Binbaşı
06 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 78 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Edit: Motobulance ve nakliye firmalarına sordum 600tl civarı fiyat çıkardılar. Otobüs firmalarıyla getirmek konusuna da içim rahat etmedi, sürerek getirdim. Bana benzin + otoyol maliyeti yaklaşık olarak 150 lira oldu. :)

Arkadaşlar herkese selam, motosiklet forumuna ilk defa konu açıyorum. Çünkü ilk motosikletimi sonunda aldım.

13 bin liraya ikinci el 6200 km'de aldım. 3 günde 500km sonucu 6700 km civarı oldu, şimdilik İzmir'de ailemin yanında bıraktım.

İki hafta sonra alıp İstanbul'a sürmeyi planlıyorum, sürmek yerine taşıma için önerebileceğiniz yöntem varsa deneyebilirim. :)

Fotoğrafı da ekleyeyim tam olsun, dolu dolu bir motosiklet almış oldum. Herkese iyi forumlar!

Selamlar ahali,

Ev arkadaşım evden ayrılıyor ve önümüzdeki günlerde interneti kapattıracak. Ben de kendi üzerime yeni internet açtıracağım. Sizce hangi servis sağlayıcıdan alayım?

Türk Telekom - 50mbps / 200GB - 85,90₺

Tcell SuperOnline - 50mbps / 200GB - 89₺

Fiyat çok da önemli değil, düşündüğüm kadarıyla bu iki tarifeden biri ihtiyacımı karşılar. Fakat bu noktada iki farklı firmayı değerlendirmek kalıyor. Siz ne önerirsiniz?

Gönlüm superonline diyor ama ping problemi olduğu söyleniyor, ayrıca ttnet 4 sene kullandım pek sorun yaratmamıştı.

Bildiğiniz daha iyi tarifeler varsa da tavsiyelerinize açığım. Kota önemli, ping önemli, ayda bir oyun alır indirir oynarım. Über hız şart değil.

Doğma büyüme İzmirliyim, 92 doğumluyum. Bu sene üniden mezun oldum, Ümraniye'de büyük bir şirkette çalışmaya başladım. Yabancı biriyle ev tutmak yerine forumdan bir arkadaşım olsun istedim. Tek başıma yükünü kaldıramayacağımı düşündüğüm için en azından bir arkadaş arıyorum. Evi olana da ev arkadaşı olabilirim. Help me pls.

İyi forumlar.
Merhabalar abilerim, hocalarım. Arkadaşımdan bozuk diye aldığım bir ups güç kaynağı var elimde ve tamir etmek, ya da en azından uğraşmak için aldım. Az çok elektronik bilgim var gerekli ekipmanım da var. Cihaz çalışmıyor tepki vermiyor. Sizce nesi arızalanmış olabilir? Test etmek için içini açayım dedim ama kocaman bir devresi var, çok da karışık değil aslında ama nasıl test edeceğimi de bilemedim açıkçası. Aküsünü çıkarıp ölçtüm, 0.6 volt görünüyor, muhtemelen bitmiş ya da komple bozulmuştur bilemiyorum. Alet uzun zamandır yatıyor çalışmadığı için.

Fotoğraflarını da şuradaki linkten görebilirsiniz:https://www.dropbox.com/sh/hjm67h37a5yykms/AABlTVQ8hsHUm1zsnlNXcT_Ya?dl=0

Çok aciliyeti yok, hobi olarak ilgilenmek, merak ettiklerimi öğrenmek ve kendimi geliştirmek için uğraşmak istedim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi forumlar.
Merhaba arkadaşlar, Hi-Fi sistemler konusunda çok acemiyim. Evde ufak düzenleme yaparken bass kalitesinin düştüğünü farkettim, deneyimli arkadaşların fikirlerini almak için yazıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Evimde bulunan arçelik MS-5740 model ses sisteminin bir hoparlörünün kablosuna ek uzatma yaptım. Ana ünite ile ile bir kolon aynı yerde, diğeri diğer köşede olacağı için haliyle kabloyu uzatmam gerekiyordu. Hurdacıdan bir kablo edindim ve uç uca ekledim. Ekleme kısmında sorun yok, hoperlörler sorunsuz çalışıyor fakat uzatma yaptığım kabinde bass zayıf gelmeye başladı. Acaba kaloyu lehimsiz bağladığım için olabilir mi? Yoksa bağladığım kabloda mı bir sıkıntı var?

Ayrıca belirteyim, 2x120 watt RMS çıkışa sahip cihaz ve orjinal kabinleri, 80 W sub, 40 W surround hoperlöre sahip her biri.

Şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz gibi lenovo Y510p modeli çok ısınmasıyla bilinir, bu yüzden benim de başımı çok ağrıttı kendisi. Ben de araştırmalarım sonucu böyle bir çözüm buldum denemekten zarar gelmez deyip denedim sonuçları burada paylaşıyorum.

Alıntıdır! KAYNAK!

Baştan belirteyim, bu işlemler cihazı garanti dışı bırakır, sonradan gelip benim başımın etini yemeyin garantiden kabul etmiyorlar diye.
Benim cihazım yurtdışı, garantiyi gözden çıkardığım için bu işlemleri yaptım bu da bilginize.

