Binbaşı
15 Mart 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Xbox One S konsolumda ağırlıklı olarak Warzone, COD gibi oyunları multiplayer olarak oynuyorum. Hızlı tepki süresi olan ve Xbox One S ile tam uyumlu olabilecek max. 1500 TL monitör arayışım mevcut. Öğrendiğim kadarıyla Xbox One S teorik olarak 120 fps çıkabiliyormuş (Warzone destekliyor mu bilmiyorum). Bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini aktarabilirse sevinirim.

Farkındayım son derece alakasız iki aracı mukayese ediyorum. Düne kadar Ibiza 1.2 TSi DSG araç almaya karar vermiştim. Ancak bugün i30'u deneme fırsatı buldum ve aracı çok beğendim. Ibiza hiç bir bayide kalmamış, 1 tanesine kapora verip ayırttım. Bugün aklım i 30'a kaydı nedeniyse yaklaşık 2.500 TL ilave ile aracı alabilecek olmam. Görüşleriniz benim için çok değerli.

Beklentilerim;
-Yakıt tüketimi (yılda ortalama 11.000 km yapıorum)
-Performans
-Malzeme kalitesi
-Güvenlik
-2.el değeri

Ibiza 1.2 TSi DSG Style
+Motoru ve nispeten düşük yakıt tüketimi beni etkiledi (105 hp,175 nm tork, 0-100 9.7 sn)
+Aracın tasarımı çok başarılı
-Arka koltuklar çok dar (şu anda bekar bir erkek olarak çok önemli değil)
-Donanımı Style pakette dahi yeterli gelmiyor (ESP yok, baz modelinden farkı dijital klima, ayna renkleri, 2 ekstra hava yastığı)
-B segment araç

i30 1.6 GDi Style Manue Vitesl
+Muhteşem donanım seviyesi (ledler, katlanan dikiz aynaları, ESP vb)
+Performans (135 hp, 0-100 9.9 sn)
+Konforlu (arka koltuk mesafeleri geniş, içi ferah, göstergeler başarılı)
+C segment
-Yakıt tüketimi (ş.içi. 8.0 lt fabrika verisi, ort. 6.0 lt fabrika verisi)
-2.500 TL pahalı
-Hyundai algısı

Siz olsanız ne yapardınız? Ayrıca özellikle Hyundai 1.6 GDi manuel vites benzinli motorun yakıt tüketimin reel anlamda ne kadar olduğu konusunda ciddi tecrübe ve bilgiye ihtiyacım var.
Chevrolet Lacetti 1.6 SX HB aracım 2005 model, 82.000km'dedir. Metalik siyah renk olan aracım tertemiz durumdadır. Araç içerisinde hi-end ses sistemi tesisatı bulunmaktadır (2 amfi, 1 komponent sistem, 1 teyp, 2 subwoofer, 1 kapasitör ve özel kablolar). Araç muayenesi Temmuz ayında yapılmıştır. Herhangi bir vergi borcu vs. bulunmamaktadır. İstemiş olduğum fiyat 18.500 TL (tesisatlı), 17.000 TL (tesisatsız). Fiyatlar sondur, pazarlık payı bulunmamaktadır. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Araç:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sok-fiyata-ilk-sahibinden-tertemiz-lacetti-1.6-sx-hb-82.000-km-102216254/detay/

Amfi1:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-amfi-helix-a4b-competition-1,300-watt-4-kanal-amfi-107017552/detay/
Amfi2:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-amfi-kicker-kx-1200.1-subwoofer-amfisi-107018289/detay/
Komponent:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-helix-c62c-competition-6.5-2-yollu-komponent-sistem-107018869/detay/
Subwoofer: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-2-adet-600-watt-rms-kicker-l5-38-cm-subwoofer-kapali-kutuda-107018612/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-indirim-80.000-km-de-hi-fi-ses-sistemli-lacetti-1.6-sx-hb-102216254/detay/

Kısa bilgi vereyim bugün aracımın ekspertizi hem İstanbul Toyota ALJ'de hem de İstanbul Seat Kayadibi'nde yapıldı. 1 defa ufak çaplı kaza geçirdim (ön sağ far ve çamurluk değişti, kaputtaki çizik ve ufak çaplı göçük nedeniyle Ankara Reis'te kaput boyandı ön sağ çamurluk değişti). Ayrıca arka sağ kapıda moto kuryenin çarpması sonucu oluşan ufak göçük nedeniyle boya işlemi İstanbul Gedizler'de yapıldı.

