Yarbay
29 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 102 (Bu ay: 4)
Gönderileri
Arkadaşlar şu an itibariyle sıcaklar memlekette etkisini göstermeye başladı ve ilk defa bugün bilgisayar başında bunaldım. Evde klima koyacak uygun yerim yok o nedenle vantilatör almak durumundayım. Yalnız bilgisayarda vs. en sevmediğim şey fan sesi. Bildiğiniz ve fan sesinin neredeyse duyulmadığı ya da çok az geldiği bir marka/model var mı?
Bir de tavan vantilatörü deneyen var mı evde? İş yeri tamam da evde nasıl olur çok mu gelir sağlıksız mı olur bilemedim.
Arkadaşlar hepsiburada.com üzerinden aldığım ve severek kullandığım g305 farenin yandaki 3. tuşu artık tepki vermiyor ve garantiye yollamak istiyorum. Bunu tam olarak nereye göndereceğim nasıl yapacağım bir türlü bulamadım. Yakınlarda logi firmasıyla bu şekilde iletişime geçmiş birisi varsa aydınlatabilir mi acaba?
Peugout 301 Allure sahibiyim. Koltuklar gri renkte ve sanırım ıslak şort vs. ile oturmaktan koltukta yer yer lekeler mevcut. Oto yıkamacıya götürmeden kendim temizlemek istiyorum fakat hangi temizleme ürününü kullanacağımı bilmiyorum. Daha önce hiç böyle bir uygulama da yapmadım. Bilgisi olan var mı bu konuda?
Hiç heyecanlandırmadı. BF3'ün traileri çıktığında o müziklerle birlikte filan başım dönmüştü resmen. Bu ise çok üstünkörü bir oyunmuş gibi geliyor. Dar alana sıkışmış bir oyuna benziyor. Gerçekten topyekun cephe hissinden uzak bir oyun olacağa benziyor. Sanırım BC2'den bu yana ilk defa bir bf oyununu indirime düşünce alacağım. Çünkü dediğim gibi hiç heyecanım yok.
Arkadaşlar twitter'da felipepepe adlı bir kullanıcı birçok katılımcının desteği ile 1975'ten günümüze CRPG oyunlarını pdf formatında derlemiş ve çok güzel bir eser ortaya çıkarmış. 528 sayfalık bir şaheser deyim yerindeyse. Tamamen ücretsiz indirilebiliyor ve adam alın basın kullanın diyor. Arada güncelleme gelse de içerisinde zaten bilindik bilinmedik birçok güzel oyun var. Buyurun sitesi ve indirme linki:
https://crpgbook.wordpress.com/
https://crpgbook.files.wordpress.com/2018/02/crpg_book_1-0-3.pdf

https://twitter.com/RPGCodex
https://twitter.com/felipepepe
Seidon 120v aldım ve bana aşırı sesli geldi. Sistem boşta da yükte de ses seviyesinde değişme yoktu hep sesli hep sesli idi. Yalnız fanlardan bahsetmiyorum zaten hali hazırda bir kontrolcüm(
) vardı ve fanları ona bağlamıştım. Bu ses pompadan geliyordu. Ben de dün gözümü kararttım ve pompayı direkt fan kontrolcüye bağladım. Devir saati 2300 civarında idi onu da 1500'lere çektim ve ses istediğim/olması gereken düzeye geldi. Şimdi durumlar iyi gibi BF4 gibi oyunlar oynadım OCCTPT gibi yazılımlarla CPU'ya yüklendim herhangi bir sorun çıkmadı. Sistem boşta sıcaklık 40 yükte 60. Radyatör fanını durdursam bile değişmiyor hep aynı aralıkta hemen hemen. Bu konuda bir sorunum yok.
Benim merak ettiğim bu piyasada satılan pompa kontrolcüler o kadar pahalı iken böyle Scyete Ace Master gibi bir cihazın bunu daha ne kadar kaldırıp kaldıramayacağı. Bu Ace Master gücünü molex kablodan alıyor bunu da belirteyim. İlerde bir patlama yaşanırsa size buradan haber veririm artık. :)

Evet arkadaşlar ne zaman şöyle ne tür mevzular konuşuluyor diye popüler konulara girsem sayfanın yarısı benimle hiç alakası olmayan konulardan ibaret oluyor. Örneğin ben bu site üzerinden araç ve spor takibi yapmıyorum ama listede hep en tepede bunlar oluyor. Bir de bazı oyun türleri vs. hiç ama hiç ilgimi çekmiyor. Bence popüler konularda konu başlıkları bir şekilde tek tek işaretlemeli olmalı.
İyice sıcak bastırdı hiç esmiyor da... Klima da masraflı hem kurulumu sıkıntı(site yönetimi, ev içi ustalar vs.) vantilatör desem devrilecek korkusu sesi...

Tavandakiler sessiz gibi duruyor var mı kullanan alsak mı ne yapsak?
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarımdan miracast yayını ile içerideki televizyonuma görüntü aktarmak istiyorum. TV tarafında Belkin Miracast Adapter kullanıyorum. Masaüstünde herhangi bir wifi parçası bulunmamakta. Tam olarak ne almam gerektiğine karar veremedim. USB mi yoksa PCI mı alsam tam emin olamıyoum. USB tarafındahttp://www.ebay.com/itm/Cirago-Bluetooth-3-0-High-Speed-Wi-Fi-B-G-N-Mini-USB-Adapter-Class-2-BTA7300-/251130443518 böyle bir ürün var. Bluetooth olması da benim için çok iyi(içeriden yani televizyonun olduğu yerden klavye fare kontrol edebilirim belki)
PCI tarafında pek bir şey bulamadım işin aslı. Bir de USB olan cihaz ile miracast yayını yapılır mı onu da bilmiyorum. Bu wifinin mi yoksa anakart-işlemcinin mi özelliği ondan da tam emin değilim.
işlemci intel 3570k anakart msi z77a gd 45

Fikri olan varsa bir el atın lütfen.
Toshiba Encore WT8 win 8.1 tablet kullanıyorum. Yanına bir de Microsoft Wedge klavye aldım. bluetooth üzerinden bağlanıyor.

Yalnız bir sıkıntım var: BT klavye aktif olduğunda, ekrandaki herhangi bir yazı yazma yerine geldiğimde hala sanal klavye devreye giriyor ve ekranın yarısı kapanıyor haliyle. Bu durumdan epeyce rahatsız oldum ve ayarlarda da herhangi bir şey göremedim. Bt ile bağlandığımda klavyenin aktif olmasını sağlayacak bir ayar var mıdır acaba?
Hakkında
Forum İmzası:
Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter. bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: oldumu denmez oldu mu denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.
Forum İkinci El İmzası:
Teknoloji ile ilgili bir sitenin 2. el alışveriş bölümünde kar amaçlı alım satım yapan insanlardan uzak durmaya çalışıyorum. Eğer siz de benim gibi sisteminizi güncellemek adına alış veriş yapıyorsanız benimle iletişime geçin. 3 kuruşa aldığı ürünü 5 kuruşa başkasına kakalamak isteyen arkadaşlar lütfen benden uzak durun.
Hakkımda:
eb8df03bd6ed8cc3522516315716dbb52.jpg
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Sony
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
keremchaos
TV
Sony
Notebook
Dell
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.484
İkinci El Bölümü Mesajları: 152
Konularının görüntülenme sayısı: 175.406 (Bu ay: 1.070)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 114 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.