Şimdi Ara

Xbox One X | 4K HDR - 6TF (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.519
Cevap
18
Favori
117.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şahsen native 4k vermesi çok çok zor
    Ancak upscale olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayir verecek,basit bir math bile yeterli,scorpio 6 tf,xb1 1,3 tf.ayrica cpu sundan tut her bi seyine kadar monster alet.copstation degil bu %100 Amerikan XBOX.spencer ile birlikte scorpio tum ponyleri bitirecek.
    one s zaten her oyunu upscale yapiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andrew21 -- 10 Eylül 2016; 23:15:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Andrew21 A kullanıcısına yanıt
    Çok zor hocam.

Çıkınca göreceğiz fakat hiç sanmıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Çok zor hocam.

gorecegiz,bu mesaji alintilarim o zaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Andrew21 A kullanıcısına yanıt
    İnşallah ben yanılırım da alırız.

• Xbox Scorpio çıktıktan sonra Sony konsol pazarından çekilecek arkadaşlar. Twitter'da duyum aldık.

Sony kullanıcıları, cihazları elinizden çıkarmaya bakın. Sony batmak üzere.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scorpio Zen ile gelebilir. Cihazın 2017'de çıkacak olması bunun en büyük sinyaliydi.

quote:

Turning to AMD’s semicustom business, the company notes that it expects to recognize $1.5 billion in new revenue over the next 3-4 years thanks to Project Scorpio and “x86 and ARM opportunities.” Oddly, the PS4 Neo isn’t listed here, even though AMD is universally believed to be driving Sony’s next-gen console.

http://www.extremetech.com/computing/234790-amd-delays-next-gen-vega-confirms-zen-on-track-for-q1-2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HajHaj -- 11 Eylül 2016; 8:52:58 >

• Bazı sızan bilgilere göre scorpio fiyatıda uygun olcakmış 400 euro civarı şimdi durum boyle olunca ps4 pro yu amazon.de den sipariş etmekte duşundurdu sonuçda scorpio daha guçlu bir konsol beklesem iyi olucak sanırım

• 2017 sonunda değilde,2017 yaz aylarında gelirse efsane olur.
  • Bu konsol şimdi yeni nesil mi yoksa xbox one ailesine mi ait? İki ucu moklu değnek açıkçası. Eğer yeni nesilse 11 tf ye geçen pcler karşısında güçsüz,ara nesilse çıkış tarihi çok saçma.

• Kaan Berk K kullanıcısına yanıt
    Scorpio yeni nesil değil. Xbox One çıkış tarihinden 4 yıl sonra çıkıyor. Sana göre çıkış tarihinin saçma olmasındaki kıstas nedir?

• HajHaj kullanıcısına yanıt
    Geç olduğunu düşünüyorum hocam ben. Şimdi Pro çıkıyor örneğin scorpio kadar güçlü değil tabi ama yine tatminkâr bir ciha. Günümüzdeki tüketim hızına bakarsak eğer bu cihaz insanların sabırsızlığı yüzünden satılacak bol bol ki bu da zaten yüksek grafiklere erişim anlamına geliyor. Bu durum bence scorpioya olan talebi düşürebilir. Tabi bu sadece benim bir tahminim belki de scorpio çıkınca satış patlaması yaşar bunu bilemem ama yine de özellikle pclerin 11 tf a geçeceği dönemler yakınken 2017 aralık böyle bir konsol için geç kalınıştır. Önümüzde 1.5 seneye yakın zaman var bakalım belki çok daha güçlü gelir bu sistem.

• It only does everything diye goygoyu yapılan, o kadar iyi ki 8-9 sene rahat götürür diye şişirilen ps4, adam gibi exc sayısı bi elin parmağını geçmeden, çok değil 3 sene gibi kısa bi süre içinde, gücü yetmediği için oyunları daha düşük çözünürlükte, daha düşük grafik ayarında ve en önemlisi daha düşük fps değerinde çalıştıracak olan eski ve düşük model bir konsol haline geldi. Halbuki çok değil 1-2 sene önce tfloplar, native 1080p'ler, sabit 60fps'ler, PC ultra karşılaştıramları falan havada uçuyordu. O yüzden ps4 sahiplerinin üzerine çok gitmemek gerek. E nihayetinde sony her sene bi konsol çıkarsa her sene almak zorundalar. Neo ilk duyurulduğunda yok sadece vr oyunlarında fark olacakmış, yok 4k tvsi olmayanın almasına hiç gerek yokmuş, sadece çözünürlük farkı olacakmış, grafik ve fps aynı kalacakmış diye züğürt tesellisi yapmaya tam olarak fırsat dahi bırakmadan adamlar haşırt diye gömüverdiler "ps4pro enhanced" logosunu oyunların üzerine

Scorpioda ne için bekleniyor ben tam anlam veremiyorum. Tasarımı veya Menüsü nasıl olacak acaba diye mi bekleniyor Scorpionun teknik özellikleri aşağı yukarı belli. Şimdi gidip o ayarda bi PC toplasan, xbox gamepadini de bağlasan olur sana scorpio. Bu durumda scorpioya çıkan aynı oyunları, aynı gamepad ile bugün o ayarda topladığınız kasada oynayabilecek misiniz? Evet... O halde neden 4 gözle scorpionun çıkmasını bekliyor insanlar ben anlam veremiyorum. İstenirse bugün vatan bilgisayardan bi tane scorpio toplayabilirsiniz e nihayetinde Konsolun kendine özgü oyunu olmadığı zaman konsol olmuyor malesef, mini-pc oluyor. Sony zaten PS4 için olan offical Klavye ve Mouse setini tanıttı (https://www.playstation.com/en-us/explore/accessories/tac-pro-for-playstation-4/ ) Microsoftun setide yakındır. Online FPS'lerde şenlik var önümüzdeki yıllarda İyiden iyiye PC oluyor konsollar.

