Yüzbaşı
24 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 91 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar geçen 2 3 hafta önce bir arkadaş aradı ve dedi ki mi hesap bu telefonda açık gözüküyor ve ben bu telefonu satacağım ve resetlemek için mi hesabından çıkış mı yapmak gerekiyor onay mı vermesi falan gerekiyor demişti ve telefonuma gelen onay kodunu (mi den geliyor orada sıkıntı yok) iletmemi rica etti. Bu durum nasıl olabilir ben bu hesap ile şu zamana kadar iki telefon kullandım diğer telefonum da suya düştü kullanılamaz hale gelmişti. Şu an ise güncel olarak kullanıyorum hesabı yani başka telefonda açılma ihtimali yok. Telefon tamire falan da gitmedi. Hesabım hem numara hem mail üzerine korumalı ondan kafam rahat biraz. Mi hesaptan dolandırıcılık olacağını da düşünmüyorum pek ama işin içinden çıkmadım.

Bugün de mailime kod geliyor mi den muhtemelen biri yine benim hesap numarası ile giriş yapmaya çalışıyor ama onay kodu mailime geliyor tabi başarısız oluyor. Eleman mail atmış acil arar mısın vs. Işin saçma yanı numaranın tüm haneleri gözükmüyor iken mail adresi tamamen gözüküyor. Bu sebeple bana özelden mail de atabiliyor yani kişi. Ilk seferki adam numaramı nasıl buldu ondan emin değilim. Iki kez aynı durumu yaşamak tesadüf olamaz herhalde.

Var mı tecrübe eden veya fikri olan acaba? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, laptopum için birkaç ay önce Sandisk 240 gb SSD aldım ve DVD sürücüsünü iptal ederek kendim taktım. Ardından temiz kurulum yaparak windowsu SSD'ye kurdum. Gözle görülür bir performans artışı oldu ama bugün tesadüfen test etmek istedim ve okuma hızı 270 yazma hızı 240 civarında.

Normalde SSD 500 mb/s performans verebiliyor. SATA muhabbetlerini de öğrendim ana kartım SATA 3 destekliyor intelin sitesinden baktığım kadarıyla. Sizce sorun DVD sürücüsüne takmış olmam mı? Yoksa SSD'yi taktığım aparat ile alakalı olabilir? Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 7 yıldır Sony Vaio SVF1521 modeli laptop kullanıcıyım. Şu zamana kadar oyun oynarken 1 kere bile kapanmamış laptopum SSD taktıktan sonra ve sistemi SSD'ye yüklemek için USB ile format attıktan sonra oyun oynarken 10 dakiika içerisinde kendini kapatmaya başladı.Ben çok ısındığını düşünmüyorum oyun esnasında kasa genel olarak serin sadece hava çıkış kanalları doğal olarak sıcak. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüyorum tozden veya termal macundan ziyade çünkü format sonrası Vaio ile bağlantılı herhangi bir yazılım veya program kalmadı bilgisayarda. MSI Kombustor 4 x64 adlı program ile GPU testi yaptım yaklaşık 15 dakika boyunca GPU sıcaklığı 83'ü geçmedi ve herhangi bir kapanma olmadı. Test esnasında aldığım FPS 5-6 falan o derece zorladım. Bu sebeple yazılımsal olabilir mi diye düşünüyorum açıkçası. Bu arada işlemci sıcaklık limitim 105 santigrat derece olduğu yazıyor. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba, şu an İngiltere'de yaşıyorum yüksek lisans eğitimi aldığımdan dolayı ve bazen buradaki İngiliz bankasından Türkiye'ye para göndermem gerekiyor ama Swift numarasıyla yapacağım işlemlerde büyük meblağlar isteniyor. Ben de araştırmalarım sonucunda transferwise diye bir site buldum ve dönem dönem ücretsiz dönem dönem ise çok düşük ücretler ile uluslararası para transferi yapabilirsiniz. Ben ilk islemimi dün gerçekleştirdim. Bir arkadaşımın referans linkiyle üye olduğum için ilk transferim ücretsiz oldu. 500 pound gönderdim İngiltere'den Türkiye'ye TL hesabına ve garanti olarak 7.906'dan bozdular. Bu oran Türkiye'de yoktu o an çünkü yurtdışı piyasalarını baz alıyorlar bu da bizim için cok avantajlı. 24 saat içerisinde de hesabıma ulaştı.
Biz oyun sevenlerin en çok indirdiği korsan oyun devrinde maalesef sona gelindiği söyleniyor.Öyle ki dünyanın en meşhur crack grubu 3DM'in kurucu Bird Sister (sahte adı) yaptığı açıklamada, oyunların DAT sistemi ile korunmasının ardından oyunları kırmanın zor olduğu ve ilerleyen zamanlarda hiçbir oyunun kırılamayacağını söyledi.

