Yüzbaşı
12 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 86 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Ryzen 5 3600 ve RX 5700 XT Nitro+ aldım. Msi tomahawk anakartım var.

Psu olarak Shaarkoon 650W Gold 80+ düşünüyorum. Ama kasaya karar veremedim. Tavsiyeniz var mıdır? Max 450 - 500 lira düşünüyorum. Ama ne kadar ucuz olurda o kadar iyi 😂 Bütçeyi baya aştım çünkü. Direk Psu+Kasa olarak da öneri alabilirim.
https://www.sinerji.gen.tr/sharkoon-650w-gold-zero-80-gold-yari-moduler-guc-kaynagi-pmu419199
Arkadaşlar monitör hariç 5000 TL bütçem var max 5500 çıkabilirim gibi. Amacım oyun oynamak. Kafamda Ryzen 5 3600 ve Sapphire Pulse RX 5700 ya da RX 5700XT var. Ama geri parçalarını getiremiyorum. Donanım arşivinin epic sistemi ya da teknobiyotiğin x1 sisteminde gidip geliyorum. Siz nasıl bir şey Tavsiye edersiniz ?
Arkadaşlar Eylül 1989 doğumluyum. Biliyorsunuz 7. yıldan sonra tecil için ek-c2 belgesi gerekiyor ben de geçen sene atıyorum 25 Aralık 2016'da ek-c2 ile tecilimi yaptırdım 31 Aralık 2017'ye kadar. Sonra 2017 Eylül'de o okuldan kaydımı sildirdim ve 2 gün içinde başka üniversiteye kayıt oldum. Asıl sorum şu tecil belgemi sorguladığımda hala 31 Aralık 2017'ye kadar tecilimin olduğunu gösteriyor fakat ben yeni fark ettim okuldan kayıt falan sildirdikten sonra 2 ay içinde askerlik şubesine başvurmak gerekiyormuş ben öyle bir şey yapmadım acaba yoklama kaçağı görünüyor muyum hala ? Bugün gittim Marmara üniversitesi'ne ek-c2 belgemi istedim tecil için 1 gün içinde hazırlandığını söylediler yarın gideceğim tecil için şubeye. Biraz tırsıyorum acaba sıkıntı çıkar mı ?
Türk Telekom'da istediğimiz numarayı alma gibi bir şey var mı ? Yeni hat almayı düşünüyorum.
Arkadaşlar 8 yıl geçti ve gerçekten bitiremeyeceğim bu bölümü. Okula gitmiyorum vs vs. Neyse asıl sorum bu sene öss'ye girip başka bi bölüm yazmak. Geçen arkadaş işte üniversiteye girdiğin puanla başka yere dtercih yapabiliyorsun falan dedi. İNternetten baktığımda bu merkezi yataş geçiş olayı oluyor galiba. Fakat beni 2008'de sınava girdiğim için acaba bu benim için geçerli mi ? Öğrenci olmanız şart falan diyor ona göre kaydımı yaptırıcağım bu dönem de yoksa kayıt yaptırmıcam. Bilenler aydınlatırsa sevinirim.
Foruma bakındım ama fiyatlar bana göre uygun gelmedi. Overclock falan işim olacağını sanmıyorum. İşlemciyi arkadaştan aldım. Isınma sorunu var biraz dedi. Fiyat olarak 75 lirayı geçemem. Venom Pico'yu gördüm sizin önerebileceğiniz başka var mı ?
Anakartım Gigabyte G1 Gaming GA-970-Gaming AMD 970 & SB950 2000MHz(O.C.) DDR3 Soket AM3+ ATX Anakart
http://www.sinerji.gen.tr/akasa-venom-pico-intel-775-1155-1156-1150-1151-am2-am2-am3-am3-uyumlu-islemci-sogutucu-pmu68406
Arkadaşlar bi arkadaşım bilgisayarını değiştirdiği için anakart, ram ve işlemcisini bana verdi. Bana bi ekran kartı ve kasa lazım. Kendi SSD hsrddiskim var. İşlemcide ısınma oluyor dedi uygun bi soğutucu da alabilirim. Kredi kartımda limit olmadığı için vatandan odeabank ile almayı düşünüyorum. Bütçem taş çatlasın 900 lira önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler. Soğutucuyu çok pahalı değilse kredi kartımla alabilirim.

Anakart - Gigabyte Gaming GA-970-Gaming AMD 970 & SB950 2000MHz(O.C.) DDR3 Soket AM3+ ATX Anakart

http://www.hepsiburada.com/gigabyte-g1-gaming-ga-970-gaming-amd-970-sb950-2000mhz-o-c-ddr3-soket-am3-atx-anakart-p-BD804856?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CNTKntbT5dACFRA8GwodD58AkQ

İşlemci - AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellek 95W 32nm İşlemci
http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fx-x6-6300-soket-am3-35ghz-14mb-onbellek-95w-32nm-islemci.html
Herkeste böyle mi bilmiyorum ama bütün arkadaşlarım bu sorunu yaşıyor. Rekatbeçiye giriyoruz sabit 130 ms herkeste. Karşıdaki adamlarda 30 ms civarı adamlar resmen 1 saniye önce görüyor. Bu sorun son 2 haftadır falan var.
Herkeste böyle mi bilmiyorum ama bütün arkadaşlarım bu sorunu yaşıyor. Rekatbeçiye giriyoruz sabit 130 ms herkeste. Karşıdaki adamlarda 30 ms civarı adamlar resmen 1 saniye önce görüyor. Bu sorun son 2 haftadır falan var.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Huawei
Operatör
Türk Telekom
Takım
Fenerbahçe
World of Warcraft
Wrathchìld
Steam
Secomnia
Notebook
Acer
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.136
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 28.344 (Bu ay: 275)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 85 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.