Şimdi Ara

PROTESTOYA DAVET (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: lalelu

neden kimse benim fikrimi kaale almiyor
    quote:

Orjinalden alıntı: lalelu

dortluleri yakmak veya korna calmakla bu is yurumez, bilmeyen insanlar var yanlis anlasilir, bir arkadasin dedigi gibi hastasi cocugu olan var nie halki rahatsiz edelim rahatsiz etmemiz gerekenler onlar degil.... arabanin arkasina kisa ve oz vaziyeti anlatan bir yazi yapistirmak bu isi daha kolay gorur gibime geliyor, en azindan etraftaki insanlar bunlar ne yapiyor neden korna caliyolar veya neden dortleri yakmislar diye bakmazlar direk niyetinizi anlarlar, hepsi degil ama birkacida size katilabilir....

kale alcak birşey yok.. bu tarz protestolarla biryere varamazsınız.. herkes hususi otomobilini 1 hafta kullanmasın bakın bakalımm ne oluyor?? protesto öyle yazı ile korna ile olacak birşey değil..

• Arkadaşlar
    hepiniz bir şeyler yazmışsınız ama iyi ama kötü bence yapılması gereken tek şey var sesimizi duyuracak birşeyler yapmalıyız en kısa zamanda bakın sizlere birşey anlatayım adını hatırlamakta bile zorlandığım gelişmekte olan uzak doğu ülkelerinden birinde devlet öğrenci servislerine zam yapmış bunun üzerine öğrenciler sokaklara dökülmüş bunun üzerine devlet zamları geri almış haydi arkadaşlar bizler onlardan daha büyüğüz gösterelim tepkimizi dünyanın en pahalı benzinini kullanmayalım. bazı arkadaşlar karamsar bir şekilde bir şey olmaz demişler ama şimdiye kadar böyle dendiği için bu hallere geldik
  • Onu bunu bilmem ama ben o programı dinliyorum ve basıyorum kornama... Hiç ses etmemekden iyidir...
  • Ses verin arkadaşlar anlaşılan bu zamlar sizleri etkilemiyor çünkü ortalama olarak altınızdaki arabalar 20 bin ytl lik arabalar haliyle sizleri pek etkilememiş anlaşılan bizler gibi garip bir devlet memuru olsanız çabamı anlarsınız
  • Evet protesto edelim tamamda, evde 1,5 yaşında bir bebeğimiz var. Uykuları çok yetersiz, uyku uyutabilmek çok zor, 1 dakika daha fazla uyusun diye dualar ediyoruz. Hastası, yaşlısı olan var. Gece çalışıp gündüz uyumak zorunda olanlar var. Sadece kendinizi düüşünmeyin. Gürültü kirliliği yapmayın. Başka bir yol bulalım lütfen...
  • Valla doğru, tamam protesto edelim ama bunun için başka insanları rahatsız etmemiz çok yanlış bi davranış olur. Buna hakkımız yok. Bide bu şekilde düşünmek lazım. Yazılanları okudumda düşüncem değişti; yok hayır olmaz, korna ile protesto hiçde güzel değil, çok yanlış. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Başka bi yol bulmak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 16 Haziran 2006; 18:00:49 >
  • Evet korna ile protesto yanlış. İnsanlar rahatsız olabilir. Ama TEM'deki gişelerde veya köprülerde, Cevizlibağ'da, Taksim'de vs.de yerleşim yerlerinin az olduğu ama trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yapılabilecek bir protesto bu.. En azından yoğun trafik olduğu için ilgi çeker diye düşünüyorum. Yoksa evinde uyuyan bir kişiyi, dinlenmek zorunda olan bir hastayı veya uyuyan ufak bi bebeği rahatsız etmenin bir anlamı yok.

Ya düşünüyorum, başımızdakiler neyi önemserler, hangi protesto mantıklı diye. Aklıma bir şey gelmiyor. Kontak kapatma eylemi bana zor gibi geldi. En azından babamın yapamayacağı bir şey. Çünkü sürekli bir yerlere gitmek zorunda. Gİttiği yerlere de genellikle mal götürüyor. Babam gibi de birçok insan olduğuna inanıyorum.

Yeni protesto çeşitleri bulmalıyız derim ben. Organize olup bir meydanda izinli eylem de yapılabilir aslında. Herkesi bu konuda örgütleyebilsek. Başka forumlara da yaysak, herkes mail'leşse.

