Şimdi Ara

PS 4 İçin Kulaklık Önerisi...( Kulaklık Ana Konu) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.014
Cevap
18
Favori
78.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim.sony gold wireless kulaklığında sesi fena değil fakat malzeme kalitesi kötü.uzun vadede kulak pedleri soyuluyor yada katlanma yerlerinden kırılıyor.arkadaş yukarıda yazmış hyperx cloud flight çıktı yeni.onuda bekliyebilirsin.astro a40 ikinci el temiz bulursan bakabilirsin.daha bi çok kulaklık var ama fiyat olarak yüksek modeller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 21 Şubat 2018; 10:36:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ROG Strix Fusion 500 nasildir acaba

• Ben de arctis bakıyorum 5 özellikle bilgisi olan var mı

• En iyi performans için mixamp pro tr ve sennheiser game one alınmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertcan102

En iyi performans için mixamp pro tr ve sennheiser game one alınmalı.

Toplamda elden cikacak para 2000 lirayi buluyor bunlarla ve aldiginiz ses stereo. Asiri yazik o paraya. Kulakliklarin asil amaci dusuk fiyatta sanal da olsa surround etkisi alabilmek olmali. Ama asil konu dusuk fiyat. Bu kadar yuksek fiyatlarda PS4te kulakligin asil anlamindan cikmis oluyoruz. Ayni paraya gercek surround varken sanal ile yetinmek cok aci olur. Oyun deneyimi gercek surround ile cok daha yukseliyor ve buyuk fark var.

Bu kadar para verildikten sonra kulakliklardan uzak durulup Avr sistem dusunulmeli. Illa kulaklik ise receiver'i ile birlikte gelen linear pcm ve dts de destekleyen Sony MDR serisi dusunulmelidir. Ama yine stereo ses alinacak ve sanal surround olacak. Yine yazik o paraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 7 Mart 2018; 10:51:53 >
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Amazon üzerinde bazı satıcılar 2 inci el satıyor.Sennheiser game one 130 dolardı üstelik türkiyeye gönderiliyordu.Mixamp pahalı biraz.Ayrıca en iyi ses deneyiminin bu combo olduğunu söylüyor prof oyuncular.Ps4 de gerçek 7.1 kulaklık verenler pahalı ve gerçek 7.1 veriyorlarmı bilmiyorum anca mixamp la 7.1 alabiliyorsun.Stüdyo kulakları ve sennheiser game one kulaklığı fps oyunlarında adamın konumunu belirlemede üstün performans gösterir.Bu tür kulaklıklarda bass alçaktır ve avantaj bundan kaynaklı araştırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 7 Mart 2018; 15:33:51 >
  • quote:

Amazon üzerinde bazı satıcılar 2 inci el satıyor.Sennheiser game one 130 dolardı üstelik türkiyeye gönderiliyordu.Mixamp pahalı biraz.Ayrıca en iyi ses deneyiminin bu combo olduğunu söylüyor prof oyuncular.Ps4 de gerçek 7.1 kulaklık verenler pahalı ve gerçek 7.1 veriyorlarmı bilmiyorum anca mixamp la 7.1 alabiliyorsun.Stüdyo kulakları ve sennheiser game one kulaklığı fps oyunlarında adamın konumunu belirlemede üstün performans gösterir.Bu tür kulaklıklarda bass alçaktır ve avantaj bundan kaynaklı araştırabilirsiniz.

Ayni etkiyi gercek surround ile oynadiginizda goruyorsunuz zaten. Bir avr ile hoparlorleri dogru yerlere ve dogru acilarda yerlestirdiginizde stereo kulakliktan daha dogru konum tespiti yaparsiniz. Zaten stereo ile gercek surround karsilastirilmamali bile. Stereo o sesi sadece sag ve sola aktarirken, diger tum dereceler sanal olarak konumlandirirken, gercek surroundda (5.1 veya 7.1) o sesin bizzat oradan gelmesi icin orada o gorevi ustlenen bir hoparlor oluyor malumunuz.