Aracıma güveniyorum isterseniz imkanınız ve vaktiniz varsa Kayadibi'ne gidip eksper görüşü de alabilirsiniz.

Arkadaki amfiler ve subwoofer harici 17.000 TL'ye bırakıyorum. Araç 2005 model olup 82000 kmdedir. Saygılarımlar...

Sıfır araç almayı planlıyorum. 3 araç arasında kaldım.

Yeni Seat Ibiza 1.2 TSi DSG (Reference veya Style) - Fiyat: 33.500 TL Ref. / 36.400 TL Sty.)
Yeni Renault Clio 4 0.9 Turbo (Touch veya Icon) - Fiyat: 35.323 TL Touch / 36310 TL Icon)
Toyota Auris 1.33 Comfort - Fiyat: 37.000 TL

Araç seçiminde zorlandığım noktalar;
- Ibiza'nın motoru muhteşem ancak özellikle reference donanım diğerlerinin gerisinde kalıyor (aynaları boyayacaklar)
- Clio 4'ün teknolojisi, esp olması, tasarımı dikkat çekiyor ve en önemli özelliği çok düşük yakıt tüketimi ancak Renault ön yargısı ve performansı diğerlerinin gerisinde
- Auris C segmenti bir araç olması, en konforlusu olması ve dolu donanıma sahip olması güzel ancak 2013 yılında yeni kasası geliyor ve genel olarak hantal bir araç

Bu 3 araç içerisinde gönlüm Ibiza'ya yakın ancak reference ve style paket arasında tam 3000 TL fark var. O farkı vermeye değer mi bilemedim. Ayrıca Ibiza diğerlerine göre doğru bir tercih olur mu onu da bilemedim.

Fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.
Beats by Dre kulaklık düşünüyorum bununla birlikte önerebileceğiniz bir over the ear kulaklık var mı acaba?
arkadaşlar tezim bitti word dosyası olarak bilgisayarımda kayıtlı pdf'e çevirmem lazım hangi programı önerirsiniz?
arkadaşlar tezim bitti word dosyası olarak bilgisayarımda kayıtlı pdf'e çevirmem lazım hangi programı önerirsiniz?
Arkadaşlar dün ehliyetimi kaybettim. Malesef bulamıyorum. Ehliyet belgemi yeniden çıkartmak için ne yapmam gerekiyor. Bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Benim bildiklerim şu şekilde ancak ne kadar doğrudur bilemiyorum;

Öncelikle; Hükümsüzdür diye gazete ilanı verilmesi gerekiyor. Daha sonra ise;

Emniyet Müdürlüğü Sitesinde ise bunlar yazıyor:

1. Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben yazılmış dilekçe.

2. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı

3. Kaybolan sürücü belgesinde mevcut değil ise, kan grubu belgesi.

4. Bir adet fotoğraf

5. Şoförler derneğinden TR-SF-l formu ve Ek-30 kartı

6. Sürücü belgesi ücreti. 18.500.000.-TL

(5. Şoförler derneğinden TR-SF-l formu ve Ek-30 kartı) --> Bu maddeyi anlayamadım doğrusu?
Ankara'da Web&Grafik tasarım dersleri alabileceğim düzgün ve kaliteli eğitim veren bir kurs arıyorum tabi aynı zamanda parasal faktörler de önemli açıkcası. Bu konuda nereleri önerirsiniz?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.796
İkinci El Bölümü Mesajları: 619
Konularının görüntülenme sayısı: 247.912 (Bu ay: 441)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.