P

Yüzbaşı
09 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Aracımız Pazartesi günü saat 15:00 kadar satılıktır.

Daha sonrasında araç galeriye bırakılacaktır.(İstanbul'da iyi bilinen bir galeriden 49binden aşağı satılmayacaktır.)

İlgililerin telefonda aracı görmek için randevu almaları gerekmektedir.

Araç şirket kayıtlı olup araç fazlalığından satılıktır ve acildir.

İlan başlığında yazıldığı gibi hatasız ve boyasızdır.

Telefonda arayacak kişilerin pazarlık ve boş muhabbet için arayıp rahatsız etmemeleri rica olunur.

Aracı almak isteyen kişi aldığı randevu ile beraber Markanın yetkili servisine gösterilmek üzere 45.000 bin liraya pazarlıksız satılıktır.

Araç ilgilisi zaten özelliklerini bildiği gibi tv-navigasyon ve lpg gibi artısı mevcuttur.

Navigasyon aktif ve ikinci sınıf bir sistem değildir.(geri görüş ve araç klima ve yol bilgisayarına uyumlu olarak aktifleştirilmiştir.)

Aracın bakımlarında ve diğer gunumuzde şüphe duyuran hiç bir noksanı yoktur.

Araca randevu ile gelinmesinin sebebi gün içinde İstanbul-İzmit arasında gidip gelmesi ve gelecek kişilerin mağdur olmaması adınadır.

Not:Sağ arka kapının üzerindeki kuş pisliğidir yıkanınca geçmektedir.
Ayrıca araç şirketten satılık olup fatura kesilecektir.

Hayırlı olması dileğiyle,

Sahibinden.com ilan numarası veya link onaylandıktan buraya yazılacaktır.http://www.sahibinden.com/ilan/vas********SATILMIŞTIR*********
Bu sabah gelen zammın üstüne forumda "müjde ötv zamlandı" başlığını biraz inceledim ve forumun otomobil üyeleri tarafından birçok görüş belirtildi.

Kimi veryansın, kimi elit girdilerin olmadığınla, kimiside bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı zam bana gelmedi diye sevincini dile getirdi.

Öncelikle belirtmek istiyorumki, ne giren çıkan varsa asıl sana, fakir, ve orta gelir düzeye sahip tüketicilere girdi.

Ben zengin kelimesini Türkiye içinde yıllık minimum 50 milyon lira hacmi olan işletmelerin sahipleri haricindeki kişiler için kullanmayı uygun görmüyorum.

Peki bizler orta halli işletmeciler, orta gelirli maaşlı yaşayanlar ve daha gelir düzeyi düşük ve alt gelirli grup insanlar.Bu zammın asıl yenik düştüğü kesim bizleriz.

Ben sağlık, inşaat, turizm ve birtakım bayiliklerle beraber orta ölçekli durumu iyi bir işletme sahibiyim.
Bugunkü zam beni ne kadar etkiledi,Şahsen hiç umrumda bile olmadı.İhtiyacımdan fazla otomobile sahibim.Herkesin bir sevdası tutkusu vardır.
Benimde deniz ve otomobil öncelikli hobilerimdir.

Şimdi kendimi anlatarak bir örnekleme vermem gerekiyorsa geldiğimiz noktada siz, biz diye ayırt etmeden bu yıpranmayı hakediyormuyuz onu değerlendirmek istiyorum.

Daha önce ihale ve benzin zamlarıyla olarak eski bir akartyakıt bayi işletmecisi olarak benzin zamlarınla ilgili hükümetin yanlış uyguladığı sisteme vurgulama yapmış fakat forum içinde sanırım yandaş üyeler ve tahammülsüz kişilerce birkaç defa girdilerim silinmişti.

Bugun akaryakıt işinden uzağım aslında yavaş yavaş bütün işlerime kendimi uzak bırakacağım yanlış politikalar yüzünden.

Ama bu ülkeyi istanbulu, ankarayı, o güzelim egeyi ve doğduğum anadolu topraklarını size peşkeş çekmeye niyetim yok.

Üretim çığlıkları dört biryanda dönerken üretim yapmak adına kim ne kadar destek veriyor ve üretim yapan kişilere kim ne kadar destek çıkıyor yada siyasi etkinliklerle zülum ediliyor bunlarıda dile getirmek gerek.

Arabistanda ticaret yapabilmek için bir arap ortağınız olmalı ve onsuz hareket edemezsiniz hiçbirşekilde.Türkiyede öyle bir hal aldıki bir badem bıyığa boyun eğmeden yada kişiselleştirilmiş kanunlarına ortak olmadan yürümek zor hale geldi.
Bağımsız yürümeniz için ancak İlk 100 sanayici gibi güçlü olmanız lazımki yanlışlara sesinizi çıkardığınızda depreme kurban gitmeyin.

