Şimdi Ara

PS 4 İçin Kulaklık Önerisi...( Kulaklık Ana Konu) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.014
Cevap
18
Favori
78.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tnrvrd1996

Emin misiniz 7.1 desteği olduğuna?

Alırken bende dikkat etmemişim var sanıyordum ama 7.1 sanal surround 700 modeline özelmiş bunda stereo sanal surround varmış, sanalda olsa 7.1 e alıştıktan sonra shooter oyunlarında stereo çok kötü hissettiriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celeste

quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Turtle Beach Stealth 600 Wifi kulaklık hakkında bilgisi olan var mı amazon dan 550₺ ye geliyor arkadaşa alacaz kullanan var mı?

PS4 için olanı var elimde ses kalitesi iyi olmasına rağmen sesi çok ama çok alçak kalıyor. Daha öncede o çok laf edilen Gold Wireless Headset i kullanıyordum, Turtle Beach her açıdan daha kötü bir kulaklık. Cihazda 7.1 sanal surround olmasına rağmen Last of Us da çalışmıyor ilginç bir şekilde.

Bende 520 modeli var. 600'ü kullanmadım, onun için nasıl olduğunu bilmiyorum.Ama 520 , gold wireless'ten kat kat daha üstün bir kulaklıkdır. Hem ses olarak, hem bass olarak hem de şarj süresi olarak bir kaç gömlek üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 25 Aralık 2017; 23:52:55 >

• Celeste kullanıcısına yanıt
    Bende olmadığını biliyordum siz var diyince bir daha baktım doğru hatırlıyormuşum. Aynen fark var 7.1 ile arasında ama neticede sanal. Bende de 520 modeli var sizde ki gibi sesi az gelme gibi bir sorun yok bende gayet bangır bangır ses veriyor. Peki kafa ayarlama yerleri hala plastik mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnrvrd1996 -- 25 Aralık 2017; 23:59:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Orijinalden alıntı: Celeste

quote:

Turtle Beach Stealth 600 Wifi kulaklık hakkında bilgisi olan var mı amazon dan 550₺ ye geliyor arkadaşa alacaz kullanan var mı?

PS4 için olanı var elimde ses kalitesi iyi olmasına rağmen sesi çok ama çok alçak kalıyor. Daha öncede o çok laf edilen Gold Wireless Headset i kullanıyordum, Turtle Beach her açıdan daha kötü bir kulaklık. Cihazda 7.1 sanal surround olmasına rağmen Last of Us da çalışmıyor ilginç bir şekilde.

Bende 520 modeli var. 600'ü kullanmadım, onun için nasıl olduğunu bilmiyorum.Ama 520 , gold wireless'ten kat kat daha üstün bir kulaklıkdır. Hem ses olarak, hem bass olarak hem de şarj süresi olarak bir kaç gömlek üstündür.

520 de DTS desteği filanda var diye biliyorum ancak 600 yeni çıktığı için isimlendirmede sayı olarak üstün sadece 520 daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende kablosuz modeli vardı g kaçtı hatırlayamadım. PS4 de sesi yok denecek kadar azdı. İkinci el gold wireless bakın bence pişman olursunuz
  • Bir süredir ps4'te kullanmak üzere kulaklık bakıyorum. Yabancı forum sitelerinde vs. biraz yorum okudum. Hiçbirisi razer, logitech, steelseries gibi işi gaming olan markaları tavsiye etmiyorlar. 7.1, surround gibi etiketlerin sadece pazarlama olduğundan bahsediyorlar. Ki bu özellikler yazılım destekli, yani konsollarda kullanılamıyor.

Bunun yerine soundstage dedikleri ses sahnesi geniş bir kulaklığın bu sanal özelliklere göre misliyle daha başarılı olduğunu belirtmişler. Mesela AT ad700x bu konuda çok başarılıymış, ama basslar zayıfmış.

