Şimdi Ara

Protez Saç Hakkında (Saç Ektirmek İsteyenlere) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
830
Cevap
37
Favori
259.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk zamanlar yapar deri alışkın olmayan maddeyle buluşuyor. Bendede olmuştu artık hiç olmuyor. Birde ben spor veya dışarı kısa süreli çıktığımda şapka takıp çıkıyorum. Ofise gidince saçı kullanıyorum. günlük sök tak yani. Daha pratik.
    Saçta çok yıpranmıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sonic.Storm kullanıcısına yanıt
    Günlük tak çıkar sıkıntı iş. Tülden bant sökmesi de zahmetli, ful tül alt yapı çok yorar bant söküp takması. Tüle zarar verme olasılığınız çok yüksek ama su bazlı yapıştırıcı kullanacaksınız tülden temizlemesi çok kolay olduğu için su bazlı ile tül alt yapı rahat kullanırsınız. Su bazlı ile hava sıcaklığı 20 dereceyi geçmeyen iklimlerde en iyi sonucu alırsınız. 7 10 gün kadar kullanabilirsiniz. Siz kendiniz de kesebilirsiniz alt yapıyı bence siz kesin

• pleasure1903 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Su bazlı bana maliyetli oluyor açıkcası. 8x10 q6 alıp mı kes diyorsunuz? Aslında q6 nın poly kısmı geniş, kesince de bant yapıştıracak kadar kalması lazım ama adam full tüle döner diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Poly kısmı geniş ise kesince pay kalır komple tülde çok zorlanırsınız

Sizin önceki medajlarda attığınız aynı altyapı. Öyle alayım o zaman. Bir de izopropil alkol %99.9, %99.6 ve %70 olarak satılıyor. 99.9 un üstünde ciltle temasından kaçının yazıyor. Acaba 70 olanı almak daha mı sağlıklı olur? Çözücülüğünde bi fark olur mu?

yok hiçbirşey olmaz benim 18 sene yıl oldu protez kullanalı :) saflık oranı yüksek alkol alın zaten uçucu madde ben bir zararını görmedim şimdiye kadar. Düşük saflık temizlerken de sizi yorar. Brt kimya var alışveriş sitesinde öneririm saflığı yüksek

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Az önce su bazlı yapıştırıcı ile bakım yaptım sonuç böyle oluyor su bazlı ile tabi alın çizgisinde ki saç yoğunluğunun biraz seyrek olması lazım ve ağartıcılı olması lazım
     Protez Saç Hakkında (Saç Ektirmek İsteyenlere)

Hocam merhaba, neden yeşil bant? Bilmediğimden soruyorum ne farkı var mavi veya beyaz banta göre? Mesela tutuculuğu daha mı az?

bir de tak çıkar olarak kullanıyorsunuz bende bu şekilde kullanmak istiyorum, her akşam çıkarırken alkol yardımıyla mı çıkarıyorsunuz?

Valla çok iyi hocam alınabilecek en iyi sonuç

• PVH kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam.

Yeşil bant easy green diye geçiyor açıkcası günlük tak çıkarda benim için en rahatı bu oldu. Sanırım bu tarz kullanıcılar da düşünülerek üretilmiş. Beyazı özellikle yeniyken çıkarması çok zor oluyor hatta son bakımda arka ve yanlara ultrahold beyaz yaptım bildiğin köklerinden saç kopardı çıkarırken :) çok sert yapışıyor. Yeşilin tutuculuğu ne kadar düşük bilmiyorum ama çabuk yağlanan bi kafa derim olmasına rağmen şimdiye kadar bi sorun yaşamadım. Çıkarırken de bir iki fıs alkolle çok kolay oluyor.

Ultra hold ve supetape beyazla günlük tak çıkar yaptığımda yeşile göre her tekrar yapıştırmada tutuculuğu daha çabuk azalıyor. Ki zaten onların üretim amaçları günlük kullanıma uygun değil. Tabi asıl önemlisi kişinin cildiyle bantın uyumu. Bende iyi olan sizde olmayabilir. Yeşille başlayabilirsiniz, memnun kalmazsanız sırayla deneyip size en uygun olanı bulursunuz.

Çıkarırken de izopropil alkolü fısfıslı bi şişeye koyun, arka taraftan bantın dibine sıkıp kenardan tutarak yavaş yavaş kaldırarak çıkarın. Saçı da saç spreyi şişeleri gibi ince uzun bi şişenin üstüne bantlar aşağı gelecek şekilde koyuyorum, böyle yaparsanız dururken de toz vs gelmemiş olur.

