neredeyse iki katı fiyatları !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsansngn -- 3 Eylül 2018; 16:39:42 >

• hiçkimse elindeki ürünü satamıyor

yenisini almaya korkuyor

çoğu kobi şu an önünü göremediği için işleri durma noktasına gelmiş

sadece konsolda değil bu olay

bu ay evlenecek bir arkadaşım 10 gün önce 9.500 lira fiyat aldığı salon takımına nişanlısıyla karar vermiş, bugün aramış aynı takıma 13.000 lira demişler
  • Karaborsada olan 5.05 olan versiyonu yok gibi bir şey. 5.50 çıkan vatanbilgisayarlarda var. İnternette gözükmese bile olabiliyor.
  • Geçen gün biri yapıştı yakama zırt pırt aradı , adama da söz verince 2,300₺'den satmak zorunda kaldım bir PS4'ü . O kadar pişmanım ki anlatamam.
    Fiyat max - 3,200 ₺ 'yi görür . Daha fazlası Türkiye piyasasında satılmaz.

2,700 ₺ aşağısına '' SIFIR BULMAK ŞUAN HAYAL '' Ürün gelmiyor çünkü Euro ve Dolar inanılmaz durumda , bundan mütevellit ; Distribütör kısmı kuru kestiremediği için stok yüklemesi yapamıyor.

Bu cihazlar ise elde kalan son mallar. Turkcell piyasaya çok cihaz verdi , onu da zaten Spotçular topladı.
  • ihsansngn kullanıcısına yanıt
    hiçkimse elindeki ürünü satamıyor

yenisini almaya korkuyor

çoğu kobi şu an önünü göremediği için işleri durma noktasına gelmiş

sadece konsolda değil bu olay

bu ay evlenecek bir arkadaşım 10 gün önce 9.500 lira fiyat aldığı salon takımına nişanlısıyla karar vermiş, bugün aramış aynı takıma 13.000 lira demişler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13 ağustosta Teknosadan fiyatalar artmadan pro alayım demiştim iyiki almışım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece elektronikte değil her seyde stokçuluk başladı bu ara. Gıda, giyim, mobilya hatta su da bile stokculuk başladı. İnsanlar doların nerede duracağını bilemediği için mallarını elinde tutuyor. Sert bir devlet müdahalesi şart bu stokçulara yoksa bu işin sonu hiç iyiye gitmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16-17 gün önce Vatan Bilgisayar'a PS4 Pro almak için gittim. "Hiçbir şubemizde yok şu an Sony yollamıyor" cevabı aldım. Aradan 2 haftadan fazla zaman geçti bu zaman zarfında 4 kere daha Vatan'a Teknosa ve Media Markt'a gittim hepsinden de "elimizde yok şu an" cevabı aldım. gidip parasıyla alamıyorum konsolu çok ilginç.. internet dışında bi seçenek yok şu an...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golden Hawk

Sadece elektronikte değil her seyde stokçuluk başladı bu ara. Gıda, giyim, mobilya hatta su da bile stokculuk başladı. İnsanlar doların nerede duracağını bilemediği için mallarını elinde tutuyor. Sert bir devlet müdahalesi şart bu stokçulara yoksa bu işin sonu hiç iyiye gitmiyor.
    Hem neden olup hem mudehale edersen diktatör damgasi yersin dolar daha da firlar

En fazla gidada devlet mudehale etmeli yoksa isler daha da karisir yabancı yatirimci pilini pirtini toplar kacar gider

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Migros da 1899 TL den satılıyordu bir ara. Teknosa da ise 2300 TL. Şuan fiyatlar 2900 oldu pro da. Kime sorsam pro yok diyor. D&R Turkcell Migros Teknosa MediaMarkt hiç birinde bulamadım. Hatta bir yerde üretimi durdu daha gelmeyecek diyen bile oldu 😃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tekrar hortlatıyorum konuyu, karaborsa tekrar başladı. Çoğu yerde stok yok. Olsa bile 2 katına satılıyor :/
  • ''dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda''

getirdi aklıma :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.