Şimdi Ara

Projeciler,forumcular içeri-->

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim gibi arada foruma ne var, ne yokmuş diye bakan. forumdaki konulardan tatmin olmayan birilerinin olduğunu biliyorum. bu konuyu açmamın sebebi şuan bir proje yapıyor musunuz? yapacak mısınız? şuan neler yaptığınızı merak etmem. birazda bilgi paylaşımı buyurun sohbete

• Herkes aklından geçeni yazabilir...
    Ama bu konu mekaniğe yakışır. Eektronikçilerin vaziyeti malum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

Herkes aklından geçeni yazabilir...
    Ama bu konu mekaniğe yakışır. Eektronikçilerin vaziyeti malum...

hocam elektroniği öylesine seçtim zaten, ben kendimden başlayım html, html5 ve css öğrenmeye başladım farklı bir disiplin web programlama kendime katmak istedim. devamında php javascript ve sql öğrenmeyi düşünüyorum. başlangıç yapsam hesap makinesi tarzında işler yapsam yeterli diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3d yazici yapmayi dusunuyorum. Bunun icin ilk aşamadayım bol bol yazıcı parcaliyorum

• Geçen bir konuda da yazmıştım. Motorlardaki buji ateşlemesi yerine, lazer ateşleme ya da zaten alev halindeki gazı(plazma da olabilir) ateşleme anında silindire yollama taktiklerini düşünüyorum.
  • 20playback kullanıcısına yanıt
    3d yazıcı işi baya popülerdi halen popüler galiba birçok teknik var ama en iyisi sizin için en kolay olan 2 sene önce bitirme projesi olarak bizim arkadaş hazır almıştı amatör yapıp satanlarda var güzel bir iş, şimdiden kolay gelsin

• karafetva K kullanıcısına yanıt
    hocam bizde benzer bir sistemi eski kasa doğan şahin için düşünmüştük performans artıkmak için filan ama vakit ve nakitimiz olmadığı için uğraşamadık, şimdiden kolay gelsin

• sizin düşündüğünüz bujiyi iptal edip lazer ya da alev vermek miydi?
    Yazın da bilelim.
    distribitörü iptal edip elektronik ateşleme şuan mobildeyim pc ye geçince açıklarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yardımcıPilot -- 24 Haziran 2017; 21:52:27 >
  • elektronik ateşleme nerede bizim lazer ya da alev teknolojimiz nerede... Benim bu bahsettiğim hiçbiryerde yok!
    öylede kalır.
  • espiri yönü güzel bir söz olmuş. Sadece kötü niyet tarafı tedirgin edici.
    Ama yine de güzel! ZItlıklar gelişimin itikleyici unsurları
  • 3d yazıcı projesinin bitmesiyle beraber yeni lazer kesim için baskı alıyorum. Bu baskıdan sonra benim için hayati öneme sahip 12vluk motor ile çalışan bir masa matkabı yapmayı düşünüyorum.

iyi taraftan bak bu belki seni kamçılar edison two olursun.
  • biz "two" olacak adam değiliz. Senin o meşhurlar biz olabilir belki.... O meşhurlar zaten sizin için meşhur...
    ego budur, seni bu yüzden sevmiyom önce çırak olda twoya treeya sonra bakarsın.
  • Zekanın tecrübeyi alt etmesi sizi neden rahatsız ediyor? Tecrübe her zaman tecrübedir, ama zeka başka bişey.

Zeka yapar hem de her zaman yapar. Tecrübe ise zeka yaptıktan sonra ortaya çıkar.

Alimlerimizi tekrar saygıyla anıyoruz...
    Ayrıca tree ağaç demek 3 three olmalı.
  • Uçakteknisyeni kullanıcısına yanıt
    kolay gelsin hocam, laser kesiciyi pcb yapmak için mi ?yoksa tahta vs. türevi için mi yapacaksınız ? masa matkabı demişken bende küçük bir torna yapmayı düşünmüştüm bir ara ağaç oymacılığı tesbih filan gibi hobiler için ama sonra vaz geçmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yardımcıPilot

kolay gelsin hocam, laser kesiciyi pcb yapmak için mi ?yoksa tahta vs. türevi için mi yapacaksınız ? masa matkabı demişken bende küçük bir torna yapmayı düşünmüştüm bir ara ağaç oymacılığı tesbih filan gibi hobiler için ama sonra vaz geçmiştim.

Evet pcb kesmek için yuvarlak bile kesebiliyoruz kıl testere olmadan bunları yapabilmek mükemmel bir lüks . bir arkadaşım pcb için 3d yazıcıda baskı alıyor yollar daha güzel çıkıyor bende deneyeceğim .
    edit:Elimdeki lazer pek güçlü değil açıkcası dvd rom söktüm ama ağaç markalamayı denedim çok iyi sonuç vermiyor lazerin Watt'ı düşük olduğundan kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçakteknisyeni -- 29 Haziran 2017; 16:45:21 >
  • 3d yazıcı ile pcb yi nası yapıyorsunuz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.