Sürülmesi kolay kulaklıkları tavsiye ediyorlar. Empedansı düşük kulaklıklar daha kolay sürülüyor. DS4 ile 32 ohmdan daha yüksek kulaklıkları tavsiye etmiyorlar. Yüksek empedans kulaklıkları sürebilmek için amp tavsiye ediyorlar. Yoksa ses seviyesi sizi hayal kırıklığına uğratırmış.

Genel bir kanun olarak, açık kulaklıklarda ses sahnesi daha geniş, kapalı kullaklıklarda ise bass daha başarılı oluyormuş.

Oyuncular arasında Philips shp9500, AT ad700x, AT ad900x, AT M40x, Akg K612pro, Akg K701, Akg K702, Beyerdynamic dt660, dt770, dt880, dt990, Sennheiser Game one, hd558,hd598 vs. modelleri geçiyor.

Özellikle Philips Fidelio X2 modeli övgüyle öneriliyor. Bi ara uygun fiyata satılmış ama şuan biraz pahalı. Komple bir kulaklık.

Uygun fiyatlı olarak Samson SR850, Superlux HD668B modellerinden bahsedilmiş.

Bu arada Sennheiser için hd558 ile game one modellerinin hemen hemen aynı olduğu söyleniyor.

Bu modellere modmic yada v-boom gibi mikrofonlar eklenebiliyor.

Ben de bu modellerden birini almayı planlıyorum, pusuya yattım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 30 Aralık 2017; 21:13:18 >

• Yabancı forumdakiler iyi sallamış...

• Logitech'in G933 Artemis kulakligini yeni aldım, daha önce G930 kullandım, Sony'nin Elite Pulse ve ilk çıkan wireless kulakligini da kullandim. Genel olarak G933 hem PC'de hem de PS4'te gayet iyi sonuç veriyor. Ama hala hiç bir kulaklıkta Pulse Elite'in bass performansını alamadım. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim G933'ü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 31 Aralık 2017; 11:27:43 >
  • Merhabalar şu ara kulaklık almayı düşünüyorum ps4 için 110 dolara kadar limitim var vergisi hariç aklımda sony plantium,turtle beach 520p,Hyperx cloud 2,PDP serisinin kulaklıkları ve lucidsound ls30 var önerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 31 Aralık 2017; 13:41:40 >
  • quote:

Yabancı forumdakiler iyi sallamış...

Neden mesela? Bir örnek vererek başlayabilirsiniz ve bu konuda bizi aydınlatabilirsiniz.

Genel olarak yorumlara head-fi.org'tan baktım. Alanında en iyi forum diyorlar. gamefaqs, stackexchange, reddit ve techno-fi diğer baktığım forumlar.
  • Hangi kulaklik olursa olsun asla DS4'e baglanarak kullanilmamali. Rezalet bir ses kalitesi alirsiniz. Alacaginiz kulakligin Ps4'e takacaginiz bir usb alicisi olsun bu ayni zamanda kulakliga ozel bir ses karti vazifesi de gormus oluyor. Sirf kablosuz olmasi amaciyla degil kaliteli ses icin de boyle bir baglanti gerekli.

O yuzden usb alicisi olmayan model kulaklik almayin. Zaten orta seviyeden baslayan kulakliklarin hemen hepsi bu sekilde baglanti yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 31 Aralık 2017; 18:48:59 >
  • Bende turtle beach 520 ile lucidsound arasında kalmıştım her ne kadar malzeme kalitesi berbat olsa bass ve ps4 uyumlu olmasından dolayı 520 aldım. Sony platinum da eski kulaklıktaki kısık ses gelme sorununu çözmüşler. Hyperx cloud ise kablolu olarak iyi performans veriyor. Kablo karışıklılığı istemediğim için hyperx i eledim ama düşünebilirsiniz.

