Şimdi Ara

Protein Tozu (Vücut geliştirme) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
77.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkan1984

quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

quote:

protein tozu kas yapmaz önce bunun bilinmesi lazımdır protein tozunun amacı hızlı kana karıştıgı için antreman sonrası katabolik durumun bir nebze önüne geçmektir , ayrıyetten yan etkisi aşırı derece kullanılmadıgı sürece yoktur .....konuda çok yanlış bilgi var benden sölemesi , burdan hepsine cevap verecektim ama maalesef çok uzun olur.......herkesin genetigi farklıdır bazısı 1 sene çalışır hiç bir şey olmaz , bazısı ise 2 ayda aynı seviyeye ulaşır

tekrar sölüyorum çok fazla yalnış bilgi var cevaplarda , internette iyi vucutcu siteleri var oralardan araştır derim

hiçbişey yemeden ağırlık kaldırırsak kas yapabilir miyiz, yapamamamız gerekir. bu durumda kas yapmak için bi besine ihtiyaç olmalı öyle değil mi.

tam anlayamadım protein tozu kas yapmazdan kastınız nedir, kas yapan şey nedir peki

hiçbişey yemeden kas yapmakmı ? hiçbişey yemeden hayatta kalamazsın , protein kasların belli bir bölümünü oluşturur, söledigimi anlayabilmek için vucudun nasıl kas yaptıgını bilmen lazım ilk önce.....

yeterli bilgim var bu sporlar uğraştım dsiplinli bir şekilde hem spor programı hem yemek programı ile, neyse ben sizin ilk cümleniz için birşey diyorum sen bana ne diyorsun.

mesajında çok yanlış bilgiler var diyip birşeyler diyorsun.

"protein tozu kas yapmaz" demişin bende diyorum ki besin almadan sadece ağırlık çalışarak kas yapılır mı diye senin mesajına soruyorum, ben cevabı bilmiyorum diye değil.yanlış bilgiler var diyorsun ama sende yanlış şeyler söylüyorsun yada yanlış cümleler kuruyorsun.sorduğum soruya cevabını merak ettim.bişey diyorsun bizde soru soruyoz ama soruyu anlamayıp birde onu bunu araştırman gerek diyip kestirip atıyorsun.

protein tozu yada kısaca protein kas yapar bence sende yanlış bilgiler veriyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

protein tozu kas yapmaz önce bunun bilinmesi lazımdır protein tozunun amacı hızlı kana karıştıgı için antreman sonrası katabolik durumun bir nebze önüne geçmektir , ayrıyetten yan etkisi aşırı derece kullanılmadıgı sürece yoktur .....konuda çok yanlış bilgi var benden sölemesi , burdan hepsine cevap verecektim ama maalesef çok uzun olur.......herkesin genetigi farklıdır bazısı 1 sene çalışır hiç bir şey olmaz , bazısı ise 2 ayda aynı seviyeye ulaşır

tekrar sölüyorum çok fazla yalnış bilgi var cevaplarda , internette iyi vucutcu siteleri var oralardan araştır derim

hiçbişey yemeden ağırlık kaldırırsak kas yapabilir miyiz, yapamamamız gerekir. bu durumda kas yapmak için bi besine ihtiyaç olmalı öyle değil mi.

tam anlayamadım protein tozu kas yapmazdan kastınız nedir, kas yapan şey nedir peki

hiçbişey yemeden kas yapmakmı ? hiçbişey yemeden hayatta kalamazsın , protein kasların belli bir bölümünü oluşturur, söledigimi anlayabilmek için vucudun nasıl kas yaptıgını bilmen lazım ilk önce.....

yeterli bilgim var bu sporlar uğraştım dsiplinli bir şekilde hem spor programı hem yemek programı ile, neyse ben sizin ilk cümleniz için birşey diyorum sen bana ne diyorsun.

"protein tozu kas yapmaz" demişin bende diyorum ki besin almadan sadece ağırlık çalışarak kas yapılır mı diye senin mesajına soruyorum, ben cevabı bilmiyorum diye değil.yanlış bilgiler var diyorsun ama sende yanlış şeyler söylüyorsun yada yanlış cümleler kuruyorsun.sorduğum soruya cevabını merak ettim.bişey diyorsun bizde soru soruyoz ama soruyu anlamayıp birde onu bunu araştırman gerek diyip kestirip atıyorsun.

protein tozu yada kısaca protein kas yapar bence sende yanlış bilgiler veriyorsun.

