Şimdi Ara

PROMACTO PRO X08 DEZAVANTAJLARI KÖTÜ YANLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
9.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  PROMACTO PRO X08 DEZAVANTAJLARI KÖTÜ YANLARI

Arkadaşlar bi süredir projeksiyon araştırıyorum projeksiyonda tv (maç yayınları) film izleyip bilgisayarda oyun oynayıp internete gireceğim.
    Bu ürünü almak istiyorum bi süredir inceliyorum araştırıyorum herkes fiyatına göre boyutuna göre çok iyi cihaz gibi şeyler söylemiş ama sonuçta marka olarak kendini ispatlamamış piyasaya kabul ettirmemiş bir ürün.
    Bu ürünü kullananlar bize ürünün kötü yanlarını dezavantajlarını yazarsa seviniriz.

Model Pro X08
    Projeksiyon Sistemi LCoS 3 LED RGB
    Doğal Çözünürlük (Piksel) XGA 1024x768
    Desteklenen Çözünürlük 1280x800 - 720p ve 1080p Destekler
    Parlaklık 200 Ansilümen
    Kontrast 400:1
    Ekran Tipi 4:3 - 16:9
    Renk 16, 700, 000 full renk
    Projeskiyon Mesafesi (m) 0.4m @ 20cm ; 5m 2,5 metre
    Atış Oranı 2.1 (100% offset)
    Işık Kaynağı 3 LED RGB
    Işık Ömrü minimum 30, 000 saat

• Bende araştırdım ama pek bilgi bulamadım özelliklerine bakarak aldım teknomarketim den birkac güne gelir sanırım acelen yoksa bekle küçük bi inceleme yaparım fikir sahibi olursun..
  • Yeni cikmis olan Acer K330 LED Projektoru oneririm. Bolca inceleme sitesi google'dan bulabilirsiniz. Hem yeni hemde performansi oldukca basarili. 25.000 saat led omrude cabasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2Berk -- 5 Nisan 2012; 17:11:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Yeni cikmis olan Acer K330 LED Projektoru oneririm. Bolca inceleme sitesi google'dan bulabilirsiniz. Hem yeni hemde performansi oldukca basarili. 25.000 saat led omrude cabasi.

Hocam bu ürünün fiyatı 1500lerde geziyo benim verdiğim ürünün fiyatının neredeyse iki katı tavsiyen pek uymadı
  • hocam gg de 900 tl ye gordum bunu. ben de almayi dusunuyorum.

lh hs201 ile bunun arasinda kaldim. bu daha iyi gibi gozukuyor cunku oyun oynayacagim. ustelik cozunurluk native 1024x768 bunda hs201 800x600

sen promacto yu daha ucuz bir yerden bulabilirsen bana da haber eder misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: magborat

hocam gg de 900 tl ye gordum bunu. ben de almayi dusunuyorum.

lh hs201 ile bunun arasinda kaldim. bu daha iyi gibi gozukuyor cunku oyun oynayacagim. ustelik cozunurluk native 1024x768 bunda hs201 800x600

sen promacto yu daha ucuz bir yerden bulabilirsen bana da haber eder misin?

valla direk kendi yerlerinde daha ucuza satıyolar bence bi ara sor hiç gittigidiyora bulaşma..
    bu arada bugün gittim ürünü inceledimde alınmaz ya ben o cihaza para vermem açıkçası
  • evallah hocam bu bile yetti bana => hs201 aldim ben de.
  • quote:

evallah hocam bu bile yetti bana => hs201 aldim ben de.

Ben onu tercih etmezdim çözünürlüğü düşük çünkü yinede hayırlısı olsun kaç liraya aldın hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkangsk -- 7 Nisan 2012; 21:30:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkangsk

quote:

Ben onu tercih etmezdim çözünürlüğü düşük çünkü yinede hayırlısı olsun kaç liraya aldın hocam?

kardes upscalling fena degil cihazda. malum ekonomik olmasi da guzel.

bende casio a-130 var ayrica onunla tabi ki yarisamaz ama benim inceledigim zaman teknosada fiyatina gore cazip guzel bi urundu.

ben 2. el aldim sanalpazardan 570 tl ye denk geldi. ortalama piyasasi 550-650 degisiyor.

benimki 100 saat kullanilmis bi cihaz.
  • beyler selamlar bende promactonun trapozid doğrulamasını araştırıyorum ancak sitelerinde bile yazmıyo
    akşam üzeri 6 gibi aradım açan olmadı ben yukarı tavana asmayı düşünüyorumda mesafe 2 metre bu mesafeden deneyen var mı trapozid olayı nasıl kaç derece?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan1622

beyler selamlar bende promactonun trapozid doğrulamasını araştırıyorum ancak sitelerinde bile yazmıyo
    akşam üzeri 6 gibi aradım açan olmadı ben yukarı tavana asmayı düşünüyorumda mesafe 2 metre bu mesafeden deneyen var mı trapozid olayı nasıl kaç derece?

