Şimdi Ara

Protein Tozu Kullananlar / Zararını Görenler / Faydasını Görenler (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
12
Favori
221.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nette okumuştum uzunca bir yazıydı özetle Bilimsel bir araştırma(kaynağını bulunca size veririm) 30 denek üzerine yapılan araştırmada bir gruba doğal yollarla diğer deneklere + gıda takviyesi verilerek antreman programı hazırlanmış deney sonucunda kas gelişimi aynı olarak gözlenmiş..
    Benim anlayamadıgım cahil kaldıgım nokta şu kas tamiri için uyku yani melotonin şart karışık karbonhidrad ve proteinle birlikte.Çalışıp yorulan mikro-yırtıklarla dolu olan kas kütlesi uykuda melatonin sayesinde tamir edilmiyor mu? ee o zaman sıcagı sıcagına anında kana karışan protein ne kadar etkili oluyor?
    2.si body yapan birisi zaten 6 öğün aralarda karşık karbonhidrat ve protein havuzuna döndürmüyor mu kanı? yani belli bir diyet programını her gün sürdürüyor dolayısıyla hazır sentez olan protein daima vucütta...
    Yanlış anlaşılmayayım Takviyeye karşı değilim açıkca söyleyeyim yeterli param olsa gider tabiki alır kullanırım (herifler en dandik toza 150 tl çekiyor $ fırladı ya fırsat bu fırsat)en azından vucud dah az yağlanır.Benim yukardada yazdıgım adam düzenli antreman yapmıyor iyi uyumuyor yeteri ve hakkıyla beslenmiyor sonra ee ben gelişemedim toz kullanmadım ondan..Yaa önce bir temeli at kaslar şöyle bir ısınsın vücut metobolizma hızlansın ondan sonra iyi beslenmenin ardına elbette kullanılır bu takviyeler.Herşei yerliyerinde yapki başarıya ulaşasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK KING -- 29 Eylül 2013; 12:38:09 >

• ben bu sporu ilk yaptığımda hiç protein tozu kullanmadım
    çalıştıktan sonra 10 tane yumurtayı lor peyniriyle bir öğünde tüketiyordum
    çok iyi de gelişmiştim
    bir keresinde çalıştıktan sonra salonda satılan aminoasit haplarından almıştım
    etkisini kaslarımda çok kısa sürede hissetmiştim
    resmen doluluk hissetmiştim

bilimsel çalışmaları denekleri bilmem ama protein tozu kullanımının en önemli faydası yağsız kas gelişimi içindir
    yani definisyon içindir
    normal yolla alınan proteinlerde alınan kalori de yüksek olabiliyor

protein tozunu bilmeme ama antrenmandan hemen sonra alınacak amino asit desteğinin çok faydalı olacağını düşünüyorum

herzaman derim
    ülkemizde kırmızı et pahalıysa yumurta ile protein ihtiyacınızı karşılayın diye:

• quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

ben bu sporu ilk yaptığımda hiç protein tozu kullanmadım
    çalıştıktan sonra 10 tane yumurtayı lor peyniriyle bir öğünde tüketiyordum
    çok iyi de gelişmiştim
    bir keresinde çalıştıktan sonra salonda satılan aminoasit haplarından almıştım
    etkisini kaslarımda çok kısa sürede hissetmiştim
    resmen doluluk hissetmiştim

bilimsel çalışmaları denekleri bilmem ama protein tozu kullanımının en önemli faydası yağsız kas gelişimi içindir
    yani definisyon içindir
    normal yolla alınan proteinlerde alınan kalori de yüksek olabiliyor

protein tozunu bilmeme ama antrenmandan hemen sonra alınacak amino asit desteğinin çok faydalı olacağını düşünüyorum

herzaman derim
    ülkemizde kırmızı et pahalıysa yumurta ile protein ihtiyacınızı karşılayın diye:

Bence aminoaside o kadar gerek yok. Zaten aminoasit proteinin yapı taşı, düzgün bir whey protein yeterli olacaktır. Lazar Angelov'un listesinde whey ve casein desteği dışında hiçbir supplement yok tamamen doğal.

• peki yatmadan önce casein almanın uyku ve büyüme hormonuna olumsuz etkisi hakkında birşeyler biliyor musun?
    bu konuda kafam karışık
  • Yatmadan önce alınan besinler karbonhidrat içeriyorsa, örneği süt gibi laktoz içeriyor bu kan şekerini yani insülin seviyesini yükselttiğinden dolayı büyüme hormonunu engelleyebiliyor(muş). Araştırdığım kadarıyla böyle o yüzden gece yatmadan süt içmeyi pek önermiyor kimse. Ama caseinlerde karbonhidrat oranı çok düşük olduğundan problem olmaz.
  • ben süt ile karıştırıyordum
    tadı güzel oluyor
    ne dersin süt yerine su mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

ben süt ile karıştırıyordum
    tadı güzel oluyor
    ne dersin süt yerine su mu?

