Şimdi Ara

propolis kullananlar buraya (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
8
Favori
245.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kisiye ozel hazirlaniyor karisimlar istek uzerine hazirliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nutral Therapy Propolis Zeytinyağı Özütü kullanıyorum. %25 propolis %75 zeytinyağı içeriyor. Siteyi ve bilgileri inceleyin bence. Çünkü propolis uzman olmayan kişilerden yanlış oranlarda üretildiğinde zehir etkisi yaratabiliyor.
    https://www.nutraltherapy.com/urun/nutral-therapy-propolis-zeytinyagi-ozutu/

Ayrıca piyasada alkolsüz diye tanıtılan ürünlerde propilen glikol kullanılıyor. O da bir çeşit alkol olmakla birlikte çocuklarda epilepsiye, yetişkinlerde kalp ritim bozukluğuna yol açıyor.

İnceleyin. Aklınıza yatarsa alırsınız.

https://www.nutraltherapy.com/propolis-nedir-faydalari-nelerdir-nasil-kullanilir/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioDJM -- 5 Aralık 2017; 11:31:6 >

• Çoğu arıcının değerlendiremeyip çöpe attığı, miktarlı üretim yapanında
    kilosunu 50 TL ye zor sattığı propolis, nasıl oluyor da 15...30 gramı
    100 küsür TL gibi uçuk rakamlara ulaşıyor aklım almıyor.

Ben bal aldığım arıcıya sormuştum, 200 g kadar getirmiş sağolsun,
    para istemez.. zaten atıyorum, işini görürse gene getiririm dedi.
    2 TL ye 250 ml saf etil alkol alıp 50 ml içme suyu ile incelttim
    propolisin yarısını öğüterek içine kattım ve ara sıra çalkalayıp
    20 gün beklettim sonra süzerek 3 gün açık bırakıp alkolünü uçurdum
    2 TL ye kaç yüz liralık propolis yaptım siz hesaplayın...
    kalan propolisi de nohut kadar ağzıma atıp sakız niyetine çiğniyorum.

propolis kullananlar buraya

propolis topaklanmadan böyle toplanmalıdır.

• Selin82 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende Helikobakter probleminden dolayı dün propolis aldım.Yanlız kullanımını bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz?Nohut kadar büyüklüğünde sakız gibi çiğnemem faydalı olurmu?Ve günde kaçkez almam gerekir?Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dersimli1980

Merhaba bende Helikobakter probleminden dolayı dün propolis aldım.Yanlız kullanımını bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz?Nohut kadar büyüklüğünde sakız gibi çiğnemem faydalı olurmu?Ve günde kaçkez almam gerekir?Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Dersimli; propolisi benim gibi alkolde eriterek kullanabilirsin çünkü
    suda sadece %5 gibi çok az bir kısmı eriyormuş.. kaldıki ben alkollüsünden bile
    hissedilir bir etki görmedim, sanıyorum propolis web'de patlıcan sapı gibi çok
    fazla abartılan bir madde ve işlenmişi de piyasada çok fahiş fiatlara satılıyor.
    Helicobactere de etkili olacağına hiç inanmıyorum, zaten uzmanlarda bu bakteriyi
    yok eden bir ilaç olmadığını, antibiyotiklerin sadece baskıladığını söylüyor.

Prof. İ.Saraçoğlu kişniş yağının bu bakteriyi koruyan tabakayı çözerek bakterinin
    mide asidinde yok olduğunu söyledi ama gerçek kişniş yağı nerde vardır bilmiyorum
    güvenilir gerçek kişniş yağı bulursan bana da haber ver, bence denemeye değer.

Peki sizde helicobacter tesbit edildiyse dr. antibiyotik vermedi mi!
    Ülkemizde %80 gibi çok sık görülen bu lanet bakteriden bende de var ve 4 yıl önce
    Alfoxil + Klacid-MR ikili antibiyotik kullanarak rahatladım ama 8 ay sonra 10 gün
    boyunca çok fazla tuzlu erik yiyerek bakteriyi hortlattım, bu defa aile hekimine
    aynı ilaçları yazdırdım fakat eczacı etken maddesi aynı diyerek başka marka verdi,
    hiç fayda sağlamadığı gibi biçok yan etkisi de olunca 2.ci kutuyu almadım, kestim.
    siz siz olun eczacıya inanıp bu 2 ilacın madilini asla almayın, kesin aynısı değil
    geçmiş olsun, sağlıklı günler..

