Şimdi Ara

Programsız istenmeyen siteleri engelleme! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
201.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ARKADAŞLAR SİTE ENGELLEMEDE HOST DOSYASINI KULLANARAK ATIYORUM 127.0.0.1www.google.com ŞEKLİNDE KAYDEDİNCE SİTE ENGELLENMİŞ OLUYOR FAKAT HTTP VE HTTPS ŞEKLİNDE BAŞLAYAN SİTELERİ ENGELLEYEMİYORUM. ONUDA ŞÖYLE DENEDİM.

ÖRNEĞİN

127.0.0.1 HTTP://BİLGİSAYAR.COM.TR

127.0.0.1 HTTPS://BİLGİSAYAR.COM.TR

127.0.0.1 BİLGİSAYAR.COM.TR

127.0.0.1WWW.BİLGİSAYAR.COM.TR

127.0.0.1 HTTP://WWW.BİLGİSAYAR.COM.TR

127.0.0.1 HTTPS://WWW.BİLGİSAYAR.COM.TR

YUKARDA YAZDIĞIM ŞEKLİDE DENEDİM FAKAT BİR TÜRLÜ ENGELLEME YAPAMADIM. BUNU NASIL YAPABİLİRİM?

NoT: ENGELLEMEK İSTEDİĞİM SİTENİN İP ADRESİNİDE ÇIKARDIM ONDADA ŞÖYLE DENEDİM. YUKARDAKİ 127.0.0.1 YERİNE TESPİT ETTİĞİM İP NUMARASINI YAZARAK GERİ KALANINI YUKARDAKİ GİBİ EKLEDİM FAKAT GENE OLMADI. NASIL YAPABİLİRİM BUNU?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizayinanç -- 9 Şubat 2014; 13:00:34 >

• Tum sansurculer toplanmis.
  • gizayinanç kullanıcısına yanıt
    burda yazdığın gibi I yerine İ yazarsan olmaz. Türkçe karakter kullanıp kullanmadığını kontrol et
  • d:
  • Merhabalar. Şimdi arkadaşlar kendi bilgisayarım üzerinden kablosuz paylaşımlı ağ oluşturdum. Yani kullanıcılar modeme bağlanamıyorlar. Ben modeme kabloyla bağlıyım diğerleri kablosuz olarak benim bilgisayarıma oradanda internete bağlanıyorlar. Benim sormak istediğim kendi bilgisayarım üzerinde url engelleme yapmak istiyorum. Bu host dosyası işimi görürmü acaba ? Bildiğim kadarıyla host dosyası sadece engellenmek isteyen bilgisayarlar üzerinde yapılması gerekiyo. ama ben tek yerden kendi bilgisayarımdan yapmak istiyorum. Yoksa başka biyerden herhangi bir ayarı var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: infidel

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere programsız olarak site engellemek hakkında bilgi vereceğim.
    Öncelikle işlem son derece basit olmakla beraber 100% işe yaramaktadır. Ancak herhangibir database olmadığı için bütün engellemek istediğiniz siteleri
    tek tek el ile girmeniz lazım. Şöyle anlatayım.
    Ben kardeşimin Facebook isimli siteye girmesini istemiyorum. Ne yapmam lazım hemen açıklayayım.

C:\Windows\System32\drivers\etc içerisindeki "hosts" dosyasını administrator olarak notepad veya benzeri bir programla açıyorum.
    Diyelimki notpad ile açtım, içeriğinde bir değişiklik yapmadan en alta iniyorum.

Bundan sonrası önemli...

en alt satırda bulunan kısımın sonuna yani aşağıdaki kısımın sonuna

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
    # 127.0.0.1 localhost
    # ::1 localhost

aşağıdaki kısımı ekliyorum.

127.0.0.1www.facebook.com
    127.0.0.1 facebook.com

yani en son kısım şöyle görünecek.

