Şimdi Ara

Protherm Lynx Hermetik Kombi (19866kcal/h) 23,1kw termostat nereye bağlanacak (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
8
Favori
31.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Protherm marka kombi kullaniyorum. Kombinin bakimlarini gecen ay yaptirdim.sorunsuz bir sekilde calisiyordu. Yeni bir kablosuz termostat aldim. Fakat ayarlar kismina girdim fakat kurulumu basaramadim. Bu sefer kombim ariza vermeye basladi. Petek düğmesini açtığımda kombinin barı kendi kendine yukselip emniyetten su puskurtmeye basladi. Bi kac sefer denedim hala ayni seyi yapior. Sicak suda bi problem yok ama petekleri acamiyorim. Acaba termostat ayarlari yuzunden mi ??Yardim destek lutfen ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar tun -- 28 Ekim 2016; 16:33:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdar tun S kullanıcısına yanıt
    merhaba protermin hangi modeli. parametre ayarlarini cok mu kurcaladiniz. yoksa oda rermostadinin ayarini mi

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    hasanemmi tamamdir olayi cozdum.
    proterm lynux ve interm 300 kablosuz oda termostafi birlesiminde devirdaim pompasi su sekilde calisiyor.
    kombide su sicakli dercesini kaca ayarlarsan ayarlalim misal55c kombi suyu isitma sirasinda oda termostadi ayarlanan oda sicakligi seviyesine ulasinca kombiye dur dediginde kombi ve su devirdaim pompasi komple duruyor.

eger kombi suyu sicakligi belirledigin dereceye kadar isinir misal 55c oda termostadi ayarlanan oda sicakligi derecesine ulasamaz ise kombi 55 dereceye kadar isitinca kombi histerisis icin pompa devirdaim olayina girince termostad dur diye komut gonderirse ( misal 55c den 45c ye inme olsyina kadar) kombi kapaniyor ama devirdaim pompasi kapanmiyor.acik kaliyor

• caca40 kullanıcısına yanıt
    Sevindim. Güle güle kullanın.
    alevli bir sekilde yanarken kapat komutu ile devurdaim kapaniyor bana cok ilginc geldi boyle olmasi.
    tesekkurler

Gerçekten ilginç. Demek ki yazılımı bu şekilde. Sıkıntı yok.
    Protherm marka. Model belirtmemis .Kapagında yazmıyo.

• eseslifark kullanıcısına yanıt
    onunden bi resim cekip ativer bakalim

• Merhaba,

Çok faydalı paylaşımlar olmuş. Teşekkür ediyorum.
    Cosa kombi termostatı aldım. Verilen bilgiler ile parametre ayarlarını yapabiliyorum.

Ancak kombi ile termostat arasındaki kablo bağlantılarını nasıl yapacağımı anlamadım. Bu konuda fotoğraf ile bilgi verebilirseniz sevinirim.

Kombi markası : Protherm Model : Leopard

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemirkaya -- 7 Kasım 2016; 9:45:39 >
  • cdemirkaya C kullanıcısına yanıt
    cosayı bende merak ediyordum ama pahalı geldi interm 300 Rf aldım. bağladım benim kombinin modeli lynux leopard olsaydı yardımcı olabilirdim.Sizinkinin bağlantısını bilmiyorum.
    Cosay nekadara aldınız?
    Merhaba,

Nem ölçersiz eski versiyonunu N11'den Zuzibu'nun 15 TL indirimi ile 235 TL ye aldım.
    Bağlantıları yapabilirsem kullanacağım inşallah :)
    dostum şöyle bir konu buldum deneye arkadaşlar çalıştırmış. ancak bizim kobilerde parametre ayarı gerekiyor tuş kombinasyonu vs ona da bakarız önce bi kabloyu çek bence.
    Cosanın odaya koyduğumuz cihazı fişli olduğu içinde bana biraz garip gelmişti. umarım memnun kalırsın
    https://forum.donanimhaber.com/m_111555902/tm.htm
    ROTHERM Leopard (ledli ekransız) Kombi OT Parametre ayarı.

aliance21 in paylaşımıdır.

1- Petek sıcaklık düğmesini max konumuna getirin,
    2- Musluk ayar düğmesini OFF konumundan min-maks arasına 3 kere getirin, min-maks arasında bırakın ( 2 saniye içinde)
    3- Parametre menüsüne girildiğinde Musluk ayar düğmesinin o an bulunduğu pozisyona denk düşen parametreyi ifade eden LED 200 ms aralıkla fasılalı yanar.
    4- Musluk ayar düğmesi ile fasılalı yanan ledin 4 nolu led olmasını sağlayın.
    5- RESET tuşuna uzun basın
    6- Ot iptal=1. led (ON) ,Ot aktif=2. led (ALEV) sabit yanar.
    7- Musluk ayar düğmesini kullanarak 2. ledin yanmasını sağlayın.
    8- Reset tuşuna uzun basın
    9- Çıkmak için Petek sıcaklık düğmesini kış konumuna alıp tekrar yaz konumuna getir, hangi konumda (yaz / kış) kullanılmak isteniyorsa o konumda bırak.
    10-Ekranda hangi konumda ısı talebi var ise o konumdaki sıcaklık değeri belirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caca40 -- 7 Kasım 2016; 15:40:1 >

• Protherm marka Leopard modeli için kombi ve termostat kablo bağlantı görüntüsü paylaşabilirseniz çok sevinirim.
    teşekkürler.
    dostum proterm müşteri hizmetlerini arayabilirmisin? internette arastırdım ama kimse hangi kablo oldugunu yazmamış. benim kombi için bana yardımcı olmuşlardı.
  • Merhaba,

Parametre girişini forumda belirttiği şekilde yaptım. Akabinde kombi ve Cosa termostatı kablo bağlantısını fotoğraftaki gibi bağladım.
    Şu an sorunsuz kullanıyorum. Teşekkürler.

Protherm Lynx Hermetik Kombi (19866kcal/h) 23,1kw termostat nereye bağlanacak Protherm Lynx Hermetik Kombi (19866kcal/h) 23,1kw termostat nereye bağlanacak Protherm Lynx Hermetik Kombi (19866kcal/h) 23,1kw termostat nereye bağlanacak

cosa ile proterm hakkında ara ara bilgi veriseniz sevinirim. güle güle kullanın
    caca şu konuda cosa ile ilgili her şeyi bulabilirsin.

https://forum.donanimhaber.com/m_101060543/mpage_55//tm.htm#121699175
    merhaba Hocam,
    uyguladığınız parametre ayarları Leopard için miydi?
    öyleyse, parametre ayarladıktan sonra bağladığınız oda termostatı 24V DC mi yoksa 220V muydu?
  • merhaba,
    Protherm Leopard için parametre ayarı yapınca herhangi bir termostatı (çoğunluğu 220V) on-off olarak bağlayıp çalıştırabiliyor muyuz?
    yoksa, illa ki 24V DC mi olması gerekiyor?
    klemens bağlantısı ekli fotodaki gibi. Protherm Lynx Hermetik Kombi (19866kcal/h) 23,1kw termostat nereye bağlanacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.mutlu

merhaba Hocam,
    uyguladığınız parametre ayarları Leopard için miydi?
    öyleyse, parametre ayarladıktan sonra bağladığınız oda termostatı 24V DC mi yoksa 220V muydu?

Hem leopard hem de LYNX için ayrı parametre ayarı var.
    Yukarıda bulabilirsiniz.
    Bağladığımız OT alıcısı kuru kontak ve 220V ile çalışan SAN-TEK idi.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.