• Merhaba

Öncelikle cevap verip yorumladığınız için çok teşekkür ederim.

Ben Kasım 2016 yılında kasık fıtığı ameliyatının ardından mide bulantıları şikayeti ile sürekli doktorlara gitmek zorunda kaldım.Gittiğim 5-6 doktor da hiç birşeyimin olmadığını söylediler.Daha sonra bi doktor endeskopi yapmamı istedi.Endeskopide Helikobakter bulundu.Daha sonra bu bakteri için 3 tablet kullandım 10 gün boyunca.Ama geçmedi.Sonrasında başka bir dr bana PYLERA adında bi antibiyotik kullandım.Fakat Doktorumun yanlış bilgisinden dolayı antibiyotiki yanlış kullanıp hiç faydasını görmedim.Mide bulantıları,mide asidi,mide yanması şikayetle devam etti.Sonrasında Endeskopi yapan doktoruma gittim ,oda bana PYLERA yı tavsiye etti.120 tane hap.Günde 4 kez 3 er tane almam gerektiğini söyledi.ve sabah akşam 1 er tane mide koruyucu.çok şükür haplar geçen cumartesi bitti.Mide bulantılarım kısmen geçti.Ama bu süreç bende depresyon etkisi yarattı.Srekli daralma hissi,dar alanda duramama ve nefes almakta sorun yaşamaya başladım.şimdi olumlu bir sonuç almak için 6 hafta bekleyip ,bakterilerin gidip gitmediğini anlamak için test yaptıracam.Ben Almanya'da yaşıyorum.Bu rahatsızlığı burda yaşamak tam bir çile.

Merhaba

Öncelikle cevap verip yorumladığınız için çok teşekkür ederim.

Ben Kasım 2016 yılında kasık fıtığı ameliyatının ardından mide bulantıları şikayeti ile sürekli doktorlara gitmek zorunda kaldım.Gittiğim 5-6 doktor da hiç birşeyimin olmadığını söylediler.Daha sonra bi doktor endeskopi yapmamı istedi.Endeskopide Helikobakter bulundu.Daha sonra bu bakteri için 3 tablet kullandım 10 gün boyunca.Ama geçmedi.Sonrasında başka bir dr bana PYLERA adında bi antibiyotik kullandım.Fakat Doktorumun yanlış bilgisinden dolayı antibiyotiki yanlış kullanıp hiç faydasını görmedim.Mide bulantıları,mide asidi,mide yanması şikayetle devam etti.Sonrasında Endeskopi yapan doktoruma gittim ,oda bana PYLERA yı tavsiye etti.120 tane hap.Günde 4 kez 3 er tane almam gerektiğini söyledi.ve sabah akşam 1 er tane mide koruyucu.çok şükür haplar geçen cumartesi bitti.Mide bulantılarım kısmen geçti.Ama bu süreç bende depresyon etkisi yarattı.Srekli daralma hissi,dar alanda duramama ve nefes almakta sorun yaşamaya başladım.şimdi olumlu bir sonuç almak için 6 hafta bekleyip ,bakterilerin gidip gitmediğini anlamak için test yaptıracam.Ben Almanya'da yaşıyorum.Bu rahatsızlığı burda yaşamak tam bir çile.

• Dersimli1980 D kullanıcısına yanıt
    Alman doktorlar bi halttan anlamıyor zaten ama daha kötüsü bizimkiler de zamanla
    onlar gibi oldu, koltuktan kıçını kaldırıpta hastanın gözüne diline bakıp muayene
    eden dr. kalmadı, hepside hastayı computerdeki hazır standart menüyle kan ve idrar
    tahliline yolluyor sonra sonuca bakıp ölmek üzere olan birine benden sağlamsın diyor :)

Ben senin şikayetlerinin sebebinin helicobacter olduğunu pek sanmıyorum,
    Türklerin %80 i Almanların %50 si bu bakteriyle birlikte yaşıyor ama bu bakteriyi
    taşıyanların %90 ı bakterinin farkında bile değil çünkü bakteri direk bir şikayete
    yol açmıyor, mesela 10 yaşında kapdığın bakteri ile hiç sorunsuz 50 yaşına geliyorsun
    ve şikayet sonrası dr.a gittiğinde gastirit, ülser yada kanser olduğunu öğreniyorsun,
    sebebinin de %50 ihtimalle helicobacter olabileceği söyleniyor.

