Teğmen
23 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba 15.02 tarihinde başım dönmesi sonucu elimdeki porselen bardakla yere düştüm sağ el işaret 2 tendonum ve sinirlerim parçalandı. Panikle arkadaşım ambulansı aradı. Hastahaneye yakınlığım 5 dakika ve aşırı kanamam vardı. parmağım neredeyse sallanıyordu. İlk rezalet ambulansın gelmesi ama evi bulamaması bize kapının önünde bekleyin dediler zor bela aşşağı indik ambulansı görüyoruz ama bizi görmüyorlar.Onlar sokağın başında telefonda ambulansa aşşağıya gelin diyoruz(sokağın aşşağısına) sizi görüyoruz diyoruz yok siz gelin diyorlar. Neyse şapır şapır damlayan kanla biz gittik. Eğer boğazım vs kesilmiş olsa şimdiye çoktan ölmüştüm.

Beni en yakın hastahane olan uludağ fakültesine götürdüler.Doktorlar görür görmez tetenoz yaptılar,ardından acil dikmeye çalıştılar. 2. rezalet burda başlıyor. Bayağı genç bir stajeri yanında bi doktorla dikmesi için eline iğne iplik verdiler ama parmağım o kadar parçalanmış ki 2 kere uyuşturmasına rağmen hiçbirşey değişmedi kobay gibi uğraştı ve cidden aşırı acıyordu. daha sonra doktor geçti başına +

,'' kaç dikiş atıldı'' diye sormama rağmen daha hiç atılmadı dedi. Bide gerçek dikiş acısdını dakikalarca çektim. İçinde 8-10 tane parça kalmasına rağmen üzerine diktiler ve yarın çok acil gelmen gerek seni acilen amelyat etmemiz gerek dediler. PLastik cerrahi gerekiyormuş ve Bursada yalnızca 2 tane varmış. Tamam dedim pansuman yapıldı sabah oldu 9.30 da hastahaneye gitttim.

Sabah olunca direkt plastik cerraha gittim ve bana şu an yer olmadığını amelyat olmanın 2 hafta bulabileceğini söyledi.Hastahanede yer yokmuş.Hani sağlık sistemimiz mükemmeldi ya hani eskiden haftalarca hastahane kuyruğu bekliyorduk ya alın size uçmuş sağlık sistemi.Elimde 8-10 batık parça ve tutmamış daha pansumanı açar açmaz dikişlerin aralarından akan kanla 1 2 hafta beklememi istiyorlar. Ve zaman geçtikçe tendon önce avuca daha sonra bileğe kayıyormuş.Amelyat boyutu git gide artıyor yani. Neyse daha sonra özel hastahaneye gitmeye karar verdim. Oraya gider gitmez elimi açtılar ve heryer kan oldu parmağım ise gittikçe hissizleşmişti.Doktor görür görmez amelyata aldı ve tendon geriye kaçmadan kurtarıldı. Şu an bile çok acıyor ama 1 2 hafta bekleseydim parmağın kurtulacağını danmıyordum.Eğer kenarda biraz parası olmayan gariban biriyse asla kurtulamazdı. Bu kadar kötü sağlık sistemini hala ne hakla övüyorlar bilemiyorum. Yazım hataları varsa kusura bakmayın biraz zorlanıyorum.Sevgiler..

Merhaba monster bilgisayarım var biraz eski. İçinde 960m var. Oyunu açtığım zaman düşük mesela 20 15 fps ile açılıyor. Şarj soketini çıkarıp takıyorum fps düzeliyor. Şimdi pcnin bataryası öldü oyun açtığımda düşük fps olarak açılıyor. Fişi çıkarıp takıcam ama batarya ölü olduğu için çıkarınca tak diye kapanıyor.Ben bu pcde oyunlrı nasıl çıkarp takmadan normal fps ini alırım?

Aklımda bir proje var.Çizdiğim parçaları önce 3D yazıcıda bastırıp sonra kalıbını almam gerekiyor. Ama parçalar çok küçük 5 mm 3mm gibi detayları var.3D yazıcı bunları basabilir mi?