• müdür zamanında bende araştırdım
    eger parayı kıyıp sağlam bir kulaklık almak isteyen varsa konsolda oyun oynarken ( ayrıca film ve müziktete cok sağlam baştan söylim )

dr da indirimle 800 düşmüştü fakat kalmadı sanırım ben aldıgımda 1000 üzerinden almıştım ona göre fiyat araştırın

Steelseries Siberia 800 ü araştırın bf1 oynarken mermiyi kafanızda hissedersiniz tabiri caizse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamer007_

müdür zamanında bende araştırdım
    eger parayı kıyıp sağlam bir kulaklık almak isteyen varsa konsolda oyun oynarken ( ayrıca film ve müziktete cok sağlam baştan söylim )

dr da indirimle 800 düşmüştü fakat kalmadı sanırım ben aldıgımda 1000 üzerinden almıştım ona göre fiyat araştırın

Steelseries Siberia 800 ü araştırın bf1 oynarken mermiyi kafanızda hissedersiniz tabiri caizse

Fiyatina baktim da su an en ucuz 1950 liraya gordum cok sacma bir fiyat. Bu fiyata AV Receiver zorlanir ki ses konusunda PS4te hicbir kulakligin erisemeyecegi kalite ve surround etkisinde sesler ile oynarsiniz AVR sistemlerde. 24bit@192khz LPCM ve gercek surround sekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 1 Ocak 2018; 0:46:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Orijinalden alıntı: Gamer007_

müdür zamanında bende araştırdım

Fiyatina baktim da su an en ucuz 1950 liraya gordum cok sacma bir fiyat. Bu fiyata AV Receiver zorlanir ki ses konusunda PS4te hicbir kulakligin erisemeyecegi kalite ve surround etkisinde sesler ile oynarsiniz AVR sistemlerde. 24bit@192khz LPCM ve gercek surround sekilde.

Bu kulaklık 6-7 ay kadar önce 999 liraydı, o fiyatlar tam saçmalık.

• 2 yıldır siberia 800 kullanıyorum en buyuk artısı çıkartılabilir çift batarya ile gelmesi onu eşsiz yapıyor. Oyunun tam ortasında bataryanız bittiği zaman 10 saniyede değiştiriyorsunuz en buyuk rakibi Astro A50 de böyle bir imkan yok.

• Hatrı sayılır bir ücreti varmış.

Aslında önceki mesajımda belirttiğim önerilmiyor lafı şunun için söyleniyor: "Gaming" etiketinin kulaklığa ederinden fazla fiyata satılmasına neden olduğu söyleniyor. Aynı fiyata daha iyi kulaklık almanın mümkün olduğu söyleniyor.

Mesela Game One vs hd558 örneğini bunun için vermiştim. Yine bunun gibi örnekler mevcut.

Acelem yok, ds4 girişinden memnun kalmazsam bi de ikinci el amp bakacağım gibi duruyor.

@Dante hocam, siz hangi kulaklığı kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 2 Ocak 2018; 0:31:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

Hatrı sayılır bir ücreti varmış.

Aslında önceki mesajımda belirttiğim önerilmiyor lafı şunun için söyleniyor: "Gaming" etiketinin kulaklığa ederinden fazla fiyata satılmasına neden olduğu söyleniyor. Aynı fiyata daha iyi kulaklık almanın mümkün olduğu söyleniyor.

Mesela Game One vs hd558 örneğini bunun için vermiştim. Yine bunun gibi örnekler mevcut.

Acelem yok, ds4 girişinden memnun kalmazsam bi de ikinci el amp bakacağım gibi duruyor.

@Dante hocam, siz hangi kulaklığı kullanıyorsunuz?

Ben kulaklik degil Harman Kardon AVR151 + HKTS16 kullaniyorum hocam.

• Eğer Sennheiser kulaklık almak isterseniz N11 sitesinde SennheiserTürkiye adlı satıcı paket hasarlı ürünleri yarı fiyatı gibi seviyelerden satışa koyuyor bir bakın derim.

• Bugün ben de Hyperx Cloud 2 aldım. 10 sürümlü firmware güncellemesini de hemen PC'den yaptım, akşam PS4'te ilk deneyim başlayacak bakalım :)
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.