komik olma , ben protein tozu kendi başına kas yapmaz dedim , o zaman antreman yapmıyalım , direk protein alıp vucudumuz kas yapsın....protein kendi başına kas yapmaz ama kas yapımında görev alır , ayrıytten kasların %70 sudan oluşur , o zaman suda kas yapar diyebiliriz senin düşüncene göre....tekrar sölüyorum önce vucud nasıl kas yapar onu araştırın ondan sonra tartışalım........ve halen sölüyorum cevaplarda çok yanlış bilgiler var......başka yerdede bu son sözünü yazdıgın şeyi söyleme , sana çok gülerler

• Şu ürünü kullanıyorum piyasadaki en iyi ürün bence

Optimum serious mass ayda 4 kılo garanti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerzavatçı -- 25 Şubat 2010; 1:34:34 >
  • Muscletech whey pro hardcore
    ve
    Muscletech NitroTech
    tavsiye ederim.Spora başladıktan 2 ay sonra almaya başlayabilirsin.Yanında aminoasitle desteklersen çokça faydasını görürsün
  • Www.protein7.com
    www.supplementer.com
  • bence eger daha yeni isen bu sporda protein tozu kullanma vucud gelişmesi yawaşlayınca (ilk 3-5 ay vucud çok hızlı gelişiyor tabi beslenme ile dogru orantılı)kullanırsın ....
    body'de %65 beslenme %20 dinlenme %15 ise çalışma ile ilgili bir spor yani beslenme olmassa istedigin tozu al hormonlar hariç hiç bi faydası olmaz

yeni başlayanlara genel tavsiye "creatin" kullanman yönünde olur,protein tozu ile felan ugraşma
    günde 3-4 litre arası su içmelisin . creatin kullandıgın zaman karacigere aşırı yuklenme yaptıgı için bi şekilde vucudun bunu eritmesi lazım
    kullanırkende 1 ay kullanıp 1 ay ara vermelisin karacıgerın zarar görmemesi için
    içerkende tavsiye olarak üzüm suyuna karışıtırıp içebılırsın (dogal şeker olan benım bıldıgın tek içecek)göbek yapmaması için
  • :D aboow bu ne ağzı olan konuşmuş.Yok yulaf ye de yok muz yde yok şunu yede :D saçmalamayın arkadaşlar.Yanlış bilgilendirmeyin insanları.
    Öncelikle protein tozu,amino vb. ürünler steroid(hormonlarla oynama-doping) değil, besin desteğidir.
    Sizin yiyeceklerden elde edeceğiniz proteini işleyerek kana daha çabuk karışmasını sağlıyorlar.Aldığınız protein ile 100 gr tavuktaki proteinde pek fazla bir fark yoktur.
    Yulafmış,muzmuş cartmış curtmuş bunalr sana enerji ve vitamin verir. verse verse max 2 gr protein verir :)
    Biri bol bol süt iç demiş :D evet iç boyun uzar ama 1 lt sütteki protein miktarı taş catlasın 4-5 gr diyelim.(okadarı da bulmuyor)
    2-3 ayda :D yumurtayı ve sütü abartarak sağlam vücut yapacağını söyleyen arkadaşlar :D güldürmeyin insanı.Kulaktan dolma bilgilerlede milleti yanlış yönlendirmeyin.
    Yumurtayı abartarak dana gibi olabilirsin ama sahiden yumurtayı sarılarıyla ve sütü yağlı süt olarak içip aabartırsan sahiden dana olursun kaslı değil :)
    2-3 ayda senin hareketleri öğrenmen,vücudunu agırlıklara alıştırman,güzel kilolara gelmen ancak sürer.O zamana kadar zaten vücudun yiyeceklerden gelen proteine öncelik vereceğinden dolayı sana tavsiyem 2 ay snra felan al protein tozunu.
    Vücut çalışıp da etkisini görmek isteyen herkes hem dengeli beslenecek,hem protein tozu vb. ürünler kullanacak hem de düzenli uyuyacak. Başka yolu yok.
    Vücut protein tozsuz veya protein tozlu hiç farketmez agırlık kaldırmaya ara verirsen başa dönersin.Enerji harcaman vücut çalışma döneminde çok olduğu için,daha fazla yiyecek tüketiyorsun.Birden bıraktıgında artık eskisi kadar enerji tüketemediğin halde gene eskisi gibi yemeye devam ediyor insan ama.O yüzden kilo alıyor yağ alıyor.Millet sonra sarktı diyor.Bilinçsizce bırakıldığı için bu spor, yağ alıyorlar :) sarkan birşey yok yani.Yeni alınan kilolar onlar.
    Kas hafızası diye birşey olduğundan daha önce çalışan insanlar çok daha çabuk toparlayıp gelişirler.

Kasların yapıtaşını proteinler oluşturur doğru fakat :D proteine abanıp hiç çalışmazsan vücut fazla proteini yağa çevirip depo eder.
    30grmdan fazla proteini tek seferde sentezleyemez vücut.O yüzden tek seferde 2-3 ölçek protein tozu felan :D yağ olarak geri döner size.