Şimdi sana Endeskopi sonucunda bakteri haricinde başka bir teşhis konulmadımı, çünkü
    bakteri kendisi şikayet yaratmaz ancak sebep olduğu hastalık şikayet yaratır, şimdi sen
    bakteriden kurtulsan bile onun sebebiyet verdiği asıl hastalık devam edecektir.
    Saydığın, mide bulantısı, mide asidi ve mide yanmasına Zollinger Ellison Sendromu (ZES)
    dahi sebep olabilir. Antidepresan Serotonin hapı kullanıyorsan mide bulantısı yapabilir.
    birde aldığın aynı antibiyotiği tekrar alma hatta mecbur kalmadıkça hiç antibiyotik alma
    hea bak gerçek kişniş yağı (korianderöl) orda bulursun burdakiler makina yağı hep sahte.
    urlauba gelince birde burda iyi bir merkezin gastroenteroloji bölümünde muayene olursun.

• Yazdıklarınıza katılıyorum.Belkide Helikobakterin verdiği bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Endeskopi sonucunda sadece Helikobakter çıktı.özel Sigortam olduğu için gittiğim her doktor benden para kazanmak için her türlü alçaklığı yaptı.Aynı testleri,aynı hapları yazarak o süreci uzattılar.Sonuç olarak Almanyada gittiğim bütün doktorlar bu durum hakkında hiç bir sonuca varamadılar.Daha 36 yaşında Sürekli doktorlara gidip gelmek beni gerçekten yıprattı.istanbulda yaşayan yakın bir doktor arkadaşıma bu durumu anlattığımda kullandığım ilaçları Ve süreci anlattıktan sonra Psikolojik olabileceğini söyledi.Ben Türkiye'de 3.Lig ve Almanya'da Bölgesel Ligde olmak üzere 2 yıl öncesine kadar futbol oynadım.2 yıl önce kasık bölgesindende bi sakatlık yaşadım,kasıkta bi yırtık oluştu.Ve Sonrasında futbolu bıraktım.Kısa bir süre sonrada kasık fıtığı oluştu.Bu mide bulantılarıda kasık fıtığı ameliyatından sonra başladı.Ortapedi doktorlarıda bu mide bulantılarını kasık fıtığı Yada kasıktaki yırtıktan olma ihtimalinin olmadığını söylediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Selin82

Alman doktorlar bi halttan anlamıyor zaten ama daha kötüsü bizimkiler de zamanla
    onlar gibi oldu, koltuktan kıçını kaldırıpta hastanın gözüne diline bakıp muayene
    eden dr. kalmadı, hepside hastayı computerdeki hazır standart menüyle kan ve idrar
    tahliline yolluyor sonra sonuca bakıp ölmek üzere olan birine benden sağlamsın diyor :)

Ben senin şikayetlerinin sebebinin helicobacter olduğunu pek sanmıyorum,
    Türklerin %80 i Almanların %50 si bu bakteriyle birlikte yaşıyor ama bu bakteriyi
    taşıyanların %90 ı bakterinin farkında bile değil çünkü bakteri direk bir şikayete
    yol açmıyor, mesela 10 yaşında kapdığın bakteri ile hiç sorunsuz 50 yaşına geliyorsun
    ve şikayet sonrası dr.a gittiğinde gastirit, ülser yada kanser olduğunu öğreniyorsun,
    sebebinin de %50 ihtimalle helicobacter olabileceği söyleniyor.