Cuma günü akşamı köpeğim kanserden öldü. Cumartesi sabah erkenden 199'u aradım durumu anlattım izin için evde kalmaması gerektiğini gömme gerekliliğini ve pazartesiye kadar beklememesi gerektiğini söyledim, izin almak için başvuru yaptım. Sabah 8 de yaptığım başvuru saat 15 te telefonuma gelen mesajla reddedildi! 199 u bağlanmak zaten yarım saatten fazla sürüyor. Zar zor da olsa bağlandım tekrar niye böyle olduğunu sordum. Telefondaki görevli tersleyerek ve bağırarak yapabileceğimiz bişey yok elimizde genelde yok sokağa çıkamazsınız Kısaca ne yaparsanız yapın dedi.Pazartesi bugün işyerimden izin almam imkansız olduğu için hiç bir şey yapamadım.Evde 3 gün bekledi.Cidden çok zor bir durum. Zar zor bir arkadaş ayarlayıp yaptırdım ve bebekliğinden bugüne kadar evladım gibi baktığım can parçamın son görevini ben bu devlet yüzünden yerine getiremedim. Artık iyice nefret ediyorum bu ülkeden!

Bu yamayla ilgilenen bi arkadaş vardı ama bırakmış.Yapay zeka da olsa bu oyunun Türkçe yamasını görmek çok iyi olurdu.

Merhaba zeytin fabrikalarındaki tiksinç olayı size direkt anlatacağım. Bu olaydan sonra zeytin yemekten tiksinebilirsiniz. Bursanın mudanya ilçesini bilen bilir bir çok zeytin ağacı var. Ve bir ok zeytin yapım fabrikaları var. Bir gün dayım çağırdı dedi yardıma gelirsen sana iyi harçlık vereceğim. Gittik zeytinleri topladık akşamında ise ismini vermeyeceğim ama çok bilindik bir zeytin fabrikasına siyah zeytinleri satmaya gittik. Fabrikanın zeytin üretilen yeri şu şekilde arkadaşlar; bir kuyu var içerisine çok fazla zeytini atıyorlar sonra yavaş yavaş üstten bi presle onu sıkıştırıyorlar. Buraya kadar her şey güzel. Fakat sıkıştırdıkça yüzeye suyu çıkıyor ve size yemin ediyorum içerlerinde fareler böcekler yüzüyor. O kazanların örnek resmini şuraya koyuyorum

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/56/c5/7f/56c57f2c24bbd91c3d2defc6d1a0f264.png&t=0&width=480&text=1

Ek olarak en temiz diyeceğimiz yerler dahi köylülerden zeytin alıyor. O köylüler kendi bahelerinde evlerinde vs de bu şekilde fakat ahşaptan kazanlar var. Üzerlerine bir dairesel tahta onun üzerine de taş koyuyorlar. Ve emin olun onların içinde fareler böcekler sinekler yüzüyor. Tamam direkt zeytin üzerine gelmiyor fakat o zeytinin suyunun içinde geziyor. Ve bu zeytinler de en temiz diyebileceğimiz fabrikalara satılıyor. Bunları gördükten sonra siyah zeytin yememeye karar verdim. Size tavsiyem ya siyah zeytin yemeyin ya da bunları bilerek yiyin.

Merhaba trackir yapacağım ir filtresini sökeceğim ama ps3 eye kamera versiyon 1 lazımmış. 2. el alacağım nasıl anlayacağım hangi versiyon olduğunu?
Oyunu açıyor ilk kullanım şartlaırnı vs kabul ediyorsun ardından ses gibi bişey seçiyorsun çat oyundan atıyor hiç bir hata vs vermeden . Sürücüler güncel 1060 6gb
Malum ülkeye virüs geldi. Şu an için ülkemizde kaos olmasa da küresel anlamda bir kaos var. Olası karantina durumunda evden çıkamayağımız için belli bi miktar stok yapmalıyız şimdiden.Çünkü olası kaos durumunda marketlerde birşey bulamayacağuz. Peki marketten ne alınmalı sizce? Benim aklıma gelenler. Sizce neler gerek?

Dev boy makarna
pirinç
bakliyat
çerez
Su
STAR WARS™ Knights of the Old Republic™ II - The Sith Lords™ Oyununun 1. si çıktı çok mükemmel oyun 2. sini niye kimse çevirmiyor? Türkçe yamayı hakediyor
Hakkında
Forum İmzası:
R@W3()!/!
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 278
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 15.301 (Bu ay: 524)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 448 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.