Yatmadan hemen önce içiyorsan suyla iç. 3-4 saat öncesinde içiyorsan yarım yağlı sütle içsende olur ama suyu az tuttuğun zaman süte yakın tat elde edersin.
  • Protein tozu sütle karıştırıldığında emilim süresi uzuyor. Yani alınan proteinin kana karışıp kaslara ulaşması saatlere yayılıyor. Su ile karıştırıldığında ise protein hızlıca kana karışıp kasa ulaşıyor. Bu sebeple antreman öncesi ve sonrası su ile karıştırmak büyük fayda sağlıyor. Büyüme hormonunu falan bilmiyorum, ancak uyumadan önce alacağım zaman süt ile karıştırıyorumki gece boyu kaslar beslensin.
    Bence doğrusu böyle.
  • Ben de bu konu hakkında bir kaç söylemek istiyorum. En başta Supplement'in anlamını unutmamak lazım olduğunu düşünüyorum. Eğer beslenmende protein ve amino asit profili dağılımında eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız almanız gereklidir. Genelde bu sporu ciddi yapanlarda pek protein tüketim eksikliği olmuyor. Fakat günlük beslenmemizdeki tek tiplik yüzünden genel mineral,vitamin ve amino asit profili eksikliği ve dengesizliği oluyor. Bu durumda multivitamin ve amino asit kullanmak mantıklı görünüyor. Creatine e hiç bir şekilde lafım. Artık bu sporun lideri konumunda gibi görünüyor.

Bu arada bir de 30 dakika ve anabolik pencereden bahsedenler için şöyle bir makale paylaşacağım.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8563679
    Makaleye göre, Yoğun bir rezistans egzersizinden sonra kas içi protein sentezi miktarı antrenman sonrası 4 saat için %50 oranda 24 saat içinde ise %109 oranda artmaktadır.Bu protein sentezi oranı 36 saat sonra normal seviyeye inmektedir.Bu deneye göre bizim sandığımız aksine anabolik pencere o kadar da dar değil. Bu algımız tamamen protein tozu firmalarının ürünlerinin tüketimini haklı çıkarmak için daraltılmış bir algıdır. En önemli şey 36 saatlik sürede gerekli düzeyde beslenmekten geçmektedir.

Ayrıca gece olayına da gelecek olursak ben gece yatmadan önce bir şey kullanılmaması taraftarıyım. Aç bir şekilde geçirilen gece uykusunun HGH 'yi tok şekilde uykudan daha fazla yükseltmektedir.Bunun nedeni ise açlıkta içinde bulunduğumuz insülin düşüklüğüdür. Vücut insülin düşürüp , vücutu survive konumuna getirmektedir. Bu durumda sanılanın aksine kas parçalanması yaşamamaktadır. Vücut survive konumda kaslarını korumaya alıp yağ yakımını sağlamaktadır. Fasting üzerine yapılan çalışmalarda açlık durumlarında 36 saat sonra kas yıkımına başlandığı ortaya çıkmıştır. (Makaleyi bir kaç gün içinde koyacam). Yine bu durum sadece firmaların kazein satma stratejileridir.Bu arada deneyler Steroidsiz bireyler üzerinde yapılmaktadır.

Diyeceklerim bu kadar. Eleştirileri heyecanla bekliyorum. İyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: zallas003

Ben de bu konu hakkında bir kaç söylemek istiyorum. En başta Supplement'in anlamını unutmamak lazım olduğunu düşünüyorum. Eğer beslenmende protein ve amino asit profili dağılımında eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız almanız gereklidir. Genelde bu sporu ciddi yapanlarda pek protein tüketim eksikliği olmuyor. Fakat günlük beslenmemizdeki tek tiplik yüzünden genel mineral,vitamin ve amino asit profili eksikliği ve dengesizliği oluyor. Bu durumda multivitamin ve amino asit kullanmak mantıklı görünüyor. Creatine e hiç bir şekilde lafım. Artık bu sporun lideri konumunda gibi görünüyor.

Bu arada bir de 30 dakika ve anabolik pencereden bahsedenler için şöyle bir makale paylaşacağım.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8563679
    Makaleye göre, Yoğun bir rezistans egzersizinden sonra kas içi protein sentezi miktarı antrenman sonrası 4 saat için %50 oranda 24 saat içinde ise %109 oranda artmaktadır.Bu protein sentezi oranı 36 saat sonra normal seviyeye inmektedir.Bu deneye göre bizim sandığımız aksine anabolik pencere o kadar da dar değil. Bu algımız tamamen protein tozu firmalarının ürünlerinin tüketimini haklı çıkarmak için daraltılmış bir algıdır. En önemli şey 36 saatlik sürede gerekli düzeyde beslenmekten geçmektedir.

