Şimdi Ara

Protein Tozu Kullananlar / Zararını Görenler / Faydasını Görenler (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
12
Favori
221.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok üst düzey çalışıyorsan protein tozu alınabilir , bir bilgim olmamasına karşın protein alımını hesapladığımda ve araştırdığımda tozdaki proteinin aynı şekilde iyi bir beslenmeylede alınacağı kanaatine vardım. Tabi henüz yeniyim ama araştırdıklarıma göre böyle bir sonuca vardım.
  • kansermiş kreatine dikkat özellikle
  • 6 ayda evde dumbell ile çalışıyorum spor salonu bölgemizde yok. P90x geçeceğim ama günlük 325 gr protein karşılayamam.BU yüzden bana f/p ürünü protein tozu önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

6 ayda evde dumbell ile çalışıyorum spor salonu bölgemizde yok. P90x geçeceğim ama günlük 325 gr protein karşılayamam.BU yüzden bana f/p ürünü protein tozu önerebilir misiniz?

325gr protein ihtiyacının olduğunu nasıl hesapladın
  • p90x ilgili bir sitede 70 kilo bir birey için ortalama çıkardıkları değer..aslında banada fazla geliyor ama P90x ağır hareketleri olunca en azından protein ihtiyacı artacaktır kesinlikle.Zaten karşılamakta zorlanıyorum proteini
  • Kilo x 2g yeter gerisi zarar ziyan..

Onlar kg değil de lb baz alarak olarak hesaplamış olmasın?

70 kg biri için 325g protein, günde iki kere antreman yapsa bile fazla yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amroth. -- 14 Ağustos 2013; 12:13:34 >
  • zararı yok diyen yalan söyler kendini rahatlatmaya çalışır hem kanser yapar hemde iç organlarınızı gereksiz yorarak ömrünü kısaltır bir böbreğin 60 yıllık ömrü varsa 50 yılda iflas eder.. veya karaciğer.. en güzeli doğal yoldan beslenmek.. bu işler bu kadar basit olsaydı abd'de obezite olmazdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: halikarnasss

zararı yok diyen yalan söyler kendini rahatlatmaya çalışır hem kanser yapar hemde iç organlarınızı gereksiz yorarak ömrünü kısaltır bir böbreğin 60 yıllık ömrü varsa 50 yılda iflas eder.. veya karaciğer.. en güzeli doğal yoldan beslenmek.. bu işler bu kadar basit olsaydı abd'de obezite olmazdı

Kanser yapar demek bu kadar kolay değil.Protein tozuyla hazır sütleri,tavukları karşılaştırsan toz çok daha zararsızdır bana göre.Tabi ki doğada bulunmayan türlü işlemlerden geçmiş her şeyin zararı vardır ama henüz kanıt yok.Kanıt olmayınca bir şey diyemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i miss you bro -- 14 Ağustos 2013; 13:28:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

quote:

zararı yok diyen yalan söyler kendini rahatlatmaya çalışır hem kanser yapar hemde iç organlarınızı gereksiz yorarak ömrünü kısaltır bir böbreğin 60 yıllık ömrü varsa 50 yılda iflas eder.. veya karaciğer.. en güzeli doğal yoldan beslenmek.. bu işler bu kadar basit olsaydı abd'de obezite olmazdı

Kanser yapar demek bu kadar kolay değil.Protein tozuyla hazır sütleri,tavukları karşılaştırsan toz çok daha zararsızdır bana göre.Tabi ki doğada bulunmayan türlü işlemlerden geçmiş her şeyin zararı vardır ama henüz kanıt yok.Kanıt olmayınca bir şey diyemiyoruz.

tavuk tozdan daha zararlı diyorsanız yapacak yorumum yok
  • Düzenli olarak 1 buçuk, düzensiz olarak 3 senelik bir spor geçmişim var. Protein tozunun tadına bile bakmadım ve bir an için bile kullanmayı düşünmedim. Hakkını verin ortalama bir beslenme ile sporunuzu destekleyin toz kullanmanmak zaten istemeyeceksiniz. Çok gördüm benimle beraber başlayıp toz kullanan takviye besinler alan yarımım kadar gelişim gösteremeyen, sporu hayatınızın bir parçası olarak yaparsanız istediğiniz vücuda toz kullanmadan ulaşabilirsiniz. Bu arada zararlı veya zararsız kısmına gelirsek benim için ne çok zararlı nede çok zararsız fakat bana gereksiz geliyor. Doğal besinler dururken yapay olana yönelmek bence pek mantıklı değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uohk061_TS

quote:

tavuk tozdan daha zararlı diyorsanız yapacak yorumum yok

Günümüz tavukları daha zararlıdır bana göre.Aynı şekilde uht sütler en az protein tozları kadar zararlı.Light ürünler, hazır yoğurtlar vs hepsi zararlı.İlla bunlardan birini seçeceksem tozu seçerim.Ama toz kullanmaya normal şartlarda karşıyım zaten.Doğal olan her zaman daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit_tecimer

Düzenli olarak 1 buçuk, düzensiz olarak 3 senelik bir spor geçmişim var. Protein tozunun tadına bile bakmadım ve bir an için bile kullanmayı düşünmedim. Hakkını verin ortalama bir beslenme ile sporunuzu destekleyin toz kullanmanmak zaten istemeyeceksiniz. Çok gördüm benimle beraber başlayıp toz kullanan takviye besinler alan yarımım kadar gelişim gösteremeyen, sporu hayatınızın bir parçası olarak yaparsanız istediğiniz vücuda toz kullanmadan ulaşabilirsiniz. Bu arada zararlı veya zararsız kısmına gelirsek benim için ne çok zararlı nede çok zararsız fakat bana gereksiz geliyor. Doğal besinler dururken yapay olana yönelmek bence pek mantıklı değil

yigit arkadaş;supplement konusunda haklısın fakat sen bir ektomorfsun
    kilonu bir söyle de arkadaşlar ögrensin..

