Şimdi Ara

Projeksiyon Seçimi,Kısıtlı Bütçe,Acil Yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
7.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • www.cine4home.de sitesinde cok detaylı incelemeler var ama gel gor ki Bir Dil Bir İnsan
    Keske turkce dil destegide olsa
  • SEVGİLİ ARKADAŞLAR...
    ben bu forumda yeniyim...yazılara şöyle bir göz attım...çok ciddi bir kumpas var burada...ve de ne yazık ki açık açık söylemem gerekirse ticari kimliğini gizleyip yeni gelen arkadaşları ticari beklentilerine göre yönlendirenler var gibi geldi bana..

size bir şey söyliyeyim mi? Ben 7 yıldır projektör kullanıyorum...Sektörü de sürekli zilemekteyim...Bu sayfada sektörün EN KÖTÜ PROJEKSİYON cihazı ne yazık ki methediliyor...
    EPSON EMP TW20 yi öneriyor arkadaşlar....yapmayın etmeyin..günahtır...Epson iyi bir markadır ama bu modeline ödenecek paraya günah derim ben.... Öncelikle çözünürlüğü ile yola çıkın derim ben olumsuzluklarını bulmak istiyorsanız...

AYRICA, LCD teknolojisinin DLP 'den iyi olduğunu iddia etmek sanırım haksızlık olur...İkisinde de farklı olumluluklar vardır..ama teraziye koyarsanız DLP daha iyidir...Mesela...Cihazınızın 3. yılı olduğunu varsayalım...Ampülünüz bitmiş...yenisini alıyorsunuz...takıyorsunuz..DLP'de ilk günkü netlik ve kaliteden çok az kayıp olduğunu; LCD de kaybınızın çok yüksek olduğunu FARKEDECEKSİNİZ...çÜnkü, DLP cihazlardaki DMD (Difital mirror device) cip, %100 muhafaza ile korunan, çevresel etmenlerden etkilenmesi olanaksız bir arabirimdir.Bunun LCD muadili olan Polisilikon paneller ise her türlü dış etkiye açıktır ve kirlenip, eskirler..... BUnalr arasında daha çok sayıda fark var...Lamba ömründe bile DLP lcd'den daha iyidir...BENDEN SÖYLEMESİ....BAKIN BEN MARKA SÖYLEMİYORUM...Bir forumunu gerçek amacı da budur..Zira burası ticari bir alan değildir...

Bir diğer ÖNEMLE BELİRTMEK İSTEDİĞİM HUSUS İSE İSTANBUL BİLİŞİM MERKEZİ denen firma ve ona ait web sitelerine burada YER VERİLİYOR OLMASI...

BU firmaya kaç tane KORSAN SATIŞ DAVASI AÇILDI biliyor musunuz?
    Bu kişiler, sattıkları hangi markanın YETKİLİ SATICISI lar biliyor musunuz?
    ve de insanlara refurbished ya da remanufactured projektörleri YENİ diye sattıklarını biliyor musunuz?
    Cihazlardaki arıza durumlarında, yetkili teknik servis olmadıkları için parça temin edemediklerini biliyor musunuz...

YAZIK...BENCE ÇOK YAZIK...BU GREY MARKET firmasından ürün alınmasını teşvik etmek bence çok yazık...

TEKNOSA, VATAN gibi yerlerden alın...bunlar zaten grey market le çalışmazlar...Oralarda satılan ürünlerin garantileri GERÇEK GARANTİ dir...cihazınızı bile değiştiriler.....Ama lütfen bu korsan ve sadece -her ne biçimde olursa olsun- para kazanmayı düşünen insanları önermeyelim bu forumlarda...

Herkese kolay gelsin...
  • (size bir şey söyliyeyim mi? Ben 7 yıldır projektör kullanıyorum...Sektörü de sürekli zilemekteyim...Bu sayfada sektörün EN KÖTÜ PROJEKSİYON cihazı ne yazık ki methediliyor...
    EPSON EMP TW20 yi öneriyor arkadaşlar....yapmayın etmeyin..günahtır...Epson iyi bir markadır ama bu modeline ödenecek paraya günah derim ben.... Öncelikle çözünürlüğü ile yola çıkın derim ben olumsuzluklarını bulmak istiyorsanız...)

liquid_buz detaylı açıklamaların için teşekkür ederin ama;

Ben bu projektoru fiyat/performans açısından iyi olduğunu düşünüyorum.Çözünürlük için ise film için teterli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca bu modelin muadili olan giriş seviyesinde ki dlp cihazların rainbow etkisi çok belirgin,Lamba fiyatları da pahalı...

Yorumlarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bio -- 31 Mayıs 2006; 16:12:43 >
  • liquid_buz Sağol verdiğin bilgiler için Benim de kafamı çelmek üzereydi Epson'ın o modeli ama dün BENQ MP610 aldım ve içim rahat kullanıyorum...Daha ilk gün olduğu için size daha sonra detaylı anlatırım...

Şimdilik sadece film ve Xbox'ta kullanıyorum....
  • liguid arkadaş güzel yazmış, faydalı bilgiler vermiş de neden bazı harfleri büyük yazmış anlamadım..
  • sevgili soho,

büyük harfler için bağışla ama grey market'e karşı hasta derecede karşı olduğum için onları öyle yazmak durumunda kaldım ..kusura bakma...

Bir arkadaşım bu bilişim merkezinden projektör almış...tabii ki faturasız satıyorlar...ona da cazip gelmiş...sonra ampülü patlamış..ampül yok...oraya götürmüş...lambayı değiştir demişler..parasıyla lamba satmışlar...sonra lamba bir daha patlamış..arkadaşım cihazı evde kullanıyor ve de sigara falan da içilmiyor..ayrıca cihazın 2-3 ayda bire de filtresini temizliyor...sonra o cihazın Türkiye distribütörünügötürmüş cihazı...o korsan firmadan aldığı için cihaza dokunmamışlar önce...bir tanıdığı araya sokunca falan filan...bakmışlar cihaz...lamba power supply'ı bozuk....garanti kapsmında bu parçayı değiştirince lamba da hiçbir sıkıntı kalmamış...

Benim duyduğuma göre Türkiye de bir çok distribütör bu istanbul bilişim merkezinin sattığı cihazlara garanti uygulamıyormuş...

ben sadece bunu altını çizmek istemiştim...BU nednele de BÜYÜK harf yazdım...
  • liquid_buz eger PM'leri cevaplamıyorsan atmayalım , bilelimde!
  • sevgili liquid, o diilde diğer epson için yaptığın yorumlarda da büyük yazmışsın da..neyse sorun diil büyük yazman ama ben de 1 aydır epson tw20 kullanıyorum ve çok memnunum..bence kontrastı, renkleri, fırlatma mesafesi fiyat/performans açısından harika..590 euroya aldım (kdv dahi), bu fiyata 2. el projektör bile zor bulunur...kullanmadığın bir cihaz için "en kötü projeksiyon" demen burdan bilgi almak isteyen arkadaşlar için bence yanlış bir tutum..zaten konu başlığına da bakarsan "projeksiyon seçimi, kısıtlı bütçe" yazıyor. bütçe ayırsaydık heralde gidip sanyo z4 falan alırdık.
    ayrıca marka ismi neden vermeyeceğimizi de anlamadım. ..M.Ö devirlerde mi yaşıyoruz yoksaaa
    saygılar..
  • kafam allak bullak oldu arkadaşlar.geçen gün soy vpl-cs6 modelini bilgisayara bağlayı divx seyredip 6600gt ekran kartı olan bi bilgisayarla call of duty oynama şansım oldu.O geceden sonra tüm hayatım değişti sanki.Ne yapıp edip bi projeksiyon cihazı almalıyım dedim... Fiyatları birkaç gündür araştırıyorum ama karar vermek çok güç.Araştırmalarıma göre ev sineması için 1000-1500 ansi, 2000:1 kontrast olması şart.Ayrıca çözünürlük 1024-768 olursa görüntü ayrıntıları daha iyi belli olur gibi geliyor bana.Ama 1024-768 çok pahalı o yüzden 800-600 alacam sanırım.Paranın gözü körolsun
  • Bende Sanyo Var Bitane Bende PS2 ye bağlıyorum ve TV seyrediyorum Arada Ama Çok Uzun Süredir Zaman Bulamadığım İçin Satma Düşüncem Var.