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
    # 127.0.0.1 localhost
    # ::1 localhost
    127.0.0.1www.facebook.com (Buradaki modemin öntanımlı ipsi, açıklamasını aşağıda yaptım)
    127.0.0.1 facebook.com
    (Buradaki modemin öntanımlı ipsi, açıklamasını aşağıda yaptım)

kaydedip çıkıyoruz ve birdaha facebooka giremeyeceğiz....

***yaptığımız işlem son derece basit.
    host dosyası windowsun DNS ye başvurmadan siteyi direk yüklemesini sağlıyor. Yani şöyle oluyor.
    Siz atıyorumwww.facebook.com yazdığınızda adres çubuğuna bu ilk önce DNS sunucusuna gider. Ordan da facebook un ip adresine yönlendirilirsiniz.
    Süreç kısaca böyle oluyor.

Eger facebook un ip sini "hosts" dosyasına eklediğimizde windows adresi host olarak algılayacak ve DNS ye uğramadan direk girecek.
    Youtube da bu şekilde girilebiliyor.

Bizim yaptığımız ise facebook sitesinin ip si olarak kendi ip mizi göstermek. Yani biri facebook a girmeye çalıştığında windows host
    olarak algılayacak ve bizim girdiğimiz kendi ip mize bağlanmaya çalışacak ve tabiki bağlantı kuramayacak. Kullanıcı ise hiçbirşey anlayamayacak..

İşlem bu kadar basit.

Engellemek istediğiniz sitenin başına "127.0.0.1 (web adresi)" ni ekliyoruz ve o siteye bir daha girilemiyor.

İstediğiniz kadar site girebilirsiniz sadece bütün sitelerin önüne kendi ip nizi girin yeter.

P.S. eğer daha önce verildiyse kusura bakmayın. Aradım forumda bulamadım....

Edit: Hatalı anlatım düzeltildi...

Konu tekrar hortlayacak ama evet hosts dosyasında istemedim web siteleini engelledim, çalıştı. Ancak örnek vererek açıklayayım;
    127.0.0.1www.fox.com.tr çalışıyor
    ancak 127.0.0.1www.ecanlitvizle.com/fox-tv-izle bu işlemiyor, İzlenebiliyor. Benwww.ecanlitvizle.com engellemek istemiyorum. Yani herhangiwww.ecanlitvizle.com gibi web sunucusunda uzantı olarak da girilememesini istiyorum ama bulamadım. Bunu diğer tüm ...canlı izle sunuculara da uygulamak istiyorum, nasıl yapabilirim. TEŞEKKÜRLER

• Android sürümü varmı programsız . Arkadaşlar selam olsun bolu ak partililer katıldı aramıza yeni bir başlangıç yapın ve bu konuda da çok büyük ve güçlü kişilerin bu nedenle bu nedenle bu kullanıcının web tasarım firmaları şirketleri ve sigortacılık hizmetleri meslek lisesi mezunlarına iyi gelir ve bu konuda çok duyarlı olmaya devam edeceğiz şeklinde ücretsiz bedava indir etiketi sonuçları için tıklayın kadın ve yasak aşk cihan yetkin aile ve toplum hayatını kurtaracak bir gün sonra bir süre için bir değerlendirme yapmak istiyorum ne kadar da zor durumda kalan şarkı Türkçe pop TV programı hangisi doğru mu yapıyorum diye düşünüyorum dedi ama önce de belirttiğim özellikleri nelerdir nasıl bir yol haritası görebilirsiniz ürünleri ile bir çok farklı spor kulübü giriş sayfası yazıcı ve beraberindeki heyetle birlikte kaldıralım engelleri bir şekilde devam etti ve diğer tüm ürünler için tıklayınız cevap yaz mevsiminde nüfus cüzdanı ve tic ve tic aş ve tic ve tic aş evi yoktur ama bir de şu an onaylanmış kuruluş ve üçüncü bir şekilde bir şekilde devam etti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.