Öte yandan scorpionun xboxone ailesinin yeni üyesi gibi tanıtılmasıda tamamen one ve one s satışlarını düşürmemek için yapılan zeki bi pazarlama stratejisidir bana göre. Scorpio bakıldığında ortalama olarak onedan nerdeyse 10 kat daha güçlü bi alet. Hiçbir yapımcı önünde 10 kat güçlü bir alet varken tutup düşük donanımı baz alarak oyun yapmaz. Scorpionun tüm potansiyelini kullanan bir oyun yapıp onu oneda çalışır hale gelecek kadar düşürürseniz, ortaya Forza 2 ile Forza 6 arasındaki nesil farkının bi benzeri çıkacaktır. Yani demek isteğim şey şuan xboxone'a çıkmış tüm oyunların grafiğini, çözünürlüğünü ve fps değerini yerlerde süründürüp xbox360'a çıkarmaları, xboxone konsolunu "xbox360 ailesinin yeni üyesi" yapmaz bana kalırsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 12 Eylül 2016; 16:23:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SirAlex

Bazı sızan bilgilere göre scorpio fiyatıda uygun olcakmış 400 euro civarı şimdi durum boyle olunca ps4 pro yu amazon.de den sipariş etmekte duşundurdu sonuçda scorpio daha guçlu bir konsol beklesem iyi olucak sanırım

Ps4'ünüz yoksa hem Scorpio hem de Ps4 Pro almanızı öneririm. Burda millet birbirine girerken iki konsolada sahip olmak güzel oluyor Ama Ps4'ünüz varsa bence Pro almayın aşırı gereksiz bir alet olmuş Ps sahipler için.

Ayrıca keşke firmalar saçma 4K hastalığı yerine önce 1080p 60 fps oyun yapmaya çalışsa. Daha exclusive'ler bile 1080p/60fps değil, adamlar tutturdu bir 4K hevesi. Sektör resmen 'emekleyi öğrenmeden koşmaya çalışıyor'.

• BorhanFr B kullanıcısına yanıt
    Monitor ile tv de oynamanın farkını hiç görmeyen kullanıcılar 1080p 145 fps oyun olsun yine gidip 4k 15 20 fps yi tercih edip sevinirler hocam

• edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neczer -- 30 Mayıs 2017; 21:18:43 >
  • quote:

Çok zor hocam.

cok basit bi sekilde anlatayim mesela halo5 suan 900p-1080p arasi oynayabiliyoruz (dinamik cozunurluluk) ama scorpio cikti diyelim cd yi taktiniz alete diyecekki bu oyunun guncellemesi var indir diyeceksiniz artik kac gb olur bilmem onu yapinca native 4k hdr 60fps sabit sekilde oynayabileceksiniz yeni cikan oyunlarda otomatik icinde olur zaten one a takinca dusuk cozunurluluge ayarlar bunun imkansiz olmasi gibi bi durum yok alet 6 kat guclu one dan

• Eğer yeni nesil olarak çıkmayacaksa , eski xbox one oyunlarını 4k olarak oynamak dışında hiçbir esprisi yok demektir. Yani ara konsol benim için çöp cihazdır.

Steambox tarzı yepyeni bir konsol olarak çıkarsa , kendine özel oyunları olursa , geriye uyumluluk olarak xbox 360 ve xbox one oyunlarını oynatabilirse alınır. Ama sadece xbox one ın güçlendirilmiş versiyonu ise geçiniz. Ayrıca online oyun ücretisz olmalı , pc de nassılsa öyle olmalı , oyun fiyatları steam ile yarışabilmeli , pcde 50 lira olan oyun konsolda 150 lira olmamalı....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andrew21

quote:

Çok zor hocam.

gorecegiz,bu mesaji alintilarim o zaman

Süresiz olarak uzaklaştırılmasaydı

• Microsofta bu cihazi cikartmak ilk baslarda kar gibi gozuksede uzun vadede cok zarari dokuncaktir suan playstation satislari onde onlar bu kadar guclu bir konsolu ara konsol olarak verdiklerinde elbet ilgi gorucek belki playstationdanda bir sureligine fazla satacaktir ama scorpionun cikisindan bir bir bucuk sene sonra playstation 5 cikicak yeni nesil olarak biliyorsunuz yeni nesillerin cikisini ayni zamana denk getiriyolar microsoft yeni xboxu koydugunda onune millet demezmi scorpio alali daha 1 sene oldu diye bi yuzden insanlar sinirlenip playstation cephesine gecme ihtimali bile var ben scarpionun cok pahaliya patlayacagini dusunuyorum microsofta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omereyiz24 -- 9 Mayıs 2017; 4:45:22 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.