Merhaba ben çok önce aldım Promactonun yenı modelı olan Pro X08'i. Kullanıyorum yaklaşık herhalde bir 7 yada 8 ay olmuştur. Ben dezavantaj olarak illa görülmesi gereken bir yeri varsa gündüz ışık altında çok çok iyi değil diyebilirim. Fakat bu zaten bütün projeksiyonlar için geçerli bir şey. 3000 lümen ve üstü bir projeksiyon kullanmıyorsanız bu sorun zaten var demektir. Ben okuldada kullanıyorum, sınıfımızda siyah perdemiz var pencerede ve sınıf için çok rahat işimizi görüyor. Ben memmunum yani çok şikayetim yok.

Treapozid olayı dijital dikey +- 15, ters projeksiyon özelliğide var, kumandadan tek tuşla kontrastlarıda, renk sıcaklığınıda ayarlayabiliyorsun. Resim seçme, seçili resmi sırasıyla slayt yaparak oynatma, slayt zamanlaması yapma, ileri geri sarma, durdurma, 2 kademeli zoom yapma gibi ve bundan başka çok daha farklı özellikleri var.

Ben beğenerek kullanıyorum. Almadan çok araştırıp karşılaştırdım. Fiyat/Performans açısından en iyi cihaz olduğuna karar vererek aldım. Tabi bundan çok çok daha profosyonel cihazlar var mutlakıyla. Fakat LED LCOS teknolojiye sahip en iyi cihaz bu. Bazı arkadaşlar diğer LED li cihazlarla karşılaştırma yapmışlar. Karşılaştırma yaptıkları diğerlerinin %99 unun teknolojisi DLP. Elmayla armut kadar farklı yani. Bu cihaz LCOS teknolojiye sahip. Bu nedenle karşılaştırılacaksa başka bir LCOS cihazın performansıyla karşılaştırılmalı bence. Ben bunu yaparak aldım. Türkiyede şu anda LCOS teknolojiye sahip en iyi cihaz bu.
    Yardımcı olabildiysem sevindim.

• paylaşım için teşekkürler benim cafemde özel odalar var içerisi gayet karanlık oralarda kullanacağım için aydınlık sorunum yok
    ben bu cihazı almaya karar verdim fakat tek soru işareti trepozid açısı 2,5 metreden yansıtma yapıcam cihazı biraz eğimli konumlandırayım diyorum ancak yinede bu mesafe için 15 derece açı yeterlimidir bilmiyorum elimde epson tw450 var bunun açısı 30 derece bu cihazı bağlayıp yarıya kadar getirirsem sanırım bana fikir verir bu durumda görüntüde sorun olmazsa hemen sipariş vericem yaz geliyo işler yoğunlaşmadan hazırlığımızı tamamlayalım
  • quote:

Ne kadar büyük bir hata yaptığının farkına varmışsındır sanırım. Promacto ile aldığın ürün karşılaştırılamayacak kadar derecede farklı sikletlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zazadesouza

quote:

Ne kadar büyük bir hata yaptığının farkına varmışsındır sanırım. Promacto ile aldığın ürün karşılaştırılamayacak kadar derecede farklı sikletlerde.

hocam iki cihazi da kullandim ben.

malesef promactonun kontrasti berbatti

renkli calismalarda ya da oyunlarda iyi performans sergiliyor olabilir fakat filmlerde ve beyaz siyah yogunluklarda cok kotu.

illa ki beyaz bir perdeye ihtiyaciniz oluyor.

tek avantaji cozunurlugu.

sonuc itibariyle promacto hs201 e gore cozunurluk itibariyle daha ustun.

fakat biri 599 tl digeri 799 tl ise fiyat performans acisindan sinifta kalir. cunku cozunurlugun ufak artisi 200 tl artis demek olmamali.

