Şimdi Ara

Proje ödevim çok acil yardım lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu adımlarla çalışacak bir program lazım, uğraşıyorum bi türlü olmuyo, acil yardım

• https://forum.donanimhaber.com/c-dili-proje-odevi-yapacak-olan-ucretiyle--132886473

Cevap arayan çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silliusblack -- 21 Mayıs 2018; 23:49:59 >
  • "... işlemi bitirdikten sonra gerçekleşen tüm hareketler text dosyasına kaydedilir" ifadesi sıkıntı. Hareket teriminin anlamını biliyor mu acaba bu ödevi yazan? transaction, veritabanlarında olur, düz metin dosyasında yapmak çok zor.

C ile verilecek ödev değil bu, garip. Hangi okul bu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gazi ya, yapamayan çok zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C ile text-mode ekrana form mu konacak? printf ile yapamazsın onu, curses gibi bir kütüphane kullanmak lazım. Kaçıncı sınıf, derste ne gösterdiler, ona göre birşeyler yapmanız lazım. Ama böyle taşı atayım bakalım kimler çıkaracak gibi de ödev verilmez, hocanın acizliğine işarettir.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

"... işlemi bitirdikten sonra gerçekleşen tüm hareketler text dosyasına kaydedilir" ifadesi sıkıntı. Hareket teriminin anlamını biliyor mu acaba bu ödevi yazan? transaction, veritabanlarında olur, düz metin dosyasında yapmak çok zor.

C ile verilecek ödev değil bu, garip. Hangi okul bu?
    Her kullanıcıya bir dosya açılacak, daha sonra hareket ilgili kullanıcının dosyasına işlencek. Zaten profesyonel bir sorgulama sistemi beklemiyorlar sadece bakiye bilgisi güncelleniyor her şartta onuda struct içindeki bakiye değişkeninde tutarsa problem olmaz.
  • silliusblack kullanıcısına yanıt
    Hala hareket dıyorsun, hareketleri tutarsan geçimişe dönük şu tarihte şu havale yapıldı, şu ödeme yapıldı bilgilerinin tutulacağı anlaşılır. Bilmeden anlamadan süslü terimler kullanmak sizi bilgili göstermez, sadece komik olursun böyle.

Dosyada müşteril bilgileri ve bakiye tutulacak, her işlemden sonra bakiye güncellenecek diyeceksin, hepsi bu. Sen misin bu dersin hocası? doğru düzgün metin yaz güya üniversite ortamı, başlığı da değiştir ATM Project olarak kalmış (Nereden arakladıysanız artık bunu)

• quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

Hala hareket dıyorsun, hareketleri tutarsan geçimişe dönük şu tarihte şu havale yapıldı, şu ödeme yapıldı bilgilerinin tutulacağı anlaşılır. Bilmeden anlamadan süslü terimler kullanmak sizi bilgili göstermez, sadece komik olursun böyle.

Dosyada müşteril bilgileri ve bakiye tutulacak, her işlemden sonra bakiye güncellenecek diyeceksin, hepsi bu. Sen misin bu dersin hocası? doğru düzgün metin yaz güya üniversite ortamı, başlığı da değiştir ATM Project olarak kalmış (Nereden arakladıysanız artık bunu)
    Dersin hocası filan değilim. Sadece dersi alıyorum o kadar. Ben sadece yardımcı olması için anladığımı yazdım. Süslü kelimelerden kastın ne onu da anlamadım. Daha da süslü ifade ediyim o vakit kullanıcının yaptığı havale, para çekme-yatırma ve fatura gibi bankacılık işlemleri ismiyle açılmış olan dosyaya işlemden sonra işlenir.

• kodda yardım edebilir misiniz lütfen
  • Bence zor değil ancak uzun,kimsenin hayrına oturup yazagini sanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Text dosyalarını veritabanı gibi düşüneceksiniz: bilgiler arasında | + * vs gibi ayırac kullanacaksınız. Dosyayı okuduğunuzda bilgiyi ayıraclardan kurtarıp değerlendireceksiniz.
    Yalnız bu işlemler için ya standart komutlar vermeliler ya da kendiniz belirleyip yardım dosyası hazırlayacaksınız, hocanız bu komutlara göre değerlendirecekler.
    Örneğin: havale hsp1 hsp2 500
    Dersin asistanına danışın, sizi yönlendirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.