Şimdi Ara

Protein takviyelerini ne zaman kullanılmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 ay
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 10 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • creatinclub (1 mesaj) nazerdogan1 (1 mesaj) himmetagbey (1 mesaj) MCA90 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben protein takviye kullanmaya karar verdim. Ama ideal kullanım zamanının ne zaman olduğunu bilmiyorum. Bu konuda ki bilgili ve ürün deneyimli arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.

|
    |
  • Öncelikle protein takviyesi günlük ihtiyacınızın sadece bir kısmı olacak bunu unutmayın. Diyelim ki günlük ihtiyacınız 150 gr protein. 1 ölçek protein tozunda (hardline 3matrix den örnek vereyim) 24.6 gr protein var 25 diyelim ona. Kalan 125 gramıda gün içinde almalısınız. Öncelikle bu bilgiyi vereyim çünkü sadece supplement kullanırsanır paranıza yazık olur. Peki ne zaman kullanmalıyım. En değerli vakit spordan hemen sonra olacaktır. Çünkü, basitçe anlatacak olursak ağırlık çalışması esnasında kas liflerinde oluşan mikro yırtıkları vücudumuz hemen onarmak isteyecektir. Bunun içinde proteinin yapı taşı amino asitlere ihtiyaç duyar. Spordan hemen sonra kana hızlıca karışacak bu takviye ihtiyacımız olan amino asitleri karşılayacaktır. Ama dediğim gibi 24-30 gr protein çok düşük bir miktar aslında. Bu sadece ön bir müdahale. Günün geri kalanındada doğru ve yeterli beslenmek şart.

• Merhaba takviyeler spor dalının türüne, spor yapma sıklığına ve gün içinde tüketilen öğünlerin zamanına göre değişkenlik gösterir. Protein takviyeleri sabah kalkınca, spordan önce, spordan sonra veya yatmadan önce tüketilebilir.ben her gün spordan önce kyani markasından fit20 ürününü kullanıyorum ve kullanım zamanını asla şaşırmıyorum. Düzenli saatte içmeninde vücut tarafından alışıldığını düşünüoyurm.

• piyasa fiyatından uyguna protein ayarlayabilirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.