Şimdi Ara

PROXXON 27110 MF70 frezeyi CNC ye dönüştürme projesi dayanışma kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
8
Favori
23.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • drcivanım! nasıl proxxonun durumu nevar ne yok?
  • Çin mali kartlar yerine herzaman tamir,bakim ve destek alabileceginiz Türk mali kontrol kartini kullanabilirsiniz.

PanterA 4 eksen unipolar mikrostep surucu kartini asagidaki linkden inceleyebilirsiniz

http://servochip.gnexlab.com/PanterA.html
  • bitti bir kaç gün içinde fotolarla beraber yayınlacam burda
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerginer

Çin mali kartlar yerine herzaman tamir,bakim ve destek alabileceginiz Türk mali kontrol kartini kullanabilirsiniz.

PanterA 4 eksen unipolar mikrostep surucu kartini asagidaki linkden inceleyebilirsiniz

http://servochip.gnexlab.com/PanterA.html

fiyat verebilir misiniz?
  • PanterA 4 eksen unipolar mikrostep sürücü kartı fiyat bilgisine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-devre-montaj-elektronik-kart-masaustu-cnc-icin-step-motor-surucu-karti/detay?
  • merhabalar

arkadaşlar nasıl gidiyor çalışmalar.
  • herkese merhaba tekrar!

ben bu proxxon frezeyi, işleme alanı küçük diye almaya cesaret edemedim. zira az değil 600 tl en az. bunun yerine kendi amacıma uygun birçok işte kullanabileceğim bir cnc yapmaya karar verdim. şu an için mekanik kısım bitmiş durumda. işleme alanı A4 boyutunda. vidalı mil yerine 6 lık gijon ve somun kullandım. boşlukları sıfırlamak için dört somunu ard arda boşluksuz sıralayıp alüminyum bir silindir içine presledim ve silindirin içini motor yağı doldurdum. milin silindire giriş çıkış uçlarını silikon conta ile yalıttım, yağ sızdırmıyor. şu an için vidalı mil ve somun düzeneğinde boşluk yok. umarım bu uzun süre devam eder.

sıra ebaydan sürücü kart ve güç kaynağı ısmarlamaya geldi.

şekil çizip cnc yi çalıştırma konusunda hiçbirşey bilmiyorum. örneğin çeşitli geometrik şekiller veya harf oymak için veya bir atatürk figürü için neler yapmalıyım. gidiş yolu nedir. bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

yaptığım cnc nin resimleri

PROXXON 27110 MF70 frezeyi CNC ye dönüştürme projesi dayanışma kulübü

yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 11 Temmuz 2011; 18:10:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbbilici

herkese merhaba tekrar!

ben bu proxxon frezeyi, işleme alanı küçük diye almaya cesaret edemedim. zira az değil 600 tl en az. bunun yerine kendi amacıma uygun birçok işte kullanabileceğim bir cnc yapmaya karar verdim. şu an için mekanik kısım bitmiş durumda. işleme alanı A4 boyutunda. vidalı mil yerine 6 lık gijon ve somun kullandım. boşlukları sıfırlamak için dört somunu ard arda boşluksuz sıralayıp alüminyum bir silindir içine presledim ve silindirin içini motor yağı doldurdum. milin silindire giriş çıkış uçlarını silikon conta ile yalıttım, yağ sızdırmıyor. şu an için vidalı mil ve somun düzeneğinde boşluk yok. umarım bu uzun süre devam eder.

sıra ebaydan sürücü kart ve güç kaynağı ısmarlamaya geldi.

şekil çizip cnc yi çalıştırma konusunda hiçbirşey bilmiyorum. örneğin çeşitli geometrik şekiller veya harf oymak için veya bir atatürk figürü için neler yapmalıyım. gidiş yolu nedir. bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

yaptığım cnc nin resimleri

yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum.

güzel olmuş.maliyet hakkında bilgi verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutarslan.com -- 11 Temmuz 2011; 1:42:14 >

• alüminyum parofil parçaları, birşeyler yaptıkça planlayıp peyder pey aldım. bu nedenle alüminyuma net ne kadar verdiğimi bilmiyorum ama 100-150 arasıdır. lineer rulmanlar, miller ve mil tutucular yaklaşık 100 tl. step motorların üçü 60 tl. kaplinler ebaydan 30 tl. vidalı mil bilyeleri yaklaşık 20 tl. civata deyip geçmeyin en az 50 tl vermişimdir. bu nalzemelere verilen paradan ziyade, sütunlu matkap, gönye testere, alüminyum testere bıçağı, kılavuz, pafta, matkap uçları, kumpas vb. gibi aletler yaklaşık 400 tl tuttu. ama tabi bunlar sarf malzemesi olmadığından yatırım sayılıyor.

bundan sonrası için ebaydan sürücü kart ve güç kaynağı ismarlayacağım. kart 78 tl. güç kaynağı da 60 falan. geri kalıyor g kodlarını öğrenmeye.

bu arada bir önceki mesajımda resimleri ne yaptıysam görüntüleyemedim. ne yapmam gerekiyor?
  • http://tinypic.com/ a yüklersen görünür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

http://tinypic.com/ a yüklersen görünür.

teşekkürler!
  • uzun zamandır hayalim olan cnc den bende yapmak istiyorum. konunun neresinden başlamak gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum
  • Merhaba okalp, aramıza hoşgeldin.
    Eger toleransları düşük bir tezgah yapmak istiyorsan aluminyum malzeme kullanmanı tavsiye ederim. Bunun için de öncelikle bir sütunlu matkap ve bir gönye kesme edinmen gerekli.
  • yapmış iken ciddi bi çalışma olsun istiyorum.
  • http://www.robosan.com.tr/motion/usbcnc.htm siesinde bulunan kontrol kartı ihtiyacıma cevap verirmi? az da olsa elketronik bilgisine sahibim. kontrol kartını ve sürücü devrelerini kendim yapabilirmiyim. yapmak istedğim devre usb ile çalışan olsun istiyorum
  • Linkteki kart iyi birşeye benziyor. Usb baglantı iyi fikir. Fiyatı nedir bu kartın?
  • Mail attım bekliyorum gelince yayınlarım. proxxon frezeye uyarmı?
  • 200e+kdv diyorlar. bu devreyi biz yapamazmıyız. denenmiş devre şeması bulablirmiyiz?
  • ebayda bi tane buldum buna göre çok ucuz
    http://cgi.ebay.com/USB-Motion-Controller-4Axis-Stepper-Motor-CNC-/290588003984?pt=UK_BOI_Industrial_Automation_Control_ET&hash=item43a8650e90
    kartın fiyatı 100 dolar 21 dolarda kargo bedeli bu nasıl ? iş görürmü?
  • Verdigin linkte fiyat kargo dahil 200 dolar görünüyor. Bence sırf usb baglantı için deymez. Ebayda tb6560 kartlar var, ben ismarladım, 70 tl kargo dahil. 1 haftada geldi. Kendin yapmaya da deymez bence.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.