Teğmen
04 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bu sabah bilgisayar çalışır vaziyetteydi. Bir saat kadar oyun oynayıp işe gittim giderken de kapattım. Eve geldim açtım bilgisayarı ekrana görüntü gelmedi. Allah allah dedim reset attım reset atmadı. powera uzun bastım kapatmadı kendini. Psu dan kapattım neyse.
Sorunu anlamak için tek tek önce hdd yi çıkarıp denedim. Ekrana görüntü gelmedi. Sonra ramleri söktüm tek taktım çift taktım yerlerini değiştirdim olmadı. En son fark ettim ki işlemci fanı dönmüyor. Ama fana dokunuyorum dönmeye başlıyor. Herneyse işlemci soğutucusunun vidalarını biraz gevşettim yaptığım işlem sadece budur. Açtım ve görüntü geldi ekrana. Sonra işlemci soğutucusunun vidalarını az sıktım ve şu an bilgisayar çalışır vaziyette.
Şimdi sıkıntı nerede ? Anakartta mı işlemci de mi ? Vidaları gevşetince neden açılır ? Vidalarla ne alakası vardır ?
Daha önce başına gelen var mıdır yokmudur bilmem ama sorun anakartta ise vereyim garantiye gitsin. Ama garantiye verdiğimde servis böyle bir sorunla karşılaşmazsa o zaman bu bozuk değil diyip geri yollarlar.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim anakartı 2 aydır kullanıyorum. Hiçbir bios güncellemesi yapmamıştım taki düne kadar. Güncellemeden önce işlemci boşta sıcaklığı 24 derece idi. Güncellemeden sonra 37-38 derecelerde boştayken.
Yükte ise yine benzer sonuçlar. Güncelleme öncesi 36 dereceyi geçmeyen işlemci güncellemeden sonra 46 dan aşşağı inmiyor.
İşlemcim fx 6300
Soğutucum xigmatek kule tipi. (modelini hatırlamadım 60 liralık olan)
Kasa Haf 912 advanced. (önce 20 üstte 20 yan kapakta 14 egzos 12 cm fan var)

Bu artışın sebebi ne olabilir. Benim eski değerlerim mi yanlıştı yoksa ? Bir fikri olan paylaşırsa sevinirim.
Ayrıca eski biosa dönme şansım var mıdır nasıl yapılır ?
Arkadaşlar xmatek pantheon kasa aldım içinde 600 w güç kaynağı vardı. her neyse sisteme taktım 2-3 saat sonra güç kaynağından tiz bir ses gelmeye başladı rahatsız edici. ara ara geliyor gidiyordu. neyse servise götürdüm güç kaynağının yetmediğini söylediler. iade ettim yerine boş kasa ve corshare cx750 aldım +80 . Getirdim eve taktım bağladım bi heves kurtuldum sanıyorken. aynı ses bunda da baş gösterdi.
Sesin güç kaynağından geldiğini !00 % eminim. Ekran kartından da ses geliyor ama yüklenince. Güç kaynağı ise şu an bile ötüyor. Windows açılırken kapanırken ötüyor. Bu arıza psu larda olan bir arıza mıdır. Sistemi kaldırmıyor mu ki çok saçma 750 w +80 kaldırması lazım. Yardım edenler fikri olanlar esirgemesin lütfen. Cevaplara göre iade edip başka marka alacağım.
sistem:
msi 970a
fx6300
7870xt
1 tb seagete baracuda
8 gb gskill 1600 mhz
zalman z11 plus
MSI
970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

AMD
FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci

GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

SEAGATE
3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk

SAPPHIRE
HD7870XT GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

XIGMATEK
ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA

*1.481,55 TL

Düşündüğüm sistem bu eksisi artısı nedir. Kasada gelen psu yeterli midir ? Bütcenin son aşaması bu lütfen haf 912 al gibi tavsiyelerde bulunmayınız. Aynı fiyata daha iyisi olabilir mi onu söyleyiniz.
iki sistem var önümde ben farklı olan parçaları yazıyorum.
ikinci el
AMD Phenom II X6 1090T Black Edition 3.20 GHZ

GIGABYTE 990FXA-UD3 AMD AM3+ 990FXA/SB950 DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 Anakart

XIGMATEK PANTHEON BLACK EDITION 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