Şimdilik CS:GO oyunu için gözlemlerimden bahsedeyim, çok beklenmedik bir zamanda modu yaptığım için diğer oyunlarla kıyaslama fırsatı bulamadım, yakın zamanda BF4 için de bir test yaparım.

Yapmadan önce: CS:GO oyunu herşey Medium ayarda Anti Aliasing kapalı, işlemci %70 ile sınırlı iken:
İşlemci sıcaklıkları 80 derece, ekran kartları ikisinde de 98 derece oluyordu. İşlemci %100 olduğunda o da 98 dereceleri buluyordu. SS alamadım, dediğim gibi beklenmedik zamanda yaptım modu.

Yaptıktan sonra: CS:GO oyunu açtım, herşey full ayarda HIGH ve VERY HIGH. Aynı zamanda Anti Alliasing 16x (yani en üstte) ve işlemci %100 modda iken sonuçlar şu şekilde:

Gördüğünüz gibi full ayarlarda işlemci 80 derece civarında geziyor, ekran kartları da 92 derece maksimum. Moddan sonra bilgisayar derin bir nefes aldı onu farkettim.
Aynı zamanda, ayarları en yüksek ayarlamama rağmen fps'de ciddi derecede yükseliş fark ettim, malum ısınmadan dolayı fps de oldukça düşüyordu. Çok işime yaradı yani.

Gelelim modu nasıl yaptık:
Öncelikle arka kapağı söktüm ve tel ızgarayı çıkardım yerinden. İlk işim ızgara üzerindeki toz tutucu katmanı sökmek oldu, çünkü çok toz tutuyor ve haliyle hava akımını önlüyordu. Sonrasında resimlerde gördüğünüz üzere fanların daha fazla hava akımı alabilmesi için üstlerini açtım.

ÖNCE:
metal ızgarayı çıkardım.

İşlemci fanı üzerinde keseceğim kısmı çizdim.

Ekran kartı fanı için de çizdim.

Çizdiğim yerlerden, matkap ucu yardımıyla kestim. Tabii bunu yaparken metal ızgaranın tutacağı delikleri yok etmemeye dikkat ederek, kenarlarda çirkin görünmesine rağmen biraz bıraktım, zaten ızgarayı takınca görünmüyor bile dert etmeyin.

SONUÇ:

Bu da tamamlanıp kapatılmış hali.

Yeter mi? Elbette yetmez! Yakın bir zamanda içini açıp Arctic Cooling MX-4 ile termal macun yenileyeceğim.

Haydi kalın sağlıcakla.
Arkadaslar merhaba, size danismak istedigim bir konu var dedigim islemciler arasinda. Oncelikle sistemden bahsedeyim:

MSI GE620DX model bilgisayarim var.

islemci: i5-2450m

ram: 8gb

ekran karti: geforce gt 635m

ssd: 240gb sandisk extreme.

Bu sisteme ait dizustu bilgisayarim son cikan oyunlarda zorlanmaya basladi, upgrade yapsam mi diye dusunmekteyim. Ancak aklima takildi, emin olamadim. Sizce islemcimin yerine i7-2670qm islemci taksam oyun konusunda performans saglar mi?

Cok defa laptop tamiri vs yaptim chipset destekliyor fakat ekran karti ve rami de goz onunde bulundurarak dusunelim, acaba biraz olsun etkili olur mu? Simdi kalkip 250-300 lira verip cikma bir islemci alirim etkisi olmayacaksa elimde patlamasin.
abilerim ablalarım, bilgisayarım asus K52J-C modeli. i5 M450 2.40ghz, 4gb ddr3 1066, nvidia g310m, 320gb hdd donanımları ile aldım. bir süre sonra cihaza donanım yükseltme yapayım dedim ve öncelikle ilk işim cihaza bir SSD almak oldu. reklam yapmak olmasın da ocz vertex 2 120gb SSD aldım. sonrasında da cihazın belleklerine de bir bakayım dedim, ancak bir tanesini çıkarttığımda üzerinde ddrIII 2gb-1333 yazdığını gördüm.

fotoğrafını da çektim şu şekilde:

şimdi benim anlamadığım, cihazı nerden araştırırsam araştıraym 1066 mhz gösteriyor. belleklerin üzerinde 1333 yazıyor. acaba yanlıklışla mı koydular yoksa var mı bunda bir bit yeniği . ben bilemedim ustalar siz de bir el atın lütfen..

ayrıca cihazın (bildiğim üzere) chipset modeli HM55, bunu da araştırdım ama bir sonuca varamadım son olarak size sorayım dedim. eğer destekliyorsa direk 1333 alacağım, eğer yok bu 1066'dan öteye gidemeyecekse ona göre hareket edeceğim.

şimdiden saygılar, teşekkürler.. iyi günler..
Hakkında
Meslek: Haberleşme mühendisi
İlgi Alanları: Donanım
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Oyun Platformu
PC
Steam
yicip
Ses Sistemi
Logitech
Motosiklet
KTM
İşlemci
Intel
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.379
İkinci El Bölümü Mesajları: 114
Konularının görüntülenme sayısı: 22.606 (Bu ay: 333)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 203 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.