T

Yüzbaşı
23 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Uygulamadan geçip finalden kalınca, dersi seneye alttan alırken uygulama sınavına tekrar girme zorunluluğumuz oluyor mu? Üniversitenin yönetmeliğinde yazmıyor.
Yıllar önce disk birleştiricisi yaptığımda dosyalarım bozulmuştu disk birleştiricisinden değildir tesadüftür demiştim. Bugün HDD yavaşladı internette araştırırken disk birleştiricisi yapın demişler. Yapmak istemedim biraz araştırdım disk birleştiricisi dosyaları bozar mı diye. Kimsenin başına gelmemiş sanırım ki hiç öyle bi problemin olabileceğini söyleyen bi sayfayla karşılaşmadım. Neyse dedim yapayım bakalım dedim ve yaptım. Sonuç olarak önemli fotoğraflarım ve videolarım gg oldu.

Sokmuşum diskine de birleştirmesine de. Disk birleştirmesi tavsiye edenlere sesleniyorum; Diskin içindeki dosyaların ırzına geçicekse olmaz olsun öyle olgu. Tavsiye mavsiye etmeyin anasını satiyim.

"Backup alsaydın ya öncesinde" diyecek olan akıllılar da hiç uğraşmasın. Benim asıl amacım zaten backup almaktı. HDD yavaşladığı için dosyaları alamıyordum 500GB lık dosya saniyede 500kb ile yıllar sürer. Ben de önce disk birleştirmesi mirleştirmesi her ne zıkkım yapıyorsam yapayım HDD biraz açılsın sonra alırım dosyalarımı dedim sonuç bu.
Beyler Lol'e geçen ay başladım.Şuan 30 level'ım.

Sadece ama sadece solo Darius oynadım bu zamana kadar bi kaç kez Malp sup oynadığım maçları saymazsak. O yüzden Darius ile iyiyim diğer tüm lane ve herolarla kötüyüm.

Artık sıkıldım sürekli aynı heroyu oynamaktan ve başka herolar denemek istedim. Aramda annie gelmişti biraz hoşuma gitmişti. Dedim şunu bi öğreniyim.

Aldım Annie'yi geçtim mide , karşıma Diana geldi. Daha maçın başında tek komboya indiriyor beni. Ne kadar uğraşsam da 1/7 falan gititm küfür üstüne küfür yedim. Yav kardeşim uğraşıyorum ne küfür ediyorsun?

Sonraki maçta karşıdaki Diana bizim takıma geldi.Ben solo gitmek istedim çünkü sinirlendim. Adam Diana'ya karşı yapabilceğin bişey yoktu dedi. Zaten Solo alınca 20/1 gittim Dariusla yine.

Neyse o maç bitince yine Annie deneyeyim dedim. Aldım Talon geldi karşıma. Çok ilginç durumlar oldu sürekli milimetrik canla kurtulup beni aldı Talon. Sonra kasmış bulundu yine feedledim. Üstelik Annie o kadar yavaş ki farm bile yapamıyorum.

Neyse yine küfür yedim ana bacı...

Adam gelmiş "Oynamayı bilmiyorsan niye alıyorsun o şampiyonu?" . Üstelik bu küfür eden 2 adam da master yi almıştı.

Master yi oyuncuları hep mi böyle anlamıyorum ki. Ulan sen ananın karnından master yi'yi öğrenmiş olarak mı doğdun?

Bu oyun hep böyle mi yoksa ben mi hatalıyım?
Abimin maaşının 1/4'üne haciz konuluyor. Şimdi ben onun hesabına para atsam o paraya da haciz konulma riski var mı? Banka Finans Bank.
Küçük çaplı tek başıma oyun yapıp satıyorum 1 senedir ve artık biraz daha büyük çaplı işlere el atmam gerektiğini düşündüm.

Guitar Hero tarzında, müzikle senkron butonlar gelince basılan oyunlardan yapmayı düşündüm ama bu oyunda kullanacağım şarkıların telifleri için tek tek şarkıcılarla irtibata mı geçmem gerekiyor?

Yani şarkıların coverları veya piano ile çalınmış olanları falan telif hakkını geçmek için bi yöntem değil sanıyorum.

Bu tip oyun yapan adamlar nasıl tek tek tüm şarkıcılarla iletişime geçiyorlar?,

Mesela Mstar , jadde gibi dans oyunları da var adamlarda sürüyle şarkı var.
Edit : Arkadaşlar bu sefer nasıl olmuş fikirlerinize çok fazla ihtiyacım var ve kötüyse gerçekten laps diye kötü diyin çünkü gerçekçi yorumlar çok önemli benim için.Şuan için hayat memat meselesi :D
https://vocaroo.com/i/s04f71lqQnPc

Acun abi Alamanya'dan katılmıyorum bit bax da yapmayacağım.

