Şimdi Ara

PROJECT CARS 2 - ANA KONU (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
9
Favori
27.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkmdesign -- 18 Ekim 2017; 19:1:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkmdesign

Project Cars 2'deki botlarin isimleri oyuna katkida bulunan profosyonel yariscilar. Dun yarisirken Karsimdaki bot un DTM Yariscisi ve sampiyon pilot Rene Rast'in oldugunu gorunce cok sasirmistim.

Her yönüyle ama her yönüyle Gran Turismo Sport dan fersah fersah üstün bir yapım olmuş.

• bu aralar eğlence olarak gts formunu okuyup burdaki sessizlik canımı biraz sıksada hakikaten her bir aracın dinamiklerinin farklı olması kendine beni daha çok bağlamıştır.örnek ferrari 488gt hem gt3 hemde gte sınıfında aynı araç.buna rağmen sürüş dinamiklerinin birbirine çok yakın olması anlaşı

PROJECT CARS 2 - ANA KONUlabilir ancak direksiyon karakteri ve tepkileri oldukça farklı

PROJECT CARS 2 - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurusasan -- 22 Ekim 2017; 20:1:29 >

• Oyunun lobileri gün geçtikçe daha çok kaliteleşiyor.. Artık S sınıfı A,B sınıfı adamlar görmek mümkün.. Haliyle onların odalarına girdikçe tertemiz yarışlar oluyor.. Genellikle 6 7 kişi oluyor ve trollük yapan yok.. İlk başta malum herkes u1500 dü ve herşey bam gümdü.. Bende şimdi C sınıfına yükseldim, tabi haliyle çok oynamak ve kazasız gitmek çok önemli.. Spin atmanın ne kadar dereceyi etkilediğini bilmiyom ama haftada 2 3 gün oynayabilince durum bu.. Halen 1500 seviyelerindeyiz.. bu rakamı korumamız lazım en azından.
  • Arkadaşlar Merhaba bir konuda sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Eskiden Eğlencesine gurubumuzla oynarken Project Cars 1'de Benzin ve Lastik kullanımını kapatıp

Time progression çarpanını arttırırdık dolaysıyla zaman çok hızlı atlardı işe biraz renk katmak için.

Ancak Yeni oyunda Lastik ve Benzin kullanımı açık Asistler Authenic (Real mod) yapınca

Oyundaki Time Progress lastik ve yol tutuşu aşırı derecede etkiliyor. Bunun nedeni de

yeni oyundaki Live Track 3.0! Lastik ve Asfalt fizikleri o kadar gerçekçi ki,

Zaman geçişi çarpanını arttırınca doğal olarak lastiklerdeki yol düşüş ısı ve basınç çok hızlı değiştiği

için stabil bir şekilde kullanılamıyor araçlar.

Bu nedenle oyun kurduğunuzda özellikle Online loby de random bile yaparsanız en fazla 2 adet mevsim geçişi slotu

ekleyn ve de Time Progression ı "Real" seçin. Bu şekilde Tüm asistler kapalıyken bile müthiş zevkli yarışlar yaparsınız.

Diğer öneride şudur; Oyunun setup ekranında "Loose" ve "Stable" olarak iki adet Setup geliyor. Burda stable setup ı seçerseniz

oyundaki Süspansiyon ve Damper ayarlarını hiç kurcalamadan sadece Kanat, fren basıncı, Radiatör,ECU daki Traction ve ABS ile

Aero ayarlarını değiştirmeniz yeteri olacaktır. Tavsiyem Setup ı kaydederken üşenmeden yeni bir isim vermeniz zaten son yüklediğiniz

Setup geçerli oluyor. Malesef oyunun Gear ayarlarında bir bug var değişiklikler kalıcı olmuyor yeni isimle kaydetmeden. Bunuda

feedback olarak yetkililere geçeceğiz.

Herhese iyi oyunlar..

• Gran turismo'yu alan hemen satılığa çıkardı. Ben zaten videolardan anlamıştım mantar olduğunu. Project cars 2 nasıl sizce, almaya değer mi ?

