Binbaşı
22 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 59 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar,


Şirketimize bir firmadan 1gbit download ve 50mbit upload paketli internet kurulumunu yaptık. İlk kurulum yapıldığında switch ten yapılan test ile 900 küsür download ve 50 upload bağlantısını gördük.

Firewall da gerekli kurgular yapıldı ve internet çıkışı test için yeni bağlattığımız network üzerinden çıkış yapıldı.


Hız testleri yaptığımızda;

Windows 2016 serverda çıkan sonuç:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8a/32/55/8a3255cc0c33ae1d09d53fb84b82534e.png&t=0&width=480&text=1


Linux bir sunucuda test yaptığımda çıkan sonuç:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/04/2e/b5/042eb5a8333718520c32501b101522e7.png&t=0&width=480&text=1Testleri şuan yaptım. Arada ki kayıp hızı çözemiyorum. İkisi de sanal. Kendim laptopum ile gbit switchten gelen kablo ile test yaptığımda server 2016 da ki gibi hız alıyorum üstüne çıkamadım.

Firewall olarak fortigate e80 kullanıyorum. Fiziki serverlara omurga switchten bağlı network. Omurga switch e bilgisayarımı bağladığımda da hız 500 bandında oynuyor.


Fikri olan veyahut başına böyle bir durum gelen var mıdır?


Teşekkürler, iyi forumlar.

Merhabalar,


Şirketimize bir firmadan 1gbit download ve 50mbit upload paketli internet kurulumunu yaptık. İlk kurulum yapıldığında switch ten yapılan test ile 900 küsür download ve 50 upload bağlantısını gördük.

Firewall da gerekli kurgular yapıldı ve internet çıkışı test için yeni bağlattığımız network üzerinden çıkış yapıldı.


Hız testleri yaptığımızda;

Windows 2016 serverda çıkan sonuç:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8a/32/55/8a3255cc0c33ae1d09d53fb84b82534e.png&t=0&width=480&text=1

Linux bir sunucuda test yaptığımda çıkan sonuç:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/04/2e/b5/042eb5a8333718520c32501b101522e7.png&t=0&width=480&text=1


Testleri şuan yaptım. Arada ki kayıp hızı çözemiyorum. İkisi de sanal. Kendim laptopum ile gbit switchten gelen kablo ile test yaptığımda server 2016 da ki gibi hız alıyorum üstüne çıkamadım.

Firewall olarak fortigate e80 kullanıyorum. Fiziki serverlara omurga switchten bağlı network. Omurga switch e bilgisayarımı bağladığımda da hız 500 bandında oynuyor.


Fikri olan veyahut başına böyle bir durum gelen var mıdır?


Teşekkürler, iyi forumlar.

Merhabalar,


150000 TL civarlarında otomatik hb araç bakıyorum. KM 100K geçmemiş yıl olarak max 8 9 yaşlarında.


Bu fiyat bandında Clio icon 1.5 otomatik 70k km araç alınır mı? Yıl 2016 makyajlı kasa.


Yada bu fiyata bu araç daha iyidir diyebileceğiniz araç var mıdır? Tüp dizel fark etmez.

Merhabalar öncelikle.


140000TL civarlarında temiz sorun çıkarmayacak. KM 120K, 10 yaşını geçmemiş otomatik hb araç arıyorum. Eşimde kullanacağı için hb ve otomatik tercihimiz.

Benzin dizel lpg fark etmez. Dizel zor zaten bu rakamlara.


Piyasaya baktığımda 2 marka araçla karşılaştım. Bunlar;


Opel Astra 1.4 T

Opel Astra 1.6 Benzinli

Ford Fiesta 1.6 Benzinli


Bu araçlar çıktı karşıma hep. Ben bunlardan Astra 1.4T baya tutuldum.


Sizlerin tavsiyeleri nelerdir? Yada şu araç çok masraf çıkartır yada çok sorunludur diyebilirsiniz. Daha önce 2 araca da hiç binmedim.

(Micra, eski kasa i20 ve corsa tipleri pek hoşumuza gitmedi.)


1 buçuk senedir punto evo 2011 kullandım.

Merhabalar,

1.3MJet Punto evo 2011 araca sahibim.
Geçen hafta pazartesi günü aracı kullandım herhangi bir sorun yaşamadım. Ertesi gün babam kullandı ufak bir yokuşu çıkamamış araba ve yakın bir yere gittiği için fazla fark edememiş. Motor ısınmadı diye evin yanında kki yokuşu çıkamadığını düşünmüş. Aracıda kullanmadık pek. Hafta sonu babam kullandı yine yokuşu çıkamamış ve istop etmiş. Çekişte sorun olduğunu hissetmiş. Bende kullandım aynı sorunu yaşadım. Partikül dolduğunu düşündük. Bu gün otobana çıkalım temizleyelim dedik, bindik motor arıza işareti ve motoru baktırmanız gerekmektedir uyarısı aldık. Servise götürdük(normal tamirci) makineye bağladılar dpf filtresi uyarısı verdiğini uzun yol yapıp beyaz duman atabilmesini sağlamanız gerekiyor yoksa değişim yada temizleme yaptırmanız gerekiyor dediler.

