Binbaşı
01 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese Merhaba, 23" 60 Hz FullHD bir Asus monitörüm var memnundum fakat küçük gelmeye başladı. En büyük sebebim 27"'e geçmek. Bütçem 1400 1500 Max.

75Hz yazdım çünkü 144'e param yok. Full HD yazdım çünkü üstüne param yok. Oyun oynuyorum ama oyuncu değilim o yüzden ms değeri 4 5 olabilir benim için farketmez..

Aklımda bu 3 model var; İkisi VA biri IPS. İkisi kavisli biri düz. İkisi DP çıkışlı Biri değil. Ve bunlar tahmin edebileceğiniz üzere karışık bir permütasyonla.

VA, IPS farketmez. Düz, kavisli farkı için ne diyebilirsiniz? DP olmayan için HDML ile 75 Hz alınabilir yazıyor. R9 380 ekran kartım var alabilir miyim? Alabilirsem başka bir fark olur mu DP ile HDMl arasında? Ya da başka önerisi olan var mıdır?

1.Ürün Kavisli. VA. DP girişi yok!

2.Ürün Kavisli. VA. DP girişi var. Fakat 200 Liraya yakın daha pahalı.

3.Ürün Düz. IPS. DP var.

Çok teşekkürler.
Arkadaşlar seçeneklerimi 2'ye indirdim ve karar vermek üzereyim.

Okuma-Yazma hızı olarak Hyperx ikisine de 500 demiş Sandik ise 530/560 demiş.

Bu iki kart fiyat olarak eş değer gibi duruyor ama hyperx 3d sitesinde giriş kart olarak lanse edilirken sandisk'in girişi ssd plus kabul ediliyor. ultra bir üst segment. bu sandisk'in biraz daha üst olduğu hissiyatı doğuruyor bende sizce durum nedir?

Samsung önerisi yapmanıza gerek yok yıllarca Evo kullandım şu an biraz daha f/p oynayamak istiyorum. Bu iki marka da yıllardır milyonlarca ürün satmış markalar. Alınsın ve çöpe atılsın diye yapıldıklarını düşünmüyorum.
Selamlar. Öncelikle sistemim;

MSI H170 Gaming M3 Anakart
Core i5 6500 3.2GHz Ddr4 skylake İşlemci
R9 380 4GB Ekran Kartı
1x8 GB 2133mgz cl14 ddr4 ram
128 GB ssd var fakat sadece sistem kurulu

Aslında çok severek topladığım güzel tatlı bir sistemdi. O zamanlar daha ddr4'ler yeni çıkıyordu en yeni teknolojiyi aldım diye sevinmiştim baya hey gidi...

Şimdi ise Warzone'da orta ayarlarda (göz zevkimin bozulmama sınırında) 60 fps göremiyorum. 50'lerde kalıyorum. 1920x1080 bi de yani. Millet 2k 4k falan oynuyor..

Birkaç konu okuduktan sonra oyunun en az 8 gb ram istediğini ve sadece ramimi 16 gb yapsam baya işe yarayacağını okudum. mantıklı geldi ama devir öyle değişmiş ki 2133 mhz cl14 8gb ram bulamıyorum ki çiftliyim. Bi tane ikinci elini buldum o kadar.

Sonra dedim bu sistemde neleri upgrade yapabilirim çok para harcamadan? Yani her şey eski olduğu için anakart belli 2133 mhz ram destekliyor en fazla mesela. işlemci belli i5. sadece ekran kartı alayım desem buna en fazla ne takılır ki? ya da işlemci mi alsam en ucuz yoldan nasıl bir şeyler yapabilirim tavsiye verecek var mı?

Dar boğazsız neyi yükseltebilirim? Yoksa sadece ikinci el 8 gb rami alayım ve şimdilik öyle idare mi edeyim en baştan bi sistem toplayana kadar?

Teşekkür ederim cevaplar için.
Arkadaşlar selam.

Bilgisayarımda utorrent vardı. Bir gün bazen direk yanıt vermiyor'a geçiyor bazen açıldı gibi gözüküyor üstünde tek tık yaptığımda yanıt vermiyora geçiyor iki üç kere tıklayınca direk uyarı ekranı geliyor kısacası çalışmamaya başladı.

Sildim, tekrar yükledim olmadı. Sildim, bittorrent yükledim olmadı. Format attım bilgisayara, oldu sonra tabii ki unuttum bu olayı her adımıma dikkat etmedim bir sürü programları yine doluşturdum ayarları değiştirdim bilmem naptım ve yine aynı şey oldu. Avast Premium var her şey güncel Advanced System Care ve Ccleaner kullanıyorum bazen onları sildim şu an bir şey değişmedi. Avastı devre dışı bırakıyorum güvenlik duvarını kapatıyorum asla düzelmiyor. Bilgisayarda torrent programı kullanamıyorum enteresan bir şekilde. Eminim bir şeyler bozuyor bunu ama ne bozuyor asla bulamadım.
Beyler selam çok sağlam eski COD4MW ve CODMW2 multiplayercısı olarak şu anda bir şeyler oynamak istiyorum fakat ortalık karışık herkes farklı bir şeyler oynuyor..

