Yüzbaşı
03 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar merhabalar. Atiker Fast System lpg kit kullanıyorum 11 senedir. filtre bakım arıza onarım her şeyi kendim yapıyorum yıllardır.

Konumuza gelecek olursak geçen hafta lpg enjektörlerinin nozullarını usta zamanında uzak takmış. bende manifoldu söktüm benzin enjektörlerine en yakın yerden yeni delik açtım nozulları oraya yerlestirdim. Lpg enjektörlerinin de hortumlarını 11cm ye kadar hepsi eşit boy olmak üzere kısattım montajını yaptım. Manifold üzerindeki eski delikleri de güzelce kapattım. Gazın eskiye göre yanma odasına gidene kadar aldığı yol 10- 15cm arası kısalmış oldu. aracı 1 2 gün kullandım lakin tabi tekrardan kalibrasyon ayarı yapmam gerekti çünkü enjektörün yeni konumunu adapte etmem lazımdı. Pc ye bağladım ve aşağıda görselini koyduğum hayatı aldım. 2 gündür lpg de bir şekilde giden araç artık lpg ye geçmiyor. Manifold hortumlarını kontrol ettim yırtık mırtık yok. Acaba LPG Manifold sensörümü bozuldu. Benzinde hiçbir sorun yok. Hani diyeceğim ki eski delikleri güzel kapayamadım ama kapayamasam manifold hava alır ve rölanti benzinde de düzgün çalışmazdı. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Son 2 senedir arizayi çözemiyorum. Kendim de arabadan az cok anlarım. Arabam 2001 toledo. Golf4 bora ile tamamen ayni parcalari kullaniyo.

Frene basinca titreme oluyodu. Kendim yeni disk aldim taktim. Bir hafta sonra yine titremeye başladı. Diskler bozuk dedik tornalattik. Yine geçmedi. Porya yamulmustur dedik poryalari ve bilyalari da değiştik mecburen. Yeni sifir disk aldik taktik. 2 hafta sonra yine titreme başladı. Jantlar yamuk mu dedik. Jantlari baktirdik hic bisey yok. Tekrardan sifir porya sifir disk sifir balata taktik. Yine 2 hafta sonra titreme başladı. Bu sefer baktik poryalar yine yamulmus cihaz taktik öyle kontrol ettik. Kaliper aks tasiyicisina sabitleyen vidalarin ikiside yamuktu. Balatalar yamuk basiyor onlardan olur dedik. Kaliper vidalari değişti poryalar yeniden değişti(yan sanayi) yeniden sifir disk taktik. Lastikleri değiştim. Cok geçmedi 2 3 ay sonra yine titreme başladı. Ve 12 senedir kullandigim bir araba bu. Diskler sicakken yikama oldu egrildi demeyin sakin arabayi yazin hic yikatmadim. Ki zaten diskler sıcakken asla yikamaya girmem. Sorun ne olabilir. Su an frene basiyoruk direksiyon titriyo baya. Cildiracam. 1 2 bin tl para harcadim ve sorun çözülmedi. Gittigim ustam arkadasim. Frenciye sorduk herkes kitlendi kaldi. Kafayi yemek üzereyiz. Basina böyle bir olay gelen var mi. Diskleri sokmeden araba üzerinde torna bile yaptık . 2 hafta sonra yine başladı. Yavaslarken de hep kompresyonla yavaslarim. Cok sakin araba kullanirim. Arabama binen 10dk sonra uykusu gelir o derece.
Arac Seat Toledo 2. Golf4 ve Bora ile herseyi %100 ayni. Arkadaslar arabanin kalorifer petegi tikandigi için. Klima içinde ki tozlari da silmek adina arabanin torpidosunu soktum. Karsima soldan saga uzanan demir çıktı. Bu demirin iki yandaki vidalarimi soktum ama ortadan tutan vidasini sokemedim.

Arac Seat Toledo 2. Golf4 ve Bora ile herseyi %100 ayni. Arkadaslar arabanin kalorifer petegi tikandigi için. Klima içinde ki tozlari da silmek adina arabanin torpidosunu soktum. Karsima soldan saga uzanan demir çıktı. Bu demirin iki yandaki vidalarimi soktum ama ortadan tutan vidasini sokemedim.

Hayirli cumalar oncelikle.

Sevgili canlar. Sikintim su: arabam 2001 seat toledo 192bin km de. Araç 11 senedir bende. Onden kazasi hiç olmadi. Ama 1 senedir 120 den sonra direksiyon acayip titriyor. 120ye kadar yag gibi akiyo yolda 120den 140 a kadar direksiyon yerinden kopacak sanki. Kocaelinde ekip otoya gittim salincak burcu dediler. Ya dedim salincaklarda sikinti yok. Neyse 200liraya degistiler. Degisen bisi olmadi o kadar da derdimi anlattim kocaelinde baya bilinen bir yer ama fos cikti. Baska bi ustaya gittim orda jantlarina baktir dedi. Rot balans ayarina gittim ordaki usta hic bi bozukluk yok dedi. Jantlarin da düzgün dedi. Neyse geri geldim ustaya aks dan olabilir dedi. Direksiyon kutumda cok minnacik zar zor belli olabilen hafif bir bosluk var. Ondan olur mu dedim. Yok direksiyondan degil dedi. Aks bu dedi. Baska ustaya gittim poryalardan olur dedi. Baska usta rot milinden olur dedi. Ya kafayi yicem. Amortisor dediler gittim dunya para verdim degistim ama hala titriyo. Salincak burcu dediler degistik aynı. Her usta kafasina gore bisi diyo. Böyle giderse arabayi sifirlicam orayi degis burayi değiş. Daha once basina boyle bisi gelen var mi acaba.