Uzun yola çıktık 40km. Araba bildiğin gitmiyor yüksek devirde kullandım banamısın demedi. Ufak yokuşlarda bile 4. viteste devir düşüyor kahnı gibi gittim geldim.

Başından böyle bir sorun geçen veya tecrübesi olanlar nasıl yol izlememiz gerekmektedir.
"Liqui Moly Dizel Partikül Filtresi Koruyucu" şöyle bir ürün gördüm işe yarar mı bilemiyorum. Temizletmek işe yarıyor mu onuda bilemedim herkes birşeyler yazmış. Temizlettik 1 ay sonra yine tıkandı vs gibi. 1buçuk yıldır araç bende 20K km yaptım böyle sorun hiç yaşamadım. Sürekli attı beyaz dumanını. Ama araç kapıda yatarken nasıl böyle bir durum geldi bilemedik.

Tecrübelilerden yorumlarını beklemekteyim. İstanbul - Kağıthane civarlarında usta varsa da belirtebilirler.İyi günler.

7.7.2020 Edit.

Bu gün hava akış metreyi çıkartıp temizledik. Ardından tekrar yola çıktık 3. vites 3000 devir üstünde kullanım yaptım. Pek etkili olmadı çekişte kayıp devam ediyor ve beyaz dumanı atamadık bir türlü.


8.7.2020 Edit.


Her zaman bakımını yaptırdığım ustama götürdüm. Kaputu kaldırdığımız gibi enjektör gibi gözüküyor dedi. Enjektörleri tek tek kontrol ettik, 2 numaralı enjektör işlemini yapmadığını tespit ettik. Önce pompacıya yolladı tamir edebiliyorsak kurtaralım yoksa değişim gibisinden. Tamirini yaptı ama diğerlerinin de durumu pek iyi olmadığını ileride aynı sorun çıkarabileceğini eğer araca binecekse değiştirmekte yarar olacağını dile getirdi. Tamir işçilik 800 TL bandında olacaktı. Yeni değişim, parçalar(3280 TL set) + 200 ustalık şeklinde olacaktı. Değişimini yaptırdık, aracı aldım. Şuan eski çalışmasında ki sesi bile gitti. Saat gibi çalışmaya başladı. Çekiş sorunu titreme yok oldu.

Gelelim ilk gittiğimiz servis makineye bağladığında sadece dpf dolduğunu (%80) yol yap beyaz dumanı attın attın atamadın temizletmen lazım yada yenisi 10K TL diyerek yolladı.
Kendi devamlı bakımını yaptırdığım usta arabanın çalışmasından anladı sorunu ve makineye bağladığında da enjektör arızası aldı. Ayrıca dpf için makineye bağladı enjektörleri değiştirdikten sonra %120 dolmuş, makinede %60 a kadar attırdı.
(İlk kendi ustana neden götürmeden diye düşünecek olanlar için ustam 2 gündür doluydu.)

Araç 1 günde 3500 masraf çıkardı durduğu yerde. Geçmişi vardır illa ki zamanla tıkanıklık başlamış insan gibi buda, bir günde hastalanabiliyoruz. Yorum yazanlara teşekkür ederim. Enjektör arızalıyken çık 3500 4000 devirde aracı sür diyen ustalardan uzak, sağlıklı mutlu günler dilerim.
Merhabalar,

Flash belleğin içinde ki bazı dosyalarda anahtar simgesi bulunmakta ve bu dosyalar açılmıyor.
Bir bilgisi olan var mı veyahut başına gelen.Merhabalar,

Bayağıdır araçlara bakıyorum kafam allak bullak oldu. 35 - 45 bin arası araç bakmaktayım. Tercihlerimi şöyle sıralayayım.

Önceliğim dizel. İstanbulda yaşıyorum yeri geliyor avm veya kapalı otoparka girmem gerekecek.
Benzin-LPG: Güzel, temiz bir araç bulursam olabilir aslında. Fiyat sıkalam arasında dizel arabadan özellik bakımından ve konfor bakımından yüksekse tercih edilebilir.

Dizel araçta maksimum km tercihim : 130000
Benzin - LPG : 150000

Manuel otomatik fark etmez - Manuel tercihimdir.
Biraz genç işi araç istiyorum. Arabanın tipi hoş olmalı benim için.
Az yakması tercih edilir. Henüz evli değilim ama maaşıda yatırmak istemem arabaya o derece :)
Çok masraf çıkarmasın bu biraz şans işi ama aracında etkisi olduğunu düşünüyorum.
Öyle çok kaçsın gibi bir düşüncem yok. Sağ tarafa geçip müziğimi dinleyerek keyif almak benim için önceliktir.

