Şimdi Ara

Projem hakkında bir sorum var (Hukuki prosedürle ilgili)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bir mobil uygulama yapmaktayım. Bununla ilgili sizlerden bilgi almak istedim. Uygulamada TV kanallarının dizileri ve programları listelenecek. Bu içerikleri resmi youtube kanallarından çeksem hukuki olarak bir sorun olur mu? Korsan bir içerik eklemiyorum sonuçta ve youtube kanalı olduğu belli. Bir sorun olmaz diye düşünüyorum ama emin olmadığımdan size de danışmak istedim. Hak yemek ya da hukuki bir hata yapmak istemem. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar herkese

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O işlem hukuki sorun teşkil etmez. Web scraping yaygın ve legal bir faaliyet. Sadece cok sık veri cekersen veri cekilen site IP'ni bloklayabilir belki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim cevabınız için. Sadece youtube kanallarından veri çekeceğim. Kanallarındaki videolar listelenecek yani. Hem onların da izlenme oranları artacağı için bennde sorun olmaz diye düşünüyordum

• Youtube api kullanacağın için sıkıntı olmaz. Ama tescilli marka logo ve isimlerini uygulamada göstermemeye dikkat et ondan telif hakkı olur. Yani uygulamanın adını "Kanal D" falan yapma. Bir de o kanalların sitesini incele başka bir kural var mı diye. Mesela "içeriğimizi içeren bir uygulama yazıyorsanız şu logoyu koyun" gibi şartlar koyabiliyorlar. Tabii tv kanalının böyle bir şey uyguladığını sanmam ama ne olur ne olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim yardımınız için. Ben de söylediğiniz şekilde yaptım aslında. Uygulama içine bir bölüm açıp orada da belirttiğim kanalların resmi hesapları vs olduğunu. İnşallah bir sorun çıkmaz:))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.