Ps4 pro'ya alırsam alıcam, normal ps4'e göre kalite farkı var mı ?
  • x3x kullanıcısına yanıt
    Project Cars 2 videolarına bakınca mantar değil de, yer elmasına benziyor. Ama siz, videolardan yarış oyunlarını analizi konusunda, sanırım daha iyisiniz.
  • gamerasi kullanıcısına yanıt
    İster mantar derim ister patates derim, işine bak sen..
  • Oyunda herşey mükemmel ama görüntü kalitesinden memnun degilim abi 2-3 boy onumdeki arabanin hatlari bile belli degil bisey gidiyor ama ne belli olmuyor buna bi iyileşme şart bence ???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Murio M kullanıcısına yanıt
    haklısınız yakındayken mükemmel ama uzaklaştıkca gözler seçmede zorlanıyor

• Böyle olmaması lazım 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gt4 Sınıfı yarışları enfes oluyor :)

• Müsait bi zaman yapabilirsem inşallah menüdeki ayarları gameplay, kurallar vss hepsini basit bi şekilde türkçe yapıp paylaşıcam.. Böyle yürümüyo çünkü lobilere giriyosun 50 tane ayar var bakiim derken yarış başlıyo zaten.. Düzgün odayı yakalayınca efsane ama birine giriyosun adam herşeyi kapamış kaykay yapıyosun pistte, birinde bakıyosun lag var.. Pingleri düşük çok adam görüyom son zamanlarda hayırlısı bakalım..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Arkadaşlar Gt Sport beklentilerimi tam olarak karşılamasa da oyunu severek oynuyorum, online konusunda oyun iyi.

Project Cars 2 ise kariyer yönüyle dikkatimi çekiyor. Oyunu alabilirim. Ama kafamda birkaç soru var.

1-) Kariyer modu uzun vadeli mi?

2-) Kariyerde yapay zekanın durumu nasıl?

3-) Araba çeşitliliği açısından Gt Sport ile arada çok fark var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nikolai Rostov

Arkadaşlar Gt Sport beklentilerimi tam olarak karşılamasa da oyunu severek oynuyorum, online konusunda oyun iyi.

Project Cars 2 ise kariyer yönüyle dikkatimi çekiyor. Oyunu alabilirim. Ama kafamda birkaç soru var.

Ben bugun aldim. PC1 cok oynamistim. GT zaten enfes.

Kariyer olarak PC2 cok iyi. Cok uzun, bitmiyor zaten genel olarak. Araba cesitliligi cok cok fazla degil. Ama daha fazla. Araba kalitesi dersen... Eh biliyorsun hangisinin fark attigini.

GT arac, surus ve sunum odakli. Kafasi cok farkli. PC2 kariyer, ve yaris detaylarinin icine girmis halde. Surus olarak GT cok daha dogru bir surus sunuyor. Ama GT oynayan biri PC2'yi de sevecektir, aldigina pisman olmaz yani. Zaten kariyer cok uzun sure goturecektir. Ayrica mevsim degiskenlerinde surus deneyimi icin yine PC2. Yagmurda, karda arac kontrolu, oatmosfer vs. cok guzel. Lastiklerin hava sartlarina tepkisini, motorun isiya gore etkisi. Bu konularda kafa yormus PC2. GT'nin odaklandigi konu ne kadar dogru bir surus hissiyati veririz. Yaris degiskenlerini, yarislardaki detaylari cok takmiyor GT. Farkli lezzetler yani. En fazla lastik asinmasi, yakit bitti pite gir olayindasin GT'de. Ama o araclari surmek, o detayli tertemiz pistlerde surus ne kadar keyifli biliyorsun zaten.
    GT sevenlerin yaris oyunundan beklentisi farkli olmali, PC2 sevenlerin farkli olmali. Genel olarak baktiginda GT cok daha lezzetli ama icerigi eksik. Yine de genel hatlariyla yaris simulasyonlarina, detayli yaris sim'lerine ilgi duyan biri her iki oyunu da begenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 31 Ekim 2017; 21:58:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Arkadaşlar Gt Sport beklentilerimi tam olarak karşılamasa da oyunu severek oynuyorum, online konusunda oyun iyi.

Kariyer olarak PC2 cok iyi. Cok uzun, bitmiyor zaten genel olarak. Araba cesitliligi cok cok fazla degil. Ama daha fazla. Araba kalitesi dersen... Eh biliyorsun hangisinin fark attigini.

GT arac, surus ve sunum odakli. Kafasi cok farkli. PC2 kariyer, ve yaris detaylarinin icine girmis halde. Surus olarak GT cok daha dogru bir surus sunuyor. Ama GT oynayan biri PC2'yi de sevecektir, aldigina pisman olmaz yani. Zaten kariyer cok uzun sure goturecektir. Ayrica mevsim degiskenlerinde surus deneyimi icin yine PC2. Yagmurda, karda arac kontrolu, oatmosfer vs. cok guzel. Lastiklerin hava sartlarina tepkisini, motorun isiya gore etkisi. Bu konularda kafa yormus PC2. GT'nin odaklandigi konu ne kadar dogru bir surus hissiyati veririz. Yaris degiskenlerini, yarislardaki detaylari cok takmiyor GT. Farkli lezzetler yani. En fazla lastik asinmasi, yakit bitti pite gir olayindasin GT'de. Ama o araclari surmek, o detayli tertemiz pistlerde surus ne kadar keyifli biliyorsun zaten.
    GT sevenlerin yaris oyunundan beklentisi farkli olmali, PC2 sevenlerin farkli olmali. Genel olarak baktiginda GT cok daha lezzetli ama icerigi eksik. Yine de genel hatlariyla yaris simulasyonlarina, detayli yaris sim'lerine ilgi duyan biri her iki oyunu da begenecektir.

