Şimdi Ara

Proteusta flip flopu bulamadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4017 entegresinin içinde yer alan flip flop tipini proteusta bulamadım yardımcı olur musunuz?

• kütüphaneden, cmos 4000 series kategorisine baktın mı? orada olması gerek. yada arama kutusuna 4017 yaz ve bu kategoriyi seç.

• dergul D kullanıcısına yanıt

evet baktım ama birebir aynısını bulamadım maalesef.

onun yerine 4013 shift register buldum. ama fazladan s var. aynı görevi görür mü acaba?

4017 entegresinin içini lojik kapılarla çizmem gerekiyor ancak gerekli elemanları bulamadım..

bu arada bu alt forumda sizden daha yardımcı bir üye göremedim teşekkür ederim.

• aveen A kullanıcısına yanıt

birşey değil ama, buradaki her üye farklı şekillerde yardımcı olabiliyor. hepimiz aynı seviyede olmadığımız için, burada toplandık. pardon, gözüm sadece 4017'ye kaymış. kaynak resminde gösterilen flip floplar farklı bir eleman değil. sadece preset ucu çizilmemiş. s ucunu boşta bırakmanın da bir sakıncası olmadığı için, 4013'ü rahatça kullanabilirsin.

• dergul D kullanıcısına yanıt

Tabii haklısınız. Bende bu konularda yeni olduğum için sizin gibi üyelere ihtiyacımız oluyor haliyle. Çok teşekkür ederim. 4013'ü kullanacağım.

• 74LS76 kullanıyoruz Proteus'ta.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.