İlk defa DRM programının kırılamayacağını iddia eden bir üreticiden değil, bizzat bu crack gruplarının en önemlilerinin birinden, üstelik iki yıl gibi yakın zamanda piyasada bedava olarak edinilip oynanabilecek bir oyun kalmayacağını iddia eden bir açıklama geliyor, haliyle kulak vermekte fayda var.

Ülkemizde ve dünyada orijinal oyun edinme oranı son on yılda ciddi bir gelişim gösterdiyse de, korsan oyunların önüne geçmek mümkün olmadı. Bir noktada firmalar kopya oyunların önüne geçemeyeceklerini düşünüp DRM korumasını bir kenara bile bırakmayı bile düşündüler ve işlerini kolaylaştıran bir teknoloji ortaya çıktı. Bunun adı Denuvo Anti-damper Technology (DAT).

DAT basitçe DRM'in üzerine kurulmuş bir güç kalkanı gibi çalışıyor ve bu grupların oyun dosyalarına erişerek, onları amaca uygun şekilde modifiye etmelerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

DAT Korumalı Oyunlardan Bazıları

-Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
-Mad Max
-FIFA 16
-Star Wars Battlefront
-Just Cause 3
-Rise of the Tomb Raider
-Far Cry Primal
-Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

Fiyatlar böyle gittiği sürece hiçbir oyuna crack çıkmassa da orijinal oyun alamam kimse kusura bakmasın. Sizin düşünceleriniz nedir bu konuda ?
-Merhaba arkadaşlar Sony laptop kullanıcısıyım ve İşlemcim intel core i5-3337U CPU 1.80 ghz - 4 GB Ram'mim var. Ayrıca anakartla birleşik Intel HD Graphics 4000 ekran kartım ve Nvidia Geforce GT 740M 64 bit 1 GB ekran kartım var. İki ekran kartı da paylaşımlı olarak gözüküyor. Anakartla birleşik olanı anlıyorum ama NVIDIA'nın Ram'den yemesinin mantığını biri açıklayabilir mi sonuçta onboard ekran kartı değil ?
-2. bir Ram almak istiyorum ama performans artışı tatmin eder mi beni tereddütlerim var. Ram'i buldum sipariş vereceğim bir sıkıntı çıkar mı ? Alacağım Ram bu Kingston 4GB DDR3L 1600MHz CL11 KVR16LS11/4 Mhz-cl-V değerlerimle uyumlu sadece markalar uyumlu değil ama ne düşünüyorsunuz bu konuda ? ( Fiyat çok uygun 85 Tl bu arada :) )
Arkadaşlar oyunu oynuyorum belli bir süre hatta menuye dönünce save slotu gözüküyor save yapmış gibi gözüküyor ama oyundan çıkıp girdiğimde o slot gözükmüyor baştan başlamak zorunda kalıyorum yardımcı olabilecek var mı ?
Arkadaşlar laptobumda iki tane ram girişi var ve cpu-z den fotoğraflarını aldım sizce kaç gb kadar ram ekleyebilirim mhz lerin aynı olması gerekiyor mu ?

arkadaşlar başlıkta dediğim gibi ben bu klavye ışığını kapatmak istiyorum var mi öyle bir özellik ?
2 GB'lık AMD Radeon HD 7670m mi yoksa 1 GB'lık Nvida geforce GT740m mi arkadaşlar ? şimdi amd nin yanında 6 gb ram var nvidia!nın 4 gb ram var. İkiside i5 ama nvidia da 3337U var amd de 3230M var sizce hangi 3'lü daha iyi performans verir lütfen fikir verin.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 587
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 310.337 (Bu ay: 1.291)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.