Şimdi Ara

Protherm Kombi Arıza Kodları (ANA KONU)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
18.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar Protherm kombi için sorunlarınızı bana sorabilirsiniz.Kombinizdeki Hata kodları vs Elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım Protherm arıza kodları F ile başlamaktadır bana arıza kodlarını yazarsanız bilgi vermeye çalışırım

Protherm kombi üretim

Protherm kombi orjinalinde slovakya üretimi bir kombidir Vaillant tarafından satın alındıktan sonra demirdöküm kombi ile ortak üretim yapılmaktadır Protherm kombiler 2 yıl garantilidir

Protherm sıkça sorulan sorular

https://www.servisprotherm.net/sikca-sorulan-sorular/

Protherm Servis
    hizmetini 2011 yılına kadar merkezden Vaillant tarafından verilmekteydi, DemirDöküm ile birleşmesi sonucu servis hizmeti demirdöküm tarafından bölge/Merkez olarak 2 şekilde verilmektedir

Protherm Kombi Arıza Kodları  (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 9 Kasım 2023; 18:0:23 >

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zooe

up
    UP
  • Hocam merhaba protherm panther kombim var siemens rev24rf termostat bagladim ama calismiyor sanırım parametre ayarı yapmak gerekiyormuş yardımcı olur musunuz
  • Hocam merhaba. Son durum nedir. Termostatı bağlayabildinizmi.
    Bendede proterm leopard var. Rev24rf bağlamayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayaof

Hocam merhaba. Son durum nedir. Termostatı bağlayabildinizmi.
    Hocam merhaba, ilk kez hayatımda kombi kullanıyorum. Evimde de Protherm Leopar cinsi kombi var. Kombiyi gerek sıcak su için gerekse kaloriferleri ısıtmak için açtığımda su basıncı sürekli yükseliyor. Özellikle sıcaklığı ne kadar artırırsam bar o kadar hızla yükseliyor. Kombiyi kullanmayı bırakınca da kendiliğinden suyu boşaltmaya başlıyor. Şimdi benim sorum şu; kombi kılavuzunda artan su basıncını düşürmek üzere bir vana var kombide onu gevşeteceksiniz diyor. Ancak benim elim oraya bir türlü ulaşmıyor veya ben biraz korkak davrandığım için orayı bir türlü gevşetemiyorum. Bu vanayı gevşetmek için bir alet mi kullanmalıyım yoksa elimle biraz daha cesaretli bir şekilde uğraşarak mı gevşetmeliyim? Biliyorum komik ve saçma bir soru ama bir türlü kombiyi adam akıllı kullanamadım? yardım edebilecek olan biri var mı? Fotoğraflarda mavi olan vana kombiye su veren vana, diğer fotoğrafta arka tarafta kalan vana ise suyu tahliye edecek olan vana olarak gösteriliyor kılavuzda. Onu nasıl gevşetebilirim?

Bir de kombinin basıncını düşürmek için peteklerden su alabilirsiniz diyorlar. Ben peteklerden de su almayı denedim ama bir türlü basınç düşmedi. Bunun nedeni ne olabilir sizce? Suyu az aldığımdan mı yoksa kombi çalışmaya devam ederken aldığımdan mı?
    Protherm Kombi Arıza Kodları  (ANA KONU)Protherm Kombi Arıza Kodları  (ANA KONU)
  • quote:

Evet bagladim sıkıntı yok kombiden ayar yapmaya gerek olmadı standart diger kombilerdeki gibi kopru yapın sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvven

quote:

Evet bagladim sıkıntı yok kombiden ayar yapmaya gerek olmadı standart diger kombilerdeki gibi kopru yapın sadece

Alıntıları Göster
    hocam benim kombi protherm lynx salon hiç ısınmıyordu ateşlemede sıkıntı oluyordu teknik servisini çağırdım sağolsun temizledi ateşleme düzeldi petek ısınma sorununada 2 şişe bi ilaç sıktı peteğe on numara 5 yıldız oldu ısınmada hiç sıkıntı yaşamıyoruz şimdi bakımdan sonra şöyle bi sıkıntı çıktı ortaya bütün musluklara sıcak su kaç dereceye ayarladıysam geliyor en önemli yere gelmiyor sıkıntı bu banyo yaptığımız musluğa sıcak su max. 30 derece geliyor bu neden olur acaba bi ayarımı var kombinin içinde bunu ayarlayan yine banyoda lavobaya sıcak su geliyor 1 metre ötedeki yere gelmiyor sebebi nedir acaba bunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06H@RUN

hocam benim kombi protherm lynx salon hiç ısınmıyordu ateşlemede sıkıntı oluyordu teknik servisini çağırdım sağolsun temizledi ateşleme düzeldi petek ısınma sorununada 2 şişe bi ilaç sıktı peteğe on numara 5 yıldız oldu ısınmada hiç sıkıntı yaşamıyoruz şimdi bakımdan sonra şöyle bi sıkıntı çıktı ortaya bütün musluklara sıcak su kaç dereceye ayarladıysam geliyor en önemli yere gelmiyor sıkıntı bu banyo yaptığımız musluğa sıcak su max. 30 derece geliyor bu neden olur acaba bi ayarımı var kombinin içinde bunu ayarlayan yine banyoda lavobaya sıcak su geliyor 1 metre ötedeki yere gelmiyor sebebi nedir acaba bunun

Alıntıları Göster
    Hocam benimde protherm marka kombim var servis sizden herhangi bir ücret aldı mı? Aldıysa sorması ayıp ne kadar aldı? Benim garantim bittiği için bakım yaptırmaya çekiniyorum, malum ay sonu olduğu için. Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanım06 -- 26 Ekim 2015; 23:18:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06H@RUN

