Şimdi Ara

Proje oluşturmaya nasıl ve nereden başlamalı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben 16 yaşındayım c# öğreniyorum biraz javascript css html biliyorum. Ve bi hocamla sohbet ederken dile getirdim yazılımla uğraşmak istediğimi. O da şimdiye kadar proje yaptın mı diye bir soru yöneltti. Benim merak ettiğim şey bir proje geliştirmeye başlamadan önce bi dili ince ayrıntılarıyla bilmek mi gerekiyor ve hangi basamakları takip etmek gerek? Referans alınabilecek nereler var? Cevapladığınız için şimdiden teşekkürler

• bence en önemli şey ingilizce öğrenmek. 16 yaşında ingilizce geliştirmeye başlamalısın. şuan senin için en iyi dil o olur. çünkü her şey ingilizce. ingilizceden sonrası gelecek zaten. aklında proje mi var yapamadığın her adımı ingilizce bulabillirsin forumlarda sorabilirsin.

şuan sadece ingilizce öğren gerisi önemli değil.
  • Yazılımla uğraşmak istediğini söyleyince hocanın "hiç proje yaptın mı" diye soru sorması cok saçma. Eger o hoca ise ben de Donald Trump'ım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trump sen misin?
  • I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/c-dilinde-recursive-function-cevirme--136363614 'da kendi konuna birşey yazmıyorsun, burada yazıyorsun. Olmuyor böyle.
  • yazdım sildim ödevdi sınıftan biri görürse sonra sey olmasın işte böyle şeyler
  • Ama ben yazılım anlamında da boş durmak istemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeveloperLady

Ama ben yazılım anlamında da boş durmak istemiyorum
    boş durmamış olacaksın zaten buna yatırım diyorlar. yatırımsız 1-2-3-4 diye büyümek var yatırımlı 1-2-4-8-16-32 diye büyümek var sence ilki gibi başlayan birine ikinci gibi başlayan biri ne kadar vakitte yetişmiş olur farkı kapatır üstüne fark atar. benim tavsiyem budur sonuçta ben bilirkişi de değilim tavsiye sadece. benim açımdan ingilizce yatırım yapabileceğin en iyi programlama dili :) kendini öğrenmeye kaynak bolluğuna programlayacaksın :D
  • Sana tavsiyem -türkçe kaynak ve hazır projelerin fazla olması sebebi ile- c# gibi yüksek seviyeli bir dilden başlayabilirsin. Ama ingilizceye çalışmak için bir program oluşturup ona aralık vermeden aradan çıkarman gerek.Boş zamanlarındada c# ile birşeyler yaparsın.

En önemli şey başladığın bir işi yarım bırakma! Gerisi teferruat
  • Arkadaşın dediği gibi iyi ingilizce bilmek sana her kapıyı açar. Tavsiyem ingilizce 1. sırada olsun, 2. sırada ise Python gibi bir dil ile başlayabilirsin. Python temelini attıktan sonra algoritmanı geliştirmek için project euler gibi algoritmik problemleri çözüp aklına ne gelirse kodlamaya çalışman gerek. Tabi ufak şeylerden başla, direk büyük bir şeyi hedef koyma.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.