Hocam birde bunun yoğunluğu % olarak kaç oluyor?

Hocam yeşil bantı nereden alıyorsunuz? Ben oval ve düz olarak denemek için birer paket almak istedim fakat bulamadım

Medium benim saç. 5 aylık bir saç şuan. 10-12 ayda yeniliyorum

Özelden yazayım hocam

• Merhabalar, bir süredir protez saç kullanıyorum, alt yapısı full tül şeklinde. Bir kaç sorum var yardımlarınızı bekliyorum.

Beyaz ve Mavi bant kullandım şimdiye kadar, kafadan çıkartırken izopropil alkol sıkmama rağmen baya baya acıyor kafa derim, bantlar zor bırakıyor resmen. Turuş gücü daha düşük bant var mı veya bu konuda ne yapılabilir?

3-4 günde bir bantları çıkarıp yeni bant takıyorum, saçı şampuanla yıkayıp saç kremi sürüyorum. Yani bakım yapıyorum. Bu kadar sık bakım yapmanın/bant değişimi yapmanın saça bir zararı var mı?

En zorlandığım kısım bantlama kısmı. Bantları birbirinin üzerine gelecek şekilde bantlıyorum fakat bantın kapağını çıkarmak resmen işkence oluyor bana, şekilden şekile giriyorum resmen, bu konuda bir ipucu falan var mı?

Bir de bazen kafaya yapıştırdıktan sonra farkediyorum ki bazı kısımlarda potluk oluşmuş, bant tam yapışmamış kafaya bunun nedeni nedir?

Protezi bantlarken sıfıra sıfır şekilde bantlamaya korkuyorum, bant saça gelmesin falan diye çok hafif bir boşluk bırakıyorum bundan dolayı sıkıntı olur mu?

Protezi çıkartmadan bir kaç gün uyursam farkediyorum ki özellikle arka kısımda (yastığa gelen yer) saçlar topak topak oluyor bunun nedeni nedir?

Selam. Protezinizin kalıbı kafa yapınıza göre büyük ise potluk yapar. Tam gerdirerek takamıyorsanız potluk yapar. Kendi saçınızın üzerine binen yerler varsa potluk yapar. Protez saçı çok sık yıkamak saçın renk tonunun daha hızlı açılmasına ve saçın seyrelmesini hızlandırır. Bantları sıfıra sıfır yapmanız daha iyi olur yapmazsanız da yapılmayan yer elinizi koyunca hissettirir potluk da yapabilir bu yüzden. Super tape bandın tutuş gücü daha düşük bir deneyin derim. Ama madem alt yapınız tül, bence hiç bant kullanmayın, bandı çıkarırken saçlar zarar veriyor çünkü tül yapıda. Kafanızın tam tepe noktasına bir bant yapıştırın potluk büyük ihtimal yapmayacaktır deneyin. Ben şahsen su bazlı yapıştırıcı kullanın derim. Ben başımın tepe kısmına da su bazlı yapıyorum hissiyatı çok güzel doğal tam oturuyor. Su bazlı yapıştırıcıya alışırsanız birdaha bant kullanmazsınız. Kafanızda hiç yapıştırıcı yok gibi rahat hissedersiniz

Su bazlı yapıştırıcıyla günlük veya iki günde bir tak çıkar yapılabilir mi? Çıkarırken yine izopropil alkol mu kullanılıyor? Yapıştırıcıyı temizlemek için ekstra bir ürün kullanılıyor mu?

Evet izopropil alkol yeterli. Temizlemesi basit. Tak çıkar yapınca kafanızı sizlersiniz. Çünkü yapıştırıcı direk cilt üzerine sürülüyor, sürerken ben alın çizgime ufak bezelye tanesi kadar hizalı tüpünden sıkıyorum. Sonra bulaşık süngerinden kestiğim parça ile spatula gibi ön alın çizgime yediriyorum 5 dakika içinde beyaz tutkalımsı görüntü kaybolup cilt ile aynı renge dönüyor. Ben yelpaze sallıyorum başıma daha hızlı cilt rengine dönmesi için. parlama %1 gibi birşey yok gibi.

• https://www.walmart.com/ip/Ghost-Bond-XL-Hair-Glue-Wig-Adhesive-1-3oz-3-pack-deals/940060645

Su bazli tutkal bu mudur?

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.