lütfen o dogal beslenme yönteminle 80 kilo olabilir misin ?
    olursun fakat son derece yaglanırsın.

supplement olmadan hacim cok cok zor

supplementsiz yapılan vucut geliştirme enayiliktir.
  • 66 kiloyum boyumda 1.70 zaten 80 kilo olursam boyumla kilomun bir orantısı kalmaz, fakat zayıf cılız veya ince değilim zaten fotoğraf atmıştım, vücut geliştirmeye başlamadan önce cılızdım diyebilirim ama eğer çok fazla şişmek istiyorsan ki bence estetik bi görüntü değil o zaman mecbur supplement kullanıcaksın, ben yinede fotoğraf ile destekliyim yazdıklarımı
     Protein Tozu Kullananlar / Zararını Görenler / Faydasını Görenler

• valla hocam siyasete girmez umarım ama devletimiz var olsun kırmızı etin kilosunu etmişler 25 tl pastırma dersen çeyrek altınla yarışıyor gelde protein ihtiyacını normal yolla karşıla.Bu hesap çıkarsan Haftada 1.5 kilo Kırmızı et nerdeyse 40 tl bu bile başlı başına ayda 150 TL ediyor buda hemen hemen takviye besin parası...Diğer besinleri saymıyorum bile...Güç yetmediğinden mecburen tavuga falan sarıyorum onuda hakkıyla yiyemiyorum birde P90X başladığını düşünsen mecburen almak zorunda kalıyorsun 1 ölçek kullansan antreman günlerinde 2 ay gidiyor.Keşke işimiz gücümüz olsada doğal yollarla beslensek.6 ayımı doldurmak üzereyim planım programıma 6 ay daha devam edip 2014 1 mart günü ALLAH(C.C) keza bela ölüm hastalık vermezze p90x+protein tozuna geçeceğim
    Besin takviyeleri en az 6 aylık spor geçmişi olanlar içindir.Daha ilk aylardan bunlara para dökerseniz vücudunuz kullanmadan atar.Benim düşünceme göre body'DE bunları ne kadar geç kullanırsak o kadar iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 15 Ağustos 2013; 13:38:35 >
  • quote:

66 kiloyum boyumda 1.70 zaten 80 kilo olursam boyumla kilomun bir orantısı kalmaz, fakat zayıf cılız veya ince değilim zaten fotoğraf atmıştım, vücut geliştirmeye başlamadan önce cılızdım diyebilirim ama eğer çok fazla şişmek istiyorsan ki bence estetik bi görüntü değil o zaman mecbur supplement kullanıcaksın, ben yinede fotoğraf ile destekliyim yazdıklarımı

66 kilo bir kemik yıgınısın yigit
    koydugun resimler ancak 100 kiloluk obezlerin iştahını kabartır bi de gaylerin
    vucut geliştirme icin yeterli bir vucudun yok
    sen bu sporu yapmasan sadece diyet yapsan bile o packler zaten gözükecek,cocuk yok karsında.

Lazar Angelov . 1.80 boyunda 88 kg

bu işte hacim zordur
    80'i geçtim 75 define şekilde ol dogal yollar elini bile yalarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-005109EE3 -- 15 Ağustos 2013; 19:08:21 >
  • Doğal yollarla beslenmek büyük avantaj ama herkezin durumu bir olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 15 Ağustos 2013; 21:27:44 >
  • Senin işin gücün millete sataşmak ben kendimi lazar angelovla bir tutmuyorum sen uçmuşsun, madem kemik yığınıyım senide görelim klavye başında arnold oluyorsun

• quote:

Senin işin gücün millete sataşmak ben kendimi lazar angelovla bir tutmuyorum sen uçmuşsun, madem kemik yığınıyım senide görelim klavye başında arnold oluyorsun

sataşmak mı ?
    orada lazer angelovun boy ve kilosuna ithafen koydum
    belki birşeyler kafanı calıştırır diye

ben vucudumu teşşhit etmek istemiyorum.Cünkü yeterli vucudumun olmadıgını düşünüyorum
    66 kilo bir kemik yıgını degilim.

72-73 kilo aralıgındayım burada

sana aylar öncesinde de demiştim kemikten ibaret oldugunu
    yine söylüyorum

yorumum vucut geliştirme esaslıdır.66 kilo olarak "ben buyum demek" sacmalıktır.

sana yetebilir fakat orda burada supplemetsiz dogal yollarla diyemezsin

bak yine diyorum;
    sen 75 kiloyla define ol elini ayagını yalarım ama dogal yollardan
    72 bile olamazsın
  • 'supplementsiz yapılan vucut geliştirme enayiliktir.'
  • Ben kemik yığını oluyorsam sen ne oluyorsun acaba gerçekten merak ediyorum Bence önce biraz kendini geliştir ondan sonra milleti eleştir. Seninle daha fazla muhattap olmıycam konuyu burda noktalıyorum. Kemik ile kas arasındaki farkı henüz algılayamadığını düşünüyorum. Umarım zamanla bu iki kavramı öğrenirsin. Ben ortalama bir vücuttan bahsediyorum kendimi ne kemik yığını olarak nede kas torbası olarak görüyorum. Sana bol şans

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.