Sanyo Boxlight 3650 moledi. Lazım Olan Varsa Cüzi Bi Fiyattan Vericem.
  • ev sineması için InFocus SP 4805'i tavsiye eder misiniz?1 aya kadar alıcam bi cihaz ve sinema için kullanıcam evde? 4085 fiyatında ve muadilinde başka seçenek var mı? İStanbulda görüntüleri karşılaştırarak nerden alabilirim? Projeksiyon makinesi hakkında başka forum var mı?

Screndoor effect ve rainbow effect ne demek?

Projeksiyon maiknesiyle ilgili nerden bilgi edinebilirim site olarak..?

X1 in devamı 4085 diyorlar doğru mu?

X2, X1 in devamı değil ve sunum projektörü diyorlar, sinema için x2'yi tavsiye etmiyorlar doğru mu?

4085 16/9 dvdleri sinemadaki gibi 16/9 gösteriyor mu doğal olarak?

4085 teki farudja ve darkchip ne işe yarıyor?

4.5 metre uzaklıktan 4085 ile kaça kaç görüntü alırım.?

optoma'lar nasıl?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Projeksiyon makinaları ile bilgisi olan çok az..

Size rastladığım için kendimi şanslı görüyorum.
  • PM' bakmayanlar için buraya da yapıştırdım:

İstanbul'da projeksiyon makinelerini karşılaştırabileceğim demo yapan yerler biliyor musun? 4085'in üzerinde durma nedenim distribitörü ve aşağıdaki özellikleri. sence de iyi değil mi? bu fiyatta ve bu kalitede ve bu özelliklere sahip sinema için kullanılmak üzere başka marka ve model önerebilir misin? Ben özelliklere bakarak çıkarsama yapıyorum . yerli ve yanacı forumlarda 4085 için bir tane bile olumsuz yorum yapılmamış. yani 4085 fiyatında 4085'e rakip arıyorum. Amacım aaa bu da varmış dememek?Ama 4085'den daha iyi bir marka/model varsa 4085'in fiyatından(2.381 YTL) üstüne 500 YTL kadar daha fazla çıkabilirim. Ayrıca perde olarak ne tavsiye edersin?Normail bir amerikan bezine yansıtmakla orjinal bir perde arasında çok fark oluyor mu gerçekten? Daha önce dediğim gibi makine perdeye 4.5 metre uzaklıkta olacak.

Screndoor effect ve rainbow effect ne demek?

GERÇEK SİNEMA KEYFİNİ TATMAK İÇİN INFOCUS SP 4805
    Hepsiburada:

Bizde 1.499,00 € + KDV
    İndirimli: 999,00 € + KDV Son 17 gün !
    KDV Dahil 2.381,22 YTL / 2.381.220.000 TL
    Havale ile 2.309,78 YTL (%3 Havale İndirimi)
    Ortalama 3 iş günü içerisinde KARGO'ya verilir.

16:9 TI DarkChip 12° DLP teknolojisi,
    6 Segment 4 Speed DLP renk çarkı (RGBRGB),
    DCDi Faroudja teknolojisi,
    854x480 gerçek çözünürlük,
    1280x1024 destekleyen çözünürlük,
    16:9 ve 4:3 görüntü formatı desteği,
    EDTV (480p, 570p progressive tarama)
    HDTV (720p, 1035i, 1080i)
    750 Ansilümen "video optimized" ışık gücü,
    2000:1 kontrast oranı,
    4000 saat ampul ömrü,
    6500K Color Temperature,
    2xComponent, 1xComposite, 2xs-Video girişleri,
    DVI(M1) girişi ile HDMI görüntü aktarabilme,
    12 V Perde Hareketlendirici,
    +/- 20 derece keystone correction
    Opsiyonel lite-show aparatı ile kablosuz projeksiyon olanağı.
    3,5 kg. ağırlık, Projeksiyon cihazlarının garanti süresi 2 yıldır. Infocus, bir Amerikan markasıdır. Bu garanti, Infocus Corporation garantisidir; dünyanın tüm ülkelerinde geçerlidir. Ampül garantisi 90 gün/500 saattir (Hangisi önce gelirse o geçerlidir)
  • kimse yok mu?
  • vatan bilgisayarda epson tw20 yi kurmuşlar, baktım ki, amanınnnnnnn,
    one görüntü, berbat,
    arkadaşlar yapmayın etmeyin, almayın dandik ürünleri,
    dlp yi kim kötülerse ayıp eder, yok rainbow, yok şu yok bu..........
    bende benq var, kıyas kabul etmez epsonla,
    daha önce yazdığım başlığı ve karşılaştırmayı lütfen okuyun........
    http://forum.donanimhaber.com/m_6241217/mpage_1/key_benq%252C6110//tm.htm#6393549
    selamlar
  • keske DLP LCD den daha iyi olsaydı da DLP alsaydık..
  • Benq MP610 la birlikte hediye verilen perdeyi daha kullanmadım beyaz duvara yansıtıyorum. Perdeyi kursam farkedilir bir değişiklik olur mu?
    Ürün gayet başarılı rainbow dalgasını sorun etmeseniz başka bir eksikliğini göremedim. Bir de Xbox'ı HD olarak bağlarsam farkeder mi acaba ?