Ben kolejde ve unide genelde arkadaş çevremde, muhafazakar yapıda olduğumdan sol görüşlü kesimle hep bir siyasi tartışma içindeydim.
Kolejde genelde kendini sosyal demokrat tanımlayan tipler olur ama sosyallikten ve insanlıktan bir okadar uzaktır neyse.
13-14 seneyi bulan ticari hayatımın içinde ise son 10 senemi akp yönetiminle mücadele içinde olduğumu düşünürsem sanırım ben gittiğim turizm bakanlığı hariç her yönetimde komünist gibi karşılandım.Ondan önceki hükümette ise hep bir kolaycı, avantacı tipler kimi dairede ise devrimci, mal mülk sahibi olan kişiye hırsız damgası vuran yönetici tiplerinle uğreştım durdum.
Yani bir kimlik arayışına girmeden, sırf işimizin hakkını veremedik.Ya sülaleden hesap soruldu, yada hangi görüşü benimsediğimizden.
Oysaki yıllarca ne siyasetin sağında solunda, nede bir etnik grup çatısında bulundum.

İnançlarım, ailem, ve işimin kalitesinden başka hiçbirşeye değer vermedim.
Vatan millet sevgim ve Allah korkumda zaten herhangi bir sapkınlığa düşmeme izin vermedi.

Öyle bir kolaycı toplum olmuşuzki, kolay yoldan nasıl para kazanılır veya nasıl kurtulunur yollarında, tapma derecesine gelen birde cemaat olgusuna düşmüşüz.

Kolaycı kesimde iki tür insan yorumu beni bıktırıyor.Kimisi şu cemaate bizdemi girsek yada şunu falanlı halledebilirmiyiz.
neden ben bu işi layıkıyla yapıp rıskımı bekleyeyim diye düşünen namuslu esnaflar, kişiler, çalışanlar yok ve nereye gitti.

birazı ötv'ye yenik gitti.neyse.

Yine daha önce yazdığım ve silinen bir girdimde kur farkından dolayı türkiyede yazılımı dahi yüzde yüz türk olarak üretim yaptığım bir malzemenin alt grup parçası olan bir hammaddeyi mukavet açısından, halka arzda kaliteli ve sorunsuz bir ürün satmak adına ithalatından dolayı 1 milyondan fazla zarar ettiğimi dile getirmiştim.

O zararın haftasında kürsüde konuşma yapan başbakanımız, araba almayın, ev alın, üretin, geliştirin diye nutuk atan başbakanımızın sayesinde 1 haftada bir ferrari parayı ezdik yada hayalim türk plakalı porscheyi

Kime sesimiz çıkabilirdiki, kimseye çünkü daha önce ben sesimi bir iki yerde çıkarmaya başlamış yalnız öyle bir kasırga vuruyorki, işyerleriniz huzurunuz belki kandilin bombalabileceğinden 10 kat daha fazlasıyla bombalanıyor.

Bu işletmeler kuruşu kuruşuna ve üstelik hiçbir beyannamesinde usulsüz saptanamayan 50 yıllık grubun şirketi.

2007 seçiminden sonra 2008 son çeyreğine kadar çizilen iyi tabloda, ardından gelen zamlarla gerçekten teğetten öte geçen zamlarla derin darbeler yeneceğinin kanıtıydı.

Yıllık 200bin lira akaryakıt gideri bir işletmenin benzin zammından ne karı veya ne zararı olabilir hiç.
Bu zamlar,
1600 cc ye zam gelmedi diyen vatandaşa giren o kadar çokki veya kur farkından banane benim ne eurom ne dolarım var diye vurdumduymaz insana o kadar giren çokki, hayat boyu hesap yapmadığından dolayı ve vatana millete en ufak bir hayır işlemişliği konusunda tereddüt duyduğum vatandaş sana çok üzülüyorum.çünkü sana girenin haddi hesabı yok.

Üretimini yaptığımız malın aylık gider tablomuz yanında güncel kur farkları, akaryakıt giderleri, ve en basitinden sırf kendi maaşından eksildiğini düşündüğün yüzde 10 elektirk zammı ve 15 doğalgaz zammı diğer tükettiğin tüm mallardan dolaylı olarak cebinden çıkmakta ve sen bunu görememektemesin yoksa boynun kıldan incemi.Yalnız dolaylı olarak bizim ar-ge ve bizede yansıyan zamlar yüzünden ve çalışanlarımızın bu zamlardan dolayı yaşam selahiyetini koruması adına temizlik yapan elemana bile zam yapmak durumundayız.Üretilen mal üzerinede bunu yansıtıp sana satmaktayız.
Yani bana giren çıkan yok.Tüm girdiler, tüm zarar ziyan senin cebinden.Üstelik ben kuruşunla vergisini ödediğim için dolaylı olarak sende vergini ödemiş bulunuyorsun.Oyüzden ananın ak sütü gibi helal sana.Helal olsun.