XIGMATEK THOR'S HAMMER INTEL LGA 775/1366 & AMD 754/939/940/AM2/AM2+/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

mi yoksa sıfır

AMD
FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci

MSI
970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

ZALMAN
Z11 PLUS MidT ATX SİYAH KASA

XILENCE
XP600 600W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ R3

bu iki kasada da 7850 oc ekran kartı sıfır alınacak . ramler 8gb gskill alınacak.

ikinci el olanı alırsam 250 tl kar etmiş olacağım. değer mi? anakart ve işlemci kıyası yapabilir misiniz. ( ikinci el sistem 1 senelik oc yapılmamış ve temiz.)
Elimde 1 adet 23 inc aoc marka 3d monitor var. Crysis 3 u 3d olarak tatminkar seviyede oynayabiliyorum. Sorum ise ben bu monitorden 2 adet daha alsam 3 lu monitor yapsam 3d olarak bu oyunu oynayabilir miyim. Eger bu mumkunse sisteme upgrade yapicam. Su anki ekran kartim 6850 toxic. Bunun yerine 660ti yada 7950 almayi dusunuyorum. Hangi kart bu olayi destekler acaba yardimlarinizi bekliyorum.

Bildigim kadariyla nvidia kartlarda 3d surround ozelligi bunu destekliyor. Ama bu 3d sorround gercek 3d mi yoksa 2d yi 3d ye mi ceviriyor. Birde benim monitorum bunu destekler mi ?
Arkadaşlar 3 tane monitörü eyefinity ile bağlamak istiyorum.
2 senaryodan birini gerçekleştireceğim.
1. Elimdeki 6870 e bir 6870 daha alıp crossfire bağlamak.
2- Elimdekini çıkartıp 7950 almak.
Hangisi daha performanslı olur oyun için.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Selamlar,
Başlıkta da belirttiğim gibi ortaöğretim kpss ye gireceğim fakat üniversite de halen okumaktayım.
Sınavdan iyi bir not aldım diyelim ve üniversite okuduğum il de bir yere atandım. ö.ö olan okulumu 2. öğretim yaparlar mı ?
Veya başka bir ile atandım diyelim okul değiştirme gibi bir lükse sahip miyiz. (özellikle merak ettiğim soru bu)

Yada okurken ne çalışması seni atamazlar mı diyorsunuz ?

Bilgili arkadaşlardan hocalardan yardımlarını bekliyorum.
Selamlar.

Dizüstü bilgisayarımda realtek ALC-288 onboard ses kartı var. Creative in usb ses kartlarından alsam daha iyi bir ses elde edebilr miyim yoksa aldığma değmez mi görüşlerinizi alabilir miyim.
Ses kartımdan daha mı iyi olur bilmiyorum açıkcası ses kartımın kalitesini de bilmiyorum aynı sistemlerde farklı kartlar deneme imkanım olmadı hiç. Bu yüzden yorumlarınıza ihtiyacım var. Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Ürün şu.

http://www.webdenal.com/creative-sb-play-usb-ses-karti_164419.html?ref=idealfiyatrehberi

Arkadaşlar 2.1 sistem almayı düşünüyorum. 80 tl ye kadar. malesef bulunduğum konum itibarıyla gezip dinleyip beğenip alma şansım yok. Bu yüzden sizin görüşlerinize ihtiyacım var. Fiyat ve görüntü açısından Microlabın m-200 modelini çok beğendim. Merak ettiğim bu sistem evimde bulunan 2.1 noname sistemden ne kadar daha iyidir. Birde bunun subwooferındaki hoparlör yok. araştırdığm fotoğraflarda da göremedim. İçinde mi acaba böylesi daha mı iyi daha mı kötüdür yorumlarınızı bekliyorum.
Yoksa boşver onu m-820 mi al dersiniz. Yada herhangi dinleyip de beğendiğiniz bir sistem önerir misiniz. 80-90 tl lik. teşekkürler.

http://www.vatanbilgisayar.com/microlab-m-200-yeni-m-200-yeni-2+1-piano-black--speaker/productdetails.aspx?I_ID=43045
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 272
İkinci El Bölümü Mesajları: 85
Konularının görüntülenme sayısı: 15.624 (Bu ay: 227)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 457 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.