Şimdi sana Endeskopi sonucunda bakteri haricinde başka bir teşhis konulmadımı, çünkü
    bakteri kendisi şikayet yaratmaz ancak sebep olduğu hastalık şikayet yaratır, şimdi sen
    bakteriden kurtulsan bile onun sebebiyet verdiği asıl hastalık devam edecektir.
    Saydığın, mide bulantısı, mide asidi ve mide yanmasına Zollinger Ellison Sendromu (ZES)
    dahi sebep olabilir. Antidepresan Serotonin hapı kullanıyorsan mide bulantısı yapabilir.
    birde aldığın aynı antibiyotiği tekrar alma hatta mecbur kalmadıkça hiç antibiyotik alma
    hea bak gerçek kişniş yağı (korianderöl) orda bulursun burdakiler makina yağı hep sahte.
    urlauba gelince birde burda iyi bir merkezin gastroenteroloji bölümünde muayene olursun.

Selin hanım merhabalar bende 1 senedir mide bulantısı çekiyorum sürekli doktorlar psikolojik diyip antidepresan veriyolar bana tavsiyeniz nedir

• arkadaşlar sağlam bi marka yokmu
  • Merhaba Yasin bey
    Özelden size cevap verdim fakat profilimde PM için cep Telefonu numaramı onaylamam isteniyor.Bunu nasıl yapacağımıda maalesef bulamadım.Neyse ben burdan yazayım size.
    Yaşadığım süreci diğer yorumlarımda anlattım.Bu bakteri beni fazlasıyla olumsuz yönde etkiledi.resmen psikolojimi bozdu.sonuç olarak 1 ay önce bu bakteriden kurtuldum.Ama mide bulantılarım kısmen devam ediyor.özellikle sabahları.
    Peki sizin bulantılarınız en yoğun hangi saatlerde oluyor.Her hangi bir tedavi gördünüz mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dersimli1980 -- 11 Aralık 2017; 23:37:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba Yasin bey
    Özelden size cevap verdim fakat profilimde PM için cep Telefonu numaramı onaylamam isteniyor.Bunu nasıl yapacağımıda maalesef bulamadım.Neyse ben burdan yazayım size.
    Yaşadığım süreci diğer yorumlarımda anlattım.Bu bakteri beni fazlasıyla olumsuz yönde etkiledi.resmen psikolojimi bozdu.sonuç olarak 1 ay önce bu bakteriden kurtuldum.Ama mide bulantılarım kısmen devam ediyor.özellikle sabahları.
    Peki sizin bulantılarınız en yoğun hangi saatlerde oluyor.Her hangi bir tedavi gördünüz mü?

Benim bulantılarım 24 saat sürüyo kesintisi olmuyo ve doktor psikolojik dedi ve tedavi görmen gerekiyo dedi futbolu bıraktım bundan dolayı siz nasıl azalttınız bulantıyı

• Belkide şikayetlerimiz aynıdır.Bende futbolu bıraktıktan sonra bütün sorunlar başladı.Aslında bırakmadım ama sakatlığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım.Şuan 37 yaşında olmama rağmen hala futbola geri dönecekmişim duygusu yaşıyorum.Maalesef bu durumu kabullenemiyorum.Belkide bütün yaşadığım sıkıntılar,mide bulantıları,mide ağrıları,mide yanması,daralma hissi hepsi bundandır.Dediğim gibi mide bulantıları tamamen geçmedi,hala devam etmekte.İyi olan kısmı ise eskisi kadar yoğun değil.Kullandığım Pylera adındaki ilaç ile midedeki helikobakterden kurtulduktan sonra azaldı.İsterseniz e-mail adresinizi verin ordan size yazarım.

