Şimdi Ara

Pronto Tour'dan sakın Benelüks - Paris turu satın almayın... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
6
Favori
39.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle çoook teşekkür ederim
    Dünden beri o kadar araştırdım ve o kadar kafam karıştı ki..
    jolly tur'a kesin karar vermiştik, ve fakat o kadar çok olumsuz şikayet okudum ki..
    En büyük şikayetler "ilgisiz ve ters cevap verebilen, ekstra tur satın almadığınız sürece yardımcı olmayan rehberler; pariste şehre uzak ve pis oteller".. (Tur programının aniden değiştirilip, çeşitli sıkıntılar yaratılması da var ama onlar ayrı bir konu)..
    Açıkcası onca olumsuz yorumdan sonra, pronto tura bakmaya başlamıştım, ve hatta az önce vazgeçiyorduk..
    Olumlu yorum okumak iyi geldi..o zaman bir kaç soru sorayım affınıza sığınarak..

1- sizin gittiğiniz tur promosyon tur muydu? (Bizimkisi 7 gece 499 euro)
    2- Otellerin yıldızı tur alırken kaç yıldız olarak belirtilmişti? (3-4 mü? Yoksa 2-3 mü?) bizim baktığımızda 2-3 olarak belirtiliyor, o yüzden 3-4 yıldızlı otel grubunu da seçebiliriz. Cevabınız önemli :) yani otel söz konusu olunca para yükseltiriz.
    3- biz 6 kişi gideceğiz, ve genelde ekstra turların büyük kısmını almayı planlıyoruz, fakat ekstra tur almazsak ne oluyor? Mesela paris turu almazsak bizi yine de şehir merkezine bırakırlar mı? Yoksa otelde mi bırakıyorlar? (İngilizce açısından hiçbir sıkıntımız yok- ulaşım için yardımcı oluyormuş sanırım)
    4- akşam lido tura katılmak istemiyoruz mesela. Katılmazsak bizi yine de merkeze götürüp geri alırlar mı?

Gibi gibi.. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Biz 400 euro ya almıştık turu ama 6 ay erken almıştık.. Vize konusunda da yardımcı oldular.. Otek konusuna gelince turdaki kimsenin şikayeti olmadı zaten sadece yatmaya gidiyorsunuz.. Kaldığımız otelleride size yazayım..
    1- lüksemburg 3* ibis lüxembourg airport
    2- paris 3* ibis paris mame le vallee noisy
    3-bruksel 4*nh beussel airport
    4- amsterdam 3* park inn by radisson amsterdam airport schiphol..
    Lido turuna bizde katılmadık o gün lidoya gitmeyenleri de belli bi ücret karsiligi yanlis hatirlamiyorsam 10 euro karsiliginda şanzelize ye götürdüler.. Ama tura katılmazsanız size herhangi bi tavır yok ulaşım konusunda rehberimiz harita üzerinden baya yardımcı oldu parisdeki otel merkeze uzak gibi gözüksede rer metroya 10 dk uzaklikta ve otele cok yakın carrefour magazasi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a tur yada b tur sirketi nacizane fikrim.. nereye gidilirse gidilsin tur şirketi ile gidilmesi taraftarı degılım..gitmeden once elınızin altında internet var.. hele hele en az 2 kısıysenız.. arastırın ınternetten gezılcek gorulcek yerlerı ınanın ben öyle yapıyorum cok da memnun kalıyorum.. hem maddiyat olarakda asırı avantajlı...
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    bireysel gitmek tura göre avantajlı olabilir ama ben turu aldığım zaman 1.000 tl di ve o fiyatın içinde gidiş - dönüş uçak bileti 6 gece otel konaklaması.. lüxbemburg- paris - brugge - brüksel - amsterdam - köln - düsseldorf otobüs ulaşımı vardı.. bireysel olarak gitseydik maddi olarak daha fazla harcardık zaten rehber cok karışmıyor.. şehirlerde istediğiniz gibi gezebilirsiniz.. dönüşte uçakta bir gurbetçi vatandaşımız sadece istanbul a gidiş uçak biletini 400 euro ya aldığını söylemişti..
  • aslında tur sırketı boyle yapmamalı zannedersem yeterlı sayıyı bulamadılar boyle durumda sırt dayama ornegıyle karma yaptılar...garıp ama 100 yuro fazla odemek adamın tadını bozar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

aslında tur sırketı boyle yapmamalı zannedersem yeterlı sayıyı bulamadılar boyle durumda sırt dayama ornegıyle karma yaptılar...garıp ama 100 yuro fazla odemek adamın tadını bozar..

aviregal aslında bu normal bir durummuş, tabi yaşadıktan sonra öğreniyoruz, turu jolly yada prontodan alman birşeyi değiştirmiyor çünkü bu firmalar sadece turu satıyorlar, turu asıl yapan tek bir firma, yukarıdaki yorumlardan birinde yazıyordu, burada şunu anlamak gerek ets hariç diğer tur firmaları bazı turlarda ve yurt dışı turlarının genelinde sadece satıcı, sizden parayı alıyor, yurt dışında bu işi yapan aslı firmaya parayı veriyor arada komisyonunu kazanıyor ama pronto bu turu daha pahalıya satıyor neden çünkü adı var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayca07

Öncelikle çoook teşekkür ederim
    Dünden beri o kadar araştırdım ve o kadar kafam karıştı ki..
    jolly tur'a kesin karar vermiştik, ve fakat o kadar çok olumsuz şikayet okudum ki..
    En büyük şikayetler "ilgisiz ve ters cevap verebilen, ekstra tur satın almadığınız sürece yardımcı olmayan rehberler; pariste şehre uzak ve pis oteller".. (Tur programının aniden değiştirilip, çeşitli sıkıntılar yaratılması da var ama onlar ayrı bir konu)..
    Açıkcası onca olumsuz yorumdan sonra, pronto tura bakmaya başlamıştım, ve hatta az önce vazgeçiyorduk..
    Olumlu yorum okumak iyi geldi..o zaman bir kaç soru sorayım affınıza sığınarak..

1- sizin gittiğiniz tur promosyon tur muydu? (Bizimkisi 7 gece 499 euro)
    2- Otellerin yıldızı tur alırken kaç yıldız olarak belirtilmişti? (3-4 mü? Yoksa 2-3 mü?) bizim baktığımızda 2-3 olarak belirtiliyor, o yüzden 3-4 yıldızlı otel grubunu da seçebiliriz. Cevabınız önemli :) yani otel söz konusu olunca para yükseltiriz.
    3- biz 6 kişi gideceğiz, ve genelde ekstra turların büyük kısmını almayı planlıyoruz, fakat ekstra tur almazsak ne oluyor? Mesela paris turu almazsak bizi yine de şehir merkezine bırakırlar mı? Yoksa otelde mi bırakıyorlar? (İngilizce açısından hiçbir sıkıntımız yok- ulaşım için yardımcı oluyormuş sanırım)
    4- akşam lido tura katılmak istemiyoruz mesela. Katılmazsak bizi yine de merkeze götürüp geri alırlar mı?

Gibi gibi.. :)

şunu bilmenizi istiyorum, turu jolly den de alsanız prontodan ve başka bazı kurumlardan da alsanız tüm bu firmalardan o turu satın alan herkesle beraber aynı tura katılacaksınız, aynı otobüs, aynı rehber, aynı otel, dolayısıyla ucuz olanı tercih edin, özellikle pronto sırf adı var diye fazladan para alıyor onlardan uzak durun tavsiyem çünkü aynı otobüsün içinde herkesten 100 euro fazla vermenizi bilmek tüm tatilinizi gıcık olmuş şekilde geçirmenize sebep olur

• brks16 B kullanıcısına yanıt
    size ve cevap veren herkese çok teşekkür ederim.
    hiç aklımızda olmamasına rağmen; tur şirketleri hakkındaki olumsuz yorumları okumak bizi araştırmaya sevketti.
    açıkçası turun her türlü daha ucuz olacağını düşünerek hareket ediyorduk; ama ilgimizi daha çok çeken 7 günlük bir Paris-Barcelona-Amsterdam seyahatini kendimiz çok daha ucuza mal edebiliyoruz.
    o yüzden vize işlemleri için evrakları toplamaya başladık.
    ilginize ve yardımlarınıza çok çok teşekkür ederim.
    @brks16
  • ilginize teşekkürler.
    kendimiz organize edeceğiz tatilimizi :)
  • Arkadaşlar merhaba bilgisi olan birileri yazarsa çok memnun olurum,

tatil.com dan benelux turlarına baktım subat ayı icersinde fiyatlarda 349 euro,vize islemlerindede yardimci olacaklarını söylediler,birde benim asıl kafama takılan konu şu oldu,diyelimki vize alamadım tura ödediğim para ne olacak?bunu tatil.com daki bayana sordugumda sigorta yaptırırsanız yuzde 80 i geri odenir dedi,birde tatilsepeti.com sitesini aradım promosyon fiyatı oldugu icin vize alamazsanız paranız odenmez dediler, farklı cevaplar kafamı karıstırdı cunku tatıl.com dakı fiyatta promosyon fiyatı,daha once hic yurt dısına cıkmadım pasaportumuda daha yeni aldım 10 yıllık,ozel bir sirkette calısmaktayim son 2 yildir aynı yerdeyim,sigortam duzgun yatmakta,sizce vize almakta zorluk yasarmıyım ayrıca sigorta konusunda tavsiyeleriniz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerasuses

Arkadaşlar merhaba bilgisi olan birileri yazarsa çok memnun olurum,

tatil.com dan benelux turlarına baktım subat ayı icersinde fiyatlarda 349 euro,vize islemlerindede yardimci olacaklarını söylediler,birde benim asıl kafama takılan konu şu oldu,diyelimki vize alamadım tura ödediğim para ne olacak?bunu tatil.com daki bayana sordugumda sigorta yaptırırsanız yuzde 80 i geri odenir dedi,birde tatilsepeti.com sitesini aradım promosyon fiyatı oldugu icin vize alamazsanız paranız odenmez dediler, farklı cevaplar kafamı karıstırdı cunku tatıl.com dakı fiyatta promosyon fiyatı,daha once hic yurt dısına cıkmadım pasaportumuda daha yeni aldım 10 yıllık,ozel bir sirkette calısmaktayim son 2 yildir aynı yerdeyim,sigortam duzgun yatmakta,sizce vize almakta zorluk yasarmıyım ayrıca sigorta konusunda tavsiyeleriniz varmı?

soruna ayrıntılı cevap veremiycem ama bence turla gitmesende olur.
    Vize konusunda başvuracağın konsolosluğu kaçak göçmen olmadığına ikna etmen gerek. İşte banka hesapları, iş yerinden alacağın evraklar, üzerine kayıtlı tapu-araba vs.

sigorta olayı zaten 15 euro bişey. Seyahat sigortası.

• herkeze merhaba, öncelikle forumda adın geçen aracı siteler yada tur operatörleri ile iligli bildiklerimi paylaşmak isterim. tatil.com, tatilsepeti.com gibi siteler hem pronto tur hem jolly tur için satış yapmakta, bunlardan daha önce jolly ile prontonun tur birleştirdiğine şahit olmamıştım. Ancak velev ki birleştirdiler zaten aralarında fiyat farkı pek olmaz. ekstra tur fiyatları dışında jolly ile pronto bu turu aynı fiyattan satar (hava yolu şirketi değişirse fiyat değişir -thy ile gidiyorsan yaklaşık 100 eur fazla ödersin).

beneluks turuna geçen yıl katıldım. eğer izmir de ikamet ediyorsanız kesinlikle izmir kalkışlı turları tercih edin - ankara isede ankara kalkışlı.
    ben izmiden bu tura lady travel ile katıldım. gidiş direk thy ile izmir-frankfurt şeklinde oldu dönüş istanbul aktarmalı, duselldırf-istanbul atatürk-izmir şeklindeydi ve tur şirketinden kaynaklı en ufak bir sorun yaşamadık. rötarlar bagaj beklemeleri normalde de olabilecek aksaklılar.

eğer yaşadığınız şehirden direk kalkan yada transit bilet vermeyen bir tur şirketi tercih ettiyseniz aktarma biletinizi almak için son dakikaya kadar beklemeniz gerekir. sebebide voucher kartınız gelmeden tur şirketinizin uçak saatini yada gününü değiştirme hakkı bulunmasıdır. planlamanızı kesinlike uçak saatleriniz belli olmadan yapmayın.

bunun dışında luksenburg kötü otelde hiç bir tur ile kalamazsınız çünkü orada kötü otel yok. fransada oteller genelde daha kuzeyde Champs elyees'ye yaklaşık 8-9 metro durağı yarım saatlik mesafelerde olur. eğer çok sarhoşsanız veya yalnız kadın iseniz otele erken dönemeye gayret edin. gece yarısı metroda tekinsiz siyahi abiler ablalar ile karşılaşabilirsiniz.

amsterdamda tüm tur şirketleri schiphol hava alanı civarındaki 4 yıldızlı otelleri tercih ediyor. oteller süper ancak gece 12 den sonra toplu taşıma ile ulaşım yok. taksi kullanmanız lazım oda yaklaşık 50 eur.

beneluks turunda ekstra turların tamamı alınabilir, grand holland çok başarılıdır, özellikle delph de geçirilen zaman keyifli, lahey meşhur olan bir yer gidilmişken görülmeye değer, scheveningen turda kuzey denizini gördüğünüz tek nokta, mevsim ne olursa olsun kumsalda denize yürüyüp ayaklarınızı kuzey denizine deydirmeniz lazım. ondan sonrada adamların neden bizim ülkemize geldiklerinde denizlerimize bayıldıklarını daha iyi anlayacaksınız :)
    marken vollendam kesinlikle görülmeli.

beneluks-fransa-almanya turu avrupada ilk yapacağınız tur ise yada, sık gittiğiniz ülker değil ise kesinlikle en güzel destinasyon. hangi turdan aldığınız önemi rehberin konuya hakimiyeti sizi oralarda meşhur olan yemek içecek noktalarına yönelendirmesi ve uçaklarınızın kalktığı yer de ortaya çıkıyor.
    herkeze keyifli tatiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbilgn

herkeze merhaba, öncelikle forumda adın geçen aracı siteler yada tur operatörleri ile iligli bildiklerimi paylaşmak isterim. tatil.com, tatilsepeti.com gibi siteler hem pronto tur hem jolly tur için satış yapmakta, bunlardan daha önce jolly ile prontonun tur birleştirdiğine şahit olmamıştım. Ancak velev ki birleştirdiler zaten aralarında fiyat farkı pek olmaz. ekstra tur fiyatları dışında jolly ile pronto bu turu aynı fiyattan satar (hava yolu şirketi değişirse fiyat değişir -thy ile gidiyorsan yaklaşık 100 eur fazla ödersin).

beneluks turuna geçen yıl katıldım. eğer izmir de ikamet ediyorsanız kesinlikle izmir kalkışlı turları tercih edin - ankara isede ankara kalkışlı.
    ben izmiden bu tura lady travel ile katıldım. gidiş direk thy ile izmir-frankfurt şeklinde oldu dönüş istanbul aktarmalı, duselldırf-istanbul atatürk-izmir şeklindeydi ve tur şirketinden kaynaklı en ufak bir sorun yaşamadık. rötarlar bagaj beklemeleri normalde de olabilecek aksaklılar.

eğer yaşadığınız şehirden direk kalkan yada transit bilet vermeyen bir tur şirketi tercih ettiyseniz aktarma biletinizi almak için son dakikaya kadar beklemeniz gerekir. sebebide voucher kartınız gelmeden tur şirketinizin uçak saatini yada gününü değiştirme hakkı bulunmasıdır. planlamanızı kesinlike uçak saatleriniz belli olmadan yapmayın.

bunun dışında luksenburg kötü otelde hiç bir tur ile kalamazsınız çünkü orada kötü otel yok. fransada oteller genelde daha kuzeyde Champs elyees'ye yaklaşık 8-9 metro durağı yarım saatlik mesafelerde olur. eğer çok sarhoşsanız veya yalnız kadın iseniz otele erken dönemeye gayret edin. gece yarısı metroda tekinsiz siyahi abiler ablalar ile karşılaşabilirsiniz.

amsterdamda tüm tur şirketleri schiphol hava alanı civarındaki 4 yıldızlı otelleri tercih ediyor. oteller süper ancak gece 12 den sonra toplu taşıma ile ulaşım yok. taksi kullanmanız lazım oda yaklaşık 50 eur.

beneluks turunda ekstra turların tamamı alınabilir, grand holland çok başarılıdır, özellikle delph de geçirilen zaman keyifli, lahey meşhur olan bir yer gidilmişken görülmeye değer, scheveningen turda kuzey denizini gördüğünüz tek nokta, mevsim ne olursa olsun kumsalda denize yürüyüp ayaklarınızı kuzey denizine deydirmeniz lazım. ondan sonrada adamların neden bizim ülkemize geldiklerinde denizlerimize bayıldıklarını daha iyi anlayacaksınız :)
    marken vollendam kesinlikle görülmeli.

beneluks-fransa-almanya turu avrupada ilk yapacağınız tur ise yada, sık gittiğiniz ülker değil ise kesinlikle en güzel destinasyon. hangi turdan aldığınız önemi rehberin konuya hakimiyeti sizi oralarda meşhur olan yemek içecek noktalarına yönelendirmesi ve uçaklarınızın kalktığı yer de ortaya çıkıyor.
    herkeze keyifli tatiller.

Yine foruma yeni üye olmuş biri ve yine yazdıklarımı yalanlayan bir tur çalışanı, sayın ahmetbilgin YEMEZLER!..
    Profilime girerseniz foruma 2005 Ağustosta üye oldum, bir sürü konuda yazdım, sordum ve tecrübelerimi paylaştım,
    yazınızın bilgilendirme kısmına bir diyeceğim yok, bilgi vermeniz güzel, gerçi rehber ağzı kullanmışsınız ama neyse,
    Ancak ilk paragrafı sizin aslında sırf pronto nun ayıbını örtmeye çalışan feyk bir kullanıcı olduğunuzun ispatıdır.
    Pronto yla bir sorunum yok, ancak yaşadıklarımda en ufak yalan yok, oysa sizin üyeliğiniz bile yalan,
    pronto, jolly ve başka bazı turlar yani daha ucuz olanlar dahil bu turu sadece satıyorlar, turu yapan firma başka, ayrıca fiyatlarında 150€ ya kadar farklılıklar oluyor ki bu da neredeyse 500 tl yapar bu sizin için "pek bir para olmayabilir" ama birçok insan için iyi para ve paranız olsa bile neden aynı tura sırf pronto dan aldığınız için daha pahalıya gidesiniz, gerçek bu ve ben bu forumun çakma olmayan bir üyesi olarak bu tecrübemi herkesle paylaşıyorum, paylaşacağım, siz de böyle fake hesaplarla mesajlar atın ki benim haklılığım daha çok çıksın ortaya...

Sonuç olarak Pronto hem müşterisini kandıran, turu sattıktan sonra müşteriyi umursamayan, iyi niyetle bir şikayeti dile getirdiğimizde bizi yalancılıkla suçlayan sorumsuz bir tur firmasıdır, uzak durulması gerekmektedir, tecrübelerim bana bunu söylüyor...

• ZDA kullanıcısına yanıt
    sevgili tecrübeli üye arkadaşım zda, hesabımda feyk değil bende tur çalışanı değilim. rehber hiç değilim. keşke olsaydım o ayrı :))

zaten yazdığım yorumda birbirine rakip diyebileceğimiz 3 tur operatörü hakkında da pozitif yada negatif bildiklerimi yazdım. bunların içinde pronto ile ilgili olumlu bir ifade yok (çünkü ilk pronto tur aracılığı ile tatilimi 14 temmuz da yapacağım yani haftaya :))

bunların dışında fiyat farklarının neden kaynaklanabileceğini belirttim.

ama sen bunların tamamını senin yaşadığın olumsuz olayları yalanlama yada bazı tur firmalarını övme olarak yorumluyorsan senin bu konudaki sabit fikirliliğini gösterir.

forumda 5.000 yorum yapan doğru söyler 5 yorum yapan yalan söyler gibi sığ bir düşüncede olmaz.

benim kendimi tanıtmak gibi bir derdim yok ama kendime gezmeyi yeni öğrenen biri diyebilirim. bak aşağıdaki linkt kendi yazdığım bloğum :) buda yeni ama feyk değil :))
    yakında biraz daha fazla zaman ayırıp yazıları çoğaltıcam inşallah.

http://ahmetblgin.blogspot.com.tr/

yinede yazdıklarımdan başından geçen olayları küçümser yada yalanlar bir ifade anlaşılıyorsa böyle demek istemedim, özür dilerim...

• quote:

sevgili tecrübeli üye arkadaşım zda, hesabımda feyk değil bende tur çalışanı değilim. rehber hiç değilim. keşke olsaydım o ayrı :))

zaten yazdığım yorumda birbirine rakip diyebileceğimiz 3 tur operatörü hakkında da pozitif yada negatif bildiklerimi yazdım. bunların içinde pronto ile ilgili olumlu bir ifade yok (çünkü ilk pronto tur aracılığı ile tatilimi 14 temmuz da yapacağım yani haftaya :))

ama sen bunların tamamını senin yaşadığın olumsuz olayları yalanlama yada bazı tur firmalarını övme olarak yorumluyorsan senin bu konudaki sabit fikirliliğini gösterir.

forumda 5.000 yorum yapan doğru söyler 5 yorum yapan yalan söyler gibi sığ bir düşüncede olmaz.

benim kendimi tanıtmak gibi bir derdim yok ama kendime gezmeyi yeni öğrenen biri diyebilirim. bak aşağıdaki linkt kendi yazdığım bloğum :) buda yeni ama feyk değil :))

yinede yazdıklarımdan başından geçen olayları küçümser yada yalanlar bir ifade anlaşılıyorsa böyle demek istemedim, özür dilerim...

Konuyla alakasız olucak ama firmalar borç köleliği sistemine hizmet ediyor bence.

• sserdar93 kullanıcısına yanıt
    Anı'dan uzak dur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evremerk

Anı'dan uzak dur bence.

oo hocam gittik geldik üzerinden 1 yıl geçti bile
  • sserdar93 kullanıcısına yanıt
    İşte mesaj tarihene bakmayıp balıklama atlayınca böyle oluyor :D
  • quote:

Sayın Ahmetbilgin,

- Öncelikle "sığ düşünce olamaz" ifadenize katılmıyorum, bir düşüncenin olamayacağını ifade etmek hayattaki en büyük sığlıktır bence, herkes herşeyi düşünebilir, hele de bu düşünceler haklı tecrübelere dayanıyorsa.

- Forumdaki mesaj sayısı şu açıdan önemli, yukarıdaki mesajları da okuyabilirseniz eğer birinin foruma üye olup sadece bir mesaj atıp bu mesajda da beni yalanlaması dikkatinizi çekmeli, bu kişi pronto ile ilgili biri olduğuna şüphem olmayan biri, zaten mesajı silindi ancak benim alıntılamam duruyor, insanlar sık sık bu foruma fake hesap açarlar ve bu tip yanlış yönlendirme yaparlar.

- Fiyat farkının nelerden kaynaklanabileceği hakkındaki yorumunuz oldukça temelsizdir çünkü katıldığım turda herkes aynı hava alanında aynı uçakla gitmiştir, bahsettiğiniz şey mümkün olabilir ancak bu turda öyle olmadı, zaten biz farklı turdan bu turu satın alanlarla beraber bir grup olduk, umarım bu anlaşılır, sorun burada çünkü...

- Benim sabit fikirli biri olduğum kanısına oldukça kolay ve hızlı ulaştığınızı görüyorum, tebrik ederim, beni ne kadar çok tanımışsınız bir mesajdan, asla sabit fikirli değilimdir ancak bu turlarda insanlar kandırılıyor, siz de kandırıldınız pronto tarafından, tabi eğer yurt dışı tur aldıysanız.

- Hasılı ben sadece burada tecrübelerimi paylaştım, amacım herhangi bir yönlendirme değil, müşterilerini koyun yerine koyan bir kurumun bilinmesi, bu kadar (bu söylediğim yurt dışı turlarını kapsar, yurt içi turuna katılmadım)

- Umarım turunuz iyi geçer, yurt dışı turuna katıldıysanız prontonun arka koltukta oturan kişiye sorun turu nerden almış, farklı bir turdan 100€ daha ucuza almış olma ihtimali yüksek, bu sizce hoş mu?

- Sizin şahsiyetinizle ilgili bir sorunum yok, bunu bilmenizi istiyor hayatta başarılar diliyorum...

• Yurtdışı turları konusunda Ntatil turizm gerçekten çok iyi. gerek tecrübeleri gerek kadrosuyla gittiğim iki turdan da memnun ayrıldım. ayrıca tur programlarıda çok uygun. yurtdışında seçeceğiniz turizm şirketi çok önemli.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.