Şimdi Ara

Program Yazilim kodlari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    oncelikle bu konuda 0 bilgimin oldugunu belirteyim, bilgisi olan arkadaslarin yardimina ihtiyacim var,

bir programi ( yada exe.dosyasini ) notepad ile actigimda karsima degisik karakterler/kodlar cikiyor,, bu kodlari daha anlasilir bize yabanci gelmeyen baska bir yazilim yada kod cesidine donusturmek istiyorum, internette online converter siteleri buldum
    ama elimdeki kodlarin ismini bile bilmedigim icin neyi neye convert edecegimi bilmiyorum...
    hex-bin-ascii vs.vs gibi.
    bir arkadasimiz asagidaki kodlari tanimlayabilir mi ? ve bu kodlari en anlasilir hale nasil getirebiliriz..

simdiden tesekkur ederim

ornek :

Â&t - @  œ¦œ”½lK3 test.txt °áY4
    ™LÌÏÕAO8´ åp¤äQĞI°Ú”°Ë¤¼
    ù?
    ±Öš*ñ»P³
    AÃÎœƒ…ŠáèDÿûöKy)ŠzŠ….­¼JájíY{¦Ö&¯"äZˆ'¢õs*ÖĞO
    9>*ÑÆÜš’®t^d?/N­ûa°V…è²/5©Ù8W&ó] †ácÖ¤~2m/60_m ¯zjMÙ;ú¾Z#S3œ,X?rN
    µÚéM®­+¥§Làòßmÿ?B²Ú荘­Ô~9ÅBoZ8bü™%ÑOwÔaJ«d߬jíûߐ*¾¾ÜãjôÙÑ$ඊÉ@è²D’yéœZ¸*ù‡‚LÇœïàÛÓ²†3¿SÚÿ€ÓÔ?Êni˜£'dÙ·Š ‡¬:ï^ÈÃú7pêüÿ¼E¼U¡”I‰fX/‘gO¨‹Š(8| Ğ={ @

• Yazilim .NET ortaminda yazilmissa dotPeek ile decompile edebilirsiniz. Yazilip yazilmadigini nasil anlayacagim diye sorarsaniz da kolayi var cozulmuyorsa .Net degildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesekkur ederim, programi indirdim ama acmadi ( dont support )..
    yukaridaki ornekteki kodlar winrar programina aittir ( notepad ile acilmis hali ). aslinda benim yapmaya calistigim winrar sifresini kirmak, winrar arsivimin sifresini unuttum,,denemedigim yol kalmadi, kullandigim tum sifreleri liste halinde bir program araciligi ile denedim, brute force attack falan herseyi denedim olmadi, internette sunulan programlarin hepsi hikaye masal.
    daha once dedigim gibi temel bilgim sifir oldugundan sadece mantik ile bir cozum bulmayi deniyorum,,
    eger bu winrar icine koydugumuz dosyalari barindiriyor sakliyor ise yazdigimiz sifreler de bu programin icinde ve eger winrar dosyasini parcalayip kod haline cevirebilirsem yazdigim sifreyi de bulabilirim diye dusundum( aslinda en kisa yol programi sifre sormadan ac diye yeninden sekillendirmek ama henuz o kadar firin gezip ekmek yemedim )
    ,,sifre oyle yada boyle programin icinde bir yerlerde yazili..problem o kodlari converter yapip daha anlasilabilir baska bir koda cevirmek...ben winrari notepad ile actim ama program yazanlarin kullandigi daha profosyonel programlar vardir..

ben elimden geldigi kadariyla mantik yolu ile cozum bulmaya calisiyorum, bu iste bilgi sahibi arkadaslarin ekleyecegi teknik bilgilere ihtiyacim var,, diger yandan bu programi yazan rus asilli herifinde boyle bir acik birakmayacagini dusunuyorum..
    lisede okuldan kactigim gunlere esseek gibi pismanim,,,genc kardesler okuyun,,
    istikbal elektronik/digital islerde...diye sosyal bir mesaj biraktiktan sonra musadenizle winrarin gizemli dunyasina dalis yapiyorum ( donkisot gibi olmaz sonumuz insallah ) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirimbox -- 15 Kasım 2017; 4:4:13 >

• winrarin menulerini degistirmeyi (acilan pencelerdeki mesajlar dahil ), zirt pirt acilan lisans al deneme suresi bitti diye acilan uyari penceresini silmeyi basardim ama sifre isini henuz cozemedim,, lisans uyarisindan bikanlar asagidan programi indirebilirler
    katkisi olabilecek arkadaslarin her turlu yardimina ( program ismi bile olabilir ) ihtiyacim var..

Program Yazilim kodlari
     Program Yazilim kodlari
     Program Yazilim kodlari

download:https://files.fm/u/pvu3stsb#_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirimbox -- 15 Kasım 2017; 4:25:17 >

• Winrar sifresinin kirilabildigini duymadim boyle bir program varsa bilen arkadasimiz gelir yazar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.