------
Genelde baktığım araçlar;

Fiesta - Punto Evo - Ibiza

Cruze 'a bayağı baktım ama kime sorsam uzak dur dediler. Ama aklım hep cruze da. Hiç kullanmadım ama bayağı hoşuma gidiyor.

Sizlerin tavsiyeleri var mıdır ? Bu fiyat aralığında alıp şehir içinde işe gidip geleceğim. Uzun yolda yapmak istiyorum. Hafta sonları şehir turları gibi.
Bilindiği üzere Ekim ayı meme kanseri farkındalık ayı olarak ilan edilmiştir. Çalışmakta olduğum firma(Wellpoint OSGB) buna istinaden bayanlara özel 2 adet meme kanserinde erken teşhis paketini çekiliş ile vermektedir.Meme kanseri erken teşhis paketi taramaları; Wellpoint Şirketler Grubu Unicall güvencesinde MedicalPark'ta gerçekleştirilecektir.
Genel bir çekiliştir. Çekiliş için çok fazla içerik istenmemektedir.

Kafanızda takılan sorular için özel mesaj veya yorum atabilirsiniz.

Çekilişi kazananlar grubun Facebook sayfasından, 01.11.2017 tarihinde duyurulacaktır. ( @WellpointOSGB)

Çekiliş bilgileri;

Çekiliş linki =https://gleam.io/CDKO6/meme-kanseri-erken-tehis-paketi
Facebook =https://tr-tr.facebook.com/WellpointOSGB/


Sağlıklı günler.
Merhaba,

Bir arkadaşın 6s cihazı var. Cihazdan bir gün icloud çıkışı yapılmış ve bir daha giriş yapılamıyor.
Bilgisayardan her türlü giriş yapılıyor. Şifre doğru yanlış giriş yapıldığında hata veriyor ama doğru girildiğinde giriyor gibi yapıp giriş ekranında kalıyor ve giriş yap butonu aktif hale geliyor.

Cihazı yedekledik bilgisayara itunes üzerinden. Güncelleme yaptık açıldığında icloud girişi istiyor ama yine giriş yapmıyor doğru olduğu halde bilgiler.

Yedeklemeyi geri yükledik gene aynı icloud istiyor ve girdiğimizde "apple kimliğini ayarlamak birkaç dakika sürebiler" deyip geri dönüyor giriş ekranına.

Bu şekilde kaldı telefon. Başına gelen veya çözümü bilen var mı ?

Teşekkürler, iyi günler.
Merhabalar,

(23.05.2017 - 21:31 Düzenleme)
{

Amd üzerinden yürümeye karar verdim. Şuan için anakart ve ram siparişimi verdim.

Asus A320M-K Prime 3200 Mhz(OC) AM4+ mATX()
G.Skill 16GB(2x8GB) RipjawsV DDR4 2400mhz CL15()

Bir daha ki ay R5 1600 almayı düşünüyorum.

Biraz dahili kart ile idare etmeye çalışacağım ardından bütçeye göre güzel bir ekran kartı ile beni uzun bir süre tatmin etmesini bekleyeceğim.

}

Epey uzun aradan sonra masaüstü bilgisayar toplama arifesindeyim.
Ryzen ve intel i5 arasında gel gitlerdeyim.

Monitörüm kasa psu hdd gibi sıkıntılarım yok. Şuan için 3 bileşen almayı düşünüyorum. Bir iki aya kalmaz da beni uzun süre idare edebilecek ekran kartı almayı düşünüyorum.

Amd tarafında bu 3 bileşende kaldım;

AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz 16 MB AM4
MSI B350M Gaming Pro 2400Mhz AM4+ mATX
G.Skill 16GB(2x8GB) RipjawsV DDR4 2400mhz CL15

Intel kısmında ise;

Intel Core i5 7500 3.4 Ghz 6 MB 1151
MSI H110M Pro-Vd 2133 Mhz 1151p mATX
G.Skill 8GB Aegis DDR4 2133mhz CL15 (Sonrada +1)


Ekran kartı olarak rx580 veyahut 1060 düşünüyorum.
Marka takıntım yoktur. Xiaomi kullanan birisiyim. (f/p tercihimdir tabi uzun süre götürebilecek türden)

Sizlerinde görüşlerini almak enine boyuna konuşmak isterim.

Öncelik yaş ilerlemiş olsa da oyun tabi :)
Ardında yazılım ve görsel tasarım.

İyi akşamlar, iyi forumlar.
Hakkında
Konum: İstanbul,
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
General Mobile
Operatör
Turkcell
Takım
Fenerbahçe
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 1.182
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.773
İkinci El Bölümü Mesajları: 148
Konularının görüntülenme sayısı: 78.830 (Bu ay: 320)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 192 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.