İngilizce şarkı sevenler için :https://vocaroo.com/i/s0o18JwDtiEF

Türkçe şarkı sevenler için :https://vocaroo.com/i/s0FRPvbR39qr

Yaş 22, ses biraz ince.

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.
Arkadaşlar bugün bilgisayarı açtığımda Google'ı değişmiş olarak buldum.Sağ üstteki hızlı uygulamalar kısmı falan kalkmış,arama yapınca herşey sola kaymış sanki mobil görünümdeymiş gibi,görseller desen rezalet sanki 2005'teki Google gibi.

Chrome'u silip kaldırdım işe yaramadı Appdata'daki dosyaları falan sildim ama işe yaramadı.Diğer pc'de normal,proxy ile girince de normal bir tek bende bozuk.Neden kaynaklanıyor olabilir? Sinir oldum işimi gücümü yapamıyorum kafam takıldı buna.

Merhaba arkadaşlar

Bilgisayarıma en son format attığımdan beri açılışlarda internete bağlanamama sorunu var.

Google Chrome'a girince "Ana bilgisayar çözümleniyor" da kalıyor(Evdeki diğer tüm cihazlar düzgün bağlanıyor).

Ağ bağlantılarından kablolu bağlantıyı 10-15 kez devredışı bırakıp etkinleştirdiğim zaman düzeliyor.

Son zamanlarda devre dışı bırakıp etkinleştirdiğimde bilgisayarın mouse bile kasacak şekilde kastığını gördüm.(i5 6500 3.20ghz, 8gb ram, gtx 960)

Görev yöneticisinde 'Hizmet ana bilgisayarı :Yerel hizmet' adında bi işlem(svchost) %100 cpu ve 1GB ram yiyor bu devre dışı bırakıp etkinle işleminden sonra bi 5-10 dakika.

Sorunun neden kaynaklandığını bilen var mı?

Merhaba arkadaşlar,

Oyun geliştiricisiyim,MySQL ve PHP hakkında hiç bilgim yok.Bir Skor tablosu oluşturmaya çalışıyorum.Tabloya yeni skor girmek istediğimde Query false oluyor ve hata mesajını alıyorum,yeni sütun girmiyor.Free serverda denediğimde oluyor ama kendi serverımda denediğimde olmuyor.

Php dosyamın içindeki kod şu şekilde;

<?php

$db = "DATABASE İSMİM";//Your database name
$dbu = "DATABASE USERNAME'İM";//Your database username
$dbp = "DATABASE ŞİFREM";//Your database users' password
$host = "localhost";//MySQL server - usually localhost

$dblink = mysql_connect($host,$dbu,$dbp);
$seldb = mysql_select_db($db);

if(isset($_GET['name']) && isset($_GET['score'])){

//Lightly sanitize the GET's to prevent SQL injections and possible XSS attacks
$name = strip_tags(mysql_real_escape_string($_GET['name']));
$score = strip_tags(mysql_real_escape_string($_GET['score']));
$sql = mysql_query("INSERT INTO `$db`.`scores` (`id`,`name`,`score`) VALUES ('','$name','$score');");

if($sql){

//The query returned true - now do whatever you like here.
echo 'Your score was saved. Congrats!';

}else{

//The query returned false - you might want to put some sort of error reporting here. Even logging the error to a text file is fine.
echo 'There was a problem saving your score. Please try again later.';

}

}else{
echo 'Your name or score wasnt passed in the request. Make sure you add ?name=NAME_HERE&score=1337 to the tags.';
}

mysql_close($dblink);//Close off the MySQL connection to save resources.
?>

Database'imde "Scores" adında tablo açık.Tabloyu şu kodla SQL olarak oluşturdum.Ü

CREATE TABLE `scores` (
`name` VARCHAR( 100 ) NOT NULL ,
`score` INT( 11 ) NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `score` )
) ENGINE = InnoDB;

Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.Çok önemli bi proje çünkü.
Local IP adresim 192.168.0.13 olarak sabit.

Modem arayüzünden portu açtım.

Güvenlik duvarı ve antiviruslerin alayı kapalı.

Modem güvenlik duvarı kapalı.

Ama portlar kapalı görünüyor.Servis sağlayıcısı Netmaster kablonet.

Araştırmadığım Türk-yabancı site kalmadı alayını didik didik ettim, tüm çözümleri denedim ama nafile.

Bi el atın da halledelim şunu sinirlerim bozuldu kaç haftadır.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 523
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 51.010 (Bu ay: 939)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 69 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.