Ayrıca gece olayına da gelecek olursak ben gece yatmadan önce bir şey kullanılmaması taraftarıyım. Aç bir şekilde geçirilen gece uykusunun HGH 'yi tok şekilde uykudan daha fazla yükseltmektedir.Bunun nedeni ise açlıkta içinde bulunduğumuz insülin düşüklüğüdür. Vücut insülin düşürüp , vücutu survive konumuna getirmektedir. Bu durumda sanılanın aksine kas parçalanması yaşamamaktadır. Vücut survive konumda kaslarını korumaya alıp yağ yakımını sağlamaktadır. Fasting üzerine yapılan çalışmalarda açlık durumlarında 36 saat sonra kas yıkımına başlandığı ortaya çıkmıştır. (Makaleyi bir kaç gün içinde koyacam). Yine bu durum sadece firmaların kazein satma stratejileridir.Bu arada deneyler Steroidsiz bireyler üzerinde yapılmaktadır.

Diyeceklerim bu kadar. Eleştirileri heyecanla bekliyorum. İyi günler

Aynısını bende okumuştum, doğrudur.

• güzel bir bilgilendirme teşekkürler
  • ben çok ağır çalışıyorum ve dolayısıyla kas yorgunluğum ve ağrılarım uzun sürüyor hatta genel bir vücut ağrısı oluşuyor
    bunun için ne tür takviyeler almalıyım
  • Beslenmen ne durumda ilk olarak.
    Makro takibi yapıyor musun ?
  • quote:

Bu deneye göre bizim sandığımız aksine anabolik pencere o kadar da dar değil. Bu algımız tamamen protein tozu firmalarının ürünlerinin tüketimini haklı çıkarmak için daraltılmış bir algıdır. En önemli şey 36 saatlik sürede gerekli düzeyde beslenmekten geçmektedir.

+1. Anabolic pencere supplement firmaları tarafından biraz abartılıyor.

Şu makale birkaç parçadan oluşuyor. En başından sonuna okuabilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak şöyle diyor;

http://www.bodyrecomposition.com/nutrition/what-are-good-sources-of-protein-speed-of-digestion-part-2.html

Almost without exception, whey was suggested as the best protein for after training to get aminos into the bloodstream more quickly. As noted yesterday, not only is this not true but there is emerging data (discussed in detail in The Protein Book) that fast proteins after training are not the optimal choice for promoting lean body mass gains, slow proteins or a combination of slow and fast proteins appear to be more effective. I’d refer readers back to my article on Milk: The New Sports Drink? A Review where milk outperformed soy (a fast protein) for promoting lean body mass gains.

Şu da güzel makale, süt hakkında;http://www.jissn.com/content/5/1/15

• beslenme iyi sayılır kg başına en az 1.5gr protein olgusunu tutturuyorum sayılır
    peynir ton balığı yumurta süt kazein whey bcaa beyaz ve kırımız et gibi şeylerden karşılamaya çalışıyorum
    multivitamin olarak solgar male multiple kullanıyorum
    muhtemelen hamlıktan yada uyku yetersizliğinden kaynaklanıyor
    ama biraz araştırdım da creatin'e başlasam mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 1 Ekim 2013; 18:16:11 >
  • yaklaşık 3 ay oldu , spora başlayalı , yalnız beslenmeme pek dikkat ettiğim söylenemez . whey ve casein almak istiyorum yalnız 18 yaşındayım bir sorun olmaz değil mi ? . önerebileceğiniz bir şeyler var mı , şunu al şu saatte iç gibi birşey diyebilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sırmasaçlıbaları

yaklaşık 3 ay oldu , spora başlayalı , yalnız beslenmeme pek dikkat ettiğim söylenemez . whey ve casein almak istiyorum yalnız 18 yaşındayım bir sorun olmaz değil mi ? . önerebileceğiniz bir şeyler var mı , şunu al şu saatte iç gibi birşey diyebilirseniz çok sevinirim.

Beslenmeye dikkat etmiyorsan whey alma. İşe yaramaz.
  • un momento kullanıcısına yanıt
    hacı ben akşamı ON standart wey kullandım sabah kan tahlili yaptırdım sonuç karaciğer enzimlerinde yükselme çıktı trombosit en zimleri AST ALT yazıyor kanı verince onlarda yükselme olduğu çıktı ve normalin baya ütündeydi AST 73 ALT 71 bu bana oldu herkese olacak diye bişey yok tabi kullanıcam illa diyene lafım yok :)
  • Kullanmadan önceki gün yaptırdınız mı beki ? Sonuçları nasıldı ?
  • quote:

Kullanmadan önceki gün yaptırdınız mı beki ? Sonuçları nasıldı ?

sonuçtan 2 gün sonra başka bir hastanede yaptırdım normal çıktı ama emin olamıyorum içime kurt düştü birkere denemesi bedava birgün kullanın protein tozunu sabahı kan verin deneyin :)
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.