Karar vermeye çalışırken steamdan ücretsiz SKILL Special Force 2 gördüm indirdim oyun COD4le çok benzer yapıda acayip hoşuma gitti onu oynuyorum şu an fakat koca forumda oyunu bilen 1 kişi bile yok e peki siz ne oynuyorsunuz?
Arkadaşlar selam bugün büyük bir heyecanla Z533 aldım Vatan PC Avcılar şubesinden Ürün Bu

Güzelce dikkatlice her şeyi kurdum subwooferı da masanın altında yan tarafa yasladım.

Şimdi burası önemli DAHA BİLGİSAYAR KAPALIYKEN VE ÜRÜN OFF DURUMDAYKEN ürünü fişe taktığım anda Subwooferdan cızırtı sesi gelmeye başladı.

Ve burası da önemli ÜRÜNÜ ON DURUMUNA GETİRDİĞİMİZDE İSE SUBWOOFER SUSUYOR BU SEFER İKİ HOPARLÖRDEN CIZIRTI BAŞLIYOR

Müzik açtığım vakit hoparlördeki cızırtı SUSMUYOR onun üstüne müzik geldiği için duyulmuyor fakat söylediğim gibi ON OFF her durumda fiş takılıysa cızırtı var,

Son önemli yer FİŞİ ÇEKTİKTEN 10 SN KADAR SONRA subwooferın sesi kesiliyor.

Seste ise önceki 100 liralık sistemime göre inanılmaz az durumda bass var. Bass testi videolarını açtığım zaman tamam bass vuruyor fakat bir Gelevera Deresini açtığım zaman resmen 2+0 gibi bir ses geliyor çok etkisiz bass

Ne yapabilirim? Yarın telefonla arayıp sorayım mı yoksa direk kutusuna yerleştirip götüreyim mi? Logitech aramama gerek var mı? Teşekkürler..
Evet beyler sonunda 2 sistem çıkarttım önüme ortalama fiyatlarıyla birlikte sizce hangisi mantıklıdır?
Ve Zalman z3 plus 600w kasa sorun çıkarır mı? (80+ sertifikası olmayan kasa)

DDR3 2800 TL

İ5 4590
MSİ H97 Gaming3
Kingston 8gb Ram ddr3
R9 380
Wd Blue 1 Tb
Samsung Evo 120 gb ssd
Samsung dvd-rw

DDR4 2900 TL

İ5 6500
MSİ H170 Gaming M3
Kingston 8gb Ram ddr4
R9 380
Wd Blue 1 Tb
Samsung Evo 120 gb ssd
Samsung dvd-rw
Beyler selam, Düşündüğüm sistem

İşlemci
Intel Core i5 4590 3.3 GHz 6MB 1150p HD 4600 VGA199,24 USD + KDV
Anakart
MSI H97 GAMING 3 DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p116,96 USD + KDV
Bellek
Kingston HyperX XMP 8GB (2x4)1600 MHz DDR359,00 USD + KDV
Ekran Kartı
MSI GTX960 GAMING 4GB 128Bit DDR5277,38 USD + KDV
Sabit Disk
WD 1 TB Blue 7200 64MB SATA3 / WD10EZEX51,75 USD + KDV
SSD Disk
Kingston HyperX 3K 120 GB SSD Disk SH103S3/120G70,28 USD + KDV
Güç Kaynağı
Corsair 650W CP-9020098-EU Güç Kaynağı72,45 USD + KDV
İşlemci Soğutucu & Fan
Zalman ZM-STG1 Süper Thermal Macun/Gri8,02 USD + KDV

Toplam fiyat 2.815,04 TL

Bir kaç sorum var
Anakart kıs işlemci kıs ssd çıkart gtx970 al denir mi? denmez ise 960 4gb 128 bit mi yoksa R9 380 2gb 128 bit mi? fiyatlar hemen hemen aynı
Macun olayını bir videoda gördüm alayım dedim ekstra başka fan gerekir mi yoksa işlemcinin kartın soğutmaları yeter mi?

Teşekkürler.
Selam beyler, konservatuar okuyanlar ya da herhangi bir yakini konservatuar okuyanlar, bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim.

Klasik bir mevzu var herkesin dilinde ne is yapcaksin nasil para kazancaksin acikta kalirsin gibi fakat bi de istedigin isi yapmak diye de bir sey var

Muzik bolumunden bahsediyorum bu arada
itu tmdk, istanbul univ, mimarsinan ve ytu de muzik bolumu var girilebilecek bilgi de de var fakat tam burs destegi yok maalesef
Selam arkadaşlar akustik gitar alacağım fakat fiyatları hemen hemen birbiriyle eş değer olan 6 farklı gitar arasında kaldım
Ara ara canlı müzik yapıyoruz sisteme de takacağım fakat sistemsiz çalacağım çoğu zaman yani iki türlü de gitmesi lazım

Herhangi birisi bile olsa yorumlarınız çok işime yarayacak teşekkür ederim şimdiden.

Takamine EG320C
Fender CD-140SCE
Ibanez AEL10E
Cort MR710F
Yamaha FX370C
Lag T80DCE
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Hakkımda:
22a2bce4f910852fef060a251814dd05A.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
TV
Samsung
Ses Sistemi
Logitech
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.955
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 62.229 (Bu ay: 591)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.176 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.