Bir arkadaşında dediği gibi proteinin spordan 1 saat önce ve 1 saat sonra alınmasının tek sebebi vücuttaki kasların protein depolarını doldurarak,vücudun kaslardan yemesini korumak bir nevi.

O yüzden arkadşım sana bu sporu daha önce yapmış ve tekrardan dzenli bir şeklde yapan biri olarak tavsiyem 2-3 ay git daha sonra protein tozu al.Dengeli beslen(yağsız,protein ağırlıklı) ve düzgün uyu 6 ayda kendine bakınca vay be dersin :).

• quote:

Orijinalden alıntı: Xenon™

Ya ben bu konuyu okul açıldığı dönemlerde bi Body sitesinde açmıştım.

O zmn küçüksün başlama dediler başlamamıştım. Ama yazın başlamaya karar verdim.

Kilo: 72
    Boy: 170 cm

Biraz kilo vermek istiyorum. Ancak ilk mesajda söylediği şu cümle dikkatimi çekti:
    quote:

Boy 1.80 kilo 72, yani kilolu değilim. Dolayısıyla dışarıdan bir destek almam gerek biraz kas yapabilmem için

Nasıl oluyor yani? Ben normalim. Dolayısıyla dışarıdan destek almama gerek yok mu?

Ayrıca şunu biliyorum ki: "ASLA yağları kaslara çevirme gibi birşey yoktur. Body'ye başlayan kişi şişmanlamayı göze alacaktır. Eğer başladığında şişmansan aynı zamanda diyet de yapmalısın ki, kasların oluştuğunda iyice şişmanlama. Yağları eritmeden onları kasa çeviremezsin."

Sizce ben küçük müyüm? Ergenlik dönemi olduğu için başlama, kemiklerine zararı olabilir, ayrıca gelişim dönemindesin falan dediler..

küçüksün.Bence hiç kendine yük etme.Küçük yaşlarda uzamaya olumsuz bir etkisi var
    18 yaşını bekle.

• quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

quote:

Orijinalden alıntı: Xenon�

Ya ben bu konuyu okul açıldığı dönemlerde bi Body sitesinde açmıştım.

O zmn küçüksün başlama dediler başlamamıştım. Ama yazın başlamaya karar verdim.

Kilo: 72
    Boy: 170 cm

Biraz kilo vermek istiyorum. Ancak ilk mesajda söylediği şu cümle dikkatimi çekti:
    quote:

Boy 1.80 kilo 72, yani kilolu değilim. Dolayısıyla dışarıdan bir destek almam gerek biraz kas yapabilmem için

Nasıl oluyor yani? Ben normalim. Dolayısıyla dışarıdan destek almama gerek yok mu?

Ayrıca şunu biliyorum ki: "ASLA yağları kaslara çevirme gibi birşey yoktur. Body'ye başlayan kişi şişmanlamayı göze alacaktır. Eğer başladığında şişmansan aynı zamanda diyet de yapmalısın ki, kasların oluştuğunda iyice şişmanlama. Yağları eritmeden onları kasa çeviremezsin."

Sizce ben küçük müyüm? Ergenlik dönemi olduğu için başlama, kemiklerine zararı olabilir, ayrıca gelişim dönemindesin falan dediler..

küçüksün.Bence hiç kendine yük etme.Küçük yaşlarda uzamaya olumsuz bir etkisi var
    18 yaşını bekle.

Alakası yok aksine vücut gelişimine yardımcı olur. Bu konuda bilgili arkadaşlar var. Burdan yardım alabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_30157049/mpage_1/key_vucut%2Cgelistirme/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sky.Walker -- 25 Şubat 2010; 4:54:50 >

• Benım 2 Ay doldu.. Biotech Nutrition Mega Gainer 4.5kg luk aldım.. 2 ayda 5kg Aldım.. Omuz kaslarında gözle görülür bir belirginleşme oldu..

Çarşamba günü ise Optimum Nutrition Superior Amino 2222 tabs ve Biotech Nutrition %100 Creatine Monohydrate Aldım.. Bakalım 2 ay bu ürünleri deneyeciğim..
  • whey protein öneririm bizim salondakilerin hepsi ondan kullanıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

komik olma , ben protein tozu kendi başına kas yapmaz dedim , o zaman antreman yapmıyalım , direk protein alıp vucudumuz kas yapsın....protein kendi başına kas yapmaz ama kas yapımında görev alır , ayrıytten kasların %70 sudan oluşur , o zaman suda kas yapar diyebiliriz senin düşüncene göre....tekrar sölüyorum önce vucud nasıl kas yapar onu araştırın ondan sonra tartışalım........ve halen sölüyorum cevaplarda çok yanlış bilgiler var......başka yerdede bu son sözünü yazdıgın şeyi söyleme , sana çok gülerler

komik falan olduğum yok kurduğun cümleye bak öncelikle, dediğim gibi madem yanlış bilgi vermiyorsun o zaman yanlış cümleler kuruyorsun anlatamıyorsun.