• 1 hafta süreli herkes arabasını dinlendirir, benzin istasyonlarına uğramaz,yetkililer nedeni araştırmaya başlar. sebebin bir protesto olduğunu öğrendiklerindede işlerine gelirse der olayı kapatır. burası Türkiye. herşeye eyvalah demek kaderimiz
  • Benzinliğe girelim, benzin ne kadar diye soralım almayalım çıkalaım
    ya da
    benzinliğe girelim 1 YTL lik benzin alıp çıkalım
  • korna bedava......
    ben basarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: atila4

Benzinliğe girelim, benzin ne kadar diye soralım almayalım çıkalaım
    ya da

Bak bu akıllıca bir yontem ama 1ytl degil 1 lt alınırsa daha anlamlı olur bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atila4

Benzinliğe girelim, benzin ne kadar diye soralım almayalım çıkalaım
    ya da

benzinlikten açılmışken,Bence kornamızı benzinlikte çalalım depo dolana kadar
  • abi güzeli iett , ego varken her an araba kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor. gerçi babam da aynı ama.
  • Biz ülke olarak borç aldığımız parayla borçlarımızın faizini ödemeye devam ettikçe hiç bir şey düzelmez.Korna çalmakla düzelmez ama halkın bir tepki vermesi şart
  • quote:

Orjinalden alıntı: BEY 1

Arkadaşım şimdilik böyle bir yol bulmuşlar ama başka fikri olan varsa o şekilde protesto yapalım ama muhakkak yapalım şu ana kadar fikir üreten olmadı
    bence herkes trafiğin ortasında durmalı arabasından çıkıp arabasının yanında durmalı ama herkes yoksa malum kaza felan olur
  • uygun bir slogan bulunursa araçlara protesto mesajları asılabilir.

araçların üzerine kartondan oy sandığı ve zarfı konularak; "bizlere bu akaryakıt fiyatlarını reva görenlerin geleceğini düşünüyoruz..." gibi mesajlar yazılabilir. camlara protesto sloganları olan mesaj kartonları yapıştırılabilir.

"Sessiz çoğunluğun sesiyiz, akaryakıt fiyatlarını protesto ediyoruz." gibi sloganlar cama yapıştırılabilir. aynalara siyah çaput bağlanabilir.

başka şeyler de düşünülebilir. Ama şahsen çevreye rahatsızlık verecek şekilde korna falan çalınması bana pek insanca gelmiyor. çünkü korna çalınan mahalde akaryakıt fiyatından çok daha ızdıraplı dertleri olan ameliyatlı, hasta, yaşlı ve çocuklu kimseler olabilir (büyük ihtimalle de vardır; herkesin keyfi tıkırında olmuyor.)

Protesto olayına, toplumsal tepkinin dile getirilmesi olayına ben de varım ama bunu yaparken de çevreye rahatsızlık vermemeliyiz. İnsanca ve uygarca, başkalarını rahatsız etmeden, tepki göstermenin yollarını bulmalıyız.

yazı, çaput, karton vb. protesto yönteminiz varsa katılırım. (Akaryakıt fiyatlarından ben de şikayetçiyim)Ama korna çalmak bana çok maganda-vari geliyor. yani kusura bakmayın ama ben bu magandalığın bir parçası olmak istemiyorum.

Sadece protesto değil başka durumlarda da çevreye rahatsızlık verilmesi magandalıktır. herifler yolu trafiğe kapatmış, davullar, zurnalar, kornalar; neymiş, düğün varmış, yok kestiriyormuş. bana ne kardeşim! ben hiçbirinizi tanımam, beni ne rahatsız ediyonuz; yolu niye trafiğe kapatıyonuz. burası sizin köyünüz değil; başka da İstanbul yok!

Üstelik evlilik de sünnet de dini (kutsal) bir olaydır; hoşgörüyle hayır dualarıyla başlanması icap eder. Ama bu magandalar en kutsal birlikteliklerine hayırla başlayacaklarına, azgınca tepişmelerinden dolayı, yüzlerce binlerce küfür ve beddua ile başlıyorlar. Bu kadar küfürün ardından Allah Rızası'nı kazanacaklarını mı düşünüyorlar?

hüzün ve sevinçte aşırılık, azgınlık, sapıklıktır. (bu benim sözüm değil! ama doğru bir söz!)

neyse, nerden nereye geldik. korna çalmak bence hiç medeni değil; daha medeni bir protesto yöntemine ihtiyacımız var.

• Eskiden özel radyolar yasaklandığında herkes antenine siyah kurdele asıyordu birinci önerim bu
    İkincisi ise farım açık olsun gibi bir çıkartmanın arka cama yapıştırılması
    Üçüncüsü ise bu konunun üst konu olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erbilge -- 20 Haziran 2006; 2:10:20 >
  • Ne yaparsak yapalım devlet hadi len der gecer. Bu kadar vurdumduymaz bi devlet olamaz haram olsun alınan her kuru$. İsmini tam hatırlamıyorum fakat bi afrika ülkesinde 1 dolara adamlar 8 lt benzin alabilirlerken devlet bunu 1 dolara 6 litre yapınca ulkede isyan cıkmı$tı ve devlet geri adım atmı$tı biz 2 dolara 1 litre alıyoruz, böle adaletin
  • Şu arabaya kartonla akaryakıtı protesto amaçlı bişiler yazmak çok mantıklı aslında.
  • selam arkadaşlar müthiş bir iş yapmışsınız protesto etmek güzel ama sesimizi kimse duymaz. duysalarda umursamazlar........................ onlar çoban bizler koyun ..................... tüm suç A B D nin kahrolsun
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.