Gercek 5.1 kulakliklar stereo kulakliklardan daha kotu performans veriyor. Gercek 5.1 kulakliklarin sag ve sol taraflarinda 3'er tane kucuk suruculer var. Her bir tarafta orta, on, arka olmak uzere. Sorun da su ki suruculerin kucuk olmasi ses kalitesini dusuruyor. Kaliteli bir ses icin en az 50mm surucu oneriliyor. Yani gercek surround almak ugruna ses kalitesinden odun veriyorsunuz. Bir de su var ki zaten PS4'te oynarken bu kulakliklari kullanamiyorsunuz yazilim destegi olmadigi icin. Sony mdr'nin kendi receiver'i ile olabilir belki ama onun kulakligi da stereo. PS4 uzerinde gercek 5.1 veren bir kulaklik ben gormedim henuz ama varsa da dusunulmemesi gerekir ses kalitesine degmeyecektir. Uzun sure gercek 5.1 Roccat Kave kullandim. Surround yetenegi cok guzel ama tizleri ve midleri epey kotuydu. Basslari da icindeki titresim motoru sayesinde kurtariyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 7 Mart 2018; 23:19:30 >

• Gameone çöpünü önerende ilk defa görüyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba ps4 icin kulaklik onerilerini okuyorum kafam cok karisti hem ps4 hem pc de kullnilacak 100euro civari onerlecek modeller nelerdir acaba steelseries arctic 5 ,hyperx cloud 2 ve Headset Ear Force PX24 Turtle Beach favori durumunda yardimlarinizi bekliorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sinema sistemi için bişey diyemem ama Fps oyunlarda sterio’nun çok daha detaylı ve keskin yer tespiti sağladığını düşünüyorum.surround,single oyunlarda gerçeklik ve derinlik katıyor ama multi player fps için kesinlikle sterio kulaklığı tercih ederim.Bunda da asıl önemli olan sesin hangi yükselticiden geçtiği ve kulaklığın sürücü kalitesidir.kulaklık ne kadar yüksek empedanslı olursa oyunda bulunan sesleri o kadar net (yani gerçekte olduğu şekliyle) vs detaylı hissedersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spitz -- 8 Mart 2018; 12:50:14 >
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Linkteki konuyu incelermisiniz ?
    Stereo kulaklıkların mixamp ile kombinasyonunu okuyun.
    https://forum.donanimhaber.com/astro-a40-wireless-gaming-headset-incelemesi--59554073

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 8 Mart 2018; 13:1:48 >
  • quote:

Linkteki konuyu incelermisiniz ?
    Stereo kulaklıkların mixamp ile kombinasyonunu okuyun.
    https://forum.donanimhaber.com/astro-a40-wireless-gaming-headset-incelemesi--59554073

Yeni bir bilgi goremedim. Konu yine ayni yere baglaniyor, amp'in sanal surroundu ne kadar iyi yaptigi. Evet iyi yapiyordur ondan suphem yok zaten ama sanal. Ben de cok sanal surround ve gercek surround kulaklikta oynadim PC zamanimda. Titanium X-Fi ile kullanirdim ki mixamp tarzi amplifierlar oyuncak kaliyor biraz bunun yaninda.

Dediginiz kombinasyon eger 1000 lira civarina bulunuyorsa zaten bence de alin. Ama ustun koru baktigim kadariyla 2000 liralara ulasiyor. Bu butceye AVR sistem dizersiniz cok rahat. Ve bence bir AVR de Multichannel Linear PCM baglantisinda bir oyun oynayin. Farki goreceksiniz. Pahali sistem bunlar tabii ki 2000 liradan basliyorlar ve ucu yok. O yuzden kulaklikla karsilastirmamak lazim fiyat farki cok oldugu icin ama dediginiz kombinasyon 2000 lirayi buldugu icin artik AVR butcesi duzeyine gelmis o fiyat.