• quote:

Belkide şikayetlerimiz aynıdır.Bende futbolu bıraktıktan sonra bütün sorunlar başladı.Aslında bırakmadım ama sakatlığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım.Şuan 37 yaşında olmama rağmen hala futbola geri dönecekmişim duygusu yaşıyorum.Maalesef bu durumu kabullenemiyorum.Belkide bütün yaşadığım sıkıntılar,mide bulantıları,mide ağrıları,mide yanması,daralma hissi hepsi bundandır.Dediğim gibi mide bulantıları tamamen geçmedi,hala devam etmekte.İyi olan kısmı ise eskisi kadar yoğun değil.Kullandığım Pylera adındaki ilaç ile midedeki helikobakterden kurtulduktan sonra azaldı.İsterseniz e-mail adresinizi verin ordan size yazarım.

yasinjr10@gmail.com yaz kardeşim
  • propolisi çiğnemek anlamlı değil arkadaşlar. propolisin çözünmesi alkolde bile 6 hafta sürüyor en az. çiğnediğiniz propolisde vücutta çözünmeden atılacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

Belkide şikayetlerimiz aynıdır.Bende futbolu bıraktıktan sonra bütün sorunlar başladı.Aslında bırakmadım ama sakatlığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım.Şuan 37 yaşında olmama rağmen hala futbola geri dönecekmişim duygusu yaşıyorum.Maalesef bu durumu kabullenemiyorum.Belkide bütün yaşadığım sıkıntılar,mide bulantıları,mide ağrıları,mide yanması,daralma hissi hepsi bundandır.Dediğim gibi mide bulantıları tamamen geçmedi,hala devam etmekte.İyi olan kısmı ise eskisi kadar yoğun değil.Kullandığım Pylera adındaki ilaç ile midedeki helikobakterden kurtulduktan sonra azaldı.İsterseniz e-mail adresinizi verin ordan size yazarım.

yasinjr10@gmail.com yaz kardeşim

herkes sorunlarını 2 kişi arasında özelden görüşecekse bu kocaman forum ne içindir!?!
    buraya açıktan yazın ki en az 1 kişi dahi fazladan faydalansın, fikir sahibi olsun.

Ben dr. değilim, sizin bulantıların sebebini bilmiyorum ama başımdan geçen bulantıyla
    ilgili bir durumu paylaşmak istiyorum. 7 yıl önce gittiğim pisikiyatrist kafadan
    Antidepresan olarak Serotonin hapı yazdı, 3 gün zor dayandım, 24 saat midem ağzımda,
    devamlı midem bulanıyor, dr. a anlattım bu sefer etkin maddesi başka bir Serotonin hapı
    yazdı ama gene aynı.. kısa keseyim; sırayla marka ve etkin maddeleri değişik 4 farklı
    serotonin hapı denedim, hepside aynı şekilde mide bulantısı yaptı ve bıraktım.
    Bu serotonin hapları herkeste farklı yan etki gösterebiliyor, yine annemde de bulantı
    yaparken bir arkadaşımda ishal etkisi yapmış. eşim, oğlum ve komşum devamlı kullanıyor
    ve yan etki yok. Diyeceğim, eğer serotonin hapı kullanıyorsanız bırakarak deneyin.

Propolis konusunda *aksmah* arkadaşa aynen katılıyorum, doğru söylemiş.
    sağlıklı günler...

• Merhaba, İTÜ nün yaptığı propolisi üniversite ürünü olduğu için sipariş verdim, su bazlı yazıyordu. Ürün geldi kutuyu inceledim, içindekiler kısmında su ve glycol yazıyordu. Araştırdım ve glikolün zararlı bir katkı maddesi olduğunu okudum. Bu glikol propolise geçmiş midir yoksa sadece ayrıştırmak amacıyla mı kullanılmış? Propolisin içindeki glikol tehlike yaratır mı? Ürünü iade etmeyi düşünüyorum. Sitelerinde bu katkı maddesi yazmıyordu.
  • Kaşif79 K kullanıcısına yanıt
    Sanırım İTÜ malı diye BEE'O ürünlerinden bahsediyorsun..
    bana göre hepsi para için üretilmiş, fahiş fiyatlara satılan ticari ürünler.
    varmı bunlardan alıp kullanarak biyerinde kesin etki gören birisi!
    Evet ondan bahsediyorum. Firma bitkisel glikol olduğunu ve zararsız olduğunu söyledi, diğer glikollerle alakası yok dedi ama ben tam tatmin olmadım. Başka bir firma mesela glikolle yapılan propolislere tehlikeli diyor, kendi yaptığı zeytinyağıyla çözeltilmiş propolisleri öne sürüyor, tüketici hangisine inanacak?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.