Peki bu zamlar, size neden bu kadar hafif geliyor.
Sol grubun, yoğun muhazafakar oy topluluğu olan bir ülkeye, içki sigara gibi haram ve mekruh sayılan tüketimlerin yanında otomotivinde bunun yanında yansıtılmış olması bunu biraz dinginliyor muhafelet edebilmesi adına,
Çünkü bu kadar ötv olmaz diye haykıran kişilere otomobilden önce içkinin, sigaranın savunuculuğuna yaptığına dair yıkıcı bir cevap gelecek.
Muhafazakar kesimden bir ses gelmesi beklenemez çünkü otomobil müsriflik olarak gösterilmeye başladı.
Peki bizlerin, zengınınden, fakirinden her ailenin bir araba sahibi olması musriflikmidir.Yada ekonomideki cari açığa sebep olan kötü birşeymidir.
Bunların hepsi safsata.Birebir vergi aldığın üstüne üstlük şimdi 3 kat vergi aldığın otomobilden dolayı cari açık sebep oluyorsa bence açık olmayan başka karanlıklar var.

Bunları dile getirecek kişide ben değilim ve yeride burasıda değil.

Bu kadar yazmamdaki sebep bazı şeylere vurdumduymaz olmayın ve müslüman demokrat bir ülkede yaşıyorsak bu zülümlere doğru tepkinizi koyun.

Yılbaşında 160 bin tl'ye aldığım mercedes aracımı bugunku zamlarla ve kur farkınla sanırım artık bayiler 280 bin türk lirasına satacaklar.
Muazzam bir rakam.2004 den sonra yüksek hacimli araçlar almayacağımı ve kendimi bu konuda dizgileyip ciddi bir zarardan kendimi kurtarmıştım.Cari açığımdan.
Şimdi artık türkiyede araba almak konusunda ciddi cekincelerim var.

Bu zam beni işlerimde sıkıntı olmadıkça belki arabasız bırakmayacak ama 1600 cc altında bana dokunmayan yaşasın hesabında olanların birçoğuna çok dokunacak.
Çünkü bende bir tüketici olarak bundan sonra 2bin motor aracada yüzde80 ötv ödeyecek kadarda zengin değilim.
Bu yüzden ihtiyacımı bu yönde değiştireceğim.Bunu satan bayilerde, tedarikte hem sıkıntı yaşayacakları için ve diğer modellerin pazarında yeteri kadar etkin olamayacaklarından dolayı en dandik yüzüne bakmayacağımız ürünlere zammı dayayacaklar.Onlarında giderleri var dolaylı olarak buradaki giderde her ikimize girecek.

Peki o düşük bütçenle yıllarca çalışıp bir heves ettiğin arabayı almak için limitlerini ne kadar zorlayacaksın.Benim gibi ihaleye girme şansın varmı.
Sanırım olmayacak yada farklı bir gelir elde edip kozunu çoğaltman lazım.
Yani asıl giren çıkan sana oldu kardeşim.Asıl giren çıkan hepimize oldu.Bunun sebebi ise vurdumduymazlığımız oldu.

Zengin için bu farkta kolay yenebilir cinsten değil ve çözümü artık Yabancı Bayraklı tekne almak gibi yabancı plakalı araç almak olacak.
en azından yerli plakam olsun edasında 50 bin euroluk araca 100bin euro verilebiliyordu ama bugun 125bin euro olan cls'ye 180 bin euro yada
benim gibi 160 bin liralık aslen 80bin liralık olan mercedese 280bin kimse vermez.5bin dolara uçakla istediğim aracı avrupadan gununde alır gönderirim.
Televizyonda yandaş medayada yüzde 25 gibi yansıyan zamlar aslında yüzde 25den çok öte kur farklarınla.

Hükümet aslında kendi pimini çekti çünkü yılda 16bin mtv ödenen bir sistemde ve 50bin euroluk bir araca 325bin tl istenen şu günde denizcilikte yabancı bayrakla kan kaybettiği vergiyi, otomobilde kaybedecek.

sonra kim kanacak otomobildeki cari açık hikayesine kaynak eksilmeye başlandıkça halka hangi zamdan vuracaklar yada yeniden ekonomiye can verin otomobil alın gibi reklamlar dönmeye başlarmı?

Bu benim forumda 1 seneden fazla üyeliğim içinde ve 670 mesajımdan sonra ilk başlığımdı, belki talihsiz, belki sıkıcı yada sizin banane diyeceğiniz türdendi.
Bugunde benim içinden geçen bişileri buraya yazmak geldi.
Artık kusura bakmayın
Bu arada ikinci elde sıfır parasına artık lütfen araç almayın.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kadıköy
Meslek: ----------
İlgi Alanları: -
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Mesaj Sayısı: 827
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 907
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.455 (Bu ay: 22)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.