Gerçekten LCD-DLP kişiden kişiye değişiyor...Arkadaşlar sizi hangisi tatmin ediyorsa deneyin ve onu alın
  • piyasada çok iyi dlpler de var çok iyi LCD ler de. Karşılaştırmayı aynı ayarda yapmak lazım. İyi bir DLP cihaz ile orta dereceli bir LCD yi karşılaştırırsanız DLP öne çıkar. Ama tam tersi olursa LCD çıkar. Aynı ayardaki cihazları karşılaştırmak ve gözle görmek lazım. Asıl önemli faktör ise bence fiyat performans oranı. Gözle görüp bütçeye göre görüntü olarka hangisi sizin zevklerinizi karşılıyorsa onu almak lazım.

1,5 milyara da var 3 milyara da var.
  • bence garantisi de önemli, bütün lambalar 90 gün garanti veriyor, benq'larda garanti 6 ay.
    dlp makinalarda rainbow effect var ama, mp610 veya epson tw20 sinema modeli değil.
    dlp'lerin avantajlari: yuksek parlaklik, tozdan etkilenmeme
    lcd'nin avantajlari: renk daha iyi
    giris seviyesi urunlerden bahsediyorum.
    sinema modellerinde de parlaklik düşük kontrast yüksek olmalı.
    oyun için level dergisi benq mp720'yi "editörün tercihi" seçmişti mayıs ayında.
    paranız yeterse onu alın. başka birşey almayın (xga makina)
  • Selam LCD ile DLP projeksiyonda kulanılan iki ayrı teknoloji ve ikisininde birbirine göre farklı üstünlükleri var.

LCD de renklerin daha canlı olduğunu söylerler .DLP buna gerçek renkleri normalden daha canlı gösterir bu nedenle kullanıcı tarafından daha cazip algılanır diye yorum yapılır.Ama LCD ye göre bu bir artıdır.

Uzun süreli kullanım,renlerin uzun süre canlılığını koruması DLP de daha fazladır.Zira LCD nin optik yapısı çevresel faktörlerden çok fazla etkilenir.Toza ve harekete duyarlıdır.DLP de bu dezavantajları yaşamazsınız.DLP de optik sistem yerine chip,ışık kaynağı ve renk tekerleği mevcuttur.Cihazlar daha küçük boyutlarda ve hafiftir(1,3 kg lık ürünler mevcut).Kontrast olarak DLP çok daha yüksek değerlere ulaşabilir.Mesela BenQ PE8720 ilk 10000:1 kontrasta sahip üründür.

Bundan 3 sene önce LCD kullanım oranı DLP ye göre %75 oranındaydı.Ancak bu sene raporlara göre DLP oranı %55 e ulaştı.Ayrıca film endüstrisi DLP kullanmakta.

2005 sonu dünya genelinde EPSON en çok satılan marka oldu.2. sırada BenQ var ve DLP üretiminde dünyada 1 numaralı marka.Bildiğiniz birçok markaya da BenQ üretim yapıyor zaten.

Türkiye'de ise durum şu
    1.Toshiba
    2.BenQ
    3.Epson

Ancak sıralama bu sene değişiyor.Kanalda ağırlıklı EPSON ve BenQ olacak.
  • pj-tx200 (hitachi)
    tw600 (epson)
    modellerini objektif verilerle karsılastırabilecek arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum
    ikisi de ust duzey cihazlar ve de LCD

Bu arada ev sineması icin uretilen projektorlerin %90'ı LCD tipinde
    DLP'yi oven arkadasların buna mantıklı bir acıklaması var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 24 Haziran 2006; 17:45:18 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.