Teşekkürler. Mesajımda sormak istediğimi tam olarak soramadım hocam, Project Cars 2'de Gt Sport'ta olmayan ne kadar araç var? Bu veri de benim için çok önemli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Teşekkürler. Mesajımda sormak istediğimi tam olarak soramadım hocam, Project Cars 2'de Gt Sport'ta olmayan ne kadar araç var? Bu veri de benim için çok önemli.

Ortalama 30'dan biraz daha fazla diye biliyorum (PC2 DLC araclari dahil edilirse) Iki oyuna da araclar gelecek dahanl cok ama GT Sport'un bu konuda PC2 ile yarisacagini sanmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 31 Ekim 2017; 23:22:54 >

• Her iki oyununda Track ve Car Listlerine baktığında zaten görürsün. Project Cars 2 de Season Pass teki araçlarda belli. Çok basit birşekilde google dan buluyorsun. Kendi sitesinde bile ekli.

Gran Turismo Sport içinde aynı durum söz konusu ancak betadan sonra takibi bıraktığım için eger değişmediyse yeni bşr bilgi gelip onun DLC ile sonradan eklenecek araçları belli değildi diye biliyorum.

. Ancak Dante'nin dediği Doğru Sürüş cümlesi tartışmaya açıktır. Gt sport un daha doğru sürüş verdiğini neye göre kime göre söyleyebiliriz? VVV, SimRacing, Zakspeed, gibi portallar bile bu konuda net bilgi veremiyor.

Ha şunu diyebilirsin doğrudan kasıt Sürüş kolaylığı ise bende katılırım. Project Cars 2 de araçlar ve yol ilişkilerinş sağlayacak detaylı Setup menuleri var Gts de ise daha basit genelde onda kişiler Xp biriktirip yeni araç alarak daha iyi araca geçme düşüncesinde Pc2 de ise en ince ayarları bularak fark yaratırsın.

Gts her ne kadar E-sport olarak adlandırılmaya baslansa da Project Cars 2 ye göre daha eğlencelik duruyor. Pc2 de ise Kariyerindeki gibi Takvim isteyen liglere ciddi comunitylere daha uygun...

• quote:

Orijinalden alıntı: mkmdesign

Her iki oyununda Track ve Car Listlerine baktığında zaten görürsün. Project Cars 2 de Season Pass teki araçlarda belli. Çok basit birşekilde google dan buluyorsun. Kendi sitesinde bile ekli.

Gran Turismo Sport içinde aynı durum söz konusu ancak betadan sonra takibi bıraktığım için eger değişmediyse yeni bşr bilgi gelip onun DLC ile sonradan eklenecek araçları belli değildi diye biliyorum.

. Ancak Dante'nin dediği Doğru Sürüş cümlesi tartışmaya açıktır. Gt sport un daha doğru sürüş verdiğini neye göre kime göre söyleyebiliriz? VVV, SimRacing, Zakspeed, gibi portallar bile bu konuda net bilgi veremiyor.

Ha şunu diyebilirsin doğrudan kasıt Sürüş kolaylığı ise bende katılırım. Project Cars 2 de araçlar ve yol ilişkilerinş sağlayacak detaylı Setup menuleri var Gts de ise daha basit genelde onda kişiler Xp biriktirip yeni araç alarak daha iyi araca geçme düşüncesinde Pc2 de ise en ince ayarları bularak fark yaratırsın.

Gts her ne kadar E-sport olarak adlandırılmaya baslansa da Project Cars 2 ye göre daha eğlencelik duruyor. Pc2 de ise Kariyerindeki gibi Takvim isteyen liglere ciddi comunitylere daha uygun...

Ben surus konusundaki dusuncelerimi gamepad ile oynarken yapmistim ve cok yanilmisim.

Bugun G29 aldim ve Project Cars 2 paril paril parladi. Gercekten de direksiyon ile cag atliyor bu oyun. Gamepad ile yolda tutulamayan araclar direksiyon ile evcil birer pantere donusuyorlar. Saatlerdir oyunun basindan kalkamiyorum acikcasi.

• Dante kullanıcısına yanıt
    Direksiyonla da GTS'ye göre daha zor ve simdir PC2. Direksiyonla da bir çok zaman araçları yolda tutmak çok zordur bu simde. Bu konuda mustafa kemal bey var onun paylaştığı ffb ayarlarını bul bir kaç sayfa geride biraz daha iyi olur sürüşün
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.