Suyu biraz kisin duzelicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanım06

Hocam merhaba, ilk kez hayatımda kombi kullanıyorum. Evimde de Protherm Leopar cinsi kombi var. Kombiyi gerek sıcak su için gerekse kaloriferleri ısıtmak için açtığımda su basıncı sürekli yükseliyor. Özellikle sıcaklığı ne kadar artırırsam bar o kadar hızla yükseliyor. Kombiyi kullanmayı bırakınca da kendiliğinden suyu boşaltmaya başlıyor. Şimdi benim sorum şu; kombi kılavuzunda artan su basıncını düşürmek üzere bir vana var kombide onu gevşeteceksiniz diyor. Ancak benim elim oraya bir türlü ulaşmıyor veya ben biraz korkak davrandığım için orayı bir türlü gevşetemiyorum. Bu vanayı gevşetmek için bir alet mi kullanmalıyım yoksa elimle biraz daha cesaretli bir şekilde uğraşarak mı gevşetmeliyim? Biliyorum komik ve saçma bir soru ama bir türlü kombiyi adam akıllı kullanamadım? yardım edebilecek olan biri var mı? Fotoğraflarda mavi olan vana kombiye su veren vana, diğer fotoğrafta arka tarafta kalan vana ise suyu tahliye edecek olan vana olarak gösteriliyor kılavuzda. Onu nasıl gevşetebilirim?

Bir de kombinin basıncını düşürmek için peteklerden su alabilirsiniz diyorlar. Ben peteklerden de su almayı denedim ama bir türlü basınç düşmedi. Bunun nedeni ne olabilir sizce? Suyu az aldığımdan mı yoksa kombi çalışmaya devam ederken aldığımdan mı?
    Protherm Kombi Arıza Kodları  (ANA KONU)Protherm Kombi Arıza Kodları  (ANA KONU)

Kombinizin genlesme tanki ya delinmis yada havasi eksik
  • donanım06 D kullanıcısına yanıt
    75 tl bakım 140 tl ilaç parası aldı kiraciyim ev sahibi karsiladı :)
  • Tesekkurederim faydası oldu kısık açınca bir sey daha sorcam fotodaki anahtarın asılı olduğu vana ne ise yarar onu kapadığımda sıcak su tam istediğim gibi geliyor bunu kapatmanın bi zararı varmıdır.

http://i.hizliresim.com/m5M9Ny.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06H@RUN -- 29 Ekim 2015; 0:21:06 >
  • Merhaba hocam babamın evinde yalova da protherm lynx kombi var. Kombi durup durup çalışıyor sanki su akışı hissedermiş gibi ama tesisatta su kaçağı yok. Musluklarda damlatma yok. Akış şalteri mi arızalı acaba. Yardımcı olursanız sevinirim @1982-utkan
  • Kombiler arada sirada motoru calistirir normaldir..

O vana petek donus vanasi kapatmayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zooe

Kombiler arada sirada motoru calistirir normaldir..

O vana petek donus vanasi kapatmayin
    s a kolay gelsın ılk defa kombı kulanıyorum eve yenı tasındım 3 ay boyunca mutfak ve banyoda herhangı bır sorun cıkmadı ısıtma konusunda
    ilk eve gecerken butun peteklerı tek tek sokup temızledım ve kombıye gıren fılıtre dahıl
    yanlız bugn ılk kulanımımda peteklerı hıcbır sekılde ısıtamadık kombı petek ayarını 70 derece getırdıgım halde 3 petek coz az ısınıyor dıgerlerı hıc ısınmıyor
    tesısatta mı sorun varmı dıye tek tek denemeye kara verdım sonucc olumlu yanlız peteklerın ust kısmı ısınıyor alt ısınmıyor bıraz zaman alıyor
    tum peteklerı nasıl ısıtabılırım veya sorun tam olarak nerede
    kolay gelsın saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarad

s a kolay gelsın ılk defa kombı kulanıyorum eve yenı tasındım 3 ay boyunca mutfak ve banyoda herhangı bır sorun cıkmadı ısıtma konusunda
    ilk eve gecerken butun peteklerı tek tek sokup temızledım ve kombıye gıren fılıtre dahıl
    yanlız bugn ılk kulanımımda peteklerı hıcbır sekılde ısıtamadık kombı petek ayarını 70 derece getırdıgım halde 3 petek coz az ısınıyor dıgerlerı hıc ısınmıyor
    tesısatta mı sorun varmı dıye tek tek denemeye kara verdım sonucc olumlu yanlız peteklerın ust kısmı ısınıyor alt ısınmıyor bıraz zaman alıyor
    tum peteklerı nasıl ısıtabılırım veya sorun tam olarak nerede
    kolay gelsın saygılarımla

Alıntıları Göster
    Proterm kombi kullanıyorum.Kalorifer veya sıcak su ayarını örneğin 40 a ayarlıyorum.Ekranda bir süre sonra 28-29 gibi bir değer görünüyor.Ayar düğmesini çevirince 40 da olduğunu görüyorum ama o düşük görünen nedir anlayamadım.40 benim ayarladığım o düşük olan asıl sıcaklığı mıdır? Eğer öyleyse neden hep 8-10 derece daha düşük?
  • Ekrandaki anlık sıcaklık
  • yasarad Y kullanıcısına yanıt
    Tesisat hala kirli ve reglaj ayarıda yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Ekrandaki anlık sıcaklık

Anlık derken? Ben 40 a ayarladığım halde saatler sonra bile neden anlık 29 oluyor ki yükselmesi gerekmez mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.