Bu arada AVR bir sinema sistemi degildir bunu da karistirmamak gerek. Sinema sistemlerinin buyuk cogunlugunda ses cozumu optik baglantiyla yapilir. Eski nesil, kalitesiz kaldi artik optik cozum. Su an alinabilecek en saf en ham kalitede ses baglantisi HDMI yoluyla Linear PCM ile yapilir. Optik ile Linear PCM baglantisi gercek 5.1 olarak yapamazsiniz, en fazla stereo olur daha fazla kanala cikamazsiniz, diger kanallar yine sanal olur. 5.1 gercek surround @ 192khz yeni nesil baglanti turunu sadece HDMI yolu ile yapabiliyorsunuz, bu baglanti turunu de ev sinema sistemleri cogunlukla desteklemiyor. Hepsinde DTS Hd, Dts Master, Pro Logic vs. vs. tarzi ticari kandirmalarla goz boyamalar oluyor ki hepsi sanal. Ev sinema sistemiyle karsilastiriyor olsaydik sizin mixamp ve game one cozumunuz kesinlikle daha mantikli olabilirdi. Yani bu kombinasyon 1000 lira olsaydi, ev sinema sistemi yerine bunu tercih ederdim ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 8 Mart 2018; 15:33:43 >

• gelen yorumalrdan dolayı tactic fury aldım, usb ses kartı çok güzel ama sadece pcde destekliyor, ps4 destekli yazmış kutuda destek dediği şey JAK'mış, büyük kandırmaca

ps4 te ses hiç yok gibi, ama bilgisayarda efsane.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hyperx cloud 2 alın maceraya girmeyin, rahatlık ve ses kalitesi ile o fiyatta rakipsiz, yeni firmware update ile de artık ps4'le tam uyumlu.
    kablosuz istiyorsanız da flight modeli çıkmış, beğenen çok tabi fiyat biraz daha tuzlu
    son olarakta 5.1 .7.1 sanal surround'lara da takılmayın hepsi birer "gimmick" stereo takılın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda mp3 kulaklığını DS4'e bağlayarak idare ediyorum ses çok kötü değil yani hiç yoktan iyidir. Önerilenlere baktım hep headset şeklinde ben rahat edemiyorum bu modellerle. İstenilen ses kalitesine erişmek için illa headset mi olmalı? Kaliteli kulakiçi model önerebilir misiniz? Mikrofona gerek yok zaten online oynamıyorum.
  • Cloud 2

Arkadaşlar malum ps4 e tam uyumlu surround 7.1 desteği gelmiş bu kulaklığın.

bende tactic 3d fury var jak girişinden sesler leş gibi.

bu kulaklığın ses kartını alsak, furynin kulaklığına bağlasak randıman verirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkie

hyperx cloud 2 alın maceraya girmeyin, rahatlık ve ses kalitesi ile o fiyatta rakipsiz, yeni firmware update ile de artık ps4'le tam uyumlu.
    kablosuz istiyorsanız da flight modeli çıkmış, beğenen çok tabi fiyat biraz daha tuzlu
    son olarakta 5.1 .7.1 sanal surround'lara da takılmayın hepsi birer "gimmick" stereo takılın

Hocam USB ile ps4te ses nasıl? rainbowda ses kasılırmı ?
  • auslaender kullanıcısına yanıt
    Bende senin gibi bi kulakiçi kulaklık arıyorum hocam. Kafa üstü aldım kullanamadım sattım. Güzel bir ürün tavsiyesi lazım. Araştırdım biraz aradığım gibi bişey bulamadım.

• Kafa üstü modelin ses kalitesi nasıldı hocam usb ile konsola bağlanıyordu sanırım. Ds4'e bağlanan kulaklık ile kıyaslama yapar mısınız?
  • STEELSERIES Arctis 7 yi önerirmisiniz? 800 Tl ye satılıyor teknomarketlerde

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.