Şimdi Ara

Proton Persona Kullananlar..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
4.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bakımlarınızı nerde yaptırıyorsunuz?
    Tercih ettiğiniz parçaların markaları ?
    Araçlarda dikkat edilecek noktalar vs..
    tecrübelerinize dayanarak paylaşırsak güzel olur kanaatindeyim..

• Sanayi desem Servıse pek ugramaz arac. Bu arada arac bana aıt degıl dayıma aıt fakat genelde bakımı cartı curdu benım ustume kalır.
  • Ahh protonum ahh.11 sene kahrımı cektı.Dag tas tepe zorluk cekmezdı(1.6).Yıne bınermısın deseler bı 11 sene daha bınerım.Tadına varılmaz harıka bı araba.Sımdı forumdada olan ve 17 yıllık cocukluk arkadasım olan cemwira34 e verdım.Bu arabaya yagını suyunu koy fızana gıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: gen_61

Ahh protonum ahh.11 sene kahrımı cektı.Dag tas tepe zorluk cekmezdı(1.6).Yıne bınermısın deseler bı 11 sene daha bınerım.Tadına varılmaz harıka bı araba.Sımdı forumdada olan ve 17 yıllık cocukluk arkadasım olan cemwira34 e verdım.Bu arabaya yagını suyunu koy fızana gıt

yapı olarak o guvenı ınsana çok rahat verıyor..
    Yolda gıderkende kendımı guvende hıssedıyorum farklı bır tadı var aracın:)

ben yenı aldım ama sanırım bır 10 yıl bınerım ıhtıyaçlarımı tamamen karşılıyor en önemlısı guvenlık:)

• quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

Sanayi desem Servıse pek ugramaz arac. Bu arada arac bana aıt degıl dayıma aıt fakat genelde bakımı cartı curdu benım ustume kalır.

Sanayı deyınce bende guleyım:)
    Şöyle yapalım yaşadığımız şehir ve bu araçları bılen tanıyıp guvendıgımız ustaları yazalım..
    Çunku benım gıbı aracını yenı alan arkadaşlar bu araçları bılen usta bulmakta zorluk yaşıyorlr...
    mesela örnek:
    ben ankarada yaşıyorum
    ılk bakımımı da araştırmalarım sonucu buldugum Proton servısınden ayrılıp kendı iş yerını kurmuş ıkı arkadaşta yaptırdım..
    Adalı oto ıdı yanılmıyorsam.
    şaşmazda.
  • Arkadaşım şimdi ben anlamadım sen proton personayı yeni almışssında sıfır mı aldın yoksa 2 elmi bende yeni persona aldım sıfır . ama benim anlamadığım garanti geçerli olması için yetkili servise gitmen gerekmezmi? yok garantisi bitmiş 2. else ok....
  • tabi ki ikinci el sıfır alsam ne işim olur sanayide:)
    Bu araçlardan anlayan usta bulmak pek kolay değil o açıdan faydalı olur dıye bu başlığı açtım..

quote:

Orijinalden alıntı: buzlucam

Arkadaşım şimdi ben anlamadım sen proton personayı yeni almışssında sıfır mı aldın yoksa 2 elmi bende yeni persona aldım sıfır . ama benim anlamadığım garanti geçerli olması için yetkili servise gitmen gerekmezmi? yok garantisi bitmiş 2. else ok....
  • Eski personalar mitsubishi lancer ile (5. nesil lancer) aynı araçtır, mitsubishiden anlayan usta bu araçlardan da anlar.
  • 2000 yılına kadar olan carismalar da ki motorların engine no ları nedir acaba?
    Bilginiz var mı?
    Mesela bizim aracın motoru: 4g92p araştırdığımda colt un bazı modellerınde de kullanılmış bu motor.Vs..
    Kesın bılgım olsun dıye sordum sıze.
    Ahh memleketım mitsubishiden anlayan usta var mı ki:)
    Tofaş ve renonun kara duzen araçlarından başka usta bulmak çok zor(işi bilen)
    Kaputu açtığımda çoğu usta ilk defa böyle bir motor gordugunu bellı edıyor:)
    Bende aracın her tarafını öğrenmeye çalışıyorum.
    Birşey yaptıracağım zaman (ilçede) tarıf edıyorum şu şurda vs dıye.
    Şunuda belirtmekte fayda var. Japon araçlarının genel karakterimidir bilmiyorum ama çok sistematik. Geçen taban halısını vs yıkamak için aracın içini boşalttım..Şimdide arakadaşın Broadway içinı boşalttık.
    Broadway ın ön koltuklarından birini sökene kadar ben 4 koltuğu çok rahat sökerin.İşim olmamasına rağmende hiç zorlanmadan topladım aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umera -- 15 Eylül 2009; 4:17:56 >

• Burda Carisma ile ilgili bilgiler (motor kodları da var sağ tarafta)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Carisma

Burada da motorların özellikleri ve hangi araçlarda kullanıldıkları var.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_4G9_engine

Düzeltme: yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg83 -- 15 Eylül 2009; 4:23:02 >
  • Az yakar çok kaçar Her konuda fıyatına gore tatmın edıcı bır araç.Şahın alma proton al
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemwira42

Az yakar çok kaçar Her konuda fıyatına gore tatmın edıcı bır araç.Şahın alma proton al

Öyle şahınle falan kıyaslanacak bir araç değil. Tofaş fiatın yenı araçları dahıl değişmem..
    Butun avrupa araçlara kafa tut.
    yol tutuş mükemmel.
    fren son derece guzel dort tekerlekte olan disk fren hemen hıssettırıyor kendını.
    Şuanda tek şikayetim hb oldugundan araç arka taraftan bıraz fazla ses gelıyor.
  • o sesi çok kolay halledebilirsin
  • Nasıl halledebilirim?
    quote:

Orijinalden alıntı: vveeffaa

o sesi çok kolay halledebilirsin
  • umare hocam bende proton 418 glxi 1999 model otomatik vites aracım var şuan şanzuman kitlendi söktük tamir ettirmek için fakat şanzumanda burç yuvası boşluk yapmış yani bu yuvanın değişmesi gerekiyor parçayı bulamıyoruz sizin bildiğiniz bir yer veya bu parça yı bulabileceğimiz bir yer varmı yardımcı olursan çok sevinirim aracımın şanzumanı istanbulda
    hocam parçanın ismi sanırım martin pinyon dişlisi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.