proteinler kas yapmaz demişin, şimdide ben tek başına kas yapmaz dedim tabii ki antreman yapmak lazım diyorsun.

protein kas yapmaz demek ayrı şey protein tek başına kas yapmaz demek ayrı şey, ben senin protein kas yapmaz lafına göre konuştum dikkat edersen.

hatta dolaylı yoldan bir şekilde sana ilk mesajımda
    quote:

diye sordum.ne dediğin ortada çıkan mana ortada gelmiş bana komik diyon.

son cümlemede gülmezler, sen direk protein kas yapmaz dediğin için bende yapar diye karşılık verdim yanlış birşey demedim, hatta son cümlemin manası ilk mesajımdan da anlaşılıyor ki dolaylı yoldan proteinlerin kas yapmakda yardımcı olduğunu ve bunun antremanla olması gerektiğini anlatmak istemişim zaten.tekrar okursan anlarsın.

çok bilgin olabilir ama anlatamadıktan sonra bir işe yaramaz.doğru cümlelerle anlat ki yanlış anlaşılma burda yanlış bilgiler var dediğin gibi.

• İnanılmaz kafam karıştı, şöyle yapacağım 1 ay hiç bir şey almadan sadece çalışacağım, sonra bi tane protein 7 ürünlerinden 1 kiloluk alacağım günlük 25 g alınıyormuş zaten, o 2 aya yakın gider sonra heralde bu ortamın içinde daha fazla bilgiye sahip olurum.

Az yağlı gıdalar tüketmem gerekiyor bu dönemde, ama muzdur süttür pekte etkisi yok FiestAa nın dediğine göre...

Teşekkürler yeniden
  • bak arkadaşım kafan karışmasın, şunu bil yeterli, disiplinli olacaksın.günlük alman gereken protein ve karbonhidrat yada kalori değerlerini alman gerekli almazsan bir faydasını göremezsin.bütün herkesin yaptığı birşey var kilonun gram cinsinden 2 2.5 katı kadar protein, 4 5 katı kadar karbonhidrat alman gerek.bunuda genelde 5 öğün olarak yapıyorlar 3 ana öğün 2 si ara öğün.

sen çalıştıktan sonra yeterli besinleri almazsan birşey değişmez hatta olanları yakarsın.protein tozunuda kullanmanda sakınca yok, protein tozu daha çabuk kana karışıyor farkı bu.ama dediğim gibi beslenmeyi mutlaka iyi yapman ve gerekli besinleri alman şart.body forumları var orada örnek beslenme programları bulabilirsin kendince ne yersin yemezsin onları listeler kendi programını yaparsın.ben başlaman önce oturdum üşenmeden hangi besinde ne değerler var onları çıkarıp ona göre program yapmıştım ve 5 öğün beslenme programını uyguladım, disiplin şart.

dolaş body forumlarını, 1 2 gün dikkatini çeken konuları oku, az çok biraz bilgin olur daha doğru karar verirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 25 Şubat 2010; 12:11:09 >

• @spywar

hiç bişey bilmedigin ortada senle tartışmaya bile girmem , nasılda çarpıtıyosun yazdıklarımı........selametle
  • ben birşey biliyorum diye ortaya atlamadım sen konuda yanlış bilgiler çok diyerek birşeyler dedin, tamam bilgin var bunu kabul edersek yanlış ifade ettin dediklerini apaçık ortada bu.benim bilgim yoktur madem ilk mesajıma niye soruma doğru düzgün cevap vermedin bilgilendirmedin.

ben laflarımın arkasındayım, çarpıtma falanda yaptığım yok, kendin yaptın bunu, senin mesajın ortada benim dediklerim ortada, ne dediğini ve ne demek istediğimi gayet açık söyledim hala anlamıyorsan daha yapacak bişey yok.

edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 25 Şubat 2010; 13:28:00 >
  • daha fazla tartışmak istemiyorum, herkes bildigi yolda ilerlesin ........selametle
  • tartışma yok ortada, sen yanlışını görmüyorsun ya sorun bu anlarsın umarım..
  • tamam yanlış bende özür dilerim ....oldumu ?
  • arkadaşlar boyum 1.88 kilom 78 kilo

3.5 aydır bb ile uğraşıyorum

sizce protein tozu kullanmalımıyım kilo yapar mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.