120ye kadar yag gibi akiyo yolda. 120 den sonra direksiyon sanki bosa cikiyomus gibi bi his geliyo ve titriyo acayip. Amortisorler salincak burclari fren diskleri balatalar degisti. Rot baslari degisti. Sorun nedir acaba?

Porya mi

Aks lar mi

Direksiyon kutusu mu

Rot mili mi

Nedir kafayi yicem. İşini bilmeyen ustalar yüzünden dunya masraf ettim arabaya.

Teşekkürler....
Arkadaslar araba 2001 seat toledo 1.6 AKL motor

Aksam yolda gelirken kalorifer soguk uflemeye basladı bırden sonra hararet 110 dereceye cıktı. Saga cektım termostat borusu buz gibiydi. Ama benim anlamadıgım hararet 110 da ıken neden soguk ufluyor araba. Yarım saat once bırseyı yoktu cayır cayır sıcak ufluyordu. Eskıden dogan hararet yapınca kalorıferı acardık kı sogumasına yardım etsın. Ama ben bunu anlamadım dısarısı -4 derece hızım 100 araba delı gıbı onden soguk ruzgar yiyor hararet 110 da kalorıfer buz gıbı. Hepsı anıden oldu. Termostadı 2 ay once degısmıstım. Termostat tekrar bozuldu tamam da kalorıfer neden bırden ısıtmamaya basladı. Antıfırız agzına kadar dolu.

Tesekkurler
arkadaşlar aracım 2001 seat toledo. sol sinyalde ya da 4lülerde sorun yok fakat sağ sinyal bazen takılıyor daha doğrusu sinyali veriyorum sorun yok sonra tik tak sesi birden seri bir şekilde çalışıyor ve göstergelerdeki sağ dönüş simgesi sönüyor dolayısıyla sinyal lambaları da sönüyor.

Sinyal kolumu bozuk yoksa sinyal rölesi mi. sinyal rölesi 4lü flaşörün kendisi,içinde barındırıyor yani.
bu ürün Türkiye'de yok, bunun eşdeğeri yada aynısını nasıl buluruz..

otoparcasepeti.com dan Seat toledo aracım için şöför kapısı cam kaldırma mekanizması aldım.. kargo ertesi gün geldi. ne göreyim pakatte sadece halatlar var, klipsler ile makara yok. Halbuki ürün satış sayfasındaki fotoda hepsi set halinde gösteriliyor. neyse ben durumu kendilerine ilettim. Bircan bey denen herif yok bizede parçalar böle geliyor bilmem ne diyor bana.. yahu dedim arkadaş o beni alakadar etmez o zaman ürün sayfasında paket içeriğini düzelteceksiniz.. şu parçalar yok diyeceksiniz.. nese bağırış çağırış derken öteki parçaları da yollayacabilecekleri fakat ücret isteyeceklerini sölediler.. ben niye ek ücret ödeyeyim dedim ya. nese yine bağırış çağırış. yolladılar öteki parçaları da. aman Allah'ım gelen parçalar sağ kapıya ait. üstüne basa basa şöför kapısı parçaları dedim o kadar ama yine beni mağdur ettiler..

konuştuğum bircan bey denen herif tam bir saygısız.

Siz siz olun sakın ha sakın otoparcasepeti.com dan ürün almayın... tam bir rezelet. Ticari ahlakları kesinlikle yok. Allah kitap konusunda hassasiyetleri gördüğüm kadarıyla yok gibi.

Beni bu forumda tanıyan tanır. Ben boş konuşan bir adam değilim.. Yalan konuşmayan dolandırıcı olamayan delikanlı olanlara burdan Selam olsun..
50tl ye aldığım park sensörünü kendim taktım.. çok acele iş yaptım, aslında sevmem acele iş yapmayı ama öyle gerekti araba akşama lazımdı çünki.. tampona sensör takma fotolarını çekmeyi unuttum arkadaşlar malesef ama başka araca yaptığım montaj fotolarım var aynı prensip zaten.. kendisi takmak isteyen arkadaşlara yol gösterme babında paylaşayım dedim..
kampanalarıda kırmızıya boyadım ama foto çekmedim en son :(
sensörleri beyaz aldım kırmızı transparan folyo ile kapladım bu renk oldular.. hiç kimse folyo olduğunu anlayamıyor
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 904
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 188.114 (Bu ay: 2.299)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 131 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.