• Ben 1,5 yılı geçkindir , ilk çıktığından beri kullandım Promactonun X08 modelini. Üstelik her türlü oyun konsolunda ve hemen hemen görüntü aktaran her şeyde. Ben son derece memmunum bu cihazdan. İlla kötü denebilecek bir yönünü bulmak gerekirse sadece ışık altında çok yeterli bir performans vermiyor diyebilirim ( oyun oynayacaksam eğer). Yoksa oyun oynarken, ne lag olayı ile karşılaştım, nede gök kuşağı efekti ile. Sadece teknolojisi LCOS olan Türkiyedeki tek cihaz diye satın almıştım. Valla 1,5 sene kullandım, tık işitmedim cihazdan. Son derece memmun kaldım. Lamba dahil 2 yıl garantili satılan tek cihaz buydu. Adı dev olan markalara baktım, 3 ay yada 6 ay lamba garantili satılıyorlardı. O nedenle sırf hem bu garantiden dolayı, hemde 1280 x 800 ve 500 ansilümeninden dolayı , x08 imi kuzene 550 TL den satıp, yeni model olan X02 modelini satın aldım. İnşallah aynı memmuniyeti ondanda alır, uzun yıllar kullanırım. Şimdilik bir sıkıntı yok. Yakında resimleri çekip geniş bir inceleme açacağım X02 ile ilgili. Şimdilik kaydıyla mükemmel bir cihaz diyorum. Kısmet olurda resimleri çeker burada yayınlarsam, ne demek istediğim çok net çıkar ortaya...

Birde karşılaştırmalarda fiyat noktasında bir sıkıntı var galiba. Ben şu anda en ucuz satılan yerlere baktım HS201 ve PR0 X08 için. HS201 daha düşük çözünürlüğe ve daha ağır olmasına ve rağmen PRO X08 den daha pahalıya satılıyor İstanbul Bilişimde ve satan diğer yerlerde. Üstelik ciddi fiyat farkı var. HS201 915 TL, X08 799 TL. Karşılaştırmada bence gereksiz iki cihazı. Biri DLP diğeri LCOS yani benzinli yada mazotlu farklı iki araba. Her cihazı kendi kategorinde ki cihazlarla karşılaştırmak gerekir. Ben şimdi X02 modelini aldım Promactonun. Bunun teknolojisini, artılarını yada eksilerini diğer Led DLP cihazlar ile mukayese edebiliriz. Bu daha doğru ve objektif bir karşılaştırma olur diye düşünüyorum. Ben zaten en kısa süre içerisinde yapacağım o karşılaştırmayı da forumda. Öncelikle resim olayını halletmem gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAnormaly -- 28 Ocak 2013; 18:44:47 >

• valla benim karsilastirdigim model 1024x768 cozunurluk olan

lg nin 800x600 evet.

fakat istanbul bilisimi piyasa fiyati az almak komik olur.

zira 599 tl ye teknosa gibi kazik sokan bir yerde satiliyordu bu cihaz.

ben sadece 200 tl fazladan verip sadece 1024x768 bir cihazi tercih etmem. promacto dahil casio hybrid cihazlar olsun hw300g olsun neredeyse tum projeksiyonlari kullandim. zira yillar once epson bayiligi yaptim.

promacto tabiki daha iyi. fakat fiyat performans acisindan sinifta kalir bana gore.

fiyati 100 tl fazla olsaydi ancak heralde.
  • Siz bu 599 TL fiyatı HS 201 için nereden aldınız acaba? Ben şimdi baktım teknosoda 599 değil, 699 TL ye '' seri sonu '' adı altında ve elinde kalan açık kutu cihazları satmışlar. Şu anda cihaz en ucuz 900 TL civarında satılıyor. Dolayısı ile F/P açısından da Promacto, LCOS olmasından da promacto daha ağır basıyor. Ayrıca 800 x 600 bir DLP cihazla, 1024 x 768 LCOS bir cihaz mukayese etmeyi de uygun bulmuyorum. Teknolojileri farklı, görüntü sistemi farklı, ışık yolu farklı, ağırlığı zaten 2 kat yaklaşık daha fazla, çözünürlük farklı.Her cihaz kendi kategorisinde , başka benzer cihazlarla mukayese edilirse daha objektif sonuçlar çıkar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

Ben 1,5 yılı geçkindir , ilk çıktığından beri kullandım Promactonun X08 modelini. Üstelik her türlü oyun konsolunda ve hemen hemen görüntü aktaran her şeyde. Ben son derece memmunum bu cihazdan. İlla kötü denebilecek bir yönünü bulmak gerekirse sadece ışık altında çok yeterli bir performans vermiyor diyebilirim ( oyun oynayacaksam eğer). Yoksa oyun oynarken, ne lag olayı ile karşılaştım, nede gök kuşağı efekti ile. Sadece teknolojisi LCOS olan Türkiyedeki tek cihaz diye satın almıştım. Valla 1,5 sene kullandım, tık işitmedim cihazdan. Son derece memmun kaldım. Lamba dahil 2 yıl garantili satılan tek cihaz buydu. Adı dev olan markalara baktım, 3 ay yada 6 ay lamba garantili satılıyorlardı. O nedenle sırf hem bu garantiden dolayı, hemde 1280 x 800 ve 500 ansilümeninden dolayı , x08 imi kuzene 550 TL den satıp, yeni model olan X02 modelini satın aldım. İnşallah aynı memmuniyeti ondanda alır, uzun yıllar kullanırım. Şimdilik bir sıkıntı yok. Yakında resimleri çekip geniş bir inceleme açacağım X02 ile ilgili. Şimdilik kaydıyla mükemmel bir cihaz diyorum. Kısmet olurda resimleri çeker burada yayınlarsam, ne demek istediğim çok net çıkar ortaya...

Birde karşılaştırmalarda fiyat noktasında bir sıkıntı var galiba. Ben şu anda en ucuz satılan yerlere baktım HS201 ve PR0 X08 için. HS201 daha düşük çözünürlüğe ve daha ağır olmasına ve rağmen PRO X08 den daha pahalıya satılıyor İstanbul Bilişimde ve satan diğer yerlerde. Üstelik ciddi fiyat farkı var. HS201 915 TL, X08 799 TL. Karşılaştırmada bence gereksiz iki cihazı. Biri DLP diğeri LCOS yani benzinli yada mazotlu farklı iki araba. Her cihazı kendi kategorinde ki cihazlarla karşılaştırmak gerekir. Ben şimdi X02 modelini aldım Promactonun. Bunun teknolojisini, artılarını yada eksilerini diğer Led DLP cihazlar ile mukayese edebiliriz. Bu daha doğru ve objektif bir karşılaştırma olur diye düşünüyorum. Ben zaten en kısa süre içerisinde yapacağım o karşılaştırmayı da forumda. Öncelikle resim olayını halletmem gerekiyor.

Bende bugün perpaya promacto x08 için kumanda almaya promacto merkeze gitti. Gazi bey yoktu ama telefonla konuştuk. Ordaki bayan arkadaşta sağolsun oldukça ilgilendi ve bana yeni model olan x02 yi tanıttı. Yakında x09 da geliyormuş...Cihaz çok güzel. En beğendiğim yönü fan sesi x08 e göre mükemmel. şarjlı olması çok iyi bir özellik. Birde benim gibi kumanda kaybeden çocukların oraya buraya soktuğu biriyseniz dokunmatik paneli çok hoşunuza gidecek. Fiyatı pahalıdır doğru (benim bütçeme göre pahalı ama F/P ye bakarsak pahalı değil) ama malum vergiler ve piyasa belli. Bende şu ana almak istiyorum bütçe işini halledersem alırım çünkü 500 ansilümeni orda gözümle test ettim çok güzel olmuş... Markayı tercih etmenizdeki en büyük etkenler
    1- yerli bir firma
    2- sahibi Gazi bey ürünü geliştirmek için forumda diğer konularda yazıldığı gibi yeniliklere ve kullanıcı yorumlarına değer veren bir kişilik.
    3- lamba dahil 2 yıl garanti (bu bir zorunluluk ama diğer firmalar bunu lamba 6 ay gibi mesnetsiz bir şart ile sunuyorlar.)
    4- Servisi betavizyon ve ordaki Mustafa beyde çok yardımsever. Cihazımda ses ile ilgili arızayı halledip teslim almaya gittiğimde biraz ses yapan fanlarımıda ayaküstü 10 dakikada değiştirip orda hemen cihazı verdi.
    Sayın great cnta cihazın fotolarını ve yorumlarınızı ayrıntılı incelemenizi bekliyoruz. Ben gördüm beğendim. X09 da gelsin Gazi beyi bi ziyaret edeceğim:)
    Son olarak yanınıza usb de film ile gidip teknosa vs nerden alacaksanız demo yaptırıp alın. O zaman aklınızda soru işareti kalmadan ürünü alırsınız ona göre:)

• merhaba arkadaşlar bu cihazlar 3D olayı nedir acaba 3d film veya oyun ile deneyen oldu mu hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekiz

quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

Ben 1,5 yılı geçkindir , ilk çıktığından beri kullandım Promactonun X08 modelini. Üstelik her türlü oyun konsolunda ve hemen hemen görüntü aktaran her şeyde. Ben son derece memmunum bu cihazdan. İlla kötü denebilecek bir yönünü bulmak gerekirse sadece ışık altında çok yeterli bir performans vermiyor diyebilirim ( oyun oynayacaksam eğer). Yoksa oyun oynarken, ne lag olayı ile karşılaştım, nede gök kuşağı efekti ile. Sadece teknolojisi LCOS olan Türkiyedeki tek cihaz diye satın almıştım. Valla 1,5 sene kullandım, tık işitmedim cihazdan. Son derece memmun kaldım. Lamba dahil 2 yıl garantili satılan tek cihaz buydu. Adı dev olan markalara baktım, 3 ay yada 6 ay lamba garantili satılıyorlardı. O nedenle sırf hem bu garantiden dolayı, hemde 1280 x 800 ve 500 ansilümeninden dolayı , x08 imi kuzene 550 TL den satıp, yeni model olan X02 modelini satın aldım. İnşallah aynı memmuniyeti ondanda alır, uzun yıllar kullanırım. Şimdilik bir sıkıntı yok. Yakında resimleri çekip geniş bir inceleme açacağım X02 ile ilgili. Şimdilik kaydıyla mükemmel bir cihaz diyorum. Kısmet olurda resimleri çeker burada yayınlarsam, ne demek istediğim çok net çıkar ortaya...

Bende bugün perpaya promacto x08 için kumanda almaya promacto merkeze gitti. Gazi bey yoktu ama telefonla konuştuk. Ordaki bayan arkadaşta sağolsun oldukça ilgilendi ve bana yeni model olan x02 yi tanıttı. Yakında x09 da geliyormuş...Cihaz çok güzel. En beğendiğim yönü fan sesi x08 e göre mükemmel. şarjlı olması çok iyi bir özellik. Birde benim gibi kumanda kaybeden çocukların oraya buraya soktuğu biriyseniz dokunmatik paneli çok hoşunuza gidecek. Fiyatı pahalıdır doğru (benim bütçeme göre pahalı ama F/P ye bakarsak pahalı değil) ama malum vergiler ve piyasa belli. Bende şu ana almak istiyorum bütçe işini halledersem alırım çünkü 500 ansilümeni orda gözümle test ettim çok güzel olmuş... Markayı tercih etmenizdeki en büyük etkenler
    1- yerli bir firma
    2- sahibi Gazi bey ürünü geliştirmek için forumda diğer konularda yazıldığı gibi yeniliklere ve kullanıcı yorumlarına değer veren bir kişilik.
    3- lamba dahil 2 yıl garanti (bu bir zorunluluk ama diğer firmalar bunu lamba 6 ay gibi mesnetsiz bir şart ile sunuyorlar.)
    4- Servisi betavizyon ve ordaki Mustafa beyde çok yardımsever. Cihazımda ses ile ilgili arızayı halledip teslim almaya gittiğimde biraz ses yapan fanlarımıda ayaküstü 10 dakikada değiştirip orda hemen cihazı verdi.
    Sayın great cnta cihazın fotolarını ve yorumlarınızı ayrıntılı incelemenizi bekliyoruz. Ben gördüm beğendim. X09 da gelsin Gazi beyi bi ziyaret edeceğim:)
    Son olarak yanınıza usb de film ile gidip teknosa vs nerden alacaksanız demo yaptırıp alın. O zaman aklınızda soru işareti kalmadan ürünü alırsınız ona göre:)

İnceleme aklımda ama şu sıralar oyun incelemelerinden pek vakit bulamıyorum